Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

NAS

Avatar
urbi107
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2016.02.20., szomb. 15:29
Értékelés: 4

NAS

Hozzászólás Szerző: urbi107 »


synology ds 118

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nos, uraim, ha valakit érdekelne, az apróban megtalálja őket.

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pár napja megy a hp, hibátlan! El lehet képzelni ennél jobb belépőt a következő mondathoz?
Mindkét korábbi nasom eladó. Árat még kigondolok, mindkettőbe rakok vinyókat is "ajándékba"...

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ide is, had látszódjon az öröm!
 
Megvettem a HP-t, méretes doboz, igényes kialakítás. Beleraktam a 4Gb ramot, raktam rá egy win tpc-t, megy. Egyszerűen, gyorsan. Elkezdtem próbálkozni a FreeNAS-sal is, úgy látom nem szerencsés 0 tudással folytatni, kicsit majd művelődnöm kell, mielőtt tovább erőltetem, bicskát beletöröm.
 
De a lényeg: médialejátszón nagy bitrátájú film lejátszása hibátlan, nem akad; a squeezebox korábban nem látott sebességgel fut, kb. fele idő alatt indexelve a zenetárat s mindezt akár egy időben.
 
Ahogy rendet rakok a lemezeimen, el is adom a régi nasokat mind. Szerintetek mennyit ér (lemez nélkül!) 2-3 évesen egy DNS-323, illetve Synology DS 209+?

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

NAS

Hozzászólás Szerző: fenyő »


Elindítottam egy full HD filmet a FreeNAS-ról.
DU Meter progival 16,6 Mbps az olvasas LAN-on.

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ár?
 

Nem most lesz az... Had álljon össze előbb a hp doboz, lássuk megy-e. Ha igen, akkor meghirdetem ezeket a helyén. Nem tudom mik most a jó árak, nem szeretek hetekig hirdetgetni, valszeg jó árat találok majd ki.
 
Téged nem érdekel ez a HP Microserver? Vagy nem akarsz vele tökölni? Tény, hogy ez tényleg egy üres doboz, oprendszer, lemezek, minden nélkül.

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4881
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

NAS

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Lenne egy eladó DNS-323, meg egy Synology 209+ :-DDD


Ár?

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

NAS

Hozzászólás Szerző: fenyő »


pár kép:





Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »



1080p akadásmentes, simán megy.


 
Lenne egy eladó DNS-323, meg egy Synology 209+ :-DDD

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

NAS

Hozzászólás Szerző: fenyő »



Jól hangzik!
Magasabb bitrátájú full HD filmek hogy mennek vele? Simán?
Átvitel olvasásokr kb mennyi, mérted már?


 
1080p akadásmentes, simán megy.
Olvasási sebességet nem mértem.

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »



... és a popival elérhető az anyag.


Jól hangzik!
Magasabb bitrátájú full HD filmek hogy mennek vele? Simán?
Átvitel olvasásokr kb mennyi, mérted már?

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

NAS

Hozzászólás Szerző: fenyő »



Mire (milyen vasra, milyen célra) használsz freenast?


 
mini-ITX (1.2 GHz 1Gb Ram)
Két vinyó van benne, az egyiken csak lossless, a másikon filmek, képek, progik.
Lent van egy lépcső alatti kis helyiségben, fent meg több géppel és a popival elérhető
az anyag.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

NAS

Hozzászólás Szerző: nehai »

Nekem is kellene valami ilyesmi, feltétlen számolj be ha sikerül kipróbálnod.

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Látom 30-ba kerül az IPON-ban, nagyon megéri. De milyen OS-t teszel rá?
Én a FreeNAS 8.0-t ajánlom.


 
Ráérek ma, elég sokat olvastam róla hirtelen.
Elsőre én is FreeNAS-ra gondoltam. Pontosabban elsőre valamilyen win kell (xpt nehezebb, valamelyik vékony W7-et talán könnyebb), hogy rendet tudjak rakni a lemezeim között, utána ráérek majd játszani. Mire (milyen vasra, milyen célra) használsz freenast?

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

NAS

Hozzászólás Szerző: fenyő »


Kíváncsi vagyok rá mit tud majd. Igazából csak fájlszervernek gondoltam, de ha beválik, s akadás nélkül jön róla egy jobb bitrátájú HD-s mozifilm is, akkor a nagykomolybolti nas megy az apróba.
Ha rá lehet faragni a squeezeservert, akkor biztos vagyok benne, hogy röhögve viszi!!!

 
Látom 30-ba kerül az IPON-ban, nagyon megéri. De milyen OS-t teszel rá?
Én a FreeNAS 8.0-t ajánlom.

