Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DVD-R tesztek

Avatar
karlos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 10:14
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: karlos »


Vettem az egyik waprónetes hirdetőtől 25 db-os Ritek-nek mondott lemezt cake-en, a DVDINFO szerint: MXLRG001 a média kód. Talán ez egy maxell-nek gyártott Ritek? No mindegy..., ellenben a csomagból 2 db lemezen ugyanott ugyanolyan foltok vannak.Az eladó hozzáállása: Mi original csomagot adtunk, nem tehetünk róla , különben is két darab belefér :smile19: .
 
Számoljunk: Az ár elvileg 520 pénz volt 25 db-ból két darab rossz az 8%, tehát a lemezek (ha a többi mind jó) 562 Ft-ba kerültek.
 
Vigyázzatok tehát az ilyen olcsó árusokkal!

Sziasztok!
 
Nekem is sikerült beszereznem 25db-ot az ál-Ritek dvd-böl.Nálam a hibák az elsö lejátszás után jelentkeztek.Az erre a lemezre irt filmek akadnak,kockásodnak.Bár az asztalim elég érzékeny /Dimarson 300/, de szerintem,ez egyértelmü lemezhiba.
 
handras: Te kitöl vetted a lemezt? A száma véletlenül nem 067025xxxx?
 
Miki: Engem is érdekelne a Bulkpaq dvd-r.Légyszives,nekem is add meg az illetö elérhetöségét.Köszi.

Avatar
Miki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.03.15., szomb. 06:23
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Miki »

Mail ment.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Vettem az egyik waprónetes hirdetőtől 25 db-os Ritek-nek mondott lemezt cake-en, a DVDINFO szerint: MXLRG001 a média kód. Talán ez egy maxell-nek gyártott Ritek? No mindegy..., ellenben a csomagból 2 db lemezen ugyanott ugyanolyan foltok vannak.Az eladó hozzáállása: Mi original csomagot adtunk, nem tehetünk róla  , különben is két darab belefér  :smile19: .
 
Számoljunk: Az ár elvileg 520 pénz volt 25 db-ból két darab rossz az 8%, tehát a lemezek (ha a többi mind jó) 562 Ft-ba kerültek.
 
Vigyázzatok tehát az ilyen olcsó árusokkal!

Az ilyentől nem kell többet vásárolni, egyszerű... A Maxellt Riteknek eladni elég nagy bunkóság egyébként is.
De szerintem ennyi pénzért érdemes 4X-es lemezt venni, Princo, Bulkpaq (ami mondjuk pont ugyanaz, csak szines nyomása van).
500 Ft körül szerintem korrekt ár ilyen lemezért.

Az a helyzet, hogy a Princo-val, igaz az egyszeressel nem jól vizsgázott az íróm. Lehet, hogy azért kipróbálnám ezt a bulmicsodát is. Hol is vesztegetik 500-ért?

Avatar
Miki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2003.03.15., szomb. 06:23
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Miki »


Vettem az egyik waprónetes hirdetőtől 25 db-os Ritek-nek mondott lemezt cake-en, a DVDINFO szerint: MXLRG001 a média kód. Talán ez egy maxell-nek gyártott Ritek? No mindegy..., ellenben a csomagból 2 db lemezen ugyanott ugyanolyan foltok vannak.Az eladó hozzáállása: Mi original csomagot adtunk, nem tehetünk róla , különben is két darab belefér :smile19: .
 
Számoljunk: Az ár elvileg 520 pénz volt 25 db-ból két darab rossz az 8%, tehát a lemezek (ha a többi mind jó) 562 Ft-ba kerültek.
 
Vigyázzatok tehát az ilyen olcsó árusokkal!

Az ilyentől nem kell többet vásárolni, egyszerű... A Maxellt Riteknek eladni elég nagy bunkóság egyébként is.
De szerintem ennyi pénzért érdemes 4X-es lemezt venni, Princo, Bulkpaq (ami mondjuk pont ugyanaz, csak szines nyomása van).
500 Ft körül szerintem korrekt ár ilyen lemezért.

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Vettem az egyik waprónetes hirdetőtől 25 db-os Ritek-nek mondott lemezt cake-en, a DVDINFO szerint: MXLRG001 a média kód. Talán ez egy maxell-nek gyártott Ritek? No mindegy..., ellenben a csomagból 2 db lemezen ugyanott ugyanolyan foltok vannak.
Az eladó hozzáállása: Mi original csomagot adtunk, nem tehetünk róla , különben is két darab belefér :smile19: .
 
Számoljunk: Az ár elvileg 520 pénz volt 25 db-ból két darab rossz az 8%, tehát a lemezek (ha a többi mind jó) 562 Ft-ba kerültek.
 
Vigyázzatok tehát az ilyen olcsó árusokkal!

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Azt szeretném kérdezni,hogy konkréten melyik lemez a jobb asztali DVD lejátszóknak a DVD-R, vagy a DVD+R? Egyáltalán mi a legnagyobb különbség, előny vagy hátrány a két formátum között?
Kb. 2 hónapos tapasztalatommal, no meg a hályogkovács merészségével, azt mondom, hogy azok a lejátszók amik viszik a "plusszos" lemezeket, azt stabilabban jobban terszik, ugyanakkor az ilyen asztali készülékek vannak kevesebben.

