A fórum általános részén és az adás vételi topikokban is elszaporodott off-ok és trollkodás okán innentől warning-al jutalmazzuk az elkövetőket, ismételt viselkedés esetén ideiglenes vagy végleges kitiltás is járhat.Kérünk mindenkit, hogy normális mederben folytassa a diskurzust !
A szabályzat adás-vételi részre vonatkozó követelményei 2020. Január 06. 00:00 kezdeti hatállyal megváltoznak!Kérünk mindenkit, hogy olvassa át és annak megfelelően adja fel hirdetését.Köszönjük!

DVD-R tesztek

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.06.05., csüt. 20:57

az lenne a kérdésem hogyha nekem van egy Teac dV-W50e dvd íróm ami elvileg tud 4xesen is írni DVD-r es dvdket akkor milyen DVD-r est vegyek hogy ki is tudjam használni ezt a hatalmas sebességet?;) magyarul melyik DVD-r t lehet 4x esen írni?:o Én amúgy sötét lila Fujifilm DVD-RW t írtam eddig de csak 1xesen engedte a legújabb nero.. van egy ugyanilyen fujifilm DVD-R m is amit még nem írtam meg de a nero csak 2x es írást engedélyezi max:( szóval mit ajánlotok?:)

pl. olyat amire rá van írva 4x :blink:

A demo studionál kapsz időnként négyszeres princo-t, vagy ritek-et.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.06.05., csüt. 11:57

az lenne a kérdésem hogyha nekem van egy Teac dV-W50e dvd íróm ami elvileg tud 4xesen is írni DVD-r es dvdket akkor milyen DVD-r est vegyek hogy ki is tudjam használni ezt a hatalmas sebességet?:blink: magyarul melyik DVD-r t lehet 4x esen írni?;) Én amúgy sötét lila Fujifilm DVD-RW t írtam eddig de csak 1xesen engedte a legújabb nero.. van egy ugyanilyen fujifilm DVD-R m is amit még nem írtam meg de a nero csak 2x es írást engedélyezi max:( szóval mit ajánlotok?:o

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.05.31., szomb. 07:49

Én csak annyit szeretnék, hogy nagyon sok múlik a lejátszón. Volt egy film, amit kölcsönkért a haverom. Neki Philips dvd-je van és nem tudta megnézni a filmet, mert egy ponton megállt neki. Lemez berak az én lejátszómba - ami egy régi sony 536-os - simán viszi a filmet. Kimerevítettük annál az időnél és a képben az egyik kocka fehér, de ha nem állítjuk meg észre sem vesszük. Ennyi és van ami már nem boldogul.

Mester
Fórumlakó
Fórumlakó

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Mester » 2003.05.29., csüt. 21:53

Ez érdekes... rengeteg dvd lemezt, szidtak/szidtatok itt, de a 400 ft-os primco-t is viszi a sony...

Első generációsok szenvednek vele... egy ismimnek az ős Onkyoját /nemtom a számát, az első egylemezes/

chippeltette, hogy vigyen mindent, mert amúgy nem csinálta, és nem viszi neki rendesen a DVD-r-eket.. :blink:

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.05.29., csüt. 20:44

[

Sony lejátszód van?

Nem Sony a lejátszóm!

Egy Nintaus N9901 - még az első generáció volt!

Üdv: Zsolti

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.05.29., csüt. 16:36

Sziasztok!

Elolvastam a hozzászólásaitokat, és Ti arról írtok, hogy másolt DVD-nél ha berakod végignézed és megugrik, kockásodik, lefagy, el se indul akkor szar a lemez. Találkoztatok-e olyan esettel, hogy megakad valahol a lemez és visszatekerve teljesen jól lejátsza, illetve néha megugrik azon a ponton néha nem lejátszáskor.

