Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple

Avatar
KGB1
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2005.11.25., pén. 19:54
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: KGB1 »


Kezdőként utána olvastam a fórumokon,és egyéb hasznos helyeken a Touch használatával kapcsolatban. Sikerült is szépen feltöltögetni fotókat,zenéket,videókat,a
tanultak alapján,-de most nem megy tovább. Bedugom a masinát a pc-be,erre elkezd pittyegni az iPod, a számítógép nem ismeri fel,így a itunes-ban sem jelenik meg a touch. Kérek tanácsot,-hogy javítsam ki a dolgot!-talán az xp szarakodik.?! Köszi............
Projektor: Panasonic PT-AE700,- DVD író: Philips DVDR730,- Audió:Technics szett,- Hangfalak:Marantz LS-15A,- Videó: 6fejes Panasonic,-Fujitsu Siemens Amilo A1667G EX

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: AteeG »

Korábban írtátok már, hogy az iPodhoz vettetek új fülest. Milyet javasoltok, ami nem is túl drága?

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: AteeG »

Ha minden igaz, ma megérkezik az iPod-om

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: AteeG »


Elméletileg összegyűlt a touch-ra a pénzem. Húsvét után szeretném meglepni magam egy ilyen csodagéppel
Csak addig még informálódok, jó lenne minél több infót beszereznem róla...

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: AteeG »

Köszi a tanácsokat. A pénz még nincs meg rá teljesen, addig bőven lesz időm gondolkodni, számomra mi a legjobb megoldás. És hátha addig lentebb menne a Touch ára is

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Bocsi, hogy sokat írok ide is! 
Nézegetem neten, hogy a 80 GB-os "síma" iPod majdnem olcsóbban kijön, mint egy 8 GB-os iPod Touch. Azért megfontolandó, hogy melyik érné meg jobban. A 6. generációs síma is ott van tudásban...

Nekem ugyanez a dilemmám volt. 32 gigás Touch-al már kiegyeztem volna kapacitásban, de 500$-ért már nagyon durva ára van (az pont 2-szer annyi mint a 80 gigás Classic). Megnéztem a zene mappámat, és már akkor is 20 giga körül volt. Az eddigi mp3 lejátszóimban pont azt utáltam, hogy mindig töltögetni (törölgetni) kellett róla a cuccot. A Touch tényleg jópofa de túl van árazva. Szvsz érdemes inkább wifire (meg egyéb hasonló dolgokra) egy okostelefont venni (Nokia E60 pl. 60 körül van már). Az érintőképernyő nekem nem volt akkora durranás.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Apple

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Bocs, most látom csak...
 
8 GBos van nekem! Van 80 GBos Classic iPodom is, az is egy remek gép, de a Touch egyszerüen annyi mindenre jo, hogy kicsit röhejes már néha...nem is nevezném iPodnak hanem inkább egy multifunkcionális wifi eszköz! Classic mellett szol a nagy merevlemez!

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: AteeG »


Bocsi, hogy sokat írok ide is!
 
Nézegetem neten, hogy a 80 GB-os "síma" iPod majdnem olcsóbban kijön, mint egy 8 GB-os iPod Touch. Azért megfontolandó, hogy melyik érné meg jobban. A 6. generációs síma is ott van tudásban...

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: AteeG »

Gyűjtögetek szorgalmasan, nagyon bejön ez a Touch!

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: AteeG »

8 GB-os van Neked vagy a 16-os Touch? Nagyon köszönöm a segítséget, adtál vissza egy kis reményt, hogy még sem olyan nehéz ez az iPod dolog

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Apple

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Tervezek egy iPod Touch vásárlást jómagam is. Csak kissé elbizonytalanított a pár negatívum (vagyis inkább körülményesebb megoldás), amit leírtatok. Szóval...- Akkor csak rá lehet zenét tenni, visszafelé nem működik a dolog.
- A gépemen az iTunesban ugyanazoknak a zenéknek meg kell lenni, mint a kis lejátszón, ellenben a következő frissítésnél az iPodról törli a hiányzókat.
- Most akkor lehet album borítókat letölteni vagy minden album egy hangjegy lesz csak és azokat tekergetem majd jobbra balra?
 
