Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

hi-fi-állvány

Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez egy 6-7 évvel ezelőtti kép a régi állványról.. A csövei maradnak, csak a polcok lesznek cserélve. Hamarosan a kész új állványról is tudok képet felrakni, csak menetes orsót még rendelnem kell, illetve tüskéket kell beszereznem. A képen látható állvány legfelső polcán még átmenő imbusz csavarok voltak, az újon a legfelső polc alján 4 zsákfurat van és abba van belehajtva a menetes orsó.


Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most ilyen polcokkal szerelem újra össze.. Ezek gyári 60x40-es MDF ajtófrontok.


Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt van hozzá alulra a lezáróvég, ez műanyag, bele kell ütni és M8-as menet van benn. (Mehet bele a tüske...)


Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval ezek a csövek 9, 15, 25, 35 cm-es hosszban kaphatók. Volt fekete acél, nekem azt mondták ez már kifutott, de a forestet felhívtam, azt mondták még van nekik raktáron. (Ugyanis nekem 15cm-esek voltak csak és most kellett 9cm-es is) Közvetlen a forest-től nem lehet rendelni, csak forgalmazótól.. Veszprémben pl van 3-4..
 
Van még alumínium és olyan alumínium ami nem henger, hanem sokszög (30-40) illetve van krómozott acél.
 
Ilyen a fekete:
a két végébe műanyag dugó van, benne M10-es menet, amihez természetesen lehet kapni M10-es menetes orsót. (Középen meg van szakítva a menet, kb 1.5cm-t lehet behajtani és megakad. Ekkor jöhet a polc és rá kell tekerni a következő hengert...) A dugó csak bele van ütve, de baromira szorul (beljebb is lehet ütni), de azért a kész állványt csak a legalsó polcnál fogva célszerű emelgetni, főleg ha a berendezések is rajt vannak..


Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: forgi »


Én is kíváncsi vagyok.
 

Szerintem a legegyszerűbben pl forest-es távtartó csövekből lehet állványt építeni. (A forest cég bútoralkatrészeket gyárt) Jól néz ki, könnyen szerelhető, több kiegészítő kapható hozzá. Én kb 7-8 éve építettem ilyenből állványt, azóta is megvannak, örök darabok. Most éppen a polcokat cserélem más színűre.
 
Polcoknak a legegyszerűbb gyári MDF ajtókat használni, csak 4 lyuk és kész a polc. Persze lehet rétegelt lemez is, ki miből akarja. Manapság a lapszabászatoknál bő méret és színválasztékban lehet kapni MDF ajtókat különféle mart mintával vagy anélkül, esetünkben utóbbi ésszerű. Van famintázatú különféle színben, vannak egyszínűek, +magasfénnyel stb..
 
Ha valakit érdekel, írok még róla (részletesen is ha kell), meg dobok fel képeket...



Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Doky »



Ha valakit érdekel, írok még róla (részletesen is ha kell), meg dobok fel képeket...


Jöhet!
Érdekel a dolog (árak is)!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem a legegyszerűbben pl forest-es távtartó csövekből lehet állványt építeni. (A forest cég bútoralkatrészeket gyárt) Jól néz ki, könnyen szerelhető, több kiegészítő kapható hozzá. Én kb 7-8 éve építettem ilyenből állványt, azóta is megvannak, örök darabok. Most éppen a polcokat cserélem más színűre.
 
Polcoknak a legegyszerűbb gyári MDF ajtókat használni, csak 4 lyuk és kész a polc. Persze lehet rétegelt lemez is, ki miből akarja. Manapság a lapszabászatoknál bő méret és színválasztékban lehet kapni MDF ajtókat különféle mart mintával vagy anélkül, esetünkben utóbbi ésszerű. Van famintázatú különféle színben, vannak egyszínűek, +magasfénnyel stb..
 
Ha valakit érdekel, írok még róla (részletesen is ha kell), meg dobok fel képeket...

Avatar
cfm76
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2007.04.15., vas. 17:52
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: cfm76 »


Olcsó húsnak híg a leve.
Az olcsó a legdrágább a világon.

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: batagy »



Ebből nem hifitornyot kéne építeni..

Tudom, de hirtelen úgy megtetszett és relatíve olcsó volt.
Egyébként tényleg az a bajuk ezeknek hogy nagyon könnyűek. Enyém is berezonál a mélyre.
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ebből nem hifitornyot kéne építeni..

Avatar
madmedve
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 07:34
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: madmedve »


szerintem ez nem lenne rossz, ha ezeknek a LACK típusú állványoknak lenne is némi súlya. ezekben hulladék anyag van összesajtolva és relatíve könnyűek.
Bizony, tapasztaltam én is. Belül ráadásul üreges, és papírral van kitömve. Végső és tetszetős megoldásnak vettem én is egyszer egy nagyot. A mélyektől berezonált az egész kóceráj. Egy napig se volt rajta a rendszer...

