Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dimarson DM350 lejátszó

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem azóta van Dimarson DVD-m amióta kapni lehet az országban. a problémával énis találkoztam, de ha kinyitod a tálcáját és visszacsukod (párszor), utánna müködni fog és olvassa a VCD-t

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi mindenkinek!
Valaki mostmár tudna mondani egy olyan SVCD kép és hang
bitrate értéket ami biztossan megy ezen a jó kis gépezeten?
:smile9:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Üdv mindenkinek.Április óta van ilyen DVD-m.Nincs gond vele.Bár néha,ha VCD-t rakok bele,valamiért nem olvassa be. Mitől lehet ez?Attól yobb lesz,ha rárakom a frissítést?A válaszokat köszi!!!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdés: jól működik az én dimarsonom így, vagy sem ?
 
1. Ha VCD-t vagy SVCD-t teszek bele, egyből elkezdi lejáccani, de a kijelzőben NEM(!) világít a VCD felirat. Még a gyári VCD-nél sem jelzi ki ! Több cd-vel is kipróbáltam. Amúgy rendesen lejátsza a cd-ket, csak az SVCD-knél akadozik néha
 
2. Feltettem a firm frissítést(Bank30.rom) felment rendesen (szerintem), a végén kiírta, hogy "writing" és "done" utána viszont a lejátszót kikapcsolta teljesen. Bekapcsolás után a menüt átállítottam magyarra, a gép továbbra is normálisan működött viszont az utolsó menüpontban "felhasználói beállítások" legalul a "hiba" menüpont jelent meg, mellette: V.30.5.4, ha rámegyek erre a menüpontra(hiba) akkor kiírja tőle jobbra, hogy "visszatölt". (tán a régi firmware-t). Mit jelenthet ez ?
Amúgy a gép teljesen úgy viselkedik, mint azelőtt.
Plíz osszátok meg velem a saját tapasztalaitokat !
Üdv mindenkinek !

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Valaki el tudná küldeni azt a firmware-t? Én nem találom sehol... :smile9:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na múlt hét csütörtököm vettem én is egyet: hazavittem vagy a távirányitó nem müködött vagy nemtom de ezer funkció nem ment ezért másnap visszacseréltem egy másikra a srác a dunaplaza kerevillban szó nélkül kicserélte...
a 2 számú készülékkel eddig nincs gond,nekem már magyar nyelvű a setupom gondolom ez a legfrissebb,
DVD: star wars 1 DVD egy helyen ugrott egyet többszöri nézés után és nem a chapterváltáskor...
még 2-3 dvd-t néztem meg vele nem volt gond.
audio/mp3 R/RW cd: nincs gond
VideoCD: nem volt gond

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ne Neroval konvertálj, hanem CCE-vel, TMPGEnc-cel, vagy más konverterrel. Utána már kiírhatod Neroval.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Dima úr meglehetősen nagyot szakít ezekkel az osztályon aluli vackokkal.Az jelent valamit hogyha a Samsung nem adja a nevét valamihez ami az Ő gyártósorairól potyog le?

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jani, van benned valami!
 
Most, hogy írtad, eszembe jutott, mikor a Z, a hangya filmet csináltam. A boséges helyre való tekintettel (relative rovid film, két lemezen) mindkét audiosávot 192 kbit-tel csináltam meg. Hozzáteszem, eddig minden két hangsávos filmemet 160+128-ban csináltam. A lemez egy helyen akadozni kedett, és végig szarul játszotta aztán - valszeg elérkezett egy magas video bitrátához, amihez ugye jon a két hang bitrátája, és ettol besokallt. Újracsináltam 160+128-ban, és azóta OK. Megjegyzem, nem Dimarsonom van, a gépem elbírja a 4800-as video bitrátát is SVCD-nél (4x-es DVD loader van benne CDR lemezekre -4x150 KB), de rájottem ,hogy ha a hang osszesített bitrátája meghaladja a 284 kbit-et, elkezd akadozni. Úgyhogy lehet valami a magas hangbitrátában.
Amúgy ha az ember jól megcsinálja a hangot, akkor észre nem lehet venni a kulonbséget a 160 és a pl. 224 kbit kozott...
 