Nagyon szeretnék egy ilyen lejátszót, csak kissé félek belevágni a dologba.

1. Vannak megfelelö programok amivel visszafele is megy a transzfer
 
2. Természetesen ez nem igaz, manuálisra beállitod a syncelést, és azt pakolsz ide oda amit akarsz, semmi köze nem lesz a playlist-nek a Touch tartalmához
 
3. Van mod arra, hogy M.O.-rol is bizonyos felhasználo névvel, jelszoval ( kiokoskodták ) lehessen ingyen tölteni boritokat Store-bol!
 
Az iPod Touch-om messze a leghasznosabb kütyüm ( föleg ár-értékben ), pedig volt van lesz macintosh laptopom stb...

Avatar
AteeG
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2003.05.22., csüt. 12:30
Értékelés: 0

Apple

Hozzászólás Szerző: AteeG »


Tervezek egy iPod Touch vásárlást jómagam is. Csak kissé elbizonytalanított a pár negatívum (vagyis inkább körülményesebb megoldás), amit leírtatok. Szóval...
- Akkor csak rá lehet zenét tenni, visszafelé nem működik a dolog.
- A gépemen az iTunesban ugyanazoknak a zenéknek meg kell lenni, mint a kis lejátszón, ellenben a következő frissítésnél az iPodról törli a hiányzókat.
- Most akkor lehet album borítókat letölteni vagy minden album egy hangjegy lesz csak és azokat tekergetem majd jobbra balra?
 
Nagyon szeretnék egy ilyen lejátszót, csak kissé félek belevágni a dologba.

Rap és mozi, az a jó
AteeG-nek az való!

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

Hát igen, ezek a dolgok,amiket elfelejtenek hangsúlyozni a reklámokban. Még szerencse, hogy nem kötelező. Szvsz telefont telefongyártótól kell venni, azért nem véletlen az x év tapasztalat.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Olyan valakinek lehet jó az Iphone, aki a telefont "csak" telefonálásra használta eddig is, viszont szereti a lifestyle cuccokat. Egy komolyabb symbian-es Nokia vagy hasonló Sony-Ericsson telefon után szvsz komoly viszalépés lehet.
Nincs op rendszer a Nokia 6101-emen. Egyáltalán nem is volt op rendszeresen mobilom, tehát nem nagyon volt még a kezemben ún. "okostelefon". Nem ezekkel van a baj. Hanem, amiket lent felsoroltam, no meg amiket még nem, és ilyen dolgok. Nem a tudással van a gond, összefoglalom rövidebben, h mikre gondolok.
 
- sms visszaigazolás pl. azért marhára jó lenne, de nincs.
- ez a csengőhang dolog. hiába venném meg, megszoktam vágni megfelelő helyeken a zenéimet és úgy teszem rá. nem is azzal van a gond, h meg kell venni, mert megvenném, de ez így rossz. lehetne pld úgy, h amikor rárakok, már meglévő zenémet, csengőhangot, fizethetnék azért, mindjárt jobb lenne sztem sokak számára. nem akarom feltalálni a spanyol viaszt, csak megjegyzem, h ez így mindjárt nagyobb tered adna, a pénzt meg szedhetnék ugyanúgy.
- csak a gyári fülessel lehet használni, ami ki tudja milyen. biztos vmi ócskaság. egy ilyen cucchoz legalább egy sennheiser cx300 dukál, azt meg tuti nem éri el.
- akisit évente cserélni kell, de én nem csinálhatom meg. egyébként tényleg nem, és miért nem lehet rákötni egyéb más fülest? mi ez az oltári ökörség???
- stb. nem a telefon tudását keveslem, nekem az elég. csak ezek a dolgok és funkciói... meg amiket még nem is írtam, biztos lenne más is.

