Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Apple

Hozzászólás Szerző: blakey »


Ha már veszel, akkor elfogadható minôségü képet csináljon. A genius-ok egész jók, de lehet, hogy logitech-et választanék. El kell olvasni, hogy mit tudnak, jó lenne legalább VGA felbontású, mint ez pl. ez.
A neve
VideoCAM Look
Tulajdonságok:
 
* 300K valós felbontás
* Állókép készítés akár 1.3M pixel interpolált felbontással
* Álló- és mozgókép rögzítés
* Beépített mikrofon
* Biztonsági kameraként is használható
* AVI fájlokat MPEG1 formátummá tud konvertálni
* Zoom in /out
* 360 fokban állítható
* Kompatibilis az MSN Messenger, Yahoo Messenger, CUSeeMe programokkal
 
Technikai jellemzők:
 
* Képérzékelő típusa: VGA (640x480) CMOS Képérzékelő
* Lencse: Kézi fókusz
* Fehéregyensúly: Automata
* Csatlakozó: USB1.1
* Fájl formátum: JPEG/AVI
* Beépített mikrofon
* Állókép:
- 1,280 x 960 pixel (Maximum)
* AVI: 320 x 240 pixel
- 30 fps
* PC CAM: max. 30 fps
- VGA: 640 x 480
- CIF: 352 x 288
- QVGA: 320 x 240
* TWAIN: megfelel
* Méretek: 84.8 x 76 x 92.7 mm (Szé x Ma x Mé)

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Apple

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Természetesn van olyan ami nem kompatibilis (előfordulhat), de szinte bármelyiket felismeri, le kell töltened ezt a progit és próbáld ki egy kamerával (macam 0.9.1). Ezt az apple oldaláról le tudod tölteni, ingyenes.
melyik tipus ajánlot?
 
5.000.- környékén gondolkodom, kinéztem egy ILYENT.
Mire kell figyelni a választásnál?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Apple

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Természetesn van olyan ami nem kompatibilis (előfordulhat), de szinte bármelyiket felismeri, le kell töltened ezt a progit és próbáld ki egy kamerával (macam 0.9.1). Ezt az apple oldaláról le tudod tölteni, ingyenes.
hálás köszönet!
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Apple

Hozzászólás Szerző: blakey »

Természetesn van olyan ami nem kompatibilis (előfordulhat), de szinte bármelyiket felismeri, le kell töltened ezt a progit és próbáld ki egy kamerával (macam 0.9.1). Ezt az apple oldaláról le tudod tölteni, ingyenes.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Apple

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Ebben kicsit láma vagyok : mac os x-hez, milyen webcamera ajánlott?
gondolom, van olyan, ami nem kompatibilis, de ha igen, melyik ajánlott (?)
 
(skype-hoz)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


A QT7-es az csak lejátszó nem?

Szerintem a pro változatra gondol, az tud konvertálni.

De az nem ingyenes. Találtam most egy DivXmux Wizard nevű ingyenes progit, ami hozzá tudja csapni a feliratot az .avi file-hoz. Olyan progi, ami ezt lekicsinyíti ipod méretre már van.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Apple

Hozzászólás Szerző: Doki »


A QT7-es az csak lejátszó nem?

Szerintem a pro változatra gondol, az tud konvertálni.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


- konkret kerdesedre nem tudok valaszolni, de a qt7 miert nem ok? - osx alatt a qt7 konvertalja szepen, kerdes a windozos verzio tudja-e?

A QT7-es az csak lejátszó nem?
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Apple

Hozzászólás Szerző: Tami »


Kérdés Ipod tulajokhoz: létezik olyan windows-os free szoftver, amivel avi fileokat lehet felirattal együtt ipodra konvertálni?
- konkret kerdesedre nem tudok valaszolni, de a qt7 miert nem ok?
- osx alatt a qt7 konvertalja szepen, kerdes a windozos verzio tudja-e?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Apple