Ezek az esetek nekem Verbatim DVD-R esetén jöttek elő és felettébb idegesítő, hogy a kb. a lemezek 10%-nál előjönnek ezek az események. Amaradék 90% teljesen jó. Most akkor a Verbatim DVD-kkel van baj vagy inkább a lejátszónak nem jó a nyersanyag.

Szerintem, nem csak a lemeztől függ, hanem a lemez/lejátszó párosítástól.

DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: DocBrown » 2003.05.29., csüt. 11:42

Sziasztok!

Elolvastam a hozzászólásaitokat, és Ti arról írtok, hogy másolt DVD-nél ha berakod végignézed és megugrik, kockásodik, lefagy, el se indul akkor szar a lemez. Találkoztatok-e olyan esettel, hogy megakad valahol a lemez és visszatekerve teljesen jól lejátsza, illetve néha megugrik azon a ponton néha nem lejátszáskor.

Ezek az esetek nekem Verbatim DVD-R esetén jöttek elő és felettébb idegesítő, hogy a kb. a lemezek 10%-nál előjönnek ezek az események. Amaradék 90% teljesen jó. Most akkor a Verbatim DVD-kkel van baj vagy inkább a lejátszónak nem jó a nyersanyag.

Tipp:

Sony lejátszód van?

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.05.29., csüt. 11:09

Sziasztok!

sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi » 2003.05.22., csüt. 11:04

Próba:

A lemezeket normál esetben az UV sugárzás és a melegedés rombolja. (eltekintve a Cola, karc és egyéb nem üzemszerűdolgoktól).

Pár félig döglött lemezzel ami elindul, ki kellene próbálni a dolgot. Nem tudok konkrét értéket, de egy nap az UV lámpa alatt biztos ér pár évet.

Vélemény?

Most kérdem én, hogy normál esetben mikor éri UV sugárzás a DVD-t? Mert ugye kiveszem a tokból, és behelyezem a lejátszóba (kb. 10 mp). Aztán ugyanennyi ido, míg visszateszem a tokba. Nem beszélve arról, hogy általában nem a strandon, tuzo napon zajlik a film nézése.

Tehát szerintem az UV sugárzás elhanyagolható.

De itt jon a meleg hatása a lemezre. Na ez már érdekesebb. Mert ugye egy átlag háztartásban mondjuk 15-35 Celsius fok kozt van az éves hoingadozás. A lejátszó belsejében szerintem jóval melegebb is lehet, és pont a pár óra "meleg" lejátszás után a lehulés okozta sokk árt inkább a lemeznek.

Aztán még itt van a páratartalom: biztosan hallottatok arról a fenoménrol, hogy rozsdásodás. Nos állítólag ez jelenti a legnagyobb veszélyt a lemezekre. Ugyanis a két fedoréteg kozt elhelyezkedo adathordozó fólia hajlamos a rozsdásodásra, koszonhetoen az osszetételének. Namármost ha a DVD szendvicsszerkezete nem tokéletes, akkor bejut a víz a hordozóréteghez, és szép lassan elkezdodik a "rozsdásodás"...

Úgyhogy ha valaki tesztelni akar, és gyorsítani akarja a DVD oregedési folyamatát, szernitem tartson egy példányt szabadon pár napig a furdoszobában, vagy esetleg talán még jobb a konyhában a gáztuzhely mellett/folott lógatva, ahol van kiadós hooo és páratartalom is kello mennyiségben.

Sanyi

Walt
Isten Hozott! :)

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Walt » 2003.05.21., szer. 20:10

Próba:

A lemezeket normál esetben az UV sugárzás és a melegedés rombolja. (eltekintve a Cola, karc és egyéb nem üzemszerűdolgoktól).

Pár félig döglött lemezzel ami elindul, ki kellene próbálni a dolgot. Nem tudok konkrét értéket, de egy nap az UV lámpa alatt biztos ér pár évet.

Vélemény?

