Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Philips 963SA

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »


Ahhoz képest, hogy nem új, igen jó tulajdonságú alkatrészek vannak benne.
Szerintetek mit lenne rajta érdemes tuningolni? Én a DAC-al kezdtem volna, de úgy gondolom, ennél
a típusnál ezt lehet hagyni.
 
Amit első sorban érdemes lenne szerintem, az a táp, és az órajel. Szerintetek?
DIYAUDIO.HU

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Balha »


megoldódott
 
mod2 re kelett állítani az írót...
 
viszont a 1080i-s firmware nem vált be sajna
 
eccerűen még az a kimenő felbontás beállítási lehetősége is eltünt ...
 
plusz belassult a gép, örültem hogy sikerált visszarakni az eredetit
...

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Balha »


van valakinek ötlete, hogy miképpen kell frissíteni a firmware-jét?
 
nekem nem nagyon sikerál valamér
...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nem hinném hogy másolt lett volna, 990.-os "Tesco gazdaságos" (tehát ott vettem), ott máá csak nem árulnak másoltat. A film amúgy nagyoon-naggyon jó volt (Kate and Leopold, Meg Ryan-el). 
 
OFFTOPIC:

YvsMad: Isteni a HECO Argon 30-as 
 
 
 
 


Én is vettem egy tg. DVD-t (Utazás a Föld középpontja felé). Rögtön az 1. jelenetben van egy széles hibacsík a kép közepén, ami nem lemezhiba, hanem így vették lemezre. Ki lehetett merevíteni a hibás képkockákat.
 
 
OFFTOPIC:

Nem költözött bele túl sok pók, amíg a garázsban volt? Rengeteg pók van nálunk. :box:Örülök, hogy beváltak a dobozok.
Remélem, az asszonyt sikerült kiengesztelni!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


...aztán nagyon elszomorodtam, mert (habár szép színek voltak, és éles a kép de) szemcsés lett a kép. A feliratok mellett mellett bepöttyöződött a kép, a kék ég is hol tiszta volt, hol apró darabokra töredezett, pulzálóan változva.
Amit az első DVD-ről írtál, az tipikusan az agyontömörített filmekre érvényes. Nem másolat volt véletlenül? Esetleg túl hosszú film 1 lemezen?

Nem hinném hogy másolt lett volna, 990.-os "Tesco gazdaságos" (tehát ott vettem), ott máá csak nem árulnak másoltat. A film amúgy nagyoon-naggyon jó volt (Kate and Leopold, Meg Ryan-el).
 
 
OFFTOPIC:

YvsMad: Isteni a HECO Argon 30-as
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


...aztán nagyon elszomorodtam, mert (habár szép színek voltak, és éles a kép de) szemcsés lett a kép. A feliratok mellett mellett bepöttyöződött a kép, a kék ég is hol tiszta volt, hol apró darabokra töredezett, pulzálóan változva.
Amit az első DVD-ről írtál, az tipikusan az agyontömörített filmekre érvényes. Nem másolat volt véletlenül? Esetleg túl hosszú film 1 lemezen?
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


BIG FOOT! 
sikerült az upgrade?

Nem sikerült az upgrade, mert eleve a .25-ös volt benne
 
Vettem hozzá egy faxa komponens kábelt (pontosabban 3-at, mert a rendelkezésre álló beszerzési időben jó kis spéci kábelt csak különállót találtam 1 méteres kiszerelésben), aztán nagyon elszomorodtam, mert (habár szép színek voltak, és éles a kép de) szemcsés lett a kép. A feliratok mellett mellett bepöttyöződött a kép, a kék ég is hol tiszta volt, hol apró darabokra töredezett, pulzálóan változva. Scart-on semmi olyesmi nem volt, igaz ott fátyolos, mondhatni "homályos" volt a kép halványabb színekkel, de legalább nem esett szét apró szilánkokra. Szóval elszomorodtam, feélre is tettem a gépet.
 
Aztán most beszereztem egy elég komoly kis koncert felvételt, és újraélesztettem a gépet, igazából csak a hang kipróbálása miatt. És láss csodát, gyönyönyű kristálytiszta éles kép lett, telt színekkel, ahogy a nagy könyvbe meg van írva. Szóval először úgy látszik egy gyengébb minőségű DVD-vel teszteltem, hát a t..köm gondolta volna, hogy ekkora különbség van DVD és DVD között. Az a helyzet, hogy alapból PC-ről nézek mindig DVD-t, ezt a játékost is inkább az SACD miatt vettem, illetve kiegészítő DVD lejátszónak, hogy (ha kell) lehessen egyszerre a PC-t is használni és DVD-zni is. Erősen gondolkodtam rajta hogy eladom, de így most lehet hogy mégis megtartom.
 
