Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DVD-R tesztek

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


az lenne a kérdésem hogyha nekem van egy Teac dV-W50e dvd íróm ami elvileg tud 4xesen is írni DVD-r es dvdket akkor milyen DVD-r est vegyek hogy ki is tudjam használni ezt a hatalmas sebességet? magyarul melyik DVD-r t lehet 4x esen írni? Én amúgy sötét lila Fujifilm DVD-RW t írtam eddig de csak 1xesen engedte a legújabb nero.. van egy ugyanilyen fujifilm DVD-R m is amit még nem írtam meg de a nero csak 2x es írást engedélyezi max:( szóval mit ajánlotok?
pl. olyat amire rá van írva 4x
 
A demo studionál kapsz időnként négyszeres princo-t, vagy ritek-et.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

az lenne a kérdésem hogyha nekem van egy Teac dV-W50e dvd íróm ami elvileg tud 4xesen is írni DVD-r es dvdket akkor milyen DVD-r est vegyek hogy ki is tudjam használni ezt a hatalmas sebességet? magyarul melyik DVD-r t lehet 4x esen írni? Én amúgy sötét lila Fujifilm DVD-RW t írtam eddig de csak 1xesen engedte a legújabb nero.. van egy ugyanilyen fujifilm DVD-R m is amit még nem írtam meg de a nero csak 2x es írást engedélyezi max:( szóval mit ajánlotok?

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én csak annyit szeretnék, hogy nagyon sok múlik a lejátszón. Volt egy film, amit kölcsönkért a haverom. Neki Philips dvd-je van és nem tudta megnézni a filmet, mert egy ponton megállt neki. Lemez berak az én lejátszómba - ami egy régi sony 536-os - simán viszi a filmet. Kimerevítettük annál az időnél és a képben az egyik kocka fehér, de ha nem állítjuk meg észre sem vesszük. Ennyi és van ami már nem boldogul.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Mester »


Ez érdekes... rengeteg dvd lemezt, szidtak/szidtatok itt, de a 400 ft-os primco-t is viszi a sony...
Első generációsok szenvednek vele... egy ismimnek az ős Onkyoját /nemtom a számát, az első egylemezes/
chippeltette, hogy vigyen mindent, mert amúgy nem csinálta, és nem viszi neki rendesen a DVD-r-eket..

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


[Sony lejátszód van?

Nem Sony a lejátszóm!
Egy Nintaus N9901 - még az első generáció volt!
 
Üdv: Zsolti

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Sziasztok! 
Elolvastam a hozzászólásaitokat, és Ti arról írtok, hogy másolt DVD-nél ha berakod végignézed és megugrik, kockásodik, lefagy, el se indul akkor szar a lemez. Találkoztatok-e olyan esettel, hogy megakad valahol a lemez és visszatekerve teljesen jól lejátsza, illetve néha megugrik azon a ponton néha nem lejátszáskor.
Ezek az esetek nekem Verbatim DVD-R esetén jöttek elő és felettébb idegesítő, hogy a kb. a lemezek 10%-nál előjönnek ezek az események. Amaradék 90% teljesen jó. Most akkor a Verbatim DVD-kkel van baj vagy inkább a lejátszónak nem jó a nyersanyag.
 
Üdv: Zsolti

Szerintem, nem csak a lemeztől függ, hanem a lemez/lejátszó párosítástól.

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


Sziasztok! 
Elolvastam a hozzászólásaitokat, és Ti arról írtok, hogy másolt DVD-nél ha berakod végignézed és megugrik, kockásodik, lefagy, el se indul akkor szar a lemez. Találkoztatok-e olyan esettel, hogy megakad valahol a lemez és visszatekerve teljesen jól lejátsza, illetve néha megugrik azon a ponton néha nem lejátszáskor.
Ezek az esetek nekem Verbatim DVD-R esetén jöttek elő és felettébb idegesítő, hogy a kb. a lemezek 10%-nál előjönnek ezek az események. Amaradék 90% teljesen jó. Most akkor a Verbatim DVD-kkel van baj vagy inkább a lejátszónak nem jó a nyersanyag.
 
Üdv: Zsolti

Tipp:
 
Sony lejátszód van?

