Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábeli zűrzavar

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gordon314:
Csak annyi, hogy kicsit sokszor kell a hátsó kábelrengeteget szétszedni és újra összrakni. Egyébként, ha mint nálam is, a tv+audio+video rendszer az állványával együtt egy szekrénysor közepén helyezkedik el, akkor külön élvezet az egészet állyányostul-mindenestől kihúzni, oldalra fordítani, átkonfigurálni, majd vissza az egészet. Gyengébb idegzetűeknél ez is egyfajta másolás elleni védelmet jelent! :smile8:

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha dvd-röl veszel át vhs-re, akkor a dvd-t a vhs-sel közvetlenül kötöd össze, mert úgy éred el a legjobb minöséget. Hol itt a probléma?
Amúgy meg sok tv-n nem kell kapcsolgatni ,mert a scartról kapott jel alapján átkapcsol. (pl elidítod a dvd lemezt és a tv bekapcsol standby módból és az RGB-s scartra vált, majd amikor megnyomod a play-t a vhs-en, akkor átkapcsol a másik scartra)

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Így is lehet, csak így forrásváltáskor nem csak az erősítőn, hanem a tévén is bemenetet kell váltani. Különösen nagy élmény ez akkor, ha DVD-ről veszel át VHS-re, és egy rövid próbafelvétel után vissza akarod nézni az eredményt!

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi a segítséget, fiúk!
Bármilyen meglepő, a Thomson legkisebb sztereó VHS-én csak 2 Scart van...
Úgy veszem ki, a legkisebb minőségromlást egy, az egyik TV-Scartra kötött Scart-RCA osztóval érhetem el.

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem túl audio/videofil megoldás, de az erősítőket így tervezik: minden jel be az erősítőbe és az erősítőn keresztül kapja a videójelet a tv is. Így az erősítő távirányítójával választod ki a videó forrásjelet (VHS v. DVD), a tv másik scartjáról meg mehet be a jel az erősítőbe.

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet kapni olyan kütyüt, amit a TV egyik Scart bemenetére tudsz bedugni és van rajta Scart bemenet és egy átkapcsolatható RCA hang ki-bemenet. Ezt TV-be a video bemenetre érdemes kötni, a DVD-t pedig közvetlenül a másik bemenetre kapcsolni, a legjobb képminőség érdekében. Ilyen átalakítót én pl. a soroksári Auchanban lévő Ring fotó üzletében láttam, de valószínüleg MediaMartkban és egyéb helyeken is kapható.
 
Mélynyomó nélküli rendszerekben nem okoz torzítást, ha az LFE-ket (sub csatornát) a front csatornára irányítod, amit tud a front, az kijön rata, a többit levágja.

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Inkább a videó jelét küld a DVD-n keresztül!
Vagy mégjobb, ha a tv rgb-s scartjára rákötöd a dvd-t, a másikra egy "scart elosztót" és abba a videót és arról a hangkimenetet.
Bár egyszerübb a hangot a VHS-röl (kell lennie rca outnak rajta) elvinni az erösítöbe!

Vendég

Kábeli zűrzavar

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló MINDENKI!
Van:
-Thomson sztereó TV 2 Scart-tal
-Thomson HIFI video 2 Scarttal (az egyik csak IN)
Lesz(remélem hamarosan):
-Pioneer 656 DVD-A/SACD
-Denon AVR-1803.
Hogy kössem össze őket, mert akárhogy is számolom, a TV-n 3 Scart kellene (video IN, DVD IN, sztereó hang OUT)??
Szerintem csak úgy jönne össze a dolog, hogy A.)a DVD a videón át csatlakozik a TV-re, amit nem ajánlanak B.)a TV egyik Scart-ja egyben sztereó hang kimenet és DVD bemenet lenne speciális kábellel, ha van ilyen...
Kérlek, adjatok tanácsot!!
Ja, és az is érdekelne még, hogy igaz-e az, hogyha kihagyom a szubládát (mint tervezem) és így a jele a többi 4(?5?6?) hangfalra (várhatóan Taylor Acoustic HC-160) keverődik, akkor torzítás lép fel?!
Ehhez mit szóltok? :smile47:

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”