Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Asus Xonar hangkártyák

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Köszi, és mennyi egy ilyen kártya forintban ? Egyébként ez a deluxe hangban azonos az Essence-hez vagy feljebb van, vagy csak a kiegészítők miatt más?


 
Itthon még nem találkoztam külön a H6 kiegészítő kártyával, de biztosan rendelhető, kintről szállítással együtt 12-13 ezres. A Xonar HDAV 1.3 Deluxe más, mint az Essence, eleve házimozira van optimalizálva, az Essence ST/STX főleg sztereóra.
 

 
Műszakilag is más:
 
HDAV
Audio Processor: ASUS AV200 High-Definition Sound Processor (Max. 192KHz/24bit)
24-bit D-A Converter of Digital Sources: TI Burr-Brown PCM1796 x 4 (123dB SNR, Max. 192kHz/24bit)
24-bit A-D Converter for Analog Inputs: Cirrus-Logic CS5381 x 1 (120dB SNR, Max. 192kHz/24bit)
 
Essence ST
Audio Processor: ASUS AV100 High-Definition Sound Processor (Max. 192KHz/24bit)
24-bit D-A Converter of Digital Sources: Texas Instruments PCM1792A*1 for Front-Out (127dB SNR, Max. 192kHz/24bit)
24-bit A-D Converter for Analog Inputs: Cirrus-Logic CS5381* 1 (120dB SNR, Max. 192kHz/24bit)
High Fidelity Headphone Amplifier: Texas Instruments 6120A2*1 (120dB SNR, 100dB THD+N @ Vcc±12V, RL=600Ω, f=1kHz)

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A Xonar Essence ST-hez is ez a H6 nevű kiegészítő kártya illeszthető. Ezen szintén foglalatban vannak az IC-k, amivel külön-külön hangolható az összes csatorna. Például a centernél beszédhangra vagy subnál a jó mélyekre lehet rágyúrni. A DTS-t is kezeli.
 


Köszi, és mennyi egy ilyen kártya forintban ? Egyébként ez a deluxe hangban azonos az Essence-hez vagy feljebb van, vagy csak a kiegészítők miatt más?

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Ezek a Xonarok tudnak 5.1 hangot analog kiadni, mert ahogy látom magán a kártyán nincs , de szokott lenni ezekhez kiegészítő tartozékként extra kimenet...Esetleg van ezekhez is? Jah és kezelik e a alpbol a DTS hangot?


 
A Xonar Essence ST-hez is ez a H6 nevű kiegészítő kártya illeszthető. Ezen szintén foglalatban vannak az IC-k, amivel külön-külön hangolható az összes csatorna. Például a centernél beszédhangra vagy subnál a jó mélyekre lehet rágyúrni. A DTS-t is kezeli.
 


Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezek a Xonarok tudnak 5.1 hangot analog kiadni, mert ahogy látom magán a kártyán nincs , de szokott lenni ezekhez kiegészítő tartozékként extra kimenet...Esetleg van ezekhez is? Jah és kezelik e a alpbol a DTS hangot?
 
Erre gondolok ami a képen a Deluxe esetében..

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: KMT »

Az az áthallás ábra!

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Találtam egy tesztet a Xonar Essence ST-ről, ahol 2xLME49720HA/1xLT1364 felállásban mérték.

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ja így értem, csak azt hittem, h a normális hanghoz kell ez a csere alapból...Mert a leírás nem utalt arra, h aki szeretné lehet még jobbá tenni....De így már értem, köszönöm...

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Nem akarok sem üzlet sem rosszindulatú lenni, de ha ilyen mód át kell építeni akkor az ember ösztönösen megkérdezi magától miért Asus Xonárt vegyen? Főleg, h alapon sem épp az olcsóbbak közé tartozik..


 
Az OP-Amp "tuningolási"(csere) lehetőséget a gyártó,készakarva teremtette meg ennél a kártyacsaládnál,gondolva a "bogaras","kütyüzni vágyó",audiophile beállítású PC felhasználók seregére.
(Egy szabvány op-amp cserét,(ki-be pattintás)kissé túlzás "átépítés"-nek nevezni.)
Ez telitalálatnak bizonyult,mert igen népszerű a "Computer AudioPhile" közösség körében a kártya!
 
Alternatív tuningolási lehetőség a kivezetett,szabvány molex tápcsatlakozásnak köszönhetően az akkuról történő táplálás.
 
Szerintem ezek a megoldások,filléres tuningoknak számítanak a High-End Audio világában és a 40ezer Ft-os vételár több,mint kedvező egy forrásért.
(Ennyit szoktak kérni egy komolyabb csatlakozóért hájgendék.)
 
A magukat High-End manufaktúrának tituláló,nappaliban tervező,konyhaasztalon gyártó fejlesztők ezt a (hang)minőséget,nagyságrendileg 150-200ezer Ft-ból képesek prezentálni...
És akkor még nem szóltam a szoftveres háttérről,amiben megint csak a béka alfele alatt kilométerekre járnak.Szóval a technológia,támogatás a nagyok "játéka"...
 
Nem gondolom,hogy a Sonar lenne legtöbbünk életében a legrosszabb befektetés...
A kártya pedig,vitán felül kiváló,ár/teljesítmény viszonnyal,hangminőséggel rendelkezik!
 
Csillagvadászok,kategorizálók számára némi infó.:
http://www.stereophile.com/computeraudi ... index.html
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Nem akarok sem üzlet sem rosszindulatú lenni, de ha ilyen mód át kell építeni akkor az ember ösztönösen megkérdezi magától miért Asus Xonárt vegyen? Főleg, h alapon sem épp az olcsóbbak közé tartozik..


