Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

hi-fi-állvány

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


M8-as állítható tüskét keresek hifi állványhoz. (kácsásról tudok)
 
ilyen:

Szia!
ezek rézből vannak?
Tappancs is van hozzá?

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


M8-as állítható tüskét keresek hifi állványhoz.
(kácsásról tudok)
 
ilyen:


Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Más tésztta! 
 
tudjátok-e melyik lehet a jobb ?
tüske vagy golyó?

Szerintem a FÉLTÉGLA!
 
ON: Oktondi fogyasztóként én a jó tüskére szavazok, amely valamilyen csillapító cuccon áll.

Ez jó volt !
Az az igazság én sem tudom csak sejtéseim vannak.
De vannak olyan "tüskék amiknek félgömb a csúcsa:na az akkor tüske v golyó?
Vagy csak esztétika és design?

Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: adaptive »


Más tésztta! 
 
tudjátok-e melyik lehet a jobb ?
tüske vagy golyó?

Szerintem a FÉLTÉGLA!
 
ON: Oktondi fogyasztóként én a jó tüskére szavazok, amely valamilyen csillapító cuccon áll.
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Más tésztta!
 
 
tudjátok-e melyik lehet a jobb ?
tüske vagy golyó?

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Marhára egy dologról beszélünk amúgy...Szerintem a fórumról itt senki nem olyan elvetemült vagy hozzáértő akusztikai mérnök hogy téglából meg embernyi tölcsérekből nekiálljon "hifi szentélyt" építeni tehát ilyen dolgokkal példálózni teljesen felesleges. Egyébként is hétköznapi, "egészséges", átlagos emberek állványairól volt szó, nem ilyen elborulásokról
Betonból már olvastam hogy csinálnak állványt de sehol sem vált be annyira hogy az kiválthatta volna a fa vagy fém állványokat. Tégláról viszont még sehol sem láttam áradozásokat... Lehet hogy jól csillapít de ugyanúgy döglötté is teheti a hangot. Tehát továbbra is szkeptikus vagyok
 
Ettől függetlenül én azt mondom a puding próbája az evés!

Szia!
Én sem vagyok mérnök.
Ezek az elvetemültek is emberek csak egy kicsit "pénzesebbek az átlagosnál.
Ezeket az építményeket viszont mérnökök csinálták,nem véletlenül választották a téglát.
 
Annak ,hogy a beton nem terjedt el széles körben nem az az oka hogy nem jó anyag ,hanem az hogy a rengeteg gyártó és forgalmazó és hifiző közönség mind más és más "fajta füllel van megálldva".
 
üdv

Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: adaptive »


Marhára egy dologról beszélünk amúgy...
Szerintem a fórumról itt senki nem olyan elvetemült vagy hozzáértő akusztikai mérnök hogy téglából meg embernyi tölcsérekből nekiálljon "hifi szentélyt" építeni tehát ilyen dolgokkal példálózni teljesen felesleges. Egyébként is hétköznapi, "egészséges", átlagos emberek állványairól volt szó, nem ilyen elborulásokról
Betonból már olvastam hogy csinálnak állványt de sehol sem vált be annyira hogy az kiválthatta volna a fa vagy fém állványokat. Tégláról viszont még sehol sem láttam áradozásokat... Lehet hogy jól csillapít de ugyanúgy döglötté is teheti a hangot. Tehát továbbra is szkeptikus vagyok
 
Ettől függetlenül én azt mondom a puding próbája az evés!
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Ja és még egy.


Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Még egy érv.


Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


hanem attol ,hogy túlzottan visszafogja a rendszert nem ad neki elég teret.A szállítás esetleg a szoba átrendezése sem lehet egyszerű.Sztem gondold át újra lehet ,hogy megváltozik a véleményed.
Tehát akkor miről is beszélünk?
Inkább te gondolj abba bele, hogy a hifisták miért nem falazzák alá a rendszerüket... biztos tennék ha az olyan jó lenne
 
De no flame ezen
 
Valaki próbálja ki akkor megtudjuk

Szia !
Csak egy érv amellett,hogy a tégla a falazáson kívül mire is jó még
A képen egy high -end szentély padlózata alatt kialakított expo tölcsér járatai láthatók.
Akkor miröl is beszélünk .
Biztos kong-bong az egész?


Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: adaptive »


hanem attol ,hogy túlzottan visszafogja a rendszert nem ad neki elég teret.A szállítás esetleg a szoba átrendezése sem lehet egyszerű.Sztem gondold át újra lehet ,hogy megváltozik a véleményed.
Tehát akkor miről is beszélünk?
Inkább te gondolj abba bele, hogy a hifisták miért nem falazzák alá a rendszerüket... biztos tennék ha az olyan jó lenne
 
De no flame ezen
 
Valaki próbálja ki akkor megtudjuk
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Keresem a jó megoldást... 
Például ilyen? Ezt talán meg tudom csinálni.
 
Üdv
Rag

Ez valami borzasztóan szólhat.
 
Befalazott erősítő, kövön álló hangfal, konghat-bonghat, tetején lévő "tuning" cuccokról már nem is beszélve...
 
Az állvány nem véletlenül "állvány", az a feladata, hogy a komponenseket elcsatolja a föld rezgéseitől. Nem pedig hogy átvigye azokat a hangfalba...

Szia!
Ne haragudj adaptive ,de én ezt emáshogy gondolom.
Szerintem ez a"falazott" állvány nagyon is jól csillapíthat.
Mivel az tégla ,azt csak mi hívjuk téglának amúgy az kerámia rettenetesen jó hang és hő szigetelő,nagy tömegű és így "összekötve" a lehető legjobb lehet.
Én nem attol félnék,hogy kog-bong hanem attol ,hogy túlzottan visszafogja a rendszert nem ad neki elég teret.A szállítás esetleg a szoba átrendezése sem lehet egyszerű.Sztem gondold át újra lehet ,hogy megváltozik a véleményed.
 
 
 
üdv

Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: adaptive »


Keresem a jó megoldást... 
Például ilyen? Ezt talán meg tudom csinálni.
 
Üdv
Rag

Ez valami borzasztóan szólhat.
 
Befalazott erősítő, kövön álló hangfal, konghat-bonghat, tetején lévő "tuning" cuccokról már nem is beszélve...
 
Az állvány nem véletlenül "állvány", az a feladata, hogy a komponenseket elcsatolja a föld rezgéseitől. Nem pedig hogy átvigye azokat a hangfalba...
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Rag »


Keresem a jó megoldást...
 
Például ilyen? Ezt talán meg tudom csinálni.
 
Üdv
Rag

Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Szia Kacsento !ha megadod az emil címed küldök " látvány tervet "
Ide a forumra nem tudtam feltenni képet mert nem tudtam annyira össze tömöríteni ,hogy felférjen.
A felépítése " hasonló" mint a spider csak a magot a 6 szögletű acél alkotja az a középrész onnan mennek szét"y" irányba a "polc karjai"

kacsento@freemail.hu
Előre is köszi.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Bár egylinket megnéznék,hogy konkrétan mire gondolsz.
Szia Kacsento !
ha megadod az emil címed küldök " látvány tervet "
Ide a forumra nem tudtam feltenni képet mert nem tudtam annyira össze tömöríteni ,hogy felférjen.
A felépítése " hasonló" mint a spider csak a magot a 6 szögletű acél alkotja az a középrész onnan mennek szét"y" irányba a "polc karjai"

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Bár egylinket megnéznék,hogy konkrétan mire gondolsz.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Köszi a tippet,de már megvannak az anyagok.A két első láb 120mm átmérőjű zártszelvény lesz,a hátsó pedig 4db 3x4-es zártszelvény összehegesztve.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Szia Kacsento!Ha nem akarsz polcokat akkor tanulmányozd egy kicsit a Finite Elemente Spider állványát.Tanulmányozás céljábol itt a kép.

Szia!
 
Igen-igen,már nézegettem a Spidert.Hasonló lesz az elve az enyémnek is.Csak az 3 lábon fog állni hogy stabilabb legyen.Persze ez biztos stabil,de amit én otthon tudok készíteni az már nem biztos.

Szia !
A három lábú állványhoz tudom ajánlani a ker-mi forg-ban kapható húzott v hengerelt 6szögű acélt az 50-60 mm átmérőjű sztem már megfelelő lessz.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Szia Kacsento!Ha nem akarsz polcokat akkor tanulmányozd egy kicsit a Finite Elemente Spider állványát.Tanulmányozás céljábol itt a kép.

Szia!
 
Igen-igen,már nézegettem a Spidert.Hasonló lesz az elve az enyémnek is.Csak az 3 lábon fog állni hogy stabilabb legyen.Persze ez biztos stabil,de amit én otthon tudok készíteni az már nem biztos.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
csabacenter
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.04.27., pén. 23:51
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: csabacenter »


Én is tavasszal nekiállok egy állvány építésnek.Én a nehéz állvány mellett döntök,majd meglátom hogy alakul.Ami biztos hogy nagyon nehéz lesz,három lábon fog állni,és nem lesznek polcai.
Szia Kacsento!
Ha nem akarsz polcokat akkor tanulmányozd egy kicsit a Finite Elemente Spider állványát.Tanulmányozás céljábol itt a kép.


Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Én is tavasszal nekiállok egy állvány építésnek.Én a nehéz állvány mellett döntök,majd meglátom hogy alakul.Ami biztos hogy nagyon nehéz lesz,három lábon fog állni,és nem lesznek polcai.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Igen,sok érdekes dolog közrejátszhat a hang reprodukálásában.És sokan nem hiszik amíg nem tapasztalják magukon.De az jó ha megosztjuk a jó és rossz tapasztalatunkat.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: adaptive »


Hú gyerekek
 
Ma vettem egy IKEÁ-s állvány szerűséget, gondoltam lecserélem vele a régi, ócska, 5k körüli állványomat amin az erősítőm pihent (pozdorja lapok, közte ilyen fém csövek, szal igazi állvány szerűség).
Az ikeás polc 10k-ba került. Így néz ki: állvány
Az erősítő a képen látható módon került elhelyezésre.
Bekapcsolás után (borozgattam) feltűnt, hogy borzasztó lett a hangkép, csörgött zörgött az egész cucc. Még berúgva is Kísérlet képpen kihelyeztem az erősítőt az állvány tetejére, így már javult a helyzet, de még így is borzalom volt az egész. A hangkép csak akkor kezdett helyre állni, amikor egy masszívabb dohányzó asztalra helyeztem az erősítőt, majd amikor visszakerült az EREDETI állványra, akkor jött meg az igazi hang (jó, teres, tiszta sound).
Há nekem ezt senki nem mondta eddig hogy ennyit számít hogy milyen állványon van az ERŐSÍTŐ kérem
Tényleg ennyit számít a dolog, vagy csak én hallottam be valamit? (bár a fül nem hazudik...)
Jövő héten jönnek meg a Söund Arts-os hangfal állványaim, de úgy látszik, akkor egy készülék állványzat is bekerülhet a készítendő cuccok közé, nem is beszélve az alátétekről...
Még egyszer mondom döbbenetes, hogy az, hogy mire tesszük az erősítőt, mit művelhet a hanggal... gyerekek ne kapkodjatok, ne essetek bele abba a hibába amibe én, megfontoltan építgessétek a rendszereteket, a lehető legjobb cuccokból! Ha meg hibáztunk, azt be kell ismerni, és a többiek tudomására hozni, hogy ők ne essenek ugyanabba a verembe.
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
cfm76
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2007.04.15., vas. 17:52
Értékelés: 0

hi-fi-állvány

Hozzászólás Szerző: cfm76 »


Sziasztok "
Engedjétek meg ,hogy én is hozzá szoljak a témához.Általában a két véglet szokott a legjobb megoldás lenni ,vagy a könnyű vagy a nehéz állvány a jó megoldás,de ez természetesen függ az adott készüléktől és a hallgató izlésétől is.
A Manánál sem síma üveg lapok vanmnak ,de maga az állvány anyaga sem síma zártszelvény hanem speciális ötvözet.
Ha valaki állványt szeretne készíteni probáljon meg olyan anyagokat össze válogatni amik akusztikusan"döglöttek" vagy próbáljon ki olyan könnyű anyagokat ameylek külőn álló lapként semmiféle terhet nem viselnek el,de rétegekbe összerakva már komoly terhet bír el és akusztikailag még mindig "döglött".
Az állvány fémszerkezetét illetően is próbáljunk meg más fémeket alkalmazni mert a külömböző vas szelvények ,zártszelvények ha nincsenek feltöltve eléggé csengnek -bongnak komolyan befolyásolják a hangot.Itt is az a cél minnél alacsonyabb legyen a fémszerkezet frekvenciája. Én is kísérletezek külömböző anyagokkal ,van ami bíztató van ami teljes kudarc.
A Finite Elemente is egy nehéz állvány köszönhteő a rengeteg ólomnak ami benne van a fa rétegei közt. Engem megköveztek érte egy másik forumban mert ilyen mérgező anyagot használok az állványaimban ,de egy zárt rendszerben az ólom nem mérgez.Aki a jó hangzás érdekében mégis ólmot használ annak ajánlom a különböző védö felszereléseket ruhát,+ maszkot.
Mindenesetre aki Hi-Fi állvány építésbe kezd kösse fel a gatyát mert rengeteg a buktató.Remélem hozzászólásommal tudtam segíteni mindazokat akik DIY állványt akarnak építeni.
tisztelettel:cfm76

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”