Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Hallottam egy olyanról, h az iPhone-ra nem lehet mp3-akat másolni iTunes-al, csak Store-ba lehet venni zenét és csak azt lehet hallgatni? 
Ez elég nagy hülyeség lenne, hiszen ez egy iPod Touch telefon lényegében. Szóval ez igaz, amit fent írtam?

Szvsz ez nem igaz. Amit behuzol az Itunes-ba, azt ugyanugy fel is teszi az Iphone-ra. Csak azt irják az egyik legnagyobb hibának, hogy nem lehet a számokat külön külön drag & drop módszerrel felmásolni az Iphone-ra, hanem mindig szinkronizálni kell a teljes tartalmat.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hallottam egy olyanról, h az iPhone-ra nem lehet mp3-akat másolni iTunes-al, csak Store-ba lehet venni zenét és csak azt lehet hallgatni?
 
Ez elég nagy hülyeség lenne, hiszen ez egy iPod Touch telefon lényegében. Szóval ez igaz, amit fent írtam?

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nano 8Gb (35.000) 
Classic 80Gb (44.000)
 
Touch 8 Gb (52.000).

Elmehetnek a bü...ös p....ba a magyar Apple-sek. Itthoni árak.
 
Nano 8Gb (60.000)
 
Classic 80Gb (85.000)
 
Touch 8 Gb (90.000).
 
Ezzel egyúttal eldöntöttem. Használt iPod-t fogok venni. Én nem fizetek ezért 175%-al többet. Ráadásul kint 5X-ör könnyebben megveszik. Hát erről ennyit.

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Apple

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Másvalakinek tapasztalata, tanácsa a lentiekhez?
 
 
OFFTOPIC:

Bocs, de én most nem érek rá...

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Lehet, hogy ár/érték arányban a Touch a "legrosszabb" ...........

Köszi a választ! A 16Gb-os Touch a maga 399$-os árával már az ingerküszöböm felett áll sajnos. Azért a 8Gb-oson még gondolkozom. Többen felhördültek az árakon amiket írtam. Ezek a kinti hivatalos Apple Store forintra konvertált árai, és természetesen csak úgy működik, ha valaki kintről kézipoggyászban behozza a határon (vagy ha kint megveszi és elküldi ajándékként). Nekem is csak azért megy, mert véletlenül egy ismerős ismerőse pont most jön haza karácsonyozni, és talán vállalja a feladatot.
 
Másvalakinek tapasztalata, tanácsa a lentiekhez?
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
MacGenius@rzz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2007.08.10., pén. 21:40
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: MacGenius@rzz »


Úgy néz ki ismerős tudna hozni egy Ipodot karácsony környékén, csak nem tudom eldönteni melyik legyen. A jelöltek: Nano 8Gb (35.000) , Classic 80Gb (44.000), Touch 8 Gb (52.000). Nano mellett szól, hogy nagyon pici, remekül használható kondi vagy futás közben, viszont nem tudom a 8 Gb elég lesz e.A Classic alig kerül többe, hatalmas a tárhely, viszont nem biztos hogy annyira kényelmes cipelni. Működésre legjobban a Touch tetszik, de az ár-érték aránya a legrosszabb, kicsi a tárhely, és ráadásul "nagy" is. Viszont van benne wi-fi, ami jól jöhetne utazásnál. Szívesen fogadnék bármilyen tanácsot olyanoktól akinek már van valami a fentiek közül, vagy legalábbis gondolkodott a dolgon és esetleg megkönnyítené a döntésem. 3 egyéb kérdés: 
1.Létezik olyan kinti webshop, akinél lehetne itthoni kártyával fizetni, de kinti címre szállít
 
2. Igaz az, hogy az apple store árai ÁFA nélküliek? Milyen ÁFA-val kell akkor számolni a végső vásárlásnál (ha jól értettem ez államonként eltérhet, de csak úgy miheztartás végett)
 
3. Megfelelő kábellel ki lehet vezetni a videójelet (és a hangot) tévére? Tudom, hogy nem nagy minőség, de nyaraláskor jól jöhet ha a gyerek néz egy kis tévét (addig is nyugalom van biggrin.gif ).

Lehet, hogy ár/érték arányban a Touch a "legrosszabb" de én mellette szavaznék. Kb. 1 hónapja vettem én is egy 16 gigásat és nagyon megérte. Egyáltalán nem hiányzik az előző iPod-om plusz 14 Gigája, kárpótol a Wifi és a Youtube a sokkal nagyobb kijelző és a világon legjobban eltalált érintős UI. A mérete engem nem zavar mivel a 30 gigás régi ipodom is hasonló volt csak egy picivel vastagabb. Sportolásra is teljesen jó én pl. mindennap futok vele és jól bírja. A kinti webshopos kérdésedre nem tudok válaszolni, az áfa nagyjábol 5-7 százalék között van átlagosan. Van neki Tv kimenete csak kell hozzá egy Dokk amin van video out, de ilyet már itthon is tudsz hozzá venni.