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.05.20., kedd 16:44

Srácok, ahogy látom a kompatibilitást kiveséztük, viszont ami engem jobbna érdekel az az ÉLETTARTALOM. Szerintetek van a NoNAme lemezeknek hosszabb élettartalmuk vagy ez is 1-2 év múlva mehet a szemétbe (már hallottam ilyeneket, a forumba lentebb valaki már irta hogy befürdött valami Dél-USA-i ragadozóhalfajtárol elnevezett lemezzel- Piranha?)

Hát ez egy jó kérdés! Szerintem errfe nem igazán ismerjük a választ :) .

TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: TechnoMan » 2003.05.20., kedd 08:53

Srácok, ahogy látom a kompatibilitást kiveséztük, viszont ami engem jobbna érdekel az az ÉLETTARTALOM. Szerintetek van a NoNAme lemezeknek hosszabb élettartalmuk vagy ez is 1-2 év múlva mehet a szemétbe (már hallottam ilyeneket, a forumba lentebb valaki már irta hogy befürdött valami Dél-USA-i ragadozóhalfajtárol elnevezett lemezzel- Piranha?)

TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.05.19., hétf. 19:10

Olcsóbb lemezek közül melyik nyerő? Nem konkrét íróhoz gondolkodnék dvd-r lemezt, csak általában.

Olcsónak számít minden a ritek g03 alatti. Írjatok a lemez kompatibilitásáról.

Optodiscben vagy Princoban gondolkodom.

Egyébként nekem ritek g03 van most, meg vagyok vele elégedve. Jó minőség, 10/10 jó, de videora nem használom.

Válaszokat előre is köszönöm.

Ritek g001, 002 ? :)

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.05.19., hétf. 15:57

Olcsóbb lemezek közül melyik nyerő? Nem konkrét íróhoz gondolkodnék dvd-r lemezt, csak általában.

Egyébként nekem ritek g03 van most, meg vagyok vele elégedve. Jó minőség, 10/10 jó, de videora nem használom.

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.05.19., hétf. 15:56

gombos82

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: gombos82 » 2003.05.18., vas. 19:16

Hello..

CSak azt szeretném mondani,h a Pioneer DVR 105-ös nem írja meg a ProFormance DVD-R lemezt... :smile52:

Csak a kinek ijen írója van az ne vegyen ilyen lemezt,mert drága is meg nem is irja meg az író..én 5db-ot vettem... :smile4:

ha kell valakinek akkor eladom 4-500ft/db áron..

Egyébként azt hallom jó lemez.. :)

Egyébként üdv mindenkinek és elég hasznos ez a fórum számomra.. :):):smile52::smile52:

Gombos Sándor

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.05.18., vas. 16:48

Irtam ma Toshibaval Verbatim lemezre, es az uto megallt bennem:

15%-nal megfagyott a Nero!

Aztan rajottem, hogy a tapkabel kontakthibas (egy Y eloszto volt bekotve), kivetele utan ismet

biztonsagosan irok :)

Szoval figyeljetek erre is! :)

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.05.16., pén. 17:08

Beszéltem ma a Sony egyik magyarországi forgalmazójával, és szerinte, a drive vizsgálja a médiát, és ha nem tetszik neki, leljebb veszi a sebességet.

sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi » 2003.05.16., pén. 11:23

Hello!

Sony DRU-500A-val írtam Princo 4X lemezt, a Nero felismeri 4x-nek, írási sebességnél is azt írja ki, sőt

a Burn Process Completed Succesfully at 4X is érdekes, azért mert 30 percig tartott neki, és ha

jól számolom az egy gyenge 2X-es sebesség. A lemez átveri a nérót a 4x-es dumával, az meg csak 2x-esen tudja írni?

Megszivattak, vagy én csesztem el valamit?

Más:

Ha valakinek segít: írtam TDK, Sony, Verbatim, Imation, Primedisc, Traxdata lemezeket ezzel az íróval Sony DRU500A.

Tapasztalatok: TDK, Sony, Verbatim tökéletesen, hiba nélkül sült meg benne +-R és +-RW egyaránt.

