Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: AVX »

De jó ezeket újra látni

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Nem mi találtuk ki, hanem a Novotrade adta a munkát. "Természetesen" külföldre ment a fejlesztés, nem az itthoni piacra.
 
Gondolom kint az volt a cél, hogy viszonylag gyorsan ellássák játékokkal ezeket a gépeket, és a Novotrade valahogy megszerezte az üzletet. Egy C64-re már létező (viszonylag egyszerű) játékot kellett átírni. Emlékszem milyen szívás volt, hogy a C64-nek hardverben megvalósított sprite-jait kellett szoftveresen megoldani.

Volt pár Novotrade fejlesztés Commodore+4-re is.A Super Cobra és a Kosir Attila(The Mad) által kódolt Godzilla.
Ezek is Novotrade megrendelések voltak?
Gondolom akkoriban jobban el volt terjedve a Commodore+4 és ezért érte meg C+4re fejleszteni.
Bár nem voltak hardware sprite-ok és a hangja is jóval gyengébb volt,mint a C64-nek,mert SID nem volt benne.
 
Én úgy emlékszem,hogy a C+4 gépek nagy részét szintén a Novotrade hozta be több hullámban az országba.
Nekem Novotrade matrivás volt az tuti.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Andromedius »


Azért én elgondolkoztam azon, hogy ki találta ki, hogy annak idején Amstradra fejlesszetek? Akkor volt benne látszott benne valami perspektíva? Drága volt, alig volt belőle itthon, ami volt sztem az sem játékra volt véve és a nagyvilágban sem egymást taposva fejlesztették hozzá a játékokat. Vagy pont a piaci résbe akartatok betörni?
Nem mi találtuk ki, hanem a Novotrade adta a munkát. "Természetesen" külföldre ment a fejlesztés, nem az itthoni piacra.
 
Gondolom kint az volt a cél, hogy viszonylag gyorsan ellássák játékokkal ezeket a gépeket, és a Novotrade valahogy megszerezte az üzletet. Egy C64-re már létező (viszonylag egyszerű) játékot kellett átírni. Emlékszem milyen szívás volt, hogy a C64-nek hardverben megvalósított sprite-jait kellett szoftveresen megoldani.
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Azért én elgondolkoztam azon, hogy ki találta ki, hogy annak idején Amstradra fejlesszetek? Akkor volt benne látszott benne valami perspektíva? Drága volt, alig volt belőle itthon, ami volt sztem az sem játékra volt véve és a nagyvilágban sem egymást taposva fejlesztették hozzá a játékokat. Vagy pont a piaci résbe akartatok betörni?

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Andromedius »


Szépek. Saját tulajdon?
Dehogy, a neten találtam a képeket.
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Szépek. Saját tulajdon?

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Andromedius »


És ez volt a "modernebb" változat, amelyiknek floppy olvasója volt.
 
A floppy hasonló volt mint a mostani (kihalófélben levő) 3.5''-os floppy, zárt, kemény, műanyag burka volt, de egy más szabvány volt, az is kihalt, mielőtt elterjedt volna. (Ha jól emlékszem, csak 3''-os volt)

Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Andromedius »


Így nézett ki, amelyik kazettás magnóval volt egybeépítve:

Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: AVX »


Az Amstrad nevű gépet ismerte valaki? Anno mi arra fejlesztettünk játékprogramot a Novotrade megbízásából. Az a cég is hogy eltűnt a sűllyesztőben. 
Akkoriban akartak egy Z80-as processzort használó homecomputer szabványt létrehozni, de elhalt a dolog, mert későn jött, már itt voltak a 16 bites processzorok.

Én ismertem őket.
Elég sok ilyen nevű műholdvevő jött be az országba.

Avatar
Andromedius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2008.04.24., csüt. 22:57
Értékelés: 4

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: Andromedius »


Az Amstrad nevű gépet ismerte valaki? Anno mi arra fejlesztettünk játékprogramot a Novotrade megbízásából. Az a cég is hogy eltűnt a sűllyesztőben.
 
