Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Panasonic SA-XR

Vendég

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mert a frontokból lehet A és B is.

Avatar
forrest
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 10:59
Értékelés: 0

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: forrest »


Akkor maradjunk a Yamaha-nál.
Miért van rajta 8 hangfal kimenet?


Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Állítólag az Annex-nél 70 ropi körül van Onkyo TX-SR500 Érdemes ezen is elgondolkozni...
Már lejebb én is ajánlottam, de 6.1-es erősítőt szeretne.
gordon314.fw.hu

Avatar
Imici1972
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2003.12.03., szer. 22:07
Értékelés: 0

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: Imici1972 »

Állítólag az Annex-nél 70 ropi körül van Onkyo TX-SR500 Érdemes ezen is elgondolkozni...

Erősítö: Kenwood KRF-X9060D THX Select 6*100W , Marantz PM-50 2*85W Hangfalak: Wharefedale Diamond 8Center, 8.4front, 8.2surround Sub: Mordaunt-Short MS-907W Kábel: Monitor Cobra 4mm2
CD:Denon DCD-755 DVD: Panasonic DVD-S75 ; Panasonic DVD-S47 DVD Recorder: Panasonic DMR-E50 ; Panasonic DMR-EH60 200GB HDD, Progressive scan TV: Samsung LE32R32BX , LG Flatron 100Hz PIP RE-29FA33PX Video: Panasonic NV-FJ632 Nicam Hi-Fi Deck:Denon DRM-595
Lemezjátszó:Akai AP-Q310 (néha jó egy kis nosztalgia bakelitezés... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />)

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Köszi mindenkinek a hozzászólásokat és a segítséget.. Azthiszem letettem hogy mindenképpen Pana erősítőt vegyek hozzá.A lényeg a DTS-ES és DD-EX dekóder.
A Yamaha RXV-440-est én is néztem, sőt az 540-est is, de +20e-rt nem hiszem hogy megérné.
És mit szóltok a Denon AVR-1604-hez vagy egy Onkyo TX-SR501E-hez?
Melyik lenne a legjobb vétel?
Egyébként az erősítőt csak filmnézéshez használnám, zenét kb. 1 évben kétszer hallgatok rajta.

 
Hali!
 
Én a Yamaha RXV-440 ajánlanám neked, sokak szerint jó vétel.
Szerintem is. Nekem is ilyen van
Már 75ezer alatt megkapod!
 
Norbi

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Imici1972
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2003.12.03., szer. 22:07
Értékelés: 0

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: Imici1972 »


Valóban, ahogy én is mondtam korábban, és Lacy kolléga is említette, a digitális erősítő CSAK házimozira jó. Hifire felejtős.
 
Ez a digitális végfok működési elvéből következik. Röviden és konyhanyelven összefoglalva a kütyü úgy működik, hogy a hangjelet egy 100kHz-es nagyságrendű frekvenciával "szaggatják", majd a végén aluláteresztő szűrőn átvezetve kerül a hangfalakra.
A "szaggatás" miatt kisebb a hődisszipáció, vagyis jobb a hatásfok. De sajnos ez a módszer nem tesz lehetővé igényes zenehallgatást. Hogy miért, abba most nem mennék bele, mert a végén ebből a topicból is digitális jelfeldolgozás fórum lesz, mint az "Analóg vs. Digit..." topicnál történt...
 
Forrest: Ha csak házimozira használnád, akkor szóba jöhet, ha viszont olykor-olykor zenét is hallgatnál, és fontos neked az élethű hangzás, akkor inkább Yamaha, vagy az előbb már javasolt típusok.
 
Üdv: Imre

Erősítö: Kenwood KRF-X9060D THX Select 6*100W , Marantz PM-50 2*85W Hangfalak: Wharefedale Diamond 8Center, 8.4front, 8.2surround Sub: Mordaunt-Short MS-907W Kábel: Monitor Cobra 4mm2
CD:Denon DCD-755 DVD: Panasonic DVD-S75 ; Panasonic DVD-S47 DVD Recorder: Panasonic DMR-E50 ; Panasonic DMR-EH60 200GB HDD, Progressive scan TV: Samsung LE32R32BX , LG Flatron 100Hz PIP RE-29FA33PX Video: Panasonic NV-FJ632 Nicam Hi-Fi Deck:Denon DRM-595
Lemezjátszó:Akai AP-Q310 (néha jó egy kis nosztalgia bakelitezés... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />)

