Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sonyphile topic

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Mester »


új alap sony dvd lejátszók, semmi különleges...
És még én azt hittem, hogy az enyém a tök lapos lejáccó.
Ennyire spórolnak, vagy mért ilyen lapos??!
 
For real.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: close652 »

új alap sony dvd lejátszók, semmi különleges...
system

Avatar
b.org
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.02.24., csüt. 01:20
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: b.org »


Én úgy olvastam, hogy belátható időn belül a videókamerák is memóriakártyára fognak rögzíteni. A Ms. elvi kapacitás határa 30Gb.
Kapacitásban azért a szalag még mindig verhetetlen!

Egy Hi8-as 90 perces kazettával a D8-as kamera 62-64 perces felvételt tud készíteni, ez 12-14 GB helyet foglal tömörítetlenül (eredeti avi) a számítógépben. Egy Ms-re ezek szerint 130 percet lehetne felvenni... nem rossz. És valószínűleg az akku is jobban bírná a strapát, mert hogy nem kell tekergetnie.
TV Hitachi 42PD4200 * CD Marantz CD 6000 OSE * AMP Marantz PM350 * AVR Marantz SR7300 * SP'S Dynaudio Audience 52, 62

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Én úgy olvastam, hogy belátható időn belül a videókamerák is memóriakártyára fognak rögzíteni. A Ms. elvi kapacitás határa 30Gb.
Kapacitásban azért a szalag még mindig verhetetlen!
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


Annyira azért nem haragszom rá 
Csak nem igazán tisztességes az üzletpolitika  amemory stickkel kapcsolatban szerintem.
Mert ha én specko nem mindenből akarok Sony-t, ahogy ezt írtam is, itt komoly hátrámyba kerülök...

Én úgy olvastam, hogy belátható időn belül a videókamerák is memóriakártyára fognak rögzíteni. A Ms. elvi kapacitás határa 30Gb.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: close652 »


Csak nem igazán tisztességes az üzletpolitika  amemory stickkel kapcsolatban szerintem.Mert ha én specko nem mindenből akarok Sony-t, ahogy ezt írtam is, itt komoly hátrámyba kerülök...

ez igaz.
de ilyenek mindigis voltak és lesznek más cégeknél is.
lehet a dvd-t felváltani akaró új formátumokka kapcsolatban is
 
ajsa: csak arra céloztam, hogy most még az emberi munkát
(hang -> szöveg) nem lehet megspórolni
system

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


a haverom, aki sokat fotózik, videózik eddig csak Memory Stick-kel járt úgy, hogy elvesztette róla az adatokat :/.
 
Eleve már a kialakítása elég veszélyes. Egy CF kártya érintkezőit elég nehéz rövidre zárni, no de egy MS-ét?! Meg ez a beteges fordítsad meg rendszer.
gordon314.fw.hu

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Meg aza rohadt Memory stick!       

nem értem a kirohanásod. pedig nekem sem tetszik a memory stick
 
miért kell megvenni? nem kötelező... nem tetszik nem veszed
ha valaki csúcsgépet nem lesz probléma a néhány ezres memóriakártya árkülönbség
 
ha valakinek meg ezen is kell -- munkájából adódóan -- adatot fogadni az vesz 4-9e ft-ért egy hatféle memóriakártyát olvasó usb-s kütyüt.

Annyira azért nem haragszom rá
Csak nem igazán tisztességes az üzletpolitika amemory stickkel kapcsolatban szerintem.
Mert ha én specko nem mindenből akarok Sony-t, ahogy ezt írtam is, itt komoly hátrámyba kerülök...

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: close652 »


Meg aza rohadt Memory stick!

nem értem a kirohanásod. pedig nekem sem tetszik a memory stick
 
miért kell megvenni? nem kötelező... nem tetszik nem veszed
ha valaki csúcsgépet nem lesz probléma a néhány ezres memóriakártya árkülönbség
 
ha valakinek meg ezen is kell -- munkájából adódóan -- adatot fogadni az vesz 4-9e ft-ért egy hatféle memóriakártyát olvasó usb-s kütyüt.
system

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: vtb »

A Pana a sokkal "nyitottabb" SD-t használja. Nekem Packard Bell digigépem van ami gyakorlatilag a legalja (még nem találtam ilyen olcsón ilyen tudásút, a minőségről most ne beszéljünk) és ott virít rajta az SD bejárat. USB rá és máris kártyafogadó egység, a szakdogám a fényképezőre volt elmentve végszükség esetére

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Már megbocsáss, de a Sony tett először kártyafogadót a tv-ibe, pont az FQ-80-asokba, előtte gyakorlatilag egyik modellben sem volt, a riválisokat is beleértve. Miért nem jutott másnak eszébe??? De nem hinném, hogy pl. a Panákba lehet MS-ket tenni, azok meg csak a másik félét támogatják...
Ok. Nem ez a főgond a memory stickkel, hanem a többi. Csak annyi ehhez (is) hogy lehetne kompatibilis, vagyis hamár, akkor többféle bemenet a Tv-re. De mondom, nem ez a gond főleg, hanem a többi. pl. az ára.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