Akkoriban akartak egy Z80-as processzort használó homecomputer szabványt létrehozni, de elhalt a dolog, mert későn jött, már itt voltak a 16 bites processzorok.
Zene: "Az élet csak arasznyi repülés földtől a földig. A világnak mindegy hogy meddig élsz. De neked és nekem ez az egyetlen, az első és utolsó bevetés"
Film: "Nem a munkád vagy. És nem is a bankszámlád. Nem a kocsid vagy. És nem is a tárcád tartalma."

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


1985-ben ilyen volt a boltunkban.Ezen voltak rajta az árak.
ZXSpectrum

Én nagyon szerettem az öreg ZX Spectrumot,rengeteget játszottam vele.
 
Külön tetszett,hogy az öreg Sir. Clive Sinclair a saját elképzelését valósította meg.
Egyébként sokat kisérletezett erősítőkkel(1960as években) is és még a classD megjelenése előtt feltalált(Texas Instruments segítségével)egy hasonló elven működő kapcsolást.
 
A gumigombok nagyon kényesek voltak,mint az akkori idők divatos 16-24,szintén gumigombos szuper karórái.Brutál erős 3Mhz-es proci dohogott benne.Akkoriban a konzolháborút a Spectrumosok és a C64hívők vívták egymással.
Egyik a nagyobb felbontást,kevésbé darabos grafika,míg másik tábor a színeket és a zenét hozta föl a gépe felsőbbrendűségét igazolandó dolgokat...(Nekem volt mind a kettő 1 időben.)
Meg volt egy szuper kis magnóm,azon töltögettem 5-10 percekig a nagy progikat,mint a trapdoor,potty pigeon,exploding fist.... Szóval,engeteg emlék fűz a ehez a gépcsaládhoz is.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


92-ben írtam a diplomamunkámat, akkor egy Amigám volt. Az egyik Amigás évfolyamtársam akkor adta el a gépét és vett egy PC-t, hogy meg tudja írni a szakdolgozatát. Bizony, az Amiga 500 nem igazán volt alkalmas erre, csak kényszermegoldás volt már akkor is. Az eladott gép a sógoromé lett (akkor még csak leendő sógor), így még évekig játszottunk közösen.

Én 92-ben vettem az Amiga 1200asom,majd később az A4000em.Nem az volt a gond,hogy nem lehetett vele szöveget szerkeszteni,vagy alap dolgokat megoldani.(Akár bővítetlen géppel is.Hiszen általában mindenkinek alapgépe volt.)
A problémát a saját fájlrendszer okozta,illetve a 880k floppy drive.Bár bizonyos programok tudtak windows fájlrendszerekkel dolgozni.Egyes PC-s programok is ismerték az Amiga saját formátumait.
 
Az,hogy nem érte meg Amígával bíbelődni egy szakdolgozat írásánál,amit még utána konvertálni kellett másik formátumra,nem azt jelenti,hogy képtelenség lett volna megírni a gépen.
 
Persze lusta ember lévén magam sem az Amigát választottam volna,azonban nem lehetetlen,hanem kényelmetlen.(A két dolog nem teljesen ugyan az.)
Én arra emlékszem,hogy egy bővítetlen Amiga 1200al hihetetlen grafikus dolgokat véghez vittem a kevés 2mega chip rammal,amit manapság a vicc kategóriába sorolhatnánk,ám akkor sem számított soknak.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Az Amigával hasonlóképpen jártam: az A500-as hátuljába volt bedugva a tévémodulátor. Az öcsém az első napon megfordította fejjel lefelé, hogy milyen bővítőhelyek vannak az alján - sikerült is alátörnie a modulátort.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


1985-ben ilyen volt a boltunkban.Ezen voltak rajta az árak.
ZXSpectrum

Ilyen volt nekem is. Apám az első napon megnézte, hogy milyen belülről, sikeresen el is repedt egy vezeték az alaplapon, onnantól kezdve magától megdöglött játék közben és kézzel meg kellett recsegtetni a gépet, hogy visszaálljon az érintkezés. Ehhez képest 83-tól 91-ig ment ez a gép, 91-ben vettem egyet használtan és azóta nem volt probléma vele. 95-ben az akkori munkahelyemen (Digép) egy konvejoros hőkezelő rendszert vezérlő kiselejtezett célszámítógép belsejében ismertem fel egy Speccy alaplapot, egy Sinclair Interface 1-et, és egy Sinclair Microdrive meghajtót (milyen menő lett volna ez 10 évvel korábban!) és rögtön haza is kellett vinnem. Persze, ekkor már csak az öcsémnek, én már akkor rég Amigán nyomultam - azon is már csak fél évig.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »

Az is érdekes lesz majd amikor az Apple beszáll a konzolpiacba. PS4, XBOX 720, Super Wii. A 8. generációban nagy csatára lesz kilátás. (hát ha még a Sega is megpróbálna visszatérni...)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: AVX »


1985-ben ilyen volt a boltunkban.
Ezen voltak rajta az árak.
ZXSpectrum


Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Viszont azokban az Amigás időkben eszem ágában sem volt PC-t használni...Amire azonban a 80as-90es években használta egy átlag felhasználó a gépét,mindenre elégnek bizonyult egy Amiga,míg egy PC többnyire kevésnek...

92-ben írtam a diplomamunkámat, akkor egy Amigám volt. Az egyik Amigás évfolyamtársam akkor adta el a gépét és vett egy PC-t, hogy meg tudja írni a szakdolgozatát. Bizony, az Amiga 500 nem igazán volt alkalmas erre, csak kényszermegoldás volt már akkor is. Az eladott gép a sógoromé lett (akkor még csak leendő sógor), így még évekig játszottunk közösen.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Azért ne felejtsük el, hogy a csak önmagukkal kompatibilis, játékgépnek használt HC-k piaca sokkal kisebb volt, mint a világ szinte minden iparágában használt PC-ké. A PC-k akkoriban gyengébbek voltak bizonyos tekintetben (munltimédia), másban viszont jobbak (háttértár, szoftver- és hardver-ellátás, stb.). A nagyobb piac nagyobb forgalma gyorsabb fejlődést eredményezett és a PC-k - így évtizedes távlatból visszatekintve - pár év alatt utolérték ott is a HC-ket, ahol korábban hátrányban voltak.

Ezt nem vitatta senki.
Más idők voltak,teljesen más,a mai időkkel viszonyokkal nem kompatibilis idők.
Viszont azokban az Amigás időkben eszem ágában sem volt PC-t használni...
Amire azonban a 80as-90es években használta egy átlag felhasználó a gépét,mindenre elégnek bizonyult egy Amiga,míg egy PC többnyire kevésnek...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Igen,ez így van!Azért azt hozzá kell tenni,hogy az akkoriban gyártott kínai cuccok minősége köszönő viszonyban sincs a mai minőséggel.(Értsd sokkal silányabb minőségűek voltak.)
Nem kapcsoltak időben,hogy átrakják Kínába a gyártást,ami jelentősen csökkentette volna az árát.(Ezt a Commodore a minőség magasabb szinten tartásával magyarázta.Így utólag másként gondolnák szerintem...)

Azért ne felejtsük el, hogy a csak önmagukkal kompatibilis, játékgépnek használt HC-k piaca sokkal kisebb volt, mint a világ szinte minden iparágában használt PC-ké. A PC-k akkoriban gyengébbek voltak bizonyos tekintetben (munltimédia), másban viszont jobbak (háttértár, szoftver- és hardver-ellátás, stb.). A nagyobb piac nagyobb forgalma gyorsabb fejlődést eredményezett és a PC-k - így évtizedes távlatból visszatekintve - pár év alatt utolérték ott is a HC-ket, ahol korábban hátrányban voltak.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Ez mekkora...
 



