Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Avatar
buri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 10:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: SZEKSZÁRD

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: buri »



Sajnos a probléma ennél sokkal súlyosabb, amint kiderült...
Szétszedtem (újra) az erősítőt, hát a végcső foglalatok azok egy kalap sz.r-t se érnek, olyan igazi kínai gagyi megoldásúak.
Az tűnt fel, hogy időnként huppog, pukkanásszerű hangokat hallat teljesen véletlenszerűen hol az egyik, hol a másik csatorna. Ahogy megkocogtattam a végcsöveket, megszűnt. Megnézve a foglalatokat, egyértelműen kontakthiba, azon csodálkozom, hogy egyáltalán működik ezekkel a foglalatokkal, a kis fémlemezkék amiből vannak, hol érintkeznek a csőlábakkal, hol nem. Tiszta ideglelés, tényleg, érdemes megnézni. A csöveket két ujjal ki lehet húzni a foglalatoknól
Most kitaláltam egy megoldást -fúrás, faragás nélkül-, de ezt nem is merem ma elmondani, olyan hajmeresztő, holnap ha lesz újra kedvem meg türelmem, elmondom.
Ez megoldja a nagyobb talpátmérőjű 6P3C-k beszerelését, meg kiküszöböli a kontakthibát is egyszer s mindenkorra, bár elég pepecselős, de legalább nem kerül sokba.
Lassan (a ráfordított anyag meg munkaidőt tekintve) eljutunk az eredeti árhoz, de ne adjátok fel, ha minden problémát megoldunk, lesz egy félmilliót érő erősítőnk..... A hangja mindenért kárpótolni fog higgyetek nekem...

 De jó most vettem 6db orosz csövet.
 Én azért vettem mert kíváncsi voltam milyen egy kínai csöves a kimenők és a doboz jó  végül is nem
 csalódtam majd alakul dolog

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Egy kellemetlen hír (nem, nem az erősítővel minden OK).
Az újonnan beszerzett orosz 6P3C csövek talpa nem fér át a tetőlap nyílásán...... 
Ugyanis ezeknek a műanyag talprésze kb 2.5 mm-rel nagyobb átmérőjű, mint a kínai 6P3P-ké, ennyi meg épp elég, hogy ne lehessen beletenni. Hát, ez méreg.
Mást nem nagyon lehet tenni, mint szétszedni az erősítőt, kicsavarozni a foglalatrészek öntvény betétidomait,és egy megfelelően felszerszámozott műhelyben megnövelni a végcsövek nyílásait jó 3 mm-rel.
Ezt valószínűleg csak marógéppel lehet megoldani, más megoldást nemigen látok, vagy csináltatni két komplett új idomot,
amihez a panel távtartói is rögzitve vannak. Ne az sem lesz gyerekjáték.
Hát, sajna ez van. Vagy gagyi kínai csövek, vagy jó oroszok + munka +költségek. Erre mondja Murphy, hogy ingyen ebédet ezen a bolygón még senki sem evett.....

 38,3mm ír a data, ha van negyvenes lépcsősfúród az tökéletes, és gyors. Van állványos fúród?
Megoldható úgy is, ha készítel hozzá egy 8-10-es csavarral ellátott fahengert, aminek a palástjára felragasztod a csiszolóvásznat. Szépen kilehet vele csiszolni egy előzőleg berajzolt körív mentén. Oszcilláló csiszolóval jóval gyorsabb lenne, de ezzel is szép lesz, csak időigényesebb.
Itt használtam ilyet fára, de alura is jó csak megfelelő vászon kell hozzá,  és mozgatni kell csiszi közben a betapadás végett.
photos

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
buri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 10:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: SZEKSZÁRD

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: buri »



"Ei 85 vas ha jól látom LP 26H 120hz viszonylag jó esetleg 300b együtem de a trafó impregnált nagy munka csak gondolatban elvi síkon."
 
Bocs, de félreértettelek... gondolom Te is arra utaltál, hogy esetleg szétbontani, és megcsinálni légrésesre, de egy ilyen impregnált trafót szétszedni nem embernek való mulatság (próbáltam).

 Igen erre gondoltam de marad így ellenütemben még esetleg azon morfondirozok a sima alulapra egy szerelőlappal foglalatot
 feltenni  és a nyák kiesik hely meg van az erősítőben és egy wiliamson kapcsolást de az plusz egy cső de ez megint durva átalakítás.A végcső védő alu rácsokat kivettem hogy normálisan lehessen végcsővet cserélni.
A Te megoldásod egyszerűbben kivitelezhető bár én idegenkedem a cső és  tranzisztoros megoldástól de
tempót kitartásodat meg irigylem.
üdv 

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: rukh »



Most éppen ezzel a zenével hallgatom, ha meg tudjátok szerezni érdemes kipróbálni, nem mindennapi élmény...
 