Stereo: Alces szűrők, Dell laptop USB-n, Lupus B DAC (fadobozos), Scrofa M végfokpár, Sound Art W2 (Hivox-tuning), Forever Main, Forever CLB, Cat7, Libra, 2 db Hivox-diffúzor
 
Kábelt, dugót és hátat is fordítok, ha kell.

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: batagy »


Ez meg egy régebbi kép, egy másik hifi állvány amit készítettem, lapszabászaton levágatva, elfóliázva, én meg összecsavaroztam.

Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: batagy »


Sziasztok!
 
Egyszerű hifi-állvány, a legkisebb IKEA LACK dohányzóasztalból. Ez a 55 x 55 x 45 cm-es dohányzóasztal. 2 db fekete-barnát vettem és 1 db nyír hatásút. (Egyébként dió hatásút akartam, de azt már nem lehet kapni, nem gyártják, legalábbis ebből a típusból.)

Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
fater80
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2009.06.04., csüt. 20:16
Értékelés: 7

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: fater80 »


ez az én álványom saját készités

Proji: INFOCUS IN3138Hda Vászon elitescenn 120". TV LCD: LG 42LK530 FullHD, BluRay: LG BD 550, Erösitö: Marantz SR 7011  CD1: Technics SL-PG 590,Deck: Technics RS-BX 501, hangfal: Dynavoice Challanger M-85 set  SUB: Proson R12, 7. Taga TAV 806. kábel: A FRONTOKNAK SUPRA RONDO 4*2.5mm ,a háttérnek PROSON 2*2.5mm SAL 2×2.5mm, proson sub,Kácsa hdmi 1.4HAMA HDMI 1.3, profilgold PGD-481,Kácsa KCE-210

Saját készítésű fa hi-fi álvány front hangfal alátét és háttér sugárzó állvány.

Pc: Intel i3 4330 asrock H97 Gskill ripjaws 8GB ddr3 Kingston SSDNow V300, WD Caviar blue ezex 1Tb, Hitachi deskstar 7k1000.b,ASUS Xonar D1 LG W2242T Win7 64bit home edition, Kodi player<p>

Player:Technics SL-P777, Technics SL-PS900 vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN, ASUS transformer lapos,hangkárty Creative X-FI sorround 5.1 usb vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN,INAKUSTIK PREMIUM BLUETOOTH vezeték INNAKUSTIK PREMIUM rca, Technics SU-V85A, vezeték AUDOQUEST X2, TAGA Platinum S-90SL. Áram: Goldaudio elosztó, Inakustik REFERENZ hálozati.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: earforce »


Esetleg IKEA-s verzió? :-)http://www.google.hu/imgres?imgurl=http ... CCoQ9QEwCQ

szerintem ez nem lenne rossz, ha ezeknek a LACK típusú állványoknak lenne is némi súlya. ezekben hulladék anyag van összesajtolva és relatíve könnyűek.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Egyszerű, de nagyszerű 
http://www.youtube.com/watch?v=f1wDImS5 ... re=related

Egy ilyen racks podium típusú állvány tök jó lenne nekem. Nem is tűnik túl nehéznek a kivitelezése. Tömörfa (tölgy, bükk) táblásított anyag beszerzési forrást nem tud valaki? (jó ócccsón )

Esetleg IKEA-s verzió? :-)
http://www.google.hu/imgres?imgurl=http ... CCoQ9QEwCQ
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: switch »


Elkészült az állvány-nem kapkodtam el  Ha újra csinálnám több dolgot másképp csinálnék. Legelső az anyag, illetve a festés: mivel az MDF-et alapozni kellett, ahogy összecsavaroztam a polcokat, a lábak belenyomódtak a felületbe, és két helyen is körben, a lábak körül felpattogzott a festék. Ha csak simán festve, vagy lakkozva, pácolva lett volna a puhább rétegelt lemez, akkor ez nem lenne. Illetve akkor sem, ha sikerül az eredeti terveimnek megfelelően besüllyeszteni a lábakat 5mm-re, de nem volt pont 50-es marószerszám, ezért ült közvetlenül a lap síkjára az asztalláb.
Fotnos a precíz vágás: a daraboknak egyenlőeknek kell lenniük, és a vágásnak pont derékszögűnek kell lennie-ez sem jött össze 100%-osan sajnos.
Azért összességében elégedett vagyok a projekttel, a lehetőségeimhez képest jó lett, örülök neki :foto:


Gratula! Nagyon jó lett így képek alapján!
Mennyire stabil?