"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Igen a Wii az nagyon bejött, miközben azért a másik kettő is szépen fogyogat. Mondjuk mostanában ott is gyűlnek a kérdőjelek, hogy merre tovább, de amíg kiegyenesednek ezek a jelek addig ocsmányul megszedik magukat.Meg azért szerencséjükre ők sosem botlottak nagyon nagyot. A kevésbé sikeres konzolaikból is fogyott több tízmillió. A handheld piacot meg úgy ahogy volt benyelték. Szóval ők bátrabban kisérletezhetnek, mert pénzügyileg jó helyzetben vannak, ha nagyon nagy baj lenne akkor meg gyorsan kiadnak az adott kütyüre egy Super Mario valamit

Lehet nem volt vészes soha a Nintendo számára a veszteség,viszont azért megérezték üzletileg a pár üzletileg gyengébb évet.Bár talán a Nintendót a japcsi piac is eltartaná,mert létezik rá 1-2 igen szamuráj specifikus játék.
Most,hogy kicsapták a Metal Gear Solid 4-et,nagyot erősített a PS3 az USA-ban is.
 
Most pillanatnyilag nagyon képlékeny a konzolháború állása,igazi nyerő helyzetben a piaci hasznot tekintve még mindig a Nintendó áll.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »


Igen a Wii az nagyon bejött, miközben azért a másik kettő is szépen fogyogat. Mondjuk mostanában ott is gyűlnek a kérdőjelek, hogy merre tovább, de amíg kiegyenesednek ezek a jelek addig ocsmányul megszedik magukat.
Meg azért szerencséjükre ők sosem botlottak nagyon nagyot. A kevésbé sikeres konzolaikból is fogyott több tízmillió. A handheld piacot meg úgy ahogy volt benyelték. Szóval ők bátrabban kisérletezhetnek, mert pénzügyileg jó helyzetben vannak, ha nagyon nagy baj lenne akkor meg gyorsan kiadnak az adott kütyüre egy Super Mario valamit

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


 
Én anno egyébként, még a múlt században azt jósolgattam, hogy vissza fognak térni a konzolok, egyszerűen azért, mert az embereknek igénye van arra, hogy benyomják a gépet és játsszanak, és nincs kedvük installálni, meg állandóan gépet cserélni.


Én is éreztem az új idők szelét,amikor megjelent a Playstation....
Annyival túlmutatott mindenen,ami akkor szokásos volt,hogy észrevettem,mindig tátva maradt játék közben a szám.
Talán legelsőként a Ridge Racer és a Tekken volt meg nekem,ami akkor hihetetlen minőséget képviselt Amígás 4lemezes játékok után.
 
Érdekesnek tartom,hogy a Commodore piacelemzői nem ismerték föl ezeket az új fordulatokat...
Nem értem,miért nem reagáltak az új viszonyokra.
Talán az is közrejátszott,hogy a multicégek játszóteréhez túl kicsinek bizonyultak,minden szempontból.
És ugye fejleszteni tőke nélkül nem nagyon lehet.
Számítástechnikáben meg ugye aki lemarad az kimarad...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Jó a technikai részleteit ennyire nem ismertem, de sztem ebben nem is az a lényeg, hanem, hogy a Nintendo nem vállalta be saját néven azt amiből Sony 100millió darabot adott el.
Viszont most azt hiszem a Wii-vel nem hozott hibás döntést.A két multi seggét rendesen kiporolja eladásokban...Mindezt teszi úgy,hogy egy gyenge hardvert kombinált egy okos irányítóval,alacsony gyártási költségek mellett.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Home Computer & Konzol Rajongói Egyesület

Hozzászólás Szerző: vtb »


Anno ezt a Commodore ebben a formában nem ismerte fel, és egyszerűen vegetatív, fejet a homokba dugó állapotba merült, ami a biztos halált jelentette a számára.
 
Szerintem és önmagában a MÁRKANÉVNEK a használatából meg kellett volna tudnia élni, azaz, egyszerűen elböszmézték az egész szellemi és fizikai tőkét...
 
Sajnos.

Az az érdekes, hogy a Commodore nem tudott élni a hihetetlen népszerűségével, de azért nem mert egyszerűen nem mozdultak semerre. Az Atari pedig a szintén hihetetlen népszerűsége és az előre mozdulások ellenére is többet állt a földbe mint egy gyakorlógerely az atlétikapályán. Mondjuk az Atari Jaguaron nem tudom mennyit buktak, de asszem az nagyon megrendítette akkor a céget.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”