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Most találtam ezt az írást a Tékozló Homáron, tanulságos     
Csak a hülye vesz Macintosht. Miért? Mert itthon nincs garancia az eladott számítógépekre. Persze papírt mindenki kap, csak a javítás nem készül el nemhogy 15, hanem 30 nap alatt sem. Velem a következõ történt: PowerBook G4 17"-esem október 26-án halt meg hosszas vergődés után. Még aznap elvittem a szervizbe ahol megállapították, hogy alaplap cserére szorul és garanciális javításra átvették. Két hétig nem történt semmi, ezért felhívtam õket, hogy mi a helyzet a géppel. Megnyugtattak, hogy ha elkészül, õk jelentkeznek. Türelmem november 29-én fogyott el. Felhívtam a szervizt, akik azt mondtak, hogy hamarosan elkészül. Ezután felhívtam a kereskedőt és a forgalmazót, akik simán leráztak, hogy semmihez sincs jogom, addig javítják ameddig akarják és örüljek, mert tudnak még 5-6 embert, akik 3 hónapja várnak a gépükre. 
December 4-én nincs még mindig gépem, a forgalmazó az emailemre nem válaszol, soha nincs bent a cégnél és nem veszi fel a telefonját sem. December 6-án sikerült beszélgetnem a cég képviselõjével. További időt kért, mert neki 1-2 hét nem elég ahhoz, hogy megbeszélje a dolgot a főnökével. Mivel indítottam egy topicot a beszeljukmac.com-on jelezte, "hogy jól fizetett ügyvédei vannak" és "amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten" és nincs ideje velem "bájcsevegni" a telefonon.
 
A kereskedők a szervizre mutogatnak, a szerviz a forgalmazót okolja, a forgalmazó pedig elérhetetlen. A nekik küldött levelekre nem válaszolnak, a kollégák soha nincsenek a helyükön, délután jönnek be vagy ma már be se jönnek. Vagyis bujkálnak a vásárlók elöl. Az Apple magyarországi képviseletén a telefonos kisasszony a probléma hallatán megjegyezte, hogy többen 2-3 hónapja várnak alaplapcserére. A kereskedő szerint ha az ügyben ő intézkedne akkor, idézem "napi 5 embernek adhatnám vissza a pénzét ennyi erõvel". "Különben is menjek be a forgalmazóhoz személyesen és csapjak az asztalra, mert nyáron egy ember így tudta csak elintézni a garanciát".
 
Úgy tűnik az új termékek bejelentése elég nyílvánosságot kap de az nem, hogy nálunk az Apple-nél még mindig 1989-et írnak, amikor az országba becsempészett Commodore 64-est a Bizományi árulta tízszeres áron mindenféle garancia nélkül, és úgy gondolják semmi kötelezettségük nincs a vásárlók felé. Mondjuk ki nyiltan, aki ilyen terméket vesz az egy szépen csomagolt, jó tervezésü rakás szart kap a pénzéért, amit ahogy bármilyen problémája is van húzhat le a WC-n, miközben a kereskedők és a forgalmazó gúnyosan röhög rajta. "Hogy megszopattunk már megint egy köcsögöt."
 


vicces...
tegnapelött elkezdett szarakodni a gépem, levittem a szervízbe (3 perc), ma elhoztam és frissitettem a mac os rendszerét is.
 
Ma este kezdem az ismerkedést vele, addig a régi és új is használatban lesz, míg nem áll rá az agyam az újra.
 
van 2 szervíz a VII. kerületben...
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

Kérdés Ipod tulajokhoz: létezik olyan windows-os free szoftver, amivel avi fileokat lehet felirattal együtt ipodra konvertálni?
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Apple

Hozzászólás Szerző: Tami »


- megujult az XMS store: igaz hogy jo regen.. de en most vettem eszre
 
http://handras.hu/xms/bolt/
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: saca »


Megnéztem egy hosszabb videót az iPhone-ról... beszarás mekkora királyság! KELL!
 
(kár, hogy ennyit kell még rá várni... )

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
KuZo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 11:05
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: KuZo »


Az én lányom 9 évesen már Photoshop-ozott
Ha lenne fotosoppom OSXre, akkor azt használnám...
Kérdés, hogy a 10.1.5ön melyik futtott...

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Apple

Hozzászólás Szerző: Doki »

Az én lányom 9 évesen már Photoshop-ozott
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Apple

Hozzászólás Szerző: Tami »


Majd találnom kéne egy egyszerű rajzoló programot is a gyerkőcnek, osztán ennyi... Mindenesetre mindenkinek kösz a tanácsokat!! Gimp van OSX-re.
- csak nem gyereknek valo
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Apple

Hozzászólás Szerző: Doki »


Majd találnom kéne egy egyszerű rajzoló programot is a gyerkőcnek, osztán ennyi...
Mindenesetre mindenkinek kösz a tanácsokat!!