Habár képi megjelenítésben sem tud szebbet mint a PC, és igazából az SACD sem szól szebben, mint ahogy a PC-re EAC-al begrabbelt CD szól a HiVOX-os Lupus/Bobo-val, azért ha nincs kedvem grabbelni, csak simán CD-ről hallgatni (optikai kábellel a Lupu/Bubo saját DAC-ával), akkor kellemesebb mint PC-ről ugyanezt megjátszani, márcsak azért is, mert nem búg annyira a CD pörgése, mit a PC-ben. Ott iszonyat hangosan pörög a kis NEC olvasóban...
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Ha gondoljatok felteszem vhova a CD-image-t, amirol en annak idejen upgradeltem. Az imege felirasaval nem lehet hibazni.A flash-elest se nagyon lehet elrontani, ha jo a frimware.
Talan egy hibaforras: aramszunet

Tedd. De mi is ez a CD-image? Ez most valamelyik firmware?
 
Amit én letöltöttem (.25-ös fw) az egy ZIP file volt, amit kinyitva 4 file volt benne. Azt hittem, annyi csak a feladat, hogy ezt a 4 file-t kiirom egy CD-re, és betolom a lejátszóba, a többi már magától megy. Tévednék?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


Ha gondoljatok felteszem vhova a CD-image-t, amirol en annak idejen upgradeltem. Az imege felirasaval nem lehet hibazni.
A flash-elest se nagyon lehet elrontani, ha jo a frimware.
Talan egy hibaforras: aramszunet

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


BIG FOOT! 
sikerült az upgrade?

Gondoltam előbb megvárlak téged. Ezek szerint te is így gondoltad. Na akkor ki kezdi?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Freemil »


BIG FOOT!
 
sikerült az upgrade?

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Gyerekek
 
Tudom a Scart (RGB-vel), meg a komponens (Pr Pb Y) bemeneten is kellemes a kép (HDMI hiányában), de mégis, melyik úton induljak el, melyiket javasolnátok? Azért nem vennék 2 jóféle kábelt, hogy összehasonlítsam őket...
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: sajti »


Pontos mintavételre és kavantálási méylségra nem emlékszem, de nyilván a 44.1/16-nál sokkal jobbra.
24/192
 
sajti

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Az SACD jele természetesen rendelkezésre áll digitális formában a készüléken belül. Ott a tuningoló azt csinál vele, amit akar...
Valójában a pio 575 az sacd dsd jelét pcm-é konvertálja. Pontos mintavételre és kavantálási méylségra nem emlékszem, de nyilván a 44.1/16-nál sokkal jobbra. Aztán a pio 575-ben van három sztereó da ami a kimenetekre konvertálja a csatornák jeleit. A tuningnál a frontok jelét "megcsapolják" és egy jobb da-ba küldik. Ugyanolyat alkalmaznak ott mint a lupus 2 dac-ban.

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


És hogy kell fw-t frissíteni, HELP Please
Nagyon reg csinaltam:
-FElirod a ket (?) file-t CD-re mod1-ben.
-3 ima elmondasa
- player bekapcs.
-CD berak
-talca behuzas (nem a taviranyitorol lehetoleg)
-var tobb percig turelemmel, mindenfele irasok a displayen
-ha kozben nincs ERROR, valszeg sikeres a dolg
- talca MAGATOL kitolja
-CD-t kiveszed
-talca visszahuzas
-reboot
-frimware verzio ellenorzese
 
Ugy emleksze igy kell.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: sajti »


Na megnéztem mi van még a pio575 tunningban: 
A tuning a következőkből áll:
-új digitál-analóg konverter beépítése a front csatornákra
-új, minőségi aranyozott rca aljzat kialakítása a hátlapon
-új tápegység a beépített dac részére, külön-külön transzformátor és tápegység az audio és digitális áramkörök számára
-javított digitális (5V) tápegység
-precíziós órajelgenerátor beépítése
-új bontható hálózati kábel
 
Hát ebből még az órajelgenerátor beépítés ami megemlíthető, a többi igazából tényleg csak az új dac.
A dac részére beépíttt tápot nem említeném mert az egy külső dacnál ugyanúgy megvan.
 