Meg aza rohadt Memory stick! Semmivel sem kompatibilis, és mivel a Sandisk gyárthat csak a Sonyn kívl, gyakorlatilag méregdrága. Mivel nincs alternatíva, ezt is annyiért lehet adni, ami nem szégyen. Ha meg az, az se baj, kénytelen mindenki drágán megvenni.
Megveszed a csúcs TV-proji-LCD-plazma Vega anyámszarát, és csak és kizárólag memory sticket fogad.
Amúgy rohadj meg, ha Neked más van.
Na ez a szarság a fő baj, a Sony fotógépei meg ... én inkább veszek Fujit, vagy Canont, azok legalább ebben régóta letettek valamit.

Már megbocsáss, de a Sony tett először kártyafogadót a tv-ibe, pont az FQ-80-asokba, előtte gyakorlatilag egyik modellben sem volt, a riválisokat is beleértve. Miért nem jutott másnak eszébe??? De nem hinném, hogy pl. a Panákba lehet MS-ket tenni, azok meg csak a másik félét támogatják...
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Meg aza rohadt Memory stick!
Semmivel sem kompatibilis, és mivel a Sandisk gyárthat csak a Sonyn kívl, gyakorlatilag méregdrága. Mivel nincs alternatíva, ezt is annyiért lehet adni, ami nem szégyen. Ha meg az, az se baj, kénytelen mindenki drágán megvenni.
Megveszed a csúcs TV-proji-LCD-plazma Vega anyámszarát, és csak és kizárólag memory sticket fogad.
Amúgy rohadj meg, ha Neked más van.
Na ez a szarság a fő baj, a Sony fotógépei meg ... én inkább veszek Fujit, vagy Canont, azok legalább ebben régóta letettek valamit.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


A 955-ös DVD-hez meg azon az áron jutottam, mint amennyiért a 905-öst eladtam...

Ez OK, de ha jól tudom, a 955-ösben nincs semmi minőségjavító algoritmus.

Mire gondolsz?

Pl. Block Noise Reduction.

Van a tv-mben Mpeg zajszűrő (is).
 
Én csak egy dolgot "hiányolok" benne: a régebbinél meglehetett nézni melyik réteget olvassa, és hol tart éppen a lézer...Ugyanitt kiírta a pillanatnyi adatfolyamot is.
De az újnál gyakorlatilag egytized másodperc a rétegváltás!
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Skipper »


A 955-ös DVD-hez meg azon az áron jutottam, mint amennyiért a 905-öst eladtam...

Ez OK, de ha jól tudom, a 955-ösben nincs semmi minőségjavító algoritmus.

Mire gondolsz?

Pl. Block Noise Reduction.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért egy ES kategóriás lejátszó ott van a szeren!
Az biztos.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Én sem szeretem a Sony készülékeket, ehhez képest meg ugye a CD lejátszóm...
Azért egy ES kategóriás lejátszó ott van a szeren!

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


A 955-ös DVD-hez meg azon az áron jutottam, mint amennyiért a 905-öst eladtam...

Ez OK, de ha jól tudom, a 955-ösben nincs semmi minőségjavító algoritmus.

Mire gondolsz?
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Posza »


köszönet a beszámolókért.kicsit provokatív volt a kérdésem, úgy éreztem más topicban és itt is van egy kis
negatív csordaszellem a Sony-kkal szemben


Legtöbbször nem áll mögötte tapasztalat.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Én sem szeretem a Sony készülékeket, ehhez képest meg ugye a CD lejátszóm... Szerintem butaság egyértelműen azt írni, hogy minden Sony gyenge minőségű lenne.
 
Az meg hogy drága... hát ja.. de miehz képest? - erre nagy "bölcsen" azt mondhatnám, hogy mindenki annyit kér a cuccaiért amennyiért az eladható. ha megveszik drágán, miért adnák oda olcsón?
 
A speciális csatlakozók nem csak a Sony termékekre jellemzők és a termékskálán belüli inkompatibilitás sem. Sajnos.. :-/

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezzel totál egyetértek! Nagyra tarják magukat és ezért borzalmas áron kínálják a tök átlagos cuccaikat is. Csak 1-2 akciós terméket érdemes megvenni (legalábbis én így akadtam össze a Sony cuccaimmal). Újonnan jó vételnek tűntek, aztán a tartósságról kiderül, hogy semmivel sem jobbak a népes szürke középmezőnynél.
sztem a drágák jók, bár nem jobbak, mint az olcsóbb, hasonló nagy márkák. Szívesen vennék egy Sony rendszert, bár, ha hangfalból is az kéne, akkor igencsak meg lennék lőve. Egy Pascal rendszert azért elfogadnék mozira, de zenére....
 