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A szomszéd fórumon ajánlották, vettem egy ilyet: HP Proliant Microserver AMD N36
http://www.youtube.com/watch?v=VPYegGMmuWA
 
Kíváncsi vagyok rá mit tud majd. Igazából csak fájlszervernek gondoltam, de ha beválik, s akadás nélkül jön róla egy jobb bitrátájú HD-s mozifilm is, akkor a nagykomolybolti nas megy az apróba.
Ha rá lehet faragni a squeezeservert, akkor biztos vagyok benne, hogy röhögve viszi!!!

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

NAS

Hozzászólás Szerző: Rag »


És hogy negatívat is írjak.
 
A Server netes felületele csapnivalóan lassú
Nekem gyakram elveszti a kapcsolatot a Cotroller, bár nem tudom, hogy ez wifi vagy szoftver probléma.
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

NAS

Hozzászólás Szerző: Rag »


Szia!
 
Csak kb 200 album van fent.
Igazából nem egyszerre került fel, ezért nem tudom mennyi idő alatt megy végig.(egy fél óra biztos van)
Én úgy csinálom, hogy MediaMonkey-val előszőr megcsinálok minden beállítást és utána már nem kell szüttyögni.
 
A neten van egyszerű leírás, utólag azt mondom nagyon könnyű, csak féltem a linuxtól.
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én a D-Link DNS 323-as használom, vagy egy éve megy 24/7-ben és a mellette a transm...... is.Nem olyan nehéz rá felrakni.
Tényleg kicsit lassan indexeli az újakat, de napi használatban semmi problémát nem okoz.

 
Hány album/szám van az indexben kb? Mennyi idő, míg 0-ról felépíti? A normális használat során nem tapasztalsz semmi problémát (akad, izé, ilyenek). Mennyire értesz a linuxhoz, hogy ment a telepítés?
Mert ha ezekre a kérdésekre elfogadható a válasz, akkor nem nagyon kell gatyázni, belépőnek jó lesz, aztán ha az ember kedvet kap, léphet feljebb. Nekem az ut-s notebook mögött megy évek óta folyamatosan, de nem vagyunk barátok. Ha 10-nél több fotoalbumot és/vagy saját tollból származó melodrámát kölcsönzök barátaimnak egyidejűleg, akkor befosik. Nálam szigorúan egyfelhasználós...

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

NAS

Hozzászólás Szerző: Rag »


Én a D-Link DNS 323-as használom, vagy egy éve megy 24/7-ben és a mellette a transm...... is.
Nem olyan nehéz rá felrakni.
Tényleg kicsit lassan indexeli az újakat, de napi használatban semmi problémát nem okoz.
 
Egyébként meg van már új, DNS-320 és annak nagyobb a teljesítménye.
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tehát...
"Médiaszervernek" (de szép, nem?) egy pár éves Synologyt használok, ez simán futtatja a squeezservert (squeezecentert), értelmes idő alatt képes újraindexelni a zenetárat, bőven elég. Egy ideje van már hozzá hivatalos telepítő készlet is (ezt a synology weboldaláról kell letölteni), korábban kellett egy köztes réteget (SSODS) is használni. Talán körülményesebb volt, de szerintem mégis jobb, mert így a gyári (logitech) telepítőcsomagokat lehetett használni, elfogadható tempójú frissítésekkel. Most ez marha lassú, mindig át kell menni a synologys szűrőn-gyurmán-csomagkészítésen, általában egy lépéssel lemaradva követik a "gyári" verziót.
Ma már talán androidos telefonra is fel lehet barkácsolni a szervert, de ez szerintem felesleges bűvészkedés, processzor, memória, i/o kell és kész. Korábban itt a fórumon már írták, hogy DNS 323-as Dlinken is értelmesen fut, ezt nem próbáltam, elég alap cucc, vannak fenntartásaim.
 
Most töltöm le a FreeNAS installt, kíváncsi vagyok, mennyire lesz vele bonyolult összerakni egy gépet. Linuxhoz hülye vagyok, így azért kihívás...

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4881
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

NAS

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4881
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

NAS

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Zsír! Várom a véleményeket. Ki mit nem, és mit igen?

Vendég

NAS

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Adásvétel részen kezdtünk a témáról beszélgetni, azt hiszem megér egy külön topikot is. Ki milyen adattárolót használ zene és/vagy filmgyűjteményéhez, mi az ami bevált, mi az, ami esetleg kudarc volt.
Építési tippek is jöhetnek, én most szeretnék egy freeNAS-os olcsó(bb) házat összerakni.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”