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

Olyan valakinek lehet jó az Iphone, aki a telefont "csak" telefonálásra használta eddig is, viszont szereti a lifestyle cuccokat. Egy komolyabb symbian-es Nokia vagy hasonló Sony-Ericsson telefon után szvsz komoly viszalépés lehet.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát így nem mernék venni. Én is olvastam vhol, h az Apple megpróbálja leblokkolni xy független iPhone-okat. Ami ha megtörétnik, akkor kukába a 120 ezres cuccal. De egyébként mivel nézegettem már anno a Touch-t, ugye nincs iPod-m és ez tökre jópofa persze drága, de mivel a telóm is tök régi, bár semmi baja (6101), gondoltam ez jó így egyben mégjópofább lehetne. Ha már elkezdtem nézegetni a Touch-t, ami ~80 ezer, akkor már megér +40-t egy ilyen telefon, ami értintős és ezek előnyei, nem is sorolnám most. De pld olyat is olvasni, h csak az iPhone gyári fülesét lehet hozzákötni, ami gondolom elég tré (lásd úgy új iPod Nano-k), értelmét veszti az iPod Touch nagyszerű hangja és így mit ér az a 80 ezres mp3 lejátszó egy ócska fülessel. Sajnos amiket olvasni róla (elég sokat olvastam), sajnos sok helyen azt érezni, h azt is fikázzuk rajta, amit csak lehet és nem igazán lehet ész érvekkel mérlegelni. Aki pedig megveszi, örül neki és nem fogja fikázni a sajátját. Olvashatok itt róla több délutánon át, még akkor is nehéz lenne eldönteni.
 
ui: és ha azt nézzük, h két készüléked van egyben, tehát a teló és az mp3 lejátszó is érintős, k*rva vékony és k*rva szép, és a tudását is megnézzük ezek mellett, akkor +40-ért (Touch-hoz mérve) már nem olyan drága az a telefon funkció. Viszont ez a letiltás, meg füles kérdés, meg ilyen sok apró hülyeésg, h sms küldés után nem jön jelentés, nem tölthetek rá csengőhagot stb. Megvenném én a csengőhagot 1-2 dollárér is nem lenne gond. De nem hiszem h ezek a zenék megvehetőek azokon a bizonyos helyeken. Sőt, áltaában megvágom ezeket a zenéket 30 max. 40 mp-es méretre, h amikor cseng, a legjobb rész csörögjön az kedvenc zenébe. Stb. Stb. Stb. Szóval rohadtul eldönthetlen dolog, h jó is ez vagy sem.

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Newman szerintem te picit tévedésben vagy, ez itt a tipikus tyúk/tojás esete. Az Iphone volt előbb, és a Touch egy lebutított Iphone. Sajnos az Iphone-ból már induláskor hiányzott pár dolog (pl. 3G) amit a hasonló áru prémium mobilok már régen tudnak (symbian-es mobilokra rengeteg alkalmazás van. pl. navigáció GPS-el). El kell olvasni róla a gyakorlati tapasztalatokat (már van elég az interneten) és el kell dönteni együtt tudsz-e élni ezekkel a hibákkal.
 
A kártyafüggetlen telefonok "lefagyasztása" szvsz nem szándékos az Apple részéről. Miért érdekelné őt, hogy Te melyik szolgáltatónál vagy. Az excluzivitás/hype megvolt a telefon körül, innentől kezdve jöhetnek az eladások. Olyan ez, mint a mobilokban lévő IMEI alapján történő blacklist. Elméletileg működhetne egy összefogás az európai szolgáltatók között a lopott telefonok letiltásáról, de gyakorlatilag még abban sem vagyok biztos, hogy a 3 magyar szolgáltató együtt tudott működni ebben.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Apple

Hozzászólás Szerző: AVX »


Egyre többet tudok meg az iPhone-ról, egyre rosszabb a benyomás vele kapcsolatban. Első benyomás. Az Apple megcsinálta az iPod Touch-t egy telefonos dologgal. Avagy: legjobb mp3 lejátszó a legjobb telefonnal. Aztán gondolná az ember h a virtuális billentyűn, az érintőképernyőn keresztül villámgyorsan lehet sms-t írni (ami mint kiderült nem ilyen egyszerű), de nem sorolom az előnyöket, se hátrányokat. Ahogy egyre többet olvasol róla, egyre jobban nem vágysz rá, mégha lenne rá pénzed is. Persze azért elfogadnám. Ezt csak úgy beírtam. Kezembe nem volt, szóval...
Én próbálgattam kint Hong Kongban.
Tavasszal jön ki az uj Prada,ami állítólag ugyan ezt fogja tudni.
Kártyafüggetlen telefont nem szabad venni,mert a cég lefogja fagyasztani.
A T-mobil majd jövő ősszel fogja forgalmazni.