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Elolvastam a hozzászólásaitokat, és Ti arról írtok, hogy másolt DVD-nél ha berakod végignézed és megugrik, kockásodik, lefagy, el se indul akkor szar a lemez. Találkoztatok-e olyan esettel, hogy megakad valahol a lemez és visszatekerve teljesen jól lejátsza, illetve néha megugrik azon a ponton néha nem lejátszáskor.
Ezek az esetek nekem Verbatim DVD-R esetén jöttek elő és felettébb idegesítő, hogy a kb. a lemezek 10%-nál előjönnek ezek az események. Amaradék 90% teljesen jó. Most akkor a Verbatim DVD-kkel van baj vagy inkább a lejátszónak nem jó a nyersanyag.
 
Üdv: Zsolti

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi »


Próba: 
A lemezeket normál esetben az UV sugárzás és a melegedés rombolja. (eltekintve a Cola, karc és egyéb nem üzemszerűdolgoktól).
Pár félig döglött lemezzel ami elindul, ki kellene próbálni a dolgot. Nem tudok konkrét értéket, de egy nap az UV lámpa alatt biztos ér pár évet.
Vélemény?

Most kérdem én, hogy normál esetben mikor éri UV sugárzás a DVD-t? Mert ugye kiveszem a tokból, és behelyezem a lejátszóba (kb. 10 mp). Aztán ugyanennyi ido, míg visszateszem a tokba. Nem beszélve arról, hogy általában nem a strandon, tuzo napon zajlik a film nézése.
Tehát szerintem az UV sugárzás elhanyagolható.
 
De itt jon a meleg hatása a lemezre. Na ez már érdekesebb. Mert ugye egy átlag háztartásban mondjuk 15-35 Celsius fok kozt van az éves hoingadozás. A lejátszó belsejében szerintem jóval melegebb is lehet, és pont a pár óra "meleg" lejátszás után a lehulés okozta sokk árt inkább a lemeznek.
 
Aztán még itt van a páratartalom: biztosan hallottatok arról a fenoménrol, hogy rozsdásodás. Nos állítólag ez jelenti a legnagyobb veszélyt a lemezekre. Ugyanis a két fedoréteg kozt elhelyezkedo adathordozó fólia hajlamos a rozsdásodásra, koszonhetoen az osszetételének. Namármost ha a DVD szendvicsszerkezete nem tokéletes, akkor bejut a víz a hordozóréteghez, és szép lassan elkezdodik a "rozsdásodás"...
 
Úgyhogy ha valaki tesztelni akar, és gyorsítani akarja a DVD oregedési folyamatát, szernitem tartson egy példányt szabadon pár napig a furdoszobában, vagy esetleg talán még jobb a konyhában a gáztuzhely mellett/folott lógatva, ahol van kiadós hooo és páratartalom is kello mennyiségben.
 
Sanyi

Avatar
Walt
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 10:54
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Walt »


Próba:
 
A lemezeket normál esetben az UV sugárzás és a melegedés rombolja. (eltekintve a Cola, karc és egyéb nem üzemszerűdolgoktól).
Pár félig döglött lemezzel ami elindul, ki kellene próbálni a dolgot. Nem tudok konkrét értéket, de egy nap az UV lámpa alatt biztos ér pár évet.
Vélemény?

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Srácok, ahogy látom a kompatibilitást kiveséztük, viszont ami engem jobbna érdekel az az ÉLETTARTALOM. Szerintetek van a NoNAme lemezeknek hosszabb élettartalmuk vagy ez is 1-2 év múlva mehet a szemétbe (már hallottam ilyeneket, a forumba lentebb valaki már irta hogy befürdött valami Dél-USA-i ragadozóhalfajtárol elnevezett lemezzel- Piranha?)
Hát ez egy jó kérdés! Szerintem errfe nem igazán ismerjük a választ .

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »

Srácok, ahogy látom a kompatibilitást kiveséztük, viszont ami engem jobbna érdekel az az ÉLETTARTALOM. Szerintetek van a NoNAme lemezeknek hosszabb élettartalmuk vagy ez is 1-2 év múlva mehet a szemétbe (már hallottam ilyeneket, a forumba lentebb valaki már irta hogy befürdött valami Dél-USA-i ragadozóhalfajtárol elnevezett lemezzel- Piranha?)
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Olcsóbb lemezek közül melyik nyerő? Nem konkrét íróhoz gondolkodnék dvd-r lemezt, csak általában.Olcsónak számít minden a ritek g03 alatti. Írjatok a lemez kompatibilitásáról.
 
