Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

hi-fi-állvány

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Itt vannak alu forest csövek.. (Ezek a nappaliba mennek..)


 
Szia vplaca! Megkérdezhetem hol lehet ilyen alu csövet beszerezni?
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
fater80
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2009.06.04., csüt. 20:16
Értékelés: 7

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: fater80 »

hát az én állványom kb 90Kg 24mm-es borovi fenyöböl van sz100,8× magas61.7× m 47cm
Proji: INFOCUS IN3138Hda Vászon elitescenn 120". TV LCD: LG 42LK530 FullHD, BluRay: LG BD 550, Erösitö: Marantz SR 7011  CD1: Technics SL-PG 590,Deck: Technics RS-BX 501, hangfal: Dynavoice Challanger M-85 set  SUB: Proson R12, 7. Taga TAV 806. kábel: A FRONTOKNAK SUPRA RONDO 4*2.5mm ,a háttérnek PROSON 2*2.5mm SAL 2×2.5mm, proson sub,Kácsa hdmi 1.4HAMA HDMI 1.3, profilgold PGD-481,Kácsa KCE-210

Saját készítésű fa hi-fi álvány front hangfal alátét és háttér sugárzó állvány.

Pc: Intel i3 4330 asrock H97 Gskill ripjaws 8GB ddr3 Kingston SSDNow V300, WD Caviar blue ezex 1Tb, Hitachi deskstar 7k1000.b,ASUS Xonar D1 LG W2242T Win7 64bit home edition, Kodi player<p>

Player:Technics SL-P777, Technics SL-PS900 vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN, ASUS transformer lapos,hangkárty Creative X-FI sorround 5.1 usb vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN,INAKUSTIK PREMIUM BLUETOOTH vezeték INNAKUSTIK PREMIUM rca, Technics SU-V85A, vezeték AUDOQUEST X2, TAGA Platinum S-90SL. Áram: Goldaudio elosztó, Inakustik REFERENZ hálozati.

Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt vannak alu forest csövek.. (Ezek a nappaliba mennek..)


Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A kész állvány..


Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem tudok másmilyet... Én azt nem is állítottam, hogy nem lehet olcsóbban állványt csinálni, én itt az egyszerűség felöl közelítettem meg.. De ha összeadom az én állványom, ~25ezer Ft polcostul + a soundcare tüskék 9ezer, de ennél van olcsóbb megoldás, pl hegyesvégű hernyócsavar vagy hilti menetesszeg.. Ha a 25 ezret nézzük, szerintem nem rossz ár..

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: batagy »



Itt lehet nézelődni. A csövek átlag 1000,1500Ft/darab áron vannak, hossztól és kiviteltől függően.. Mint írtam, hamarosan teszek fel képet a kész állványról, aztán csinálok még egyet, az alumínim csövekből lesz a nappaliba lévő rendszerhez..


Ez a forest-es távtartós csöves megoldás valóban nagyon egyszerű és ötletes.
De ha 1000-1500 Ft egy távtartó, akkor az elég húzósra jön ki a végén, relatív. Pl. 3 szintes polcnál 12 db távtartó kell, az 1000 Ft-nál már önmagában 12000 Ft és akkor még nincs meg az MDF lap.
Ilyen távtartó lábak nincsenek olcsóbban?
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nincs 15 kiló egy-egy korongon! Az egész cucc kb. 50 kg! Az négy felé oszlik... Csúnya lenne ha belenyomódna a padlóba.


 
 
Láttam már pedig olyat.. Miután el lett véve az állvány, a parkettára ha pont úgy esett a fény, látszott a helye, kicsit megnyomódott..
 
Végül soundcare tüskéket vettem, annak a talpa kb 3 cm átmérőjű, remélem nem lesz gondom vele, a parketta 10mm-es irodai 33-as kopásállóságú...

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: davidka33 »



Nem nyomja meg a parkettát a tüske alatti korong? Én is ilyeneket akarok szerezni, (a tüske saválló hilti menetes szeg feketére fújva) de gondolkodom egy gránitlapon az egész állvány alá, majd meglátom mennyiért csinálnák meg..


 
Nincs 15 kiló egy-egy korongon! Az egész cucc kb. 50 kg! Az négy felé oszlik... Csúnya lenne ha belenyomódna a padlóba.

Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ide is felteszem az új, saját készítésű állványomat... Súlya legalább 25 kiló! Anyaga 25mm-es MDF
A polcok lakkozott feketék, a lábak és a készülék alatti lapok matt feketék.


 
 
Nem nyomja meg a parkettát a tüske alatti korong? Én is ilyeneket akarok szerezni, (a tüske saválló hilti menetes szeg feketére fújva) de gondolkodom egy gránitlapon az egész állvány alá, majd meglátom mennyiért csinálnák meg..