 
Ez inkább csak az egyéni ízlésnek megfelelő finomhangolás, sokaknak pedig ugyanolyan szórakozás és játék, mint maga a hifi. Nekem minimális változtatással (2xJRC2114D helyett 2xLME49720NA) egy komoly rendszerben is hallgatható hangot sikerült kicsikarni belőle, minden egyéb eddigi IC próbálgatással együtt 45 ezerből (bár még biztosan ráköltök 5-10 ezret).

Vendég

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem akarok sem üzlet sem rosszindulatú lenni, de ha ilyen mód át kell építeni akkor az ember ösztönösen megkérdezi magától miért Asus Xonárt vegyen? Főleg, h alapon sem épp az olcsóbbak közé tartozik..

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: KMT »

Az LM4562 elég jó chip. Érdemes 2 LT1364-gyel kipróbálni, a HD2-n ez nagyon kellemes "páros" volt.

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Köszi !
Az opa 2134 és opa 2137-ről esetleg nincs tapasztalatod?


 
Nincs, csak azokat próbáltam, amit írtam. Viszont még két variációt én is szeretnék kipróbálni.
 
Az egyik az LME 49710HA dual mono, és két LME 49720HA:
 

 
A másik egy LT1028CN8 dual mono, és két LT1364CN8:
 


Avatar
domper73
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 07:15
Értékelés: 9

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: domper73 »



Az ebay-en rendeltem mindet, egy kanadai sráctól.


Köszi !
Az opa 2134 és opa 2137-ről esetleg nincs tapasztalatod?

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Köszi az infókat - kipróbálom az általad preferált opamp-okat.
Megkérdezhetem honnan rendelted az LME 49720NA ic-ket?
Nekem STX PCI-E csatolófelületű van,remélem azzal is hoz némi javulást.


 
 
Az ebay-en rendeltem mindet, egy kanadai sráctól.

Avatar
domper73
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 07:15
Értékelés: 9

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: domper73 »


Köszi az infókat - kipróbálom az általad preferált opamp-okat.
Megkérdezhetem honnan rendelted az LME 49720NA ic-ket?
Nekem STX PCI-E csatolófelületű van,remélem azzal is hoz némi javulást.

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


Az Asus Xonar Essence ST / STX hangkártya cserélhető műveleti erősítője érdekes tuningra ad lehetőséget. Gyárilag két JRC 2114D (I/V konverter az RCA és a fejhallgató kimenetekhez) és egy LM 4562NA (puffer) IC-vel van szerelve. Az Asus is kihozott hozzá egy upgrade kit-et (2 x LME49720NA), amit a JRC 2114D helyére javasol betenni.
 

 
Nekem a PCI csatlakozós Xonar Essence ST hangkártyám van, amit kb. 100 üzemórát hallgattam az eredeti felállásban, de a bejáratás után sem volt meggyőző, ezért rendeltem néhány IC-t: Burr-Brown OPA2111KP, National LME 49720NA, LME 49860NA, majd mindhárom pár IC-vel legalább egy napig hallgattam. Ezután kipróbáltam néhány olyan variációt is, amiben a pufferként funkcionáló LM 4562NA-t cserélgettem.
 
A legjobb variáció az Asus által is preferált 2 x LME 49720NA / 1 x LM 4562NA volt. Egyszerűen nem volt kétséges, annyival szebben szólt többinél (a fémházas LME 49720HA hozhatott volna további javulást).
 
Az LM 4562NA-t bármire cseréltem, eltűnt a dinamika, összeesett a hangkép. Az LM 4562NA erőteljes, tiszta hangzása, széles színpadképe élettel töltötte meg a zenét, és harsánysága sem jött elő az LME 49720NA-val párosítva, ami kiválóan kompenzálta az LM 4562NA hibáit, visszafogott, meleg, rendkívül tiszta hangzásával. A zaja is ennek a variációnak volt a legkisebb.
 
Az eredeti JRC 2114D hangja a bejáratás után sem vált zeneivé. Száraz, nem kellően részletező, egyszerűen nem tudtam megkedvelni.
 
Az új IC-k közül előzetesen a Burr-Brown OPA2111KP-tól vártam a legtöbbet, de nálam nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Erőszakos, színezett hangja volt, sziszegett az énekhang, és kiemelt mindent, ezzel elég kuszává tette a felvételeket. Ráadásul zajosabb is volt a többinél. Egyedüli érdeme talán az erőteljes, de mégis kontrollált basszus volt.
 
Az LME 49720NA-ról már írtam, hogy ez a legjobban illeszkedő IC azok közül, amit kipróbáltam.
 
Az LME 49860NA elvileg az LME 49720NA megnövelt feszültségű változata, és ugyanazt a chipet használja (egyébként az LM 4562NA is), de mégis teljesen más hangot produkált. Először azt hittem, hogy hibásak az IC-k, annyival rosszabbul szólt, mint az LME 47920NA. Azután rájöttem, hogy a tompaság oka az eltérő feszültségtartomány lehet: +/- 2,5V-tól 17V (49720), ill. 22V-ig (49860).
 
Érdekes megoldást találtam VC's Junk blogjában, érdemes lenne kipróbálni az LT1028ACN8-at is.
 
És aki kissé túlzásba vitte a tuningot. Íme Burson Audio blogja.
 


Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


Xonar Essence ST
 


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Asus Xonar hangkártyák

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
magicvoice keresett meg,hogy nyissak ennek egy topicot.
 

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”