A többinek is van hatása természetesen, csak a kérdés megér-e annyit, ha persze tudnánk mennyi is az annyi. :kiraly:  :taps:

Jelgenerátor, esetleg az audio és digitális áramkörök számára külön-külön transzformátor és javított digitális (5V) tápegység csere, jobb hálózati kábel. Talán, ki tudja... De nem hangzik esélytelennek
 
Viszont a DAC csere hogy megy az SACD esetén? Hogy lehet az új DAC-ba terelni a digitális jelet? Talán készüléken belül lehet, külső DAC-ba meg nem? Mert ugyebár a SACD nem jön ki digitálisan...
 
Sztem sehogy. De akkor ebben "elviekben" nem is lehet DAC-ot cserélni? Mert ha készüléken belül lehet, akkor gyanítom, kívül is lehetne (egy külsőbe vezérelni )
 
 
 
És hogy kell fw-t frissíteni, HELP Please

Az SACD jele természetesen rendelkezésre áll digitális formában a készüléken belül. Ott a tuningoló azt csinál vele, amit akar...
 
sajti

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Na megnéztem mi van még a pio575 tunningban: 
A tuning a következőkből áll:
-új digitál-analóg konverter beépítése a front csatornákra
-új, minőségi aranyozott rca aljzat kialakítása a hátlapon
-új tápegység a beépített dac részére, külön-külön transzformátor és tápegység az audio és digitális áramkörök számára
-javított digitális (5V) tápegység
-precíziós órajelgenerátor beépítése
-új bontható hálózati kábel
 
Hát ebből még az órajelgenerátor beépítés ami megemlíthető, a többi igazából tényleg csak az új dac.
A dac részére beépíttt tápot nem említeném mert az egy külső dacnál ugyanúgy megvan.
 
A többinek is van hatása természetesen, csak a kérdés megér-e annyit, ha persze tudnánk mennyi is az annyi. :kiraly:  :taps:

Jelgenerátor, esetleg az audio és digitális áramkörök számára külön-külön transzformátor és javított digitális (5V) tápegység csere, jobb hálózati kábel. Talán, ki tudja... De nem hangzik esélytelennek
 
Viszont a DAC csere hogy megy az SACD esetén? Hogy lehet az új DAC-ba terelni a digitális jelet? Talán készüléken belül lehet, külső DAC-ba meg nem? Mert ugyebár a SACD nem jön ki digitálisan...
 
Sztem sehogy. De akkor ebben "elviekben" nem is lehet DAC-ot cserélni? Mert ha készüléken belül lehet, akkor gyanítom, kívül is lehetne (egy külsőbe vezérelni )
 
 
 
És hogy kell fw-t frissíteni, HELP Please
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Na megnéztem mi van még a pio575 tunningban:
 
A tuning a következőkből áll:
-új digitál-analóg konverter beépítése a front csatornákra
-új, minőségi aranyozott rca aljzat kialakítása a hátlapon
-új tápegység a beépített dac részére, külön-külön transzformátor és tápegység az audio és digitális áramkörök számára
-javított digitális (5V) tápegység
-precíziós órajelgenerátor beépítése
-új bontható hálózati kábel
 
Hát ebből még az órajelgenerátor beépítés ami megemlíthető, a többi igazából tényleg csak az új dac.
A dac részére beépíttt tápot nem említeném mert az egy külső dacnál ugyanúgy megvan.
 
A többinek is van hatása természetesen, csak a kérdés megér-e annyit, ha persze tudnánk mennyi is az annyi.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


A kérdésem viszont : hozhat-e vajon (jelentős) javulást a Philips DV963SA "tuningja" (azaz bizonyos kulcsfontosságú alkatrészeinek minőségibbre való lecserélése, értelmes költségvonzatok mellett), mint ahogy pl. a Pio DV575 HiVOX féle tuningja.
Kérdés hogy milyen tuningra gondolsz?
A hivox féle pio575 tunning nagyjából egy lupus dac a gépbe való építésében áll meg.
Persze van sok egyéb apró részlet is, de a lényeg egy jobb dac.
Ha jól látom Te meg már beszereztél egy lupus dacot.
Még szerencsés is, hogy külön dobozban van, így ha egyszer cseréled ezt a lejátszót, vagy tönkremegy, akkor a dacot viheted tovább.
 
Aliscaék foglalkoznak cd játékos tunninggal, de nem tudom, hogy dvd játszóba is belepiszkálnak-e.
Ez is nagyjából a felesleges alkatrészek kidobálásában, tápkábel tunningban, masszívabb házba való építésben, plusz kimenetek felrakásában áll meg.
Én nem költenék semmilyen dvd játékosra tunning címszó alatt egy fillért se, mert ezeknek a gépeknek az ideje hamarosan lejár.
Persze ez csak az én véleményem....