Imation (még a verzió 1-es azt hiszem) felejthető! 5-ből 4 kuka!!!

Primedisc: 1X-esen tökéletes volt

Traxdata: 1X-esen jó, 30-ból 1 hibás volt.

A lemezeket Sony DAV-S880-ban hibátlanul lehetett játszani.

Remélem segítettem, ha tud valaki a problémámra, léci....

Zyma

Én is pontosan ezt vettem észre! Vajon más 4x-es íróval mi a helyzet?

A Toshiba SD-R5002-es is ezt csinálja, igaz egy fokkal lejjebb (max. 2x az írási sebessége). Némely 2x-es lemeznél 2x-es sebességet ír ki, de ténylegesen csak 1x-es sebességgel suti meg a lemezt.

Sanyi

handras
Nincs visszaút
Nincs visszaút

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: handras » 2003.05.16., pén. 11:19

Hello!

Sony DRU-500A-val írtam Princo 4X lemezt, a Nero felismeri 4x-nek, írási sebességnél is azt írja ki, sőt

a Burn Process Completed Succesfully at 4X is érdekes, azért mert 30 percig tartott neki, és ha

jól számolom az egy gyenge 2X-es sebesség. A lemez átveri a nérót a 4x-es dumával, az meg csak 2x-esen tudja írni?

Más:

Ha valakinek segít: írtam TDK, Sony, Verbatim, Imation, Primedisc, Traxdata lemezeket ezzel az íróval Sony DRU500A.

Tapasztalatok: TDK, Sony, Verbatim tökéletesen, hiba nélkül sült meg benne +-R és +-RW egyaránt.

Zyma

Én is pontosan ezt vettem észre! Vajon más 4x-es íróval mi a helyzet?

sanyi
Újonc fórumos
Újonc fórumos

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: sanyi » 2003.05.16., pén. 11:18

Író - Toshiba SD 5002 firm0.32

Galaxy - Nem volt hajlandó megírni

Benq - 2X megírta

Olvasta : Dimarson DM350, Yamada 2100, Philips 470

Fuji - 2X megírta

Olvasta : Yamada 2100, Philips 470

A firmware-d eredeti, vagy már cserélted?

Sanyi

Vendég

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2003.05.16., pén. 09:42

Hello!

Más:

Zyma

redon

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: redon » 2003.05.13., kedd 20:39

Író - Toshiba SD 5002 firm0.32

Galaxy - Nem volt hajlandó megírni

Benq - 2X megírta

Olvasta : Dimarson DM350, Yamada 2100, Philips 470

Fuji - 2X megírta

Olvasta : Yamada 2100, Philips 470

Joule

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: Joule » 2003.05.13., kedd 19:11

Üdv!

Sikerült az említett ELTA-ból három poháralátétet gyártanom. Eddigi arány 8:3

Persze nem tetszik.

Visszahúzódok a TDK v. FUJIhoz.

-J-

mrt
Nincs visszaút
Nincs visszaút

DVD-R tesztek

Hozzászólás Szerző: mrt » 2003.05.12., hétf. 10:37

Nekem 5 eProformance-bol felismerete a Toshiba SD-R5002 mind az 5-ot, de égetés kozben mind elszállt ....

Erdekes, en megirtam mar jopar Eproformance-t a Toshibammal, gond nelkul.

Legalabbis PC-ben vissza tudtam olvansi. Az mas kerdes, hogy a finnyas asztalim akadozik vele.

S hogy a Maxell DVD-R miert vallt be valakinel? Egyszeru.

Nagyon jo olvasoja van, ami a Maxell minosegi szinttel mar beeri, viszont a noname, princo. stb

markakat nem komalja. Ezert vesz az illeto Maxellt. De jo lenne neki a TDK/Verbatim is, mert

olyat meg nem hallottam, hogy valamelyik meghajto az olcsobb lemezt csont nelkul vinne, a markassal

meg akadna. Ti? :)

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”