Sanyi

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy mappa átnevezése ugyan milyen hatással lehetne a lejátszó kikódolására ??? Ez nekem sem működött (Mpeg2 átnevezése Mpegav-ra) Most per pill. 90%-ban meg vagyok győződve, hogy a szaggatások a magas bitráta miatt vannak, azokon a helyeken, ahol a max. bitráta 2748 kbit/sec fölé megy. Tudniillik a szabvány ez:
 
Video:
max 2524 kbit/sec MPEG-2 (if the audio is in 224 kbit/s), audio + video bitrate max bitrate is 2748 kbit/s.
 
De lehet, hogy a maradék 10%-ban más oka lehet a dolognak, és akkor tévedtem, az viszont biztos, hogy nem a melegedés
Üdv !

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Én is átállítottam mpegav-ra a nero svcd írásánál a könyvárat, de nekem is szaggat így is. Amúgy pár napja beégettük az epromba a frissítést, de a magyar nyelvű menün kívül semmi javulást nem tapasztaltam. Valaki rájöhetne már, miért szaggatnak az svcd-filmek.
Üdv mindenkinek. :smile41:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem pár napja van ilyen lejátszóm, azelőtt a gépben lévő hollívúdot használtam, az megevett mindent Ennek a dimarsonnak csak az svcd-k nem teccenek, de van kivétel, pl. a walami amerika svcd-met kiválóan kb. 2 akadással lejácca (mindkettő cd-t), a többinél megakad néhol, a lemez végefelé többször is. A különbség a cd-k között, hogy a az amerika hangja nem 224kbit/s, hanem csak 192 kbit/s kódolású. Lehet, hogy ez lenne a magyarázata az akadásoknak ? Én inkább a bitrátáknál keresném a bajt, nem a lemezírásnál. Valszínű, hogy egy bizonyos bitráta alatt nincs akadozás Amúgy minden mást szuperul lejáccik. Üdv mindenkinek

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát nekem MPEGAV-val is ugyanazt a "szaggatást" produkálja, mint
amit leirtam a 94-ben...
És mindig ugyanott, de csak néhányszor.
Lehet hogy az MPEG file volt a szar amit kiirtam, de akkor miért
játsza le a számitógép tökéletesen?? Lehet hogy a DVD lejátszó
érzékenyebb a hibákra??
 
TTom

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi! En is raszantam magam egy ilyen masinara. Annyival egeszitenem ki az itt elhangzottakat, hogy a DVD-R lemezeket is tokeletesen olvassa.
Egyenlore nem tapasztaltam melegedesi problemat, igaz meg csak egy napja van meg. Viszont 2002.06-havi firmware van benne.


Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem is beolvassa ugy is, de a PBC-t ekkor nem jól kezeli, és ekkor jelentkezett a szaggatás és a kockásodás. Mióta mpegav -ra írom a cd-ket, csont nélkül megy.
Viszont van egy dolog, amit nem tudok lekezelni: ha anamorf képet rögzítek , remeg a kép. Kinek van erről tapasztalata?

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na nekem beolvasta az SVCD lemezt akkor is ha Mpeg2 volt a
könyvtár neve.
Viszont szaggatási problémám nekem is volt. Illetve nem
is annyira szaggatás, hanem néha megakadt egy tized
másodpercre a kép és a hang, de utánna ment tovább
rendesen. Csak az a furcsa, hogy egy lemeznél mindig
ugyanott csinálta ezt. Lehet hogy a lemezt irtam szarul?
Ugyanezt a lemezt a számítógépben simán, akadás nélkül
játszottam le...
 