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Na emberek, a miskolci MM-ben 29.990,- jó magyar forintért vesztegetik fennt nevezett DVD/SACD játékost. Úgy gondolom ennyit azért megér újonnan 1 év garival. 
Bár letettem voksom a HTPC mellett, az SACD azonban nem műxik PC felől, így belevágtam ebbe a történetbe. Lehet hogy jobb/célszerűbb lett volna egy DVD nélküli "csak SACD"-s játékos megvétele, de nem bánom hogy becsusszant egy (HDMI kimenetet nélkülöző ugyan, de) nem is olyan rossz kis DVD-játékos is egyúttal. Legalább lehet egyszerre DVD-zni is, meg PC-zni is, ha éppen úgy kívánja a dolgok menete.
 
 
Ami még izgalmas ebben a Philips-ben (CD lejátszás ügyében) a "PC-s futómű"-vel szemben, az az ún. "CD upsampling", amely a CD mintavételezését és kvantálását (44,1 kHz/16 bit) "felkonvertálja" 96 kHz/24 bitre vagy 172 kHz/24 bitre. Hamarosan (remélem) bevizsgálom, hogy ez tényleg (hallható) javulást hoz-e minőségben, illetve mekkorát. Valamint ha igen, akkor nyomozni kezdek, hogy lehet ezt szoftveresen "átültetni" (vagy legalábbis "imitálni") a PC-n.
 
Letöltöttem az általam fellehető legújabb (963SA_4-81-25) azaz a .25-ös firmware-t. Arulja már el valaki, hogyan kell ezt feltelepíteni? Kicsomagolom a .zip filet, kiírom egy CD-re, és azt beteszem a játékosba, aki felismeri? Vagy valami porton keresztül? Láma vagyok, tudom... :kiraly:

Remélem,hosszú garit kaptál rá...Én is vettem,mikor megjelent.Kiváló gép,hangja elsőrangú,a kép komponens progresszívben néha szétesik kétfelé,úgy is marad,ilyenkor dugó ki.Sikerült 2 db-ot cseréltetnem,a harmadik 14 hónap után ment tönkre,és még mákom volt,hogy tudtam garit szerezni visszamenőleg.

Még szerencse hogy én elsősorban SACD hallgatásra vettem. Tudtam volna 30 ropiért jobb SACD játékost venni újonnan?
 
A gari nélküli használt azért rizikósabb, nagyságrendekkel az sem ment volna olcsóbban, feltételezem. Pláne nem, ha olyan hangzásminőségről beszélünk, mint amit ez tud, ebben asszem 1etértünk (Bár pont most hasonlította össze egy tag egy másik fórumon az NAD 510-el SACD-ben, és a NAD kiütötte. szerinte.)
 
(egyébként pont ilyet hirdettek nemrég használtan 50 ropiért valahol a neten... Na akkor 30-ért biztos nem rossz vétel újonnan)
 
A kérdésem viszont : hozhat-e vajon (jelentős) javulást a Philips DV963SA "tuningja" (azaz bizonyos kulcsfontosságú alkatrészeinek minőségibbre való lecserélése, értelmes költségvonzatok mellett), mint ahogy pl. a Pio DV575 HiVOX féle tuningja. Ez csak példa volt, kérem, hogy ha rossz példát hoztam fel, nehogy elmenjünk személyeskedés irányába...
 
Mert ha ahhoz viszonyítom, hogy még használtan is néhol 50, újonnan meg van ahol 60 ezer, akkor van még 30e "tartalék" benne, hogy jobbat hozzak ki belőle. Kérdés hogy megéri-e, egyáltalán érdemes-e próbálkozni vele...
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
rea4
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2044
Csatlakozott: 2003.09.02., kedd 14:50
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: rea4 »


Na emberek, a miskolci MM-ben 29.990,- jó magyar forintért vesztegetik fennt nevezett DVD/SACD játékost. Úgy gondolom ennyit azért megér újonnan 1 év garival. 
Bár letettem voksom a HTPC mellett, az SACD azonban nem műxik PC felől, így belevágtam ebbe a történetbe. Lehet hogy jobb/célszerűbb lett volna egy DVD nélküli "csak SACD"-s játékos megvétele, de nem bánom hogy becsusszant egy (HDMI kimenetet nélkülöző ugyan, de) nem is olyan rossz kis DVD-játékos is egyúttal. Legalább lehet egyszerre DVD-zni is, meg PC-zni is, ha éppen úgy kívánja a dolgok menete.
 
