Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dimarson DM350 lejátszó

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi a választ Sierra
Mitől függ, hogy melyiket olvassa,és melyiket nem ? (Gyártó, esetleg írási sebesség, vagy csak úgy random?)
 
Különben a gép a többi cuccost rendesen lejátsza (DVD-R).
Sajnos a Macrovision már beépített.
Tud valaki valamilyen hacket?
 
Más. Tegnap írtam egy levelet a radi kft-nek.
Nagyon korrektül/gyorsan válaszoltak. Azt mondták erre nincs sw frissítés :smile9:
 
Sierra még egy kérdés: te most mit veszel, ha nem titok?
 
Üdv
z

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

De ha figyelmesebben olvastad volna nem vettél volna. Nem olvassa.Vagyis nekem 6-ból 3 -mat.DM 500-om van.Most veszek olyat ami mindent tud. :smile9:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Gyuri! Én is így jártam, de rájöttem ha a Tmpegenc nevű programmal levágok kb 10-15 másodpercet a film elejéről és elmentem MPEG-2 Super VideoCD (VBR) formában - ez a folyamat kb: 5-6 perc attól függ milyen gyors a géped, ja és vigyázz más formátumban mentve nem játsza le a Dm)
Szóval ha így megírtam Neroval akkor garantáltam ment az első cd is. Majd jelezd sikerült -e. Hali

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Elfeljetettem hozzátenni, hogy mindeféle beállítással írtam NERO-bül, EASZ CD.... vel és semmi (egy egész hétvégét elszúrtam ezzel)

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az SVCD-vel én is szenvedek. Tegnap felvettem az Üvegtigrist és az első CD-nél csal olvas és olvas és semmi. A második csont nélkül megy. Viszont az első CD-nél beletekertem és lám 22 sec után gyönyörűen megy a CD. Na most ez miért van????? Az írás teljesen azonos volt. Nem lehet, hogy valamiféle védelem van, ami itt bejátszik??, amúgy RW-n is ugyan ez van nálam. :smile16:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló
Tegnap vettem egy dm300-t (Keravill 29990Ft). (többek között e fórumnak is köszönhető)
Szép és jó, csak mintha itt a fórumon azt olvastam volna, hogya DVD-RW-t is lejátsza. Na most nekem nem.
Most nem tudom izguljak, vagy ne, erről van valami tapasztalat?
Különben mennyiben azonos a dm350 és a dm300 firmware?
Radi kft honlapján csak dm350 frissítés van. Ezek kompatibilisek?
Előre is köszi minden infót.
z

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello!
 
Nekem sem sikerült az upgrade. Write faileddel elszállt. Ilyenre mi a tipp? :smile16:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Probaltam.. I-Author nevu akarmivel, de megszivatott, elfogyott a hely a vinyon.. (mpeg5.1-es hangot probaltam volna..)
VCDEasy-t gondolom mar gyogyirkent hasznalhatnam mivel mar csak a kesz mpg-k vannak meg.. Ki fogom probalni, Koszonom!
Hatha..
 
Udv: Arrow

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha már a DVD2SVCD-vel készültek az mpeg-ek, akkor az image fájlt is le kellett volna gyártatni vele, és azt írni ki a Nero-val. A cd író program beépített plug-in-je nem a legjobb megoldás. Javaslom a VCDEasy programot, Mpegav, entrysvd beállításokkal.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
SVCD problemam lenne nekem is a Dimarson DM350-el.. Vegigolvastam a topicot, de egy problemara nem lattam eddig konkret valaszt/megoldast. Tortenetesen az en gondom is ez. Nevezetesen 2 CD-s SVCD, aminek az elso CD-jevel meg se mukkan a lejatszo, csak esetleg siman lefagy, a masodikat azonban gond es akadas nelkul lejatsza..
Tobb filmnel is elofordult, de azok is amelyeknel jelentkezik a hiba, es azok is amelyeknel nem, DVD2SVCD-vel keszultek. Az mpg file Nero-val lett CD-re kiirva. A hang mindegyiknel 192kBit/s, 4 pass VBR-el keszulnek az mpg-ek.
Legutobbi ilyen film pl. az Atlantis volt, de annak az elso lemezet, amit nem volt hajlando lejatszani, atmasoltam egy 80 perces RW-s lemezre CD copy-val (szinten Nero-val) es az RW-s lemezt mar gond nelkul vitte.. A lemezek nincsennek tulirva, egy filmen belul az irasi sebesseg u.a. az elso es a masodik (v. tobbedik) lemezen is.
Miert csinalja ezt..? Hogyan kene irni a CD-ket, hogy a Dimarson-nak is finom legyen..?
Koszi elore is a segitseget!
 
Udv: Arrow

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ujabb próbát tettem, fogtam a lejátszót és elvittem a haveromhoz. Neki sony tv-n egy darab pixel sem volt. Tehát a probléma a TV - ém -ben van. :smile37: :smile37:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

ja és "adat mód"-ban eszembe sem jutott írni!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hát én akárhány VCD 2.0 és SVCD filmet csináltam .avi vagy DVDröl a dimarsonom mind vitte
jó az elején nekem is időbe tellett, feliratot beledigizni meg eltalálni a helyes arányokat de utána vitte..a szabványos VCD filestrukturába soha nem nyúltam bele.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali Komzol!
 
Én nem tudtam egyértelműen eldönteni, mert ugyanez a DVD a számítógépen is pixelez. A többi ugyanúgy jó a gépen is, mint a DVD-ben... :smile47: Szóval lemezfüggő is lehet a dolog. Több lemezzel is ki kéne próbálni. :smile8:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali Nemesis!
 