Avatar
forrest
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 10:59
Értékelés: 0

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: forrest »


Köszi mindenkinek a hozzászólásokat és a segítséget.. Azthiszem letettem hogy mindenképpen Pana erősítőt vegyek hozzá.
A lényeg a DTS-ES és DD-EX dekóder.
A Yamaha RXV-440-est én is néztem, sőt az 540-est is, de +20e-rt nem hiszem hogy megérné.
És mit szóltok a Denon AVR-1604-hez vagy egy Onkyo TX-SR501E-hez?
Melyik lenne a legjobb vétel?
Egyébként az erősítőt csak filmnézéshez használnám, zenét kb. 1 évben kétszer hallgatok rajta.

Vendég

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért egy kis pozitívum is legyen.  A Pana ezen típusai ugyebár digit végfokokkal vannak építve....

Lacy : Lehet hogy a teljesítmény dolgában igazad van, de én egy erősítőnél elsősorban a hangzását "nézem" nem a műszaki paramétereket. A másik dolog (ami alapján vásárolok) a speciálgyártók és azok produktumaik. Nézd, a Pana világklasszis kamerákban, DVD lejátszókban és TV-k ben, de erősítőt, hangfalat nem vennék tőlük, erre ott van a Yamaha (akiktől viszont DVD-t nem vennék). Ez van, ebben megint másik az ászok.

Yes?!
Igaz, de nem is azt mondom, hogy jaj de hígend a hangja sztereóban, hanem mozihoz egy jóteljesítményű (valós) és azért ahozképest nem olyan csapnivaló hangú erősítő.
Tehát, ha valakinek mozihoz kell, és fontos az erő, akkor jó választás lehet, és még nem is melegszik.

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Azért egy kis pozitívum is legyen.  A Pana ezen típusai ugyebár digit végfokokkal vannak építve....

Lacy : Lehet hogy a teljesítmény dolgában igazad van, de én egy erősítőnél elsősorban a hangzását "nézem" nem a műszaki paramétereket. A másik dolog (ami alapján vásárolok) a speciálgyártók és azok produktumaik. Nézd, a Pana világklasszis kamerákban, DVD lejátszókban és TV-k ben, de erősítőt, hangfalat nem vennék tőlük, erre ott van a Yamaha (akiktől viszont DVD-t nem vennék). Ez van, ebben megint másik az ászok.
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Avatar
Imici1972
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2003.12.03., szer. 22:07
Értékelés: 0

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: Imici1972 »


A digitális végfokok sajnos tényleg csak házimozira használhatóak igazán jól. Hifinél szóba sem jön.
 
Forrest:
Ha neked csak házimozira kell, akkor jó választás lehet. Ha viszont olykor hifi célra is használnád, akkor felejtsd el.
Akkor inkább tényleg a Yamahát vedd. De ha kicsit többet szánnál a dologra, 150 ropi körül tudnám ajánlani a Kenwood KRF-X9070-et. Ár/minőség arányban a legjobbak közé tartozik, és hifin is megállja a helyét. Termikusan aktív diszkrét végfokkal szerelt, 7.1-es THX-es
Nekem az előző évi 9060-as van, ugyanezen paraméterekkel, de 6.1-el. Csak jót tudok mondani róla. A Kenwood olcsóbb, 60-100eFt körüli gépeit viszont felejtsd el, nagyon gyengék.
 
Tényleg nem az a fontos, hogy mindenből ugyanazt a típust vedd. Az egyik cég ebben profi, a másik abban...
 