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Úgy néz ki ismerős tudna hozni egy Ipodot karácsony környékén, csak nem tudom eldönteni melyik legyen. A jelöltek: Nano 8Gb (35.000) , Classic 80Gb (44.000), Touch 8 Gb (52.000). Nano mellett szól, hogy nagyon pici, remekül használható kondi vagy futás közben, viszont nem tudom a 8 Gb elég lesz e.A Classic alig kerül többe, hatalmas a tárhely, viszont nem biztos hogy annyira kényelmes cipelni. Működésre legjobban a Touch tetszik, de az ár-érték aránya a legrosszabb, kicsi a tárhely, és ráadásul "nagy" is. Viszont van benne wi-fi, ami jól jöhetne utazásnál. Szívesen fogadnék bármilyen tanácsot olyanoktól akinek már van valami a fentiek közül, vagy legalábbis gondolkodott a dolgon és esetleg megkönnyítené a döntésem. 3 egyéb kérdés:
 
1.Létezik olyan kinti webshop, akinél lehetne itthoni kártyával fizetni, de kinti címre szállít
 
2. Igaz az, hogy az apple store árai ÁFA nélküliek? Milyen ÁFA-val kell akkor számolni a végső vásárlásnál (ha jól értettem ez államonként eltérhet, de csak úgy miheztartás végett)
 
3. Megfelelő kábellel ki lehet vezetni a videójelet (és a hangot) tévére? Tudom, hogy nem nagy minőség, de nyaraláskor jól jöhet ha a gyerek néz egy kis tévét (addig is nyugalom van biggrin.gif ).
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ingyenes itunes account magyarorszagrol 
mukodik
 
 
update: mar nem mukodik a kodgeneralo
de ez a kod mukodik (ugyis ervenytelennek latja alapbol is az itunes...) N4TAXMRL6NMW

épp a napokban pampogott egy haverom, hogy töltötte fel a zenéit a kis mini sáfüljére és galád módon felküldött egy BadReligion albumot is az itunes progi, holott neki biztos nem volt olyanja:)

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ingyenes itunes account magyarorszagrol 
mukodik
 
 
update: mar nem mukodik a kodgeneralo
de ez a kod mukodik (ugyis ervenytelennek latja alapbol is az itunes...) N4TAXMRL6NMW

A Penna topikon már megelőztünk

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


ingyenes itunes account magyarorszagrol
 
mukodik
 
 
update: mar nem mukodik a kodgeneralo
de ez a kod mukodik (ugyis ervenytelennek latja alapbol is az itunes...) N4TAXMRL6NMW
o v e r p o w e r e d

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy érdekes dolog jutott az eszembe. Az iPod touch-al ugye lehet internetezni. Az jutott eszembe, h akkor ezzel tudok internetes netrádiót is hallgatni? Nyilván nem a lakásból, hanem az utcán vagy vonaton megyek, tehát amikor folyamatos mozgásban vagyok... Ha tudok is vele, akkor folyamatosan, vagy mindig akadozna, mert épp kimegyek egy "körzetből" és átmegyek a másikra, ahol megáll míg újra pufferel és újra csatlakozik. Szóval h is van ez?
hát ha wifis akkor magyar vonaton nem nagyon lövöd be:) meg semmikor amikor mozgásban vagy:) ha más akor frankó

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egy érdekes dolog jutott az eszembe. Az iPod touch-al ugye lehet internetezni. Az jutott eszembe, h akkor ezzel tudok internetes netrádiót is hallgatni? Nyilván nem a lakásból, hanem az utcán vagy vonaton megyek, tehát amikor folyamatos mozgásban vagyok... Ha tudok is vele, akkor folyamatosan, vagy mindig akadozna, mert épp kimegyek egy "körzetből" és átmegyek a másikra, ahol megáll míg újra pufferel és újra csatlakozik. Szóval h is van ez?

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


egyébként amiről beszélsz, az vagy rejtett opció vagy vakok vagyunk h nem találjuk?
ilyesmi
europaban csak igy lehet forgalmazni
 
http://www.apple.com/sound/
itt van rola info, itt meg tutor hogy kell beallitani: max volume

Na, most itt van nálam a Nano. Ezt eddig is láttam, alapból is maxon volt a kis nyíl és most is maxon van és halk.
 