Optodiscben vagy Princoban gondolkodom.
 
Egyébként nekem ritek g03 van most, meg vagyok vele elégedve. Jó minőség, 10/10 jó, de videora nem használom.
 
Válaszokat előre is köszönöm.

Ritek g001, 002 ?

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Olcsóbb lemezek közül melyik nyerő? Nem konkrét íróhoz gondolkodnék dvd-r lemezt, csak általában.
Olcsónak számít minden a ritek g03 alatti. Írjatok a lemez kompatibilitásáról.
 
Optodiscben vagy Princoban gondolkodom.
 
Egyébként nekem ritek g03 van most, meg vagyok vele elégedve. Jó minőség, 10/10 jó, de videora nem használom.
 
Válaszokat előre is köszönöm.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Olcsóbb lemezek közül melyik nyerő? Nem konkrét íróhoz gondolkodnék dvd-r lemezt, csak általában.
Olcsónak számít minden a ritek g03 alatti. Írjatok a lemez kompatibilitásáról.
 
Optodiscben vagy Princoban gondolkodom.
 
Egyébként nekem ritek g03 van most, meg vagyok vele elégedve. Jó minőség, 10/10 jó, de videora nem használom.
 
Válaszokat előre is köszönöm.

Avatar
gombos82
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2003.04.26., szomb. 19:51
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: gombos82 »


Hello..
 
 
CSak azt szeretném mondani,h a Pioneer DVR 105-ös nem írja meg a ProFormance DVD-R lemezt...
 
Csak a kinek ijen írója van az ne vegyen ilyen lemezt,mert drága is meg nem is irja meg az író..én 5db-ot vettem...
 
ha kell valakinek akkor eladom 4-500ft/db áron..
 
Egyébként azt hallom jó lemez..
 
Egyébként üdv mindenkinek és elég hasznos ez a fórum számomra..
Gombos Sándor

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Irtam ma Toshibaval Verbatim lemezre, es az uto megallt bennem:
 
15%-nal megfagyott a Nero!
 
Aztan rajottem, hogy a tapkabel kontakthibas (egy Y eloszto volt bekotve), kivetele utan ismet
biztonsagosan irok
 
Szoval figyeljetek erre is!

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »

Beszéltem ma a Sony egyik magyarországi forgalmazójával, és szerinte, a drive vizsgálja a médiát, és ha nem tetszik neki, leljebb veszi a sebességet.

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi »


Hello! 
Sony DRU-500A-val írtam Princo 4X lemezt, a Nero felismeri 4x-nek, írási sebességnél is azt írja ki, sőt
a Burn Process Completed Succesfully at 4X is érdekes, azért mert 30 percig tartott neki, és ha
jól számolom az egy gyenge 2X-es sebesség. A lemez átveri a nérót a 4x-es dumával, az meg csak 2x-esen tudja írni?
Megszivattak, vagy én csesztem el valamit?
 
Más:
 
Ha valakinek segít: írtam TDK, Sony, Verbatim, Imation, Primedisc, Traxdata lemezeket ezzel az íróval Sony DRU500A.
Tapasztalatok: TDK, Sony, Verbatim tökéletesen, hiba nélkül sült meg benne +-R és +-RW egyaránt.
Imation (még a verzió 1-es azt hiszem) felejthető! 5-ből 4 kuka!!!
Primedisc: 1X-esen tökéletes volt
Traxdata: 1X-esen jó, 30-ból 1 hibás volt.
 
A lemezeket Sony DAV-S880-ban hibátlanul lehetett játszani.
 
Remélem segítettem, ha tud valaki a problémámra, léci....
 
Zyma

Én is pontosan ezt vettem észre! Vajon más 4x-es íróval mi a helyzet?

A Toshiba SD-R5002-es is ezt csinálja, igaz egy fokkal lejjebb (max. 2x az írási sebessége). Némely 2x-es lemeznél 2x-es sebességet ír ki, de ténylegesen csak 1x-es sebességgel suti meg a lemezt.
 
