Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonyphile topic

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Nekem az első SONY Discman-em 3 évig szolgált, gyakorlatilag elpusztíthatatlan volt, az optika adta meg magát a sok hallgatás miatt, nagyon meg voltam vele elégedve. Igaz, akkor drágának számított (7-8 éve volt 50ezer).
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Nálunk is van pár Sony dolog otthon, de eddig egyedül az aláírásoban is szereplő videoval szenvedtem meg. 3x volt már szervízben, de 4-szerre már nem viszem el, mert nem éri megjavíttatni. Viszont a Trinitron képcsöves TV már 10 éve hibátlanul üzemel édesanyámnál és alatta a video is, ami teljesen fém, robosztus kivtelü és eddig fejtisztításon kivül semmi baja sem volt. Ugyanez a helyzet a 2 fejes videommal is.
 
Az biztos, hogy én sem vennék TV-n és CD lejátszón (min. ES kategória) kivül semmi Sony-t.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Mester »

Ott a pont!

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sony VHS magnó, 8 éves, ékszíj megadta magát egyéb baja nem volt. A mechanikája hangos a képminősége közepes, azóta megbántam már százszor, hogy nem a hasonló tudású Panasonic modellt vettem. A tudásához és minőségéhez képest magas ár.
Sony TV, 7 éves 2 éve beszart benne valami azóta mintha kontakthibás lenne, serceg a kép. Nem nézzük, ezért nem javíttatom. Képminősége (amíg ment) jó. Magas ár.
Sony 830-as AV receiver. Sok szolgáltatás, gyenge hang. Nincs középen a színpad direct módban sem, bármilyen szűrő vagy effekt bekapcsolást drasztikus minőségromlással tolerál. 5 éves, meghibásodása nem volt. Közepes ár.
Sony 725 DVD lejátszó. Kiváló képminőség, jó CD hang, sok szolgáltatás. 3 évesen elromlott, javítása egy mai középkategóriás készülék árának felelt volna meg. Újkorában közepes ár.
Sony Discman. 2 évesen teljesen beszart, kidobtam. Ingyen kaptam, de a konkurensekhez képest kevés szolgáltatás-magas ár.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Mester »


Nekem is van egy-két SONY cucc, de azért a cikkek nagytöbbségétől félnék.
Pl. Sony tévét azt vennék, mert tutkó jók, de Sony videókkal veszett sok rossz tapasztalatom volt már.
Összességében jó márka a Sony, egyetlen egy dolgot nem szeretek benne; az árak nem kis százalékban az "emblémáért" fizetek.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »


egy új hír: Új Sony receiver széria
 


Ezek szerint megszűnne a QS széria?? (Vagy egyelőre nincs folytatás, mert ugye a QS jele DB.)
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


(Amúgy azt megjegyezném, hogy nem a SONY piaci politikája a legvevőközpontúbb sajnos...)
Persze. Mert megszerezték a Nevet, a tekintélyt, amit a név sugall, és úgy gondolják, hogy ez eladja magát autómatán... és nem kell az ügyfélkezelésre annyi gondot fordítani.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Végre valahára
Köszönöm Klóz ezt a topic-ot
 
Amúgy nekünk elég sok SONY cuccunk van/volt, és eddig még egyik meghibásodásáról sem (!) tudok beszámolni.
Hajrá SONY:)
 
(Amúgy azt megjegyezném, hogy nem a SONY piaci politikája a legvevőközpontúbb sajnos...)
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mint már többször is kifejtettem itt a fórumon (is ) nekem 4 Sony tv-m is van kicsitől a nagyig, mindegyik kiváló képpel, és egyikkel sem volt még soha semmi baj, azaz nem romlott el.
De ellenben semmi mást nem vennék Sony-t...

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Sonyphile topic

Hozzászólás Szerző: close652 »

Sok fórumozó csak Sony termékeket vesz --- más mindent csak nem Sony-t
 
minőség csak high-end kategóriában? --- megbízható, jó belépő szintű készülékek?
 
saját tapasztalatból eredő véleményeket, leírásokat lenne jó olvasni, hogy miért?
 
fikázók kíméljenek --- gyakorló szervizesek véleménye jöhet!
 
TV-dvd-avr-vhs-md-ps2-deck-vaio-digicam stb.
 
egy új hír:
Új Sony receiver széria
 
egy jó fórum: http://agoraquest.com/
 
ide a hardverbe raktam, de mehetett volna hi-fi-be is
system

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”