Nem lehet, h az iTunes halkítja le, mikor Sync-el? Vagyis másol rá?
 


Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


egyébként amiről beszélsz, az vagy rejtett opció vagy vakok vagyunk h nem találjuk?
ilyesmi
europaban csak igy lehet forgalmazni
 
http://www.apple.com/sound/
itt van rola info, itt meg tutor hogy kell beallitani: max volume
o v e r p o w e r e d

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem, nekem a régi 6gigás Minim van, a szoftvere hülye mint az állat, sok gond van vele, de jól szól

 
A software-el már az I. generációs Nano-val sem volt gondom. De a III.-nál még tök jól is néz ki.

nekem nem köll nanó, az már olyan pici hogy elhagyom:)
a mini mág elmegy, de ezt is majdnem hagytam már el

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem, nekem a régi 6gigás Minim van, a szoftvere hülye mint az állat, sok gond van vele, de jól szól

 
A software-el már az I. generációs Nano-val sem volt gondom. De a III.-nál még tök jól is néz ki.

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


most komolyan úgy vett nanót hogy nem próbálta ki?)
vegyen minit fele annyiért használtan az szól mint állat:) én kb 2k s pana fülessel használom és meg vagyok elégedve, szar mp3 nál halk az is

Egy iPod-t nem igazán kell kipróbálni mielőtt megveszi. De ha így tesz, akkor abból vagy Touch lenne vagy szívfájdalom, mert nincs rá kétszer annyi pénz.
 
Milyen mini-re gondolsz? Shuffle-re? Nekem az a kielző hiányában az életbe nem kéne.
 
A szar mp3, only 320 kbit/s. Ember legyél a talpadon ha utcán/buszon/vonaton (IC nem ér) meghallod az apple lossless és az mp3 320 kbit közötti difit.
 
 
MoBBo: egyébként amiről beszélsz, az vagy rejtett opció vagy vakok vagyunk h nem találjuk?

nem, nekem a régi 6gigás Minim van, a szoftvere hülye mint az állat, sok gond van vele, de jól szól

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


most komolyan úgy vett nanót hogy nem próbálta ki?)
vegyen minit fele annyiért használtan az szól mint állat:) én kb 2k s pana fülessel használom és meg vagyok elégedve, szar mp3 nál halk az is

Egy iPod-t nem igazán kell kipróbálni mielőtt megveszi. De ha így tesz, akkor abból vagy Touch lenne vagy szívfájdalom, mert nincs rá kétszer annyi pénz.
 
Milyen mini-re gondolsz? Shuffle-re? Nekem az a kielző hiányában az életbe nem kéne.
 
A szar mp3, only 320 kbit/s. Ember legyél a talpadon ha utcán/buszon/vonaton (IC nem ér) meghallod az apple lossless és az mp3 320 kbit közötti difit.
 
 
MoBBo: egyébként amiről beszélsz, az vagy rejtett opció vagy vakok vagyunk h nem találjuk?

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


No, megjött ismerősöm új iPod Nano-ja, 4GB, III. generációs. Viszont a fülese nagyon-nagyon rossz. Mélyek abszolút nincsenek és mintha azt vettük volna észre, h szokatlanul halkabb, mint a többi mp3 lejátszó!!! Fogtunk egy noname 5-10eFt-os mp3 játszót és az szó szerint és legalább kétszer hangos volt! Ez a barátom vissza szeretné vinni az iPod-t, mert neki halk. Fülhallgatót meg nem feltétlen mer hozzá venni, mert ha nem lesz tőle hangosabb... Egyébként ez tegnap történt és tegnap el is mentünk az MM-be körbenézni. Láttam Sennheiser CX300-ast 8eFt-ért (én 10-re számítottam). De nem merem neki azt mondani, h itt van tessék vedd meg, ezzel hangosabb is lesz, mert ez egy jobb füles, meg méghangosabb lesz, mert csökkenti a külső zajokat ésatöbbi. Egybéként az iPod-on a "Hangerőkorlát" maximumon van. "Hangkiegyenlítés" nem tudom pontosan mire jó, ki/be kapcsoltam, de hangerőben nem mutatott többet se így, se úgy. Természetesen a hangerő maximumon is volt persze. Egyébként lakásban a maximális hangerő az nekem már kicsit hangos, de ezt a hangerőt elképzeltem egy forgalmas buszozás keretében és szerintem nem sokat hallanék a zenéből. Így már el lehet képzelni, h mit értünk az alatt, h nem elég hangos az iPod, amikor mégegyszer kiemelem azt, h az a fenti noname mp3 játszó tényleg vagy 2X-er hangosabb nála! Az én régi I. generációs iPod-m hangosabban szólt és a fülese sem volt tré, jöttek belöle szépen a mélyek. De most ez... Lehet széria hiba esetleg vagy valami le van korlátozva? Küldjük vissza? A gyári fülessel halk és csak vegyünk egyet (pl CX300) és elég hangos lesz? HELP! 
Ne haragudjatok, h ide is beírtam, de némileg sürget az idő, mert 3 napon belül szeretnénk ha megoldódna, mert addig van esély rá h visszavegyék.