Sanyi

Avatar
handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 20:45
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras »


Hello! 
Sony DRU-500A-val írtam Princo 4X lemezt, a Nero felismeri 4x-nek, írási sebességnél is azt írja ki, sőt
a Burn Process Completed Succesfully at 4X is érdekes, azért mert 30 percig tartott neki, és ha
jól számolom az egy gyenge 2X-es sebesség. A lemez átveri a nérót a 4x-es dumával, az meg csak 2x-esen tudja írni?
Megszivattak, vagy én csesztem el valamit?
 
Más:
 
Ha valakinek segít: írtam TDK, Sony, Verbatim, Imation, Primedisc, Traxdata lemezeket ezzel az íróval Sony DRU500A.
Tapasztalatok: TDK, Sony, Verbatim tökéletesen, hiba nélkül sült meg benne +-R és +-RW egyaránt.
Imation (még a verzió 1-es azt hiszem) felejthető! 5-ből 4 kuka!!!
Primedisc: 1X-esen tökéletes volt
Traxdata: 1X-esen jó, 30-ból 1 hibás volt.
 
A lemezeket Sony DAV-S880-ban hibátlanul lehetett játszani.
 
Remélem segítettem, ha tud valaki a problémámra, léci....
 
Zyma

Én is pontosan ezt vettem észre! Vajon más 4x-es íróval mi a helyzet?

Avatar
sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:42
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi »


Író - Toshiba SD 5002 firm0.32 
Galaxy - Nem volt hajlandó megírni
 
Benq - 2X megírta
Olvasta : Dimarson DM350, Yamada 2100, Philips 470
 
Fuji - 2X megírta
Olvasta : Yamada 2100, Philips 470

A firmware-d eredeti, vagy már cserélted?
 
Sanyi

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello!
 
Sony DRU-500A-val írtam Princo 4X lemezt, a Nero felismeri 4x-nek, írási sebességnél is azt írja ki, sőt
a Burn Process Completed Succesfully at 4X is érdekes, azért mert 30 percig tartott neki, és ha
jól számolom az egy gyenge 2X-es sebesség. A lemez átveri a nérót a 4x-es dumával, az meg csak 2x-esen tudja írni?
Megszivattak, vagy én csesztem el valamit?
 
Más:
 
Ha valakinek segít: írtam TDK, Sony, Verbatim, Imation, Primedisc, Traxdata lemezeket ezzel az íróval Sony DRU500A.
Tapasztalatok: TDK, Sony, Verbatim tökéletesen, hiba nélkül sült meg benne +-R és +-RW egyaránt.
Imation (még a verzió 1-es azt hiszem) felejthető! 5-ből 4 kuka!!!
Primedisc: 1X-esen tökéletes volt
Traxdata: 1X-esen jó, 30-ból 1 hibás volt.
 
A lemezeket Sony DAV-S880-ban hibátlanul lehetett játszani.
 
Remélem segítettem, ha tud valaki a problémámra, léci....
 
Zyma

Avatar
redon
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.05.03., szomb. 22:00
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: redon »


Író - Toshiba SD 5002 firm0.32
 
Galaxy - Nem volt hajlandó megírni
 
Benq - 2X megírta
Olvasta : Dimarson DM350, Yamada 2100, Philips 470
 
Fuji - 2X megírta
Olvasta : Yamada 2100, Philips 470

Avatar
Joule
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 19:55
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Joule »


Üdv!
Sikerült az említett ELTA-ból három poháralátétet gyártanom. Eddigi arány 8:3
Persze nem tetszik.
Visszahúzódok a TDK v. FUJIhoz.
 
-J-

Avatar
mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 16:34
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt »


Nekem 5 eProformance-bol felismerete a Toshiba SD-R5002 mind az 5-ot, de égetés kozben mind elszállt ....
Erdekes, en megirtam mar jopar Eproformance-t a Toshibammal, gond nelkul.
Legalabbis PC-ben vissza tudtam olvansi. Az mas kerdes, hogy a finnyas asztalim akadozik vele.
 
S hogy a Maxell DVD-R miert vallt be valakinel? Egyszeru.
Nagyon jo olvasoja van, ami a Maxell minosegi szinttel mar beeri, viszont a noname, princo. stb
markakat nem komalja. Ezert vesz az illeto Maxellt. De jo lenne neki a TDK/Verbatim is, mert
olyat meg nem hallottam, hogy valamelyik meghajto az olcsobb lemezt csont nelkul vinne, a markassal
meg akadna. Ti?

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”