Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Probléma fényképsorrenddel -- Panasonic DMR-EH65

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Probléma fényképsorrenddel -- Panasonic DMR-EH65

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nem jó a javaslat...A jpg kiterjesztésű fájlokat nemcsak hogy ki kéne listáznia és lejátszania (ez a kettő működik), hanem mindezt fájlsorrendben.
 
A mov kiterjesztésű fájlok ilyen szempontból nem jelentenek problémát DIVX üzemmódban. JPEG lejátszási módban sem szabadna, hogy gondot jelentsen!
 
További ötletek?
 
:foto:

A Pana ehelyett milyen sorrendet használ?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Probléma fényképsorrenddel -- Panasonic DMR-EH65

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azokat a fájlokat, amiket nem tud lejátszani a felvevőd, valószínűleg nem is fogja kilistázni. Nekem a .MOV fájl gyanús ebből a szempontból.
Nem jó a javaslat...
A jpg kiterjesztésű fájlokat nemcsak hogy ki kéne listáznia és lejátszania (ez a kettő működik), hanem mindezt fájlsorrendben.
 
A mov kiterjesztésű fájlok ilyen szempontból nem jelentenek problémát DIVX üzemmódban. JPEG lejátszási módban sem szabadna, hogy gondot jelentsen!
 
További ötletek?
 



Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Probléma fényképsorrenddel -- Panasonic DMR-EH65

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A fájl- és mappastruktúra a következő: 
Kepek (a DVD neve)
\ 2006_07_18 Nyaralas
\ Party_001.jpg
Party_002.jpg
Party_003 Vacsora.mov
Party_003 Vacsora.avi
Party_004.jpg
...
\ 2006_12_24 Karacsony
\ ...
 
Tehát következetesen kitöltök minden használt számjegy-helyet.
 
(Hogy a csudába lehet itt fényképet csatolni? Egyszerűbben tudnám vele szemléltetni a DVD tartalmát.)

Azokat a fájlokat, amiket nem tud lejátszani a felvevőd, valószínűleg nem is fogja kilistázni. Nekem a .MOV fájl gyanús ebből a szempontból.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Probléma fényképsorrenddel -- Panasonic DMR-EH65

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


(Hogy a csudába lehet itt fényképet csatolni? Egyszerűbben tudnám vele szemléltetni a DVD tartalmát.)
A hozzászólás keret alatt van egy ilyen rész:
Állomány csatolása
Csatolhatsz állományt is az üzenethez.
Maximális méret (byte-ban): 350K
Mellette egy Browse gomb, azzal tölthetsz fel a gépedről egy képet.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Probléma fényképsorrenddel -- Panasonic DMR-EH65

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A fájl- és mappastruktúra a következő:
 
Kepek (a DVD neve)
\ 2006_07_18 Nyaralas
\ Party_001.jpg
Party_002.jpg
Party_003 Vacsora.mov
Party_003 Vacsora.avi
Party_004.jpg
...
\ 2006_12_24 Karacsony
\ ...
 
Tehát következetesen kitöltök minden használt számjegy-helyet.
 
(Hogy a csudába lehet itt fényképet csatolni? Egyszerűbben tudnám vele szemléltetni a DVD tartalmát.)

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Probléma fényképsorrenddel -- Panasonic DMR-EH65

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Sziasztok! 
A következő a problémám:
van egy Panasonic DMR-EH65 típusú merevlemezes DVD-íróm, ami általánosságban kifogástalanul működik. Már régóta gondoltam rá, hogy az utóbbi évek felvételeit – képek és filmek – kiírom egy DVD-re. (A felvételek egy Kodak DX6490-es fényképezőgéppel készültek; kb. 1500 fájlról van szó. A mov kiterjesztésű filmeket avi kiterjesztéssel is rátettem a lemezre; így a DMR-EH65 is lejátssza.) A fájlokat számítógépen átneveztem, dátum és esemény szerint sorba rendeztem, majd a következő struktúrával mappákba rendszereztem.
 