Üdv: Imre

Erősítö: Kenwood KRF-X9060D THX Select 6*100W , Marantz PM-50 2*85W Hangfalak: Wharefedale Diamond 8Center, 8.4front, 8.2surround Sub: Mordaunt-Short MS-907W Kábel: Monitor Cobra 4mm2
CD:Denon DCD-755 DVD: Panasonic DVD-S75 ; Panasonic DVD-S47 DVD Recorder: Panasonic DMR-E50 ; Panasonic DMR-EH60 200GB HDD, Progressive scan TV: Samsung LE32R32BX , LG Flatron 100Hz PIP RE-29FA33PX Video: Panasonic NV-FJ632 Nicam Hi-Fi Deck:Denon DRM-595
Lemezjátszó:Akai AP-Q310 (néha jó egy kis nosztalgia bakelitezés... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />)

Vendég

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért egy kis pozitívum is legyen.
A Pana ezen típusai ugyebár digit végfokokkal vannak építve. A kisebbik 5*40W, a nagyobb 6*100.
A múltkor olvastam egy cikket, ahol a kisebbik erősítő (és még jópár hagyományos társa) volt a tesztalany. A teszt egyik (ritka) kiemelkedő része a teljesítményteszt volt.
Ez az adat ugyanis roppant becsapós. Többnyire az erősítőcsatornák teljesítményét 1, vagy 2 csatorna működése közben mérik (vagy egyszreűen csak adják) meg. Így a kisebb táppal szerelt erősítők is játszva hozzák a kiírt 100W-ot. Csak amikor minden végfok gőzerővel megy, akkor szépen ível lefelé a kakaó, jó ha marad 5*30W.
Ebben viszont a digit végfok verhetetlen, a mérés szerint az összes csatornán a teljes teljesítményt le tudta adni, és közben még kézmeleg sem lett.
Tehát ha valaki egy igazán hajtós hangos erősítőt akar, aminek azért a hangja sem a legrosszabb, annak jó választás lehet egy ilyen Pana.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


ZS nagyon szépen megfogalmazta a lényeget!
Én még ajánlanám az Annexnél akciós Onkyo TX-SR 500-ast 70 ezerért megéri! Perzse nekem is a Yamaha felé húz a szívem.
gordon314.fw.hu

Avatar
TechnoMan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:00
Értékelés: 0

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: TechnoMan »


Osztom a véleményemet az elöző emberkével. Ezért már erősítőt is kapsz.
Pld Yamaha, Denon, Onkyo (nekem az első a kedvencem)
TV: Panasonic TX-32PF10, HD: Western Digital - WD TV HD,DVD: Panasonic DVD-S42 / Bellagio AD2020 (DivX), HGF:Technics SB-EX3(front) SB-CSS14(Sur/Cent), AMP: Yamaha RX-V350

Vendég

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Haló!
Pont ebben a helyzetben voltam, mint te, ua a dvd, ua erősítőt (25-t) akartam.Kérdésedre: csak a csatik száma különbözik, no meg az ára. Ha mindenképp ezt a típust akarod, és nincs szükséged a több bemenetre, a 25-t vedd.
Más: Mint mondtam, rajta vagyok a dolgon, hasonló felállásban. Panát akartam,de miután több fórumon is feldobtam a témát, arra jutottam, hogy NEM a márka a lényeg. A 25-s 120e kemény pénz, ezért egy új technikájú, 4kg-os- 7,5 cm magas- 6.1 teljesen digitális erősítőt kapsz. Ez elég jól hangzik, de hmozis újságok tesztjein eléggé lehúzták, pedig azok az emberkék jobban értenek hozzá mint mi, ennyi lóvénál már érdemes elgondolkodni mit akarunk, egyforma márkájú rendszert, vagy minőséget- mert ennyiért már azt is lehet kapni.
Én most a Yamaha rxv-440 rádióerősítőt szemeltem ki, már 85e körül kapni, nagyobb tudású mint a panák, és minőségben is simán veri. (Eisa díjas, legjobb vétel, tesztgyőztes stb.)
Ha rám hallgatsz, nézz szét mielőtt választasz.
Sok sikert hozzá.

Avatar
forrest
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 10:59
Értékelés: 0

Panasonic SA-XR

Hozzászólás Szerző: forrest »


Sziasztok
 
Van egy Panasonic S75-ös DVD lejátszóm és szeretnék venni hozzá egy erősítőt. Az SA-XR25 vagy 45 között gondolkodom. Ezekkel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:
Jól látom hogy a két erősítő csak az audio ill. video ki/be menetek számában különbözik?
Csak aktív mélysugárzót csatlakoztathatok hozzá? Láttam hogy a hátulján nincs meg az a hangfal bemenet mint a többi hangfalnak. (Gondolok itt a piros-fekete kábelre)
Miért van egy erősítőben video ki/be menet?
 
A válaszokat előre is köszi

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”