TTom

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az SVCD lejátszással kapcsolatban: nem teljesen szabványosra kell írni a lemezt.Mpegav, Entrysvd, azaz Mpegav legyen a videokönyvtár neve Mpg2 helyett.A programok adnak is rá lehetőséget.Nálam így jól működik.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Nekem is van egy Dimarson DVD-m, kb. 4 hónapos, és eddig nem sok bajom volt vele. De mostanában elég furcsa dolgokat művel az SVCD lemezeimmel. Azaz, hogy inkább nem művel vele semmit, merthogy nem játssza le. Holott egy-két hónappal ezelőtt símán lejátszotta. A másik érdekessége, hogy ezeknél a 2 Cd-s filmeknél a második lemezzel semmi baja, csak az elsővel. Jó lenne ha valaki meg tudná ezt magyarázni. A másik dolog a fagyogatás. Nálam csak az SVCD lemezek akadoznak, általában a 7-ik perctől, és a lemez vége felé már egyre sűrűbben. Erre is jó lenne valami megoldás, mert a Cooler-es dolog nekem nem nagyon jött be. Egyébként a DVD-t, VCD-t mp3-at tökéletesn lejátsza, ezekkel semmi probléma. Várom a javaslataitokat!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

hát nincs tippem! arra jó volt hogy elment a kedvem az upgrade-től!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Segítsetek !
 
Feltettem a frissítést, de most be sem tudom kapcsolni ! MI a faszt csináljak ??? Ötlet ?
 
Mert elképzelni sem tudom mit csináljak !
Sürgös !!!!!!!!
 
Írjatok a mailemre ... :smile47: :smile9:

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mesélj mesélj!
Én a héten akarok venni egy sima 350-est a DUNA PLAZAban akarok venni bár a múltkor a flórián keravillban is hegyekben álltak!
de mivel valamelyik kolléga írta hogy a firm-ot a dunaplazaban is megcsinálják inkább ott venném

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szasztok,
Na, megvettem a Dimarson DM-R500 Home Theatre System-t. Tartozékok: manual, távirányító+elemek, AV-kábel+SCART átalakító, FM és AM antena, hangszórók.
 
A hangminőségről nem sokat tudok mondani, nincs összehasonlítási alapom. A hangszórók műanyagdobozosak, és kétutasok! A woofert fadobozos. Az 5 hangszóró 6, a woofer 3 ohmos. Lehetőség van bekötni aktív woofer-t is egy kimondottan erre a célra kialakított kimenetre.
 
Magyar menüs. Nem régiókód-független, a régiókód-függetlenítés, ahogy a DM350-működik, itt nem működik (HELP!)
 
A Duna Pláza Keravilba talán kedden (amikor korábban említettem) hoztak 50-70 db-ot, ma délután már nem volt belőle egy sem! Csak előjegyzést vettek fel rá. Én azért elkunyiztam az egyik bemutató darabot...:smile26:
 
Egyenlőre ennyi, ha kérdés van, írj, megpróbálok segíteni...
 
Hozok létre egy topicot ennek a készüléknek, akit érdekel, jöjjön oda!

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok !
 
Ahogy elolvasgattam a hozzászólásokat komolyan fontolgatok egy ilyet venni, mert egyszerübb lenne ezzel, mint a gépemet cipelgetni a tv-hez ... :smile21: De ha megveszem mit kell vele csinálnom ? írtatok mindenféle telepítésekröl + hasonlók, ezt nem lehet megcsináltatni a boltban vásárláskor ???
 

 
üdv : MIG

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ma utánajártam a bolti fw. frissítésnek: bevittem a gépet az ElekroPont üzletbe, ahol vettem. CD megvan, eladók készségesen segitettek, csak sajnos a gyári cd-ről sem sikerült felrakni. Viszont megnyugtattak, hogy nem én vagyok az első sikertelen prógálkozó: ugymond vannak masinák amire símán felmegy, és vannak olyanok , amelyekre az istennek se.Tehát marad az EPROM égetés.

Vendég

Dimarson DM350 lejátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali,
 
....ha jol emlekszem AMD 29F040B a chip száma, de ha szépen beszed le a cetlit, akkor vissza lehet tenni.
 
:smile27:

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”