A régi firmware-t a radi kft-től kérheted mailben a dima@radi.hu címen. Két verziójuk van:
V30.5.5A és V30.5.45A Bármelyiket telepíted, a menüben V30.5.5A jelenik meg, de az egyikkel analóg kimeneten különösen MP3-nál torz a hang. Valószínűleg túlvezérlődik a D/A konverter. A másikkal tökéletes. :smile6:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia !
Most olvastam a felvetésedet. Egy kérdés: Képbe tudnál hozni (mint egy pelenkás amatört) hogy tudok képet megjeleníteni a Dimarson DM350-el?
Tutzi

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Rudi !
Hogy kell érteni a 140 Ft-os SVCD-t? Nekem a többszörösét is megérné, ha van mód a megvételére.
Tutzi
:smile27:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Balcsi !
Engem is érdekelnének a filmek, ha véletlenül adnál el közülük. Kérlek emilezz vagy telefonálj: 30/9847933

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Sima videocdnél mi legyen a gyökérkönyvtárban"
Hát amit az authoring program belerak. Félreértések elkerülése védett: A vcd egy szabványos lemezstruktúra és felírási mód együtt. Amit adat módban felírsz, hiába ugyanazok a könyvtárak, s bennük a tartalom, nem vcd, asztali lejátszó nem ismeri fel. A vcd kiírás legegyszerűbb módja egy erre képes cd író programmal lehetséges, csak itt a szabványból adódó lehetőségek csak egy kis részét használhatod. A profi authoring programok ennél sokkal többre képesek. VcdEasy, I-author, Tsvc például.
Különben az aveseqv01.dat vcd, ugyanez mpg kiterjesztéssel svcd-re utal.A két formátum könyvtárszerkezete tőbbnyire ua.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem (Balcsi biztos tudja...). Sima videocdnél mi legyen a gyökérkönyvtárban hogy
ez a Dimarson csoda le tudja játszani? Megnéztem egy lemezt és a következőket láttam a gyökérkönyvtárban: CDI
EXT
MPEGAVAVSEQ01.DAT
SEGMENT
VCD
Na most,ez az AVSEQ01.DAT egy közönséges MPEG1-es állománynak tünik, mert a XINGPLAYER például simán olvassa. Egy ismerősöm szerint nem is kell ilyen könyvtárba tenni az AVSEQ01.DAT-ot
elég bemásolni a root alá. Akár még MPG kiterjesztéssel is látni fogja az asztali lejátszó? Ez tényleg érdekelne. Ha valaki kimüvelete magát ezekben a dolgokban az felvilágosíthatna.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy kérdésem lenne.
Honnan lehet hozzájutni vagy letölteni egy korábbi Frimeware-t a dm-350 hez, ha esetleg balul ütne ki a frissités?
 
Válaszokat előre is köszi..
 
:smile47: :smile15:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

MrMax: Ha aktív a hangfal szett (vagyis van benne már beépített erősítő) akkor közvetlenül rá tudod dugni a kimenetre feltéve hogy megvan a szettnek a 6 db RCA csatlakozója (2*front, 2*rear, center, s/w). Ha nem aktívak a hangfalaid akkor nincs rajtuk bekapcs gomb meg ersősítő se benne tehát kell egy házimozi erősítő az 5.1 hez. Nálam például a kettő kombinációja van mert nem vettem DolbyDigital+DTS erősítőt. A center a TV-m, a Front(első) az erősítőről meghajtott 105w-os Jamo hangfalpár (szól is rendesen, nem ám ilyen gagyi cigisdobozméretű csipogó), a rear(hátsó) az aktív . ezért vettem olyan DVD-t amibe bele van építve a dekóder. megspóroltam vele egy valag lét :smile1: remélem segítettem...

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát nekem nem zúg egyáltalán. Problémmáim viszont vannak vele: 1.: Kicsit lassú (a haver Hyundai lejátszója 3x gyorsabb). 2.: A távirányítóval pontosan a DVD felé lehet csak irányítani mert (nem tudom miért) ha oldalról próbálom kapcsolni akkor nem reagál. 3.: Nagyon ronda a távirányítója és ráadásul nem jól vannak a gombok kiosztva. Egyébként teljesen jó, elégedett vagyok vele. Láttam egy Grundigot ugyanennyiért és volt egy scart meg egy optikai kimenet rajta...röhej

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló!
Karácsony előtt vettem egy Dimarson DM-350-es lejátszót.
Annyira nem értek ehhez a hazi-mozis dologhoz nem vagyok vájt fülű és szemű.
A kérdésem a következő: az 5.1-es analóg kimenetre rá lehet-e kötni közvetlenül 5.1-es hangfalszettet? Persze nem hiper mondernet csak olyasmit mint amiket az egydobozos rendszerekhez adnak. (pl. LG DVD lejátszó + 5.1 hanfalszettel)
Vagy feltétlen kell külön rádióerősítő?
 
üdv. és előre is köszi a választ!
 
:smile47:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Én karácsony után vettem egy Dm350-est magyar menűvel és a következőt vettem észre ami zavar: StandBy-ban a tápja zúg, amielég zavaros, bekapcsolásnál pedig a kijelzője felvillan. Sajna az MP3-az menű elég gyenge, de probléma nélkül viszi az összes lemezt. Viszont lenne egy nagy kérdésem: VCD-lemezt készítve semmi baj nincs, SVCD-lemez készítve viszont ugrik. Próbálkoztam mindenféle bitrate-vel de semmi nem vezetett megoldáshoz. Tud valaki javaslatot? :smile23:

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”