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: davidka33 »



Nem hiszem.A kettőnek nem szabadna összefüggenie egymással.A rezgésmentesítésre gondoltam (bár ezt gondolom levágtad...)


 
Gondoltam hogy a rezgésmentesítésre gondolsz... Azért írtam hogy most nem hallok különbséget és lehet hogy a gyengébb minőségű kábellel nem hallatszik ki.
De mint az előbb írtam most nem vagyok 100%-os... Majd pár nap múlva minden-ki-derül.

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: davidka33 »



gratula, szép lett és ezt is jó gyorsan összeraktad
milyen különbséget vettél észre?


 

Ez most nem is volt olyan gyors... Közben összeszedtem egy kis nyavaját, úgyhogy 2 napig alig dolgoztam rajta.
 
Jelenleg azt vettem észre, hogy qrva jól mutat így a cucc!
 
Igazából a hangról akkor tudnék nyilatkozni, amikor kitisztul a fejem...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: earforce »



Hangban nem vettem észre lényeges különbséget....
Lehet hogy a gyenge minőségű kábelek miatt?


gratula, szép lett és ezt is jó gyorsan összeraktad
milyen különbséget vettél észre?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Hangban nem vettem észre lényeges különbséget....
Lehet hogy a gyenge minőségű kábelek miatt?


Nem hiszem.A kettőnek nem szabadna összefüggenie egymással.A rezgésmentesítésre gondoltam (bár ezt gondolom levágtad...)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: davidka33 »



Nagyon jól néz ki,gratula.Gondolom a hang minőségén is javított valamelyest.


 
Hangban nem vettem észre lényeges különbséget....
Lehet hogy a gyenge minőségű kábelek miatt?

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Én is most kezdek neki egy állvány elkészítésének.Majd teszek fel képeket ha kész van.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Ide is felteszem az új, saját készítésű állványomat... Súlya legalább 25 kiló! Anyaga 25mm-es MDF
A polcok lakkozott feketék, a lábak és a készülék alatti lapok matt feketék.


Nagyon jól néz ki,gratula.Gondolom a hang minőségén is javított valamelyest.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ide is felteszem az új, saját készítésű állványomat... Súlya legalább 25 kiló! Anyaga 25mm-es MDF
A polcok lakkozott feketék, a lábak és a készülék alatti lapok matt feketék.


Szép naon, gratula...

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: davidka33 »


Ide is felteszem az új, saját készítésű állványomat... Súlya legalább 25 kiló! Anyaga 25mm-es MDF
A polcok lakkozott feketék, a lábak és a készülék alatti lapok matt feketék.




Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Már hangra gondoltam.


 
 
 
Én is . Igazából a hifiállvány számomra nem egy olyan dolog amit szívesen cserélgetek pl egy AB teszt kedvéért. Egy biztos, masszív darab.. A polcok minősége is sokat számít. Aki akar, csináltathat hozzá gránit polcokat is (én is gondolkodtam rajt). A tüske is szabadon választható bele, ez is sokat dominálhat.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Még nem hasonlítottam össze más állványokkal..


Már hangra gondoltam.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ötletes és jól néz ki!Hangra milyen-hasonlítottad már össze vmilyen "direkt hifi" állvánnyal?


 
 
Még nem hasonlítottam össze más állványokkal..

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Ez egy 6-7 évvel ezelőtti kép a régi állványról.. A csövei maradnak, csak a polcok lesznek cserélve. Hamarosan a kész új állványról is tudok képet felrakni, csak menetes orsót még rendelnem kell, illetve tüskéket kell beszereznem. A képen látható állvány legfelső polcán még átmenő imbusz csavarok voltak, az újon a legfelső polc alján 4 zsákfurat van és abba van belehajtva a menetes orsó.


Ötletes és jól néz ki!Hangra milyen-hasonlítottad már össze vmilyen "direkt hifi" állvánnyal?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: forgi »


Köszönöm a leírást!
 





Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Doky »



Itt lehet nézelődni. A csövek átlag 1000,1500Ft/darab áron vannak, hossztól és kiviteltől függően.. Mint írtam, hamarosan teszek fel képet a kész állványról, aztán csinálok még egyet, az alumínim csövekből lesz a nappaliba lévő rendszerhez..



Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Vendég

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt lehet nézelődni. A csövek átlag 1000,1500Ft/darab áron vannak, hossztól és kiviteltől függően.. Mint írtam, hamarosan teszek fel képet a kész állványról, aztán csinálok még egyet, az alumínim csövekből lesz a nappaliba lévő rendszerhez..

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”