Stanley Clarke -  Marcus Miller -  Victor Wooten  : Thunder

Eseteleg feltennéd valahova ..... (pl. osztott.com)?

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
buri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 10:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: SZEKSZÁRD

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: buri »


Helló!
A kimenőtrafó adatai ha valaki másban is gondolkodik generátorral mérve nem üzemi állapot
8ohmos leágazáson 8,2ohmmal lezárva RP=5kohm
20hz 0dB 2khz 0dB 28khz -2dB
4ohmos leágazáson 5ohmmal lezárva RP=6,2kohm 8ohmos hangfal
20hz 0dB 2khz 0dB 28khz -1dB
Ei 85 vas ha jól látom LP 26H 120hz viszonylag jó esetleg 300b együtem de a trafó impregnált nagy munka csak gondolatban
elvi síkon.

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: rukh »


Az már a "hibás" (legelső) rajzon is 1.5k (a 6N2P optimális munkaárama kisebb mint a 6N1P-é), de az előbb írtam a helyes értéket...
OK, így korrekt

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: rukh »



Meg egy dolog mára: Ha nem kötöttetek el semmit, nem néztetek el alkatrészértéket, a tranzisztor lábkiosztását, a kapcsolás "bombabiztos", minden feszültség beáll a jelzett értékekre magától, utólagos beállításra nincs szükség.
A csövek szórása miatt a mért feszültségekben +/- 5% eltérés előfordulhat, ettől nem kell megijedni, ez a működést és a hangot nem befolyásolja. (én elsőre fordítva kötöttem be az egyik tranzisztort, de túlélte...)
Most  megyek aludni, holnap pedig csak hallgatom.....
 
A maradék alkatrészlista: (mind 0.6W fémréteg ellenállás)
 
1.5kohm   2db (a felső csőfelek új katódellenállása)
3.6kohm   2db (visszacsatolás soros tag)
6.8kohm   2db (az alsó csőfelek katódellenállásával párhuzamosan kötve)
270kohm  2db  (a tranzisztorok emitterétől a földre menő 47kohm 2W-os ellenállással párhuzamosan kötve)

Hi!
 
Az R102 (R202) ellenállás eredetileg 1 kohm, ha ezzel párhuzamosan van forrasztva felülről egy 6,8 kohm-os, akkor az eredő  kb. 871 ohm lesz, nem pedig 1,4 kohm.
Még egyszer kösz a sok munkáért és segítségért!

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: rukh »



Meg egy dolog mára: Ha nem kötöttetek el semmit, nem néztetek el alkatrészértéket, a tranzisztor lábkiosztását, a kapcsolás "bombabiztos", minden feszültség beáll a jelzett értékekre magától, utólagos beállításra nincs szükség.
A csövek szórása miatt a mért feszültségekben +/- 5% eltérés előfordulhat, ettől nem kell megijedni, ez a működést és a hangot nem befolyásolja. (én elsőre fordítva kötöttem be az egyik tranzisztort, de túlélte...)
Most  megyek aludni, holnap pedig csak hallgatom.....

Gratu!
De azért leteszteljük ....

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: rukh »



Elkészült a panelátalakítás, de még kb. 18-szor át kell néznem, mert biztos, hogy legalább egy elkötés lesz benne (Murphy, és a tapasztalatom szerint ).
Aztán ha minden rendben, egy gyors teszt, és holnap jönnek a fotók, meg a részletes leírás....

 
Előre is kösz, abba ne hagyd ...

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: rukh »


A panelfotókon az ezüst körben levő helyen kell (x-szel jelölve) az előfokcsövek földcsatlakozását átvágni a fűtéstáp módosításához.
Kösz

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Amúgy elnézést kell kérnem az ATC-től, hogy saját (bár nem is annyira saját, hanem az erősítőik tulajdonosainak) célra használtam a topic-jukat, de tényleg nem tudom hogyan lehetne egy DIY jellegű témát nyitni erre a célra.
 
Pedig úgy tűnik lenne rá érdeklődő, mert már többen megkerestek az átalakítással kapcsolatban, és mindenkinek külön elmagyarázni, megmutatni elég körülményes és időigényes....

Itt lehet folytatni a témát, hajrá!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: petig1 »



Tisztelettel kérdezem az Admin Urakat, hol, és hogyan lehetne egy topic-ot nyitni a NIVS V3-as erősítők átalakításának, modifikációjának? (az előttem szóló fórumtárs javaslatára)
Elvégeztem egy elég alapvető átalakítást az erősítőn, lehet lennének páran akiket érdekelne, mert úgy érzem sikerült ebből a (gyári változatában eléggé "mérsékelt") gépből valami egészen jót kihozni.
Megítélésem ugyan szubjektív, de úgy érzem a javulás a kritikus pontokon -úgymint: frekvenciaátvitel, tér, dinamika, azaz az eredeti változat leggyengébb paraméterei- jelentős, úgyhogy talán megérné közzétenni a vállalkozó szelleműeknek, mert jelentős potenciál rejlik ebben a gépben, amit kevés ráfordítással és némi jártassággal az elektronika területén ki lehet hozni.
Tudom, hogy ez nem egy DIY fórum, de ha van rá lehetőség szívesen bemutatnám az átalakítás menetét, fotókkal, mérésekkel illusztrálva.