Köszi! :-)
Eléggé stabil, szerintem. Ha megfogom két oldalt, nem nagyon tudom eltekerni/elcvsavarni a lábakon. Azért gondolj bele, hogy a menetes szárral minden egyes lap össze van csavarozva, a lábak pedig jóval nagyobb felületet adnak az 5 centi átmérő miatt, mintha csak a menets szárak tartanák az anyákkal. A láb átmérője nagyobb, mint az eredeti terv M24es anyái. Csak simán az M16-os menetes szárral valószínűleg gyengébb lenne, pl a fent leírt csavarásra elmozdulna az asztal, de ez csak feltételezés. Igazán nincs összehasonlítási alapom, és azt sem tudom, hogy egy 'gyári' heggesztett fém-üveg asztal mennyire stabil.
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Doky »


Elkészült az állvány-nem kapkodtam el Ha újra csinálnám több dolgot másképp csinálnék. Legelső az anyag, illetve a festés: mivel az MDF-et alapozni kellett, ahogy összecsavaroztam a polcokat, a lábak belenyomódtak a felületbe, és két helyen is körben, a lábak körül felpattogzott a festék. Ha csak simán festve, vagy lakkozva, pácolva lett volna a puhább rétegelt lemez, akkor ez nem lenne. Illetve akkor sem, ha sikerül az eredeti terveimnek megfelelően besüllyeszteni a lábakat 5mm-re, de nem volt pont 50-es marószerszám, ezért ült közvetlenül a lap síkjára az asztalláb.
Fotnos a precíz vágás: a daraboknak egyenlőeknek kell lenniük, és a vágásnak pont derékszögűnek kell lennie-ez sem jött össze 100%-osan sajnos.
Azért összességében elégedett vagyok a projekttel, a lehetőségeimhez képest jó lett, örülök neki :foto:


Gratula! Nagyon jó lett így képek alapján!
Mennyire stabil?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: earforce »


Nálam simán bejön....
már nálam is.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: violin »

Nálam simán bejön....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: earforce »


Elkészült az állvány-nem kapkodtam el Ha újra csinálnám több dolgot másképp csinálnék. Legelső az anyag, illetve a festés: mivel az MDF-et alapozni kellett, ahogy összecsavaroztam a polcokat, a lábak belenyomódtak a felületbe, és két helyen is körben, a lábak körül felpattogzott a festék. Ha csak simán festve, vagy lakkozva, pácolva lett volna a puhább rétegelt lemez, akkor ez nem lenne. Illetve akkor sem, ha sikerül az eredeti terveimnek megfelelően besüllyeszteni a lábakat 5mm-re, de nem volt pont 50-es marószerszám, ezért ült közvetlenül a lap síkjára az asztalláb.
Fotnos a precíz vágás: a daraboknak egyenlőeknek kell lenniük, és a vágásnak pont derékszögűnek kell lennie-ez sem jött össze 100%-osan sajnos.
Azért összességében elégedett vagyok a projekttel, a lehetőségeimhez képest jó lett, örülök neki :foto:




szerintem valami gond van a képekkel, nem töltődnek be.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: switch »


Elkészült az állvány-nem kapkodtam el
Ha újra csinálnám több dolgot másképp csinálnék. Legelső az anyag, illetve a festés: mivel az MDF-et alapozni kellett, ahogy összecsavaroztam a polcokat, a lábak belenyomódtak a felületbe, és két helyen is körben, a lábak körül felpattogzott a festék. Ha csak simán festve, vagy lakkozva, pácolva lett volna a puhább rétegelt lemez, akkor ez nem lenne. Illetve akkor sem, ha sikerül az eredeti terveimnek megfelelően besüllyeszteni a lábakat 5mm-re, de nem volt pont 50-es marószerszám, ezért ült közvetlenül a lap síkjára az asztalláb.
Fotnos a precíz vágás: a daraboknak egyenlőeknek kell lenniük, és a vágásnak pont derékszögűnek kell lennie-ez sem jött össze 100%-osan sajnos.
Azért összességében elégedett vagyok a projekttel, a lehetőségeimhez képest jó lett, örülök neki :foto:



EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: switch »


Kicsit közelebbről:
szép lett!
 
kifejezetten mutatós ez a yamaha cd is a tetején.
alatt középen az egyedi hivox erősítő?

Köszönöm! Igen, az az egyedi hiVox (egy gainclone voltaképp)
Pénteken leszabjuk a maradék lábakat, szerzek 22es villáskulcsot, beszerzem a takarókat a lyukakra, és hétvégén készre szerelem.
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: dandesz »


Egyszerű, de nagyszerű 
http://www.youtube.com/watch?v=f1wDImS5 ... re=related

Egy ilyen racks podium típusú állvány tök jó lenne nekem. Nem is tűnik túl nehéznek a kivitelezése. Tömörfa (tölgy, bükk) táblásított anyag beszerzési forrást nem tud valaki? (jó ócccsón )

a tölgynek változó 150-és 250ezer m3 -re :)attól függ milyet szeretnél
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Doky »


Az enyém is van vagy 45 kiló és simán bírja a Söund Arts MA4004.Szilvai Tibi szerint 120 kilóig simán terhelhető (Össztömegre gondolhatott).Lehet hogy elbírná a tiédet is.
Lehet hogy ilyesmit kellene keresnem nekem is...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”