most komolyan úgy vett nanót hogy nem próbálta ki?
)
vegyen minit fele annyiért használtan az szól mint állat:) én kb 2k s pana fülessel használom és meg vagyok elégedve, szar mp3 nál halk az is

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ha jol emlekszem az europai ipodoknal van valami hangero limit
Bemásolom oda is.
 
"XMS" nick = Ninja?

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


ha jol emlekszem az europai ipodoknal van valami hangero limit
de ki lehet kapcsolni
igazabol nagyon jo a hangminosege az ipodoknak
a fulhallgato szar, venni kell, xms-ben lesz nemsokara az uj klipsch in-ear fules
 
xms topikban kerdezd meg ninjat
o v e r p o w e r e d

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


No, megjött ismerősöm új iPod Nano-ja, 4GB, III. generációs. Viszont a fülese nagyon-nagyon rossz. Mélyek abszolút nincsenek és mintha azt vettük volna észre, h szokatlanul halkabb, mint a többi mp3 lejátszó!!! Fogtunk egy noname 5-10eFt-os mp3 játszót és az szó szerint és legalább kétszer hangos volt! Ez a barátom vissza szeretné vinni az iPod-t, mert neki halk. Fülhallgatót meg nem feltétlen mer hozzá venni, mert ha nem lesz tőle hangosabb... Egyébként ez tegnap történt és tegnap el is mentünk az MM-be körbenézni. Láttam Sennheiser CX300-ast 8eFt-ért (én 10-re számítottam). De nem merem neki azt mondani, h itt van tessék vedd meg, ezzel hangosabb is lesz, mert ez egy jobb füles, meg méghangosabb lesz, mert csökkenti a külső zajokat ésatöbbi. Egybéként az iPod-on a "Hangerőkorlát" maximumon van. "Hangkiegyenlítés" nem tudom pontosan mire jó, ki/be kapcsoltam, de hangerőben nem mutatott többet se így, se úgy. Természetesen a hangerő maximumon is volt persze. Egyébként lakásban a maximális hangerő az nekem már kicsit hangos, de ezt a hangerőt elképzeltem egy forgalmas buszozás keretében és szerintem nem sokat hallanék a zenéből. Így már el lehet képzelni, h mit értünk az alatt, h nem elég hangos az iPod, amikor mégegyszer kiemelem azt, h az a fenti noname mp3 játszó tényleg vagy 2X-er hangosabb nála! Az én régi I. generációs iPod-m hangosabban szólt és a fülese sem volt tré, jöttek belöle szépen a mélyek. De most ez... Lehet széria hiba esetleg vagy valami le van korlátozva? Küldjük vissza? A gyári fülessel halk és csak vegyünk egyet (pl CX300) és elég hangos lesz? HELP!
 
Ne haragudjatok, h ide is beírtam, de némileg sürget az idő, mert 3 napon belül szeretnénk ha megoldódna, mert addig van esély rá h visszavegyék.

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


Front Row: nagy felbontású mozi előzetesek
 
[MacOSXHints] Azon felhasználók, akinek gyors Macintosh számítógépük, internetes kapcsolatuk és nagy felbontású kijelzőjük van beállíthatják, hogy a Front Row ne a sztenderd felbontású mozi előzeteseket jelenítse meg, hanem a HD felbontásúakat. Ehhez a következő parancsokat kell beírni a Terminalba:
defaults write com.apple.frontrow TrailerBypass http://www.apple.com/trailers/home/xml/current_720p.xml && killall "Front Row"
A parancs visszafordításához a következőt használhatjátok (szintén Terminálon belül):
defaults delete com.apple.frontrow TrailerBypass && killall "Front Row"
o v e r p o w e r e d

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


ma jelenik meg a leo

o v e r p o w e r e d

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Az iPod Touch-om az egyik legdurvabb elektronikus kutyu amit valaha birtokoltam, felfoghatatlan
Mennyiben más (jobb-rosszabb) mint az eddigi cuccok?
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”