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egyre többet tudok meg az iPhone-ról, egyre rosszabb a benyomás vele kapcsolatban. Első benyomás. Az Apple megcsinálta az iPod Touch-t egy telefonos dologgal. Avagy: legjobb mp3 lejátszó a legjobb telefonnal. Aztán gondolná az ember h a virtuális billentyűn, az érintőképernyőn keresztül villámgyorsan lehet sms-t írni (ami mint kiderült nem ilyen egyszerű), de nem sorolom az előnyöket, se hátrányokat. Ahogy egyre többet olvasol róla, egyre jobban nem vágysz rá, mégha lenne rá pénzed is. Persze azért elfogadnám. Ezt csak úgy beírtam. Kezembe nem volt, szóval...

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »


Gondolom most is az vant kint, hogy a generációváltás miatt a régebbi ipod-okat kiszórják ócsóért.
Igen, lásd AVPlanet.

Elmaradt a smiley a végéről! Vicces, hogy az elöző Nano-t ugyanannyiért szeretnék adni, mint az újat, a régebbi Ipod meg esetenként drágább, mint az új Classic. Vagy elgurult a gyógyszerük, vagy csak nem nézik a saját oldalukat.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gondolom most is az vant kint, hogy a generációváltás miatt a régebbi ipod-okat kiszórják ócsóért.
Igen, lásd AVPlanet.

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

Gondolom most is az vant kint, hogy a generációváltás miatt a régebbi ipod-okat kiszórják ócsóért.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nano 8Gb (35.000) 
Classic 80Gb (44.000)
 
Touch 8 Gb (52.000).

Elmehetnek a bü...ös p....ba a magyar Apple-sek. Itthoni árak.
 
Nano 8Gb (60.000)
 
Classic 80Gb (85.000)
 
Touch 8 Gb (90.000).
 
Ezzel egyúttal eldöntöttem. Használt iPod-t fogok venni. Én nem fizetek ezért 175%-al többet. Ráadásul kint 5X-ör könnyebben megveszik. Hát erről ennyit.

hát van ilyen, ismerősöm fél éve hozta a 20gigás szineskijelzős ipodját usából 25k volt:(

Avatar
tau_ba
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 08:29
Értékelés: 2

Apple

Hozzászólás Szerző: tau_ba »

Annyira nem ástam bele magam a témába, de gyanítom vannak más elérhető szoftverek, amivel lehet zenét/videót tölteni az Ipod-okra. Olyan ez, mint a Nokia telefonoknál a Nokia PC Suite.
Projektor: Infocus SP 4805, TV: Philips 32PW8504, DVD: Pioneer DV-575A, Sony DVP-NS400D, DVD író: Pioneer DVR-433H-S, Receiver: Onkyo TX-SR600E, Front: Quadral QLX-205, Back: Quadral QLX-105, Center: Quadral QLX Base, Sub: Yamaha YST-SW90

Vendég

Apple

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak azt irják az egyik legnagyobb hibának, hogy nem lehet a számokat külön külön drag & drop módszerrel felmásolni az Iphone-ra, hanem mindig szinkronizálni kell a teljes tartalmat.
Igen, igen. Az új Nano is ilyen és gondolom az összes, legalábbis az új iPod-ok. Sőt, ha iTunes-ba felrakok egy albumot és szinkronizálok, majd két nap múlva ráakarok tenni még egy albumot, de közbe hallgattam mást az iTunes-al és amit két nappal korábban feltettem, az nincs a listában, csak az új album, amit felakarok tenni, akkor azt törli, ezt meg felteszi. Tehát ha fel akarok rá másolni valamit (amihez szinkronizálni kell), akkor ami zenék az iPod-on vannak, annak az iTunes-ba is a listában kell lenni, mert ami nincs, azt törli az iPod-ról. Ez viszont így jó rossz, mert ki tudja követni pld. egy 80GB-os Classic-on h mik vannak.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”