Az a gond, hogy az így elkészített DVD-n található mappák tartalmát a készülék JPEG lejátszási üzemmódban nem a fájlnevek sorrendjében jeleníti meg, hanem attól eltérő sorrendben. (Ez a sorrend a lemez ismételt behelyezésénél ugyanaz. Ami még érdekes: DIVX lejátszási üzemmódban az avi-filmfájlok a rendes névvel és a megfelelő sorrendben jelennek meg.)
Van rá valakinek tippje, hogy mi lehet a gond?
 
Két esetet tartok lehetségesnek:
a) a készülék eleve nem képes vegyes tartalmú DVD-n lévő fájlok név szerinti sorrendben
csak  történő megjelenítésére
az általam alkalmazott struktúra rossz (pl. szóköz a fájlnévben, szóköz a mappanévben, szám a fájlnévben, ékezetes betű a fájlnévben; ilyesmi)
 
Csak akkor írjatok, ha biztos választ tudtok. (Az olyan hozzászólásokkal sajnos nem tudok mit kezdeni, hogy "Próbáltad már olyan fájl- / mappanévvel, hogy ..." – több ezer fájlt csak akkor kezdek átnevezni, ha biztosan tudom, hogy milyen szabályok szerint kell.)
 
Előre is köszi! 

A fájlnevek sorrendjét a PC-s képnézegető programok is másképp értelmezik, mint a Commanderek. Pl. a Commanderek esetén a 11.jpg előrébb van, mint a 2.jpg, a képnézegetőknél pedig hátrébb. Nem tudni, hogy a Pana milyen algoritmus szerint rendez. Az is lehetséges, hogy nem rendez sehogy, hanem a fájlok lemezre írásának a sorrendjét használja.
Te pl. milyen fájlneveket használtál? Számok esetén, ha van többjegyű is, érdemes a sorszámozást 01-gyel vagy 001-gyel kezdeni sima 1 helyett. Így elkerülhető az elején említett, programonként eltérő sorrend is. Ha nem ez a helyzet, akkor a Pana csak a fájlok kiírási sorrendjét nézi.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Probléma fényképsorrenddel -- Panasonic DMR-EH65

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
A következő a problémám:
van egy Panasonic DMR-EH65 típusú merevlemezes DVD-íróm, ami általánosságban kifogástalanul működik. Már régóta gondoltam rá, hogy az utóbbi évek felvételeit – képek és filmek – kiírom egy DVD-re. (A felvételek egy Kodak DX6490-es fényképezőgéppel készültek; kb. 1500 fájlról van szó. A mov kiterjesztésű filmeket avi kiterjesztéssel is rátettem a lemezre; így a DMR-EH65 is lejátssza.) A fájlokat számítógépen átneveztem, dátum és esemény szerint sorba rendeztem, majd a következő struktúrával mappákba rendszereztem.
 
Az a gond, hogy az így elkészített DVD-n található mappák tartalmát a készülék JPEG lejátszási üzemmódban nem a fájlnevek sorrendjében jeleníti meg, hanem attól eltérő sorrendben. (Ez a sorrend a lemez ismételt behelyezésénél ugyanaz. Ami még érdekes: DIVX lejátszási üzemmódban az avi-filmfájlok a rendes névvel és a megfelelő sorrendben jelennek meg.)
Van rá valakinek tippje, hogy mi lehet a gond?
 
Két esetet tartok lehetségesnek:
a) a készülék eleve nem képes vegyes tartalmú DVD-n lévő fájlok név szerinti sorrendben
történő megjelenítésére
az általam alkalmazott struktúra rossz (pl. szóköz a fájlnévben, szóköz a mappanévben, szám a fájlnévben, ékezetes betű a fájlnévben; ilyesmi)
 
Csak akkor írjatok, ha biztos választ tudtok. (Az olyan hozzászólásokkal sajnos nem tudok mit kezdeni, hogy "Próbáltad már olyan fájl- / mappanévvel, hogy ..." – több ezer fájlt csak akkor kezdek átnevezni, ha biztosan tudom, hogy milyen szabályok szerint kell.)
 
Előre is köszi!

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”