Gimp van OSX-re.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Apple

Hozzászólás Szerző: Tami »

- firefox-ot hasnald. eleg korrekt bongeszo.
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
KuZo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 11:05
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: KuZo »


Nah, még kutakodom, de minden segítségetelőre is köszönök!!
Akkor lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha a 9-es oprendszer magyar meghajtója jó lenne 10.1 alá. Vagy nem
Vagy nem...
Szóval most nagy az öröm, mert megtaláltam a megoldást itt: http://www2.apple.hu/support/MG.text.X.shtml
A Mac-es pajtások közül senki sem tudta a válaszokat, persze elsősorban kereskedőket ismerek, akiknek nem ismerni kell, hanem eladni.. :kiraly:
Minden műxik, magyar taszt/karakterek adottak. Az Explorer 5-ös verzióját elfeledtem és felraktam a Netscape-t. vannak még mondjuk érdekes dolgok pl. le akartam tölteni a FlashPlayer-t és állandóan azonnal bezárt a böngésző (más programmal is) és még azt sem találtam meg, hogy miként lehet alapértelmezetté tenni a magyar kiosztást, de majd idővel...
Végre lessz a nagylányomnak egy gépe, a két kisebb meg még ráér...
Majd találnom kéne egy egyszerű rajzoló programot is a gyerkőcnek, osztán ennyi...
Mindenesetre mindenkinek kösz a tanácsokat!!

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Apple

Hozzászólás Szerző: Doki »


Ápdétként lejött az OS-X 10.1.5Most épp azt olvasom, hogy magyar billentyűzet támogatás csak a 10.2-től van. REMÉLEM, hogy ez NEM IGAZ! Mert most már órákat áldoztam erre a szerencsétlenre.... A Windows 3.1 is támogatott magyar billentyűzetet vazz... Ha tényleg így van, a Mac gyorsan befejezte a pályafutását nálam! bekap6od.gif
Nah, még kutakodom, de minden segítségetelőre is köszönök!!

Akkor lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha a 9-es oprendszer magyar meghajtója jó lenne 10.1 alá. Vagy nem
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
KuZo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 11:05
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: KuZo »


Megnézem, lehet, hogy van valahol egy jogtiszta 10.2 itthon, amit utólag vettem nem géppel jött és esetleg el tudjuk boltolni, ha a gyerek még el nem cserélte valamire, irj ha érdekel.

Köszi! Igazság szerint ez a 10.1 bőven elég lenne, csak nem tudom elhinni, hogy nem lehet magyar kiosztású tasztatúrát használni vele. Az explorerben is elmeháborodott karakterek jelennek meg az ő és ű betűk helyén. A lányom most tanul írni-olvasni így hálás lenne, ha működne a dolog..
Szereznem kell egy Mac gurut. Elég, ha feleannyit ért a mac-hez, mint én az ms oprendszerekhez..

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ápdétként lejött az OS-X 10.1.5Most épp azt olvasom, hogy magyar billentyűzet támogatás csak a 10.2-től van. REMÉLEM, hogy ez NEM IGAZ! Mert most már órákat áldoztam erre a szerencsétlenre.... A Windows 3.1 is támogatott magyar billentyűzetet vazz... Ha tényleg így van, a Mac gyorsan befejezte a pályafutását nálam! bekap6od.gif
Nah, még kutakodom, de minden segítségetelőre is köszönök!!

Megnézem, lehet, hogy van valahol egy jogtiszta 10.2 itthon, amit utólag vettem nem géppel jött és esetleg el tudjuk boltolni, ha a gyerek még el nem cserélte valamire, irj ha érdekel.

Avatar
KuZo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 11:05
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: KuZo »


Ápdétként lejött az OS-X 10.1.5
Most épp azt olvasom, hogy magyar billentyűzet támogatás csak a 10.2-től van. REMÉLEM, hogy ez NEM IGAZ! Mert most már órákat áldoztam erre a szerencsétlenre.... A Windows 3.1 is támogatott magyar billentyűzetet vazz... Ha tényleg így van, a Mac gyorsan befejezte a pályafutását nálam! bekap6od.gif
Nah, még kutakodom, de minden segítségetelőre is köszönök!!

Avatar
KuZo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 11:05
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: KuZo »


Valahol van nekem magyar billentyűzetmeghajtóm hozzá, ha megtalálom, küldöm. Vagy tegyél fel újabb OSX-et, azokban már van.
Köszi!
Nincs újabb verzióm...gondolom az megvehető, arra meg nem áldoznék most.

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Apple

Hozzászólás Szerző: Doki »

Valahol van nekem magyar billentyűzetmeghajtóm hozzá, ha megtalálom, küldöm. Vagy tegyél fel újabb OSX-et, azokban már van.
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”