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »

Ti már tapasztaltaok ilyesmit: Az egyik studio egy (már meglévő HD anyagból) egy Traxdata lemezre irt valami csili-vili látvány filmet promoció végett. Ennek már kb 1 hónapja. A kezdet kezdetén tökéletesen müködött, most 2 hete VISZONT ELKEZDETT VIBRÁLNI mint állat a képe (független hogy mibe teszem be, plazma, tv....) Tehát most már lehet ilyen "analogos hibát" is tapasztalni, nem csak a szokásos digitálist (amin azt értem, hogy ha hiba van, akkor lefagy minden és nincs info, lásd CD és DVD , ellentétbe az analóggal, ahol a hiba nagyságától függően van néminemű infó, pld gyürött VHS szalag) ????
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azt szeretném kérdezni,hogy konkréten melyik lemez a jobb asztali DVD lejátszóknak a DVD-R, vagy a DVD+R? Egyáltalán mi a legnagyobb különbség, előny vagy hátrány a két formátum között?

Avatar
Walt
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 10:54
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Walt »


Hali!
 
Még egy dolog:
 
Az Imation 1x lemezekkel igen rossz a tapasztalat. Most jött ki a 2x. Állítják, hogy minden gondját kijavították és kompatibilis minden íróval és olvasóval, az ára is 1e Ft alatt van. Van valakinek tapasztalata?
 
 
Walt

Avatar
Walt
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 10:54
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Walt »


Sziasztok!
Eddigi tapasztalataim:
 
Verbatim (43207) 50 db egyettlen hiba nélkül, minden olvassa
Verbatim (43124) 10 db, mind megvan merrt még egy író sem ismrete fel. Ha valakinek kell...
Memorex (854110) 30 db lemezből csak egy hiba
Pioneer 40 db különböző lemez, 100%
Apple lemez (szerintem Pioneer csak Apple cimkével, mert az összes MAC-et Pioneer íróval szerelik SuperDrive néven), 100%
Maxel 5 lemez (MediaMarkt) 100%
3-4 féle 1000 ft körüli lemez az MM-ből, Mind szar
 
Hát remélem ez segít nektek. A fő hogy próbáld ki, és ha a doboza ismerős akkor is nézd a PN-t!!!!
 
Walt

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Addig is, amíg megtudom, hogy adtok-e nekem is belőle..., megosztom az első rossz tapasztalatomat veletek.
 
Ha Universal lemezre 2x-esen írok, akkor bizonyos lejátszókban gondokat okoz a lejátszás

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Doc, 
Sikerult 5-ot szereznem.
H
olnap erkezik a pakk, majd beszamolok rola.
 
Sorry.

Én is szívesen beszálok a közösbe.

Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt »


Doc,
 
Sikerult 5-ot szereznem.
H
olnap erkezik a pakk, majd beszamolok rola.
 
Sorry.

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Ha veszek 20at, 10-et bevallalsz Doc?
Szia!
 
Igen bevállalom! Kíváncsi vagyok rá! Pesti vagy?
 
üdv
Doc

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Leírom kellemetlen kalandomat a Galaxy lemezekkel:á
szombaton a fehérvári MM-ban vettem 5 db Galaxy DVD-R-t 899-ért darabját. Kezdő DVD égető vagyok és eddíg csak Imation-re, Verbatim-ra illetve TDK-ra írtam. Gondoltam megpróbálom ez a borítő szövege szerint "kiváló minőségű" terméket. Kicsit gyanús volt ez az öndícséret és sajnos be is igazolódott.
Egyszeres sebességgel akartam írni és hát az első százalékig sem jutott el az írás és elszállt a Nero mind az 5-nél. Korábban nem volt egy rontott lemezem sem, sőt élve a gyanúperrel, hogy ne adj' Isten az írom adta be a kulcsot, kiírtam ugyanazt ugyanúgy egy TDK-ra. Mondanom sem kell, hogy az gond nélkül ment.
 
Tegnap felhívtam a MM-ot. Nagyon készségesek voltak és egyből felajánlották, hogy vigyem vissza a lemezeket és vásároljam le náluk az árát. Ezt meg is tettem. Lehet, hogy nem én voltam az egyetlen elégedetlen Galaxy vásárló?
 
MInden esetre egy ujjabb pirospontja van nálam a fehérvári MM-nak a készséges hozzáállásért és egy óriási fekete pontja a Galaxy-nak a selejt gyártásáért!
 
És a legbosszantómat nem is írtam! Nem általja ez a termék a csomagolásán az avatar-omat felhasználni! Hogy a ninja rugja meg!
gordon314.fw.hu

Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt »


Egy kis biztatas:
Maxell was even more dominant in winning the DVD-R in the general use test by scoring 86 percent compatibility, well ahead of Imation, Memorex, Sony, TDK and Verbatim.

Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt »

Ha veszek 20at, 10-et bevallalsz Doc?

Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt »


Egyebkent mit tudtok a Maxell DVD-R lemezrol? 
Milyen szinu? Vilagos, sotetlila?
Van-e olyan megbizhato mint a TDK?
 
Mert ha igen, az 500 alatti ar, nagyon baratsagos erte

Hi!
 
Még nem próbáltam a Maxell-t, de megtenném! Hol tudsz ennyiért?

Apronet elvezetett egy linkre, asszem 480-ert kinalja a srac.
Min. 20 db, ezert vacilalok.
 
Viszont azt mondja nagyon jo, ujafjta, mert nem lila, hanem kek (vagy kekes) szinu!!
 
Es akik irnak ps2-es cuccot, azt mondjak olyan jo mint a ritek!
 
2 db-ot megkockaztanek, nade 20-at, csak akkor ha valaki azt mondja: probaltam, OK!
 


Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Egyebkent mit tudtok a Maxell DVD-R lemezrol? 
Milyen szinu? Vilagos, sotetlila?
Van-e olyan megbizhato mint a TDK?
 
Mert ha igen, az 500 alatti ar, nagyon baratsagos erte

Hi!
 
Még nem próbáltam a Maxell-t, de megtenném! Hol tudsz ennyiért?

Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt »


Egyebkent mit tudtok a Maxell DVD-R lemezrol?
 
Milyen szinu? Vilagos, sotetlila?
Van-e olyan megbizhato mint a TDK?
 
Mert ha igen, az 500 alatti ar, nagyon baratsagos erte

Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt »


Hella! 
Remélem azért Ti is úgy teszteltek, hogy teljes egészében végignézitek a filmeket az adott lejátszón. Szimpla belenézés alapján 99%-ban jó mindegyik lemez, de így nem is derül ki, ha mégsem! Tapasztalataim szerint főleg a film vége fele jelentkeznek a hibák, nálam a legtöbb lemez ott bukott meg.

Igy igaz, kb. 50%-tol kezdodnek a bajok.
 
Ezutan egyes lemezeknel mar a chapter valtas is 10 mp-eket vesz igenybe, s pl. az en MBO-n E-Proformance lemezre mar disc errort is kiirt.
 
Pioneer, Verbatim es TDK, ha jot akartok!
Ez az en velemenyem

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Hella!
 
Remélem azért Ti is úgy teszteltek, hogy teljes egészében végignézitek a filmeket az adott lejátszón. Szimpla belenézés alapján 99%-ban jó mindegyik lemez, de így nem is derül ki, ha mégsem! Tapasztalataim szerint főleg a film vége fele jelentkeznek a hibák, nálam a legtöbb lemez ott bukott meg.

Avatar
Kiskakas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 13:28
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Kiskakas »


A napokban próbáltam Ritek 4x-est (G04), Pioneer 105-el mind 2x-en, mind 4x-en tökéletesen sikerült. Az asztalim egy öreg Panasonic A160-as tökéletesen játszotta mindkét sebességgel. A lejátszóm elég finnyás a DVD-R lemezek minőségére.
 
Megj: A 2x Ritek-et (G03-at) nem igazán szereti a lejátszóm, bár kipróbáltam a barátomnál RV41-esben is, ami tökéletesen játszotta (bár ez eddig, amit próbáltam mindent megevett).

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi »


Most akadt a kezembe egy Gigamaster (ezust, nem fehér), TAROKO gyártót mutat az ADVDinfo, és jó lett. Igaz egy darabból nem lehet ítélni...
 
Az eddigi Gigamasterek szarok voltak, a korong kozepénél a hivatalos kódok alatt dot-mátrixos írással ott virít : Development. Not for Re-Sales. Csúcs. Persze 5-bol 5-ot még csak nem is tudott értelmezni sem a Toshiba író, sem a Sony DVD-ROM. Reklamáció után kaptam helyettuk eProformance-t, hát azok meg mind megsultek, kulonbozo futamido után....
 
Már epekedve várom az új szállítmányt, nem tudom felétek is hiánycikk a jó DVD médium? Nálunk Szlovákiában csak shit-et lehet vásárolni, a megbízható médiumok eltuntek a piacról, állítólag 1-2 hetet még biztos kell várni....
 
Sanyi

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi »


Hi srácok, 
 
én eddig SENTINEL(gyártó optodisc) lemezeket vettem s nekem ezek bejöttek, panasonic LF-D521 el írom a lemezeket és eddig még nem volt velük probléma (egyedül a PS2 es nem olvasta el az egyiket -de lehet hogy ez csak az írás hibája volt...?)
Próbáltam:
THOMSON DTH 460
SONY DAV 300
SONY DAV 400
SONY NS305
GRUNDIG
YAMAHA
DENON
 
DVD lejátszókban

Nekem 10 Sentinelbol 10 a kukában kotott ki, a médiumon szabad szemmel észrevehetok hibák, hiányzik a fólia, apró lyukak, stb...
 
Igaz, az elozo szállítmány (3 darab) Sentinel hibátlan lett, de ha ilyen nagy a szórás, akkor inkább nem...
 
Sanyi
 
 
U.I.
 
Odi, tudod mirol beszélek....

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”