 
Ami még izgalmas ebben a Philips-ben (CD lejátszás ügyében) a "PC-s futómű"-vel szemben, az az ún. "CD upsampling", amely a CD mintavételezését és kvantálását (44,1 kHz/16 bit) "felkonvertálja" 96 kHz/24 bitre vagy 172 kHz/24 bitre. Hamarosan (remélem) bevizsgálom, hogy ez tényleg (hallható) javulást hoz-e minőségben, illetve mekkorát. Valamint ha igen, akkor nyomozni kezdek, hogy lehet ezt szoftveresen "átültetni" (vagy legalábbis "imitálni") a PC-n.
 
Letöltöttem az általam fellehető legújabb (963SA_4-81-25) azaz a .25-ös firmware-t. Arulja már el valaki, hogyan kell ezt feltelepíteni? Kicsomagolom a .zip filet, kiírom egy CD-re, és azt beteszem a játékosba, aki felismeri? Vagy valami porton keresztül? Láma vagyok, tudom... :kiraly:

Remélem,hosszú garit kaptál rá...Én is vettem,mikor megjelent.Kiváló gép,hangja elsőrangú,a kép komponens progresszívben néha szétesik kétfelé,úgy is marad,ilyenkor dugó ki.Sikerült 2 db-ot cseréltetnem,a harmadik 14 hónap után ment tönkre,és még mákom volt,hogy tudtam garit szerezni visszamenőleg.

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC
TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD
AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature
SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970
Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800
Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Na emberek, a miskolci MM-ben 29.990,- jó magyar forintért vesztegetik fennt nevezett DVD/SACD játékost. Úgy gondolom ennyit azért megér újonnan 1 év garival.
 
Bár letettem voksom a HTPC mellett, az SACD azonban nem műxik PC felől, így belevágtam ebbe a történetbe. Lehet hogy jobb/célszerűbb lett volna egy DVD nélküli "csak SACD"-s játékos megvétele, de nem bánom hogy becsusszant egy (HDMI kimenetet nélkülöző ugyan, de) nem is olyan rossz kis DVD-játékos is egyúttal. Legalább lehet egyszerre DVD-zni is, meg PC-zni is, ha éppen úgy kívánja a dolgok menete.
 
 
Ami még izgalmas ebben a Philips-ben (CD lejátszás ügyében) a "PC-s futómű"-vel szemben, az az ún. "CD upsampling", amely a CD mintavételezését és kvantálását (44,1 kHz/16 bit) "felkonvertálja" 96 kHz/24 bitre vagy 172 kHz/24 bitre. Hamarosan (remélem) bevizsgálom, hogy ez tényleg (hallható) javulást hoz-e minőségben, illetve mekkorát. Valamint ha igen, akkor nyomozni kezdek, hogy lehet ezt szoftveresen "átültetni" (vagy legalábbis "imitálni") a PC-n.
 
Letöltöttem az általam fellehető legújabb (963SA_4-81-25) azaz a .25-ös firmware-t. Arulja már el valaki, hogyan kell ezt feltelepíteni? Kicsomagolom a .zip filet, kiírom egy CD-re, és azt beteszem a játékosba, aki felismeri? Vagy valami porton keresztül? Láma vagyok, tudom...
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Köszönöm szépen a firmware-t, még nem tettem rá mert nem volt időm de majd beszámolok hogy sikerült.
 
ver thx

Avatar
Smelo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 07:26
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Smelo »


már régota van .25, sajnos tul régota, már mindenhonnan levették.ja asszem ez nem gyári fw
 
innen az info
 
reméltem hogy valakinek van .25, nekem a .22 van fent és gondoltam hogy frissiteni kéne, mert nem boldogul pár minuszos lemezzel

Hello!
Ha kell a .24, azt el tudom kuldeni. En a bizonytalan erdetu .25-ossel nem probaékoznek, de ez en vagyok. NEkem is van neha problema bizonyos lemezekkel, de ezek altalaban a sz@r Princo es tarsai. A problemadra a megoldas mindenkeppen szerintem a jobb minosegu lemezek hasznalata.
Udv Smelo
UI: nem mondom, hogy tokeletes ezzel a fw-el, de en a DVD lemezek lejatszasanak minosegevel nagyon elegedett vagyok (kepminoseg, hangminoseg)

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Philips 963SA

Hozzászólás Szerző: Freemil »


már régota van .25, sajnos tul régota, már mindenhonnan levették.
ja asszem ez nem gyári fw
 
innen az info
 
reméltem hogy valakinek van .25, nekem a .22 van fent és gondoltam hogy frissiteni kéne, mert nem boldogul pár minuszos lemezzel

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”