Bocs hogy belevau.Sztem kérd meg privátban az egyik modot,hogy nyisson egy ilyen topicot.
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Avatar
pöri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 07:54
Értékelés: 4

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: pöri »



Tisztelettel kérdezem az Admin Urakat, hol, és hogyan lehetne egy topic-ot nyitni a NIVS V3-as erősítők átalakításának, modifikációjának? (az előttem szóló fórumtárs javaslatára)
Elvégeztem egy elég alapvető átalakítást az erősítőn, lehet lennének páran akiket érdekelne, mert úgy érzem sikerült ebből a (gyári változatában eléggé "mérsékelt") gépből valami egészen jót kihozni.
Megítélésem ugyan szubjektív, de úgy érzem a javulás a kritikus pontokon -úgymint: frekvenciaátvitel, tér, dinamika, azaz az eredeti változat leggyengébb paraméterei- jelentős, úgyhogy talán megérné közzétenni a vállalkozó szelleműeknek, mert jelentős potenciál rejlik ebben a gépben, amit kevés ráfordítással és némi jártassággal az elektronika területén ki lehet hozni.
Tudom, hogy ez nem egy DIY fórum, de ha van rá lehetőség szívesen bemutatnám az átalakítás menetét, fotókkal, mérésekkel illusztrálva.

Üdv! Nagyon jó ötletnek tartom és támogatom!!

Avatar
vasek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2014.05.06., kedd 17:01
Értékelés: 115

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: vasek »



Tisztelettel kérdezem az Admin Urakat, hol, és hogyan lehetne egy topic-ot nyitni a NIVS V3-as erősítők átalakításának, modifikációjának? (az előttem szóló fórumtárs javaslatára)
Elvégeztem egy elég alapvető átalakítást az erősítőn, lehet lennének páran akiket érdekelne, mert úgy érzem sikerült ebből a (gyári változatában eléggé "mérsékelt") gépből valami egészen jót kihozni.
Megítélésem ugyan szubjektív, de úgy érzem a javulás a kritikus pontokon -úgymint: frekvenciaátvitel, tér, dinamika, azaz az eredeti változat leggyengébb paraméterei- jelentős, úgyhogy talán megérné közzétenni a vállalkozó szelleműeknek, mert jelentős potenciál rejlik ebben a gépben, amit kevés ráfordítással és némi jártassággal az elektronika területén ki lehet hozni.
Tudom, hogy ez nem egy DIY fórum, de ha van rá lehetőség szívesen bemutatnám az átalakítás menetét, fotókkal, mérésekkel illusztrálva.

Dragonweed szubjektív megítélését gyakorlatilag objektívnek lehet venni,gondolom ebben mindenki egyetért,aki hallotta a dobozait.
Sajnos én lemaradtam az erősítőről,de a többieknek biztosan nagyon hasznos lenne közzétenni a fejlesztéseket. 

Avatar
pöri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.11.28., pén. 07:54
Értékelés: 4

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: pöri »



Lehet érdemes lenne külön topicot nyitni vagy másikban folytatni a javítás tuningolás menetét 
annyi lehetőség van ezekben az erősitőkben.



Avatar
buri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 10:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: SZEKSZÁRD

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: buri »


Lehet érdemes lenne külön topicot nyitni vagy másikban folytatni a javítás tuningolás menetét 
annyi lehetőség van ezekben az erősitőkben.

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: petig1 »

Ha valakinek érdekes a dolog a komplett új (na jó kb 1 órát ment)cső készlet,hangfal csatlakozók,stb eladó sorba kerülnek.Sztem csak a vasdoboz és a trafók maradnak.Püben kitárgyalhatjuk a részleteket.
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: rukh »

Kösz a rajzot!

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
buri
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 10:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: SZEKSZÁRD

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: buri »


Köszi az elvi kapcsolási rajzot így egyszerűbb lesz javítaní.
A  hangerőszabályzó nem fut együtt legalábis nálam érdemes cserélni 100k kék alpsra.
üdv

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

NIVS V3-as erősitők átalakitása, modifikációja

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Esetleg létezik kapcsolási rajz, vagy szervizkönyv az erősítőkhöz? (V3)
Mert a neten semmi nem található róla....

v3.pdf

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Lezárt

Vissza: “DIY - csináld magad!”