A HQ100 as tv nagyon bejön nekem, meg egy VA ... ES -es erölködö. A gond, hogy ez már így 1 millka

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


... túlárazott, itt-ott kilóg a szabványokból, speciális csatlakozókat alkalmaz, hogy eleve Sony terméket vegyél a meglévő mellé (aztán jön a csalódás, amikor két Sony se megy együtt), túlkomplikátak.
Ezzel totál egyetértek! Nagyra tarják magukat és ezért borzalmas áron kínálják a tök átlagos cuccaikat is. Csak 1-2 akciós terméket érdemes megvenni (legalábbis én így akadtam össze a Sony cuccaimmal). Újonnan jó vételnek tűntek, aztán a tartósságról kiderül, hogy semmivel sem jobbak a népes szürke középmezőnynél.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Teljesen offtopic, de erről jut eszembe... 
A hétvégén volt szerencsém találkozni egy több, mint 60 éves, talán 70-nél is több Siemens lemezjátszós rádióval, ami állítólag mai napig szól (nem próbáltuk ki ). Az oroszok elől elásták a földbe a háború végén...
 
Vajon ezek a mostani cuccaink, hol lesznek 60 év múlva, és ilyen előzmények után...?
 
(Ha érdekel valakit, megpróbálok képet szerezni róla... )

Nagyapám is elmúlt 70 tökjól szól, csaknéha összefüggéstelen. Még eredeti alkohol meghajtás, nem gond az áramszünet

Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: ajsa »


Nálam a hálószobában van egy ócska Elekta VHS, ami kb 20 éves dög nehéz,
Teljesen offtopic, de erről jut eszembe...
 
A hétvégén volt szerencsém találkozni egy több, mint 60 éves, talán 70-nél is több Siemens lemezjátszós rádióval, ami állítólag mai napig szól (nem próbáltuk ki ). Az oroszok elől elásták a földbe a háború végén...
 
Vajon ezek a mostani cuccaink, hol lesznek 60 év múlva, és ilyen előzmények után...?
 
(Ha érdekel valakit, megpróbálok képet szerezni róla... )
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

SONYPHILE TOPIC

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Én bevallottan nem szeretem a Sony-t. Nem a termékei miatt, mert azok se jobbak, se rosszabbak az átlagnál, hanem az üzletpolitikája miatt.
Egy "álminőség" arculatot alakított ki, túlárazott, itt-ott kilóg a szabványokból, speciális csatlakozókat alkalmaz, hogy eleve Sony terméket vegyél a meglévő mellé (aztán jön a csalódás, amikor két Sony se megy együtt), túlkomplikátak.
 
Sony termékem, talán nem is igen van jelenleg. A legutóbbi emlék egy vezeték nélküli fejhallgató volt, ami kényelmetlen volt, drága zajos és eleve gyengén szólt. Elajándékoztam. Helyette használok inkább egy 5 méteres vezetékkel szerelt Thomsont, amit kb 3 eFt-ért vettem.
Van egy másik is: ismerős Sony fényképezőjéről kellett képeket CD-re másolni. Az a kacat csak a saját programjával volt hajlandó kommunikálni, amit csak ezért fel kellett telepíteni. Gyakorlatilag az összes többi általam ismert digi fényképező támogatja az USB-ről a file átviteli protokolt és nem kell hozzájuk semmi progi, csak rá kell dugni őket a számítógépre. Igaz ekkor azok adathordozásra is jók, míg a Sonyban lévő memóriakártyára csak képeket lehetett felvenni.
 
Egy barátom profi videós, fotós. Az SD memóriakártyákkal volt a legtöbb baja. A kamerái között (video) sok Sony van amatőr, profi egyaránt. Szinte mindegyiket hackelni kellet, mert gyárilag elrejtenek jó sok funkciót a vásárló elől. Ja és ezek nem mindig kompatibilisek egymással.
 
Mosolyogva olvastam itt az x, y éves még működő készülékeket.
Nálam a hálószobában van egy ócska Elekta VHS, ami kb 20 éves dög nehéz, semmit nem tud, de semmi baja. Ettől nem az Elekta lesz jó japán márka, hanem az adott készülék jó. Ami rossz, azt kidobják, ezért nem érdemes következtetéseket levonni egy öreg készülékből, mert nem tudni, hogy 1 megérte a 20 éves korát, de 100-ból 99 meg meghallhatott 5 évesen is.
Amúgy ha sok ilyen 20 éves remekül üzemelő lenne, akkor is csak anyit mondhatnánk, hogy 20 éve bizony ez a model jó volt, de hogy a mai Elekta videók milyenek (ha vannak még egyáltalán)?
gordon314.fw.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”