Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

szünetmentes táp

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


A számítógépedben nincs véletlenül egy 400W-os Chieftec táp?
Azért kérdeztem, mert egy másik fórumon azt ajánlották, hogy vegyek online üzemű tápot az aktív PFC-s táp mellé, vagy cseréljem a tápot passzív PFC-re.
Kíváncsi lettem volna, hogy tényleg lemondhatok erről a típusu szünetmentesről?!
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


A számítógépedben nincs véletlenül egy 400W-os Chieftec táp? Azért kérdezem mert én nemrég cseréltem a konfigomat ilyen tápra és azóta a APC ES 350-es szünetmentesem túlterhelés miatt kikapcsol amikor áramszünet van. Olvastam fórumokon, hogy Chieftecben lévő PFC nem szereti ezeket a szünetmenteseket mert nem szinuszos jelet adnak ki. (ezt nem igazán értem, de biztos igazuk van )
Szóval, most nem tudom, hogy a szünetmentes a kevés, vagy utálják egymást a Chiefteckel? Nagyon bejött nekem ez a típus, ezért maradnék ennél csak nagyobb teljesítményben (mondjuk mint a tied), de félek megvenni a táp miatt.
Köszke!

Mikori az a szünetmentes?

2003-as, miért?
Gondolod nem jó az akku?
Szerintem az akkuval nincs gond, a tévét simán elviszi percekig.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Newman: arra sokat kell sporolni Amúgy ez a kellemetlen kategória  
No de én meg megvettem amit meg"kellett"

Szia Cisco!
 
A számítógépedben nincs véletlenül egy 400W-os Chieftec táp? Azért kérdezem mert én nemrég cseréltem a konfigomat ilyen tápra és azóta a APC ES 350-es szünetmentesem túlterhelés miatt kikapcsol amikor áramszünet van.
Olvastam fórumokon, hogy Chieftecben lévő PFC nem szereti ezeket a szünetmenteseket mert nem szinuszos jelet adnak ki. (ezt nem igazán értem, de biztos igazuk van )
Szóval, most nem tudom, hogy a szünetmentes a kevés, vagy utálják egymást a Chiefteckel? Nagyon bejött nekem ez a típus, ezért maradnék ennél csak nagyobb teljesítményben (mondjuk mint a tied), de félek megvenni a táp miatt.
Köszke!

a szgép nem a szünetmentes részre van rákötve. a szünetmentesre nagyobb dolog csak a proji van rádugva, mert igazából az a lényeg (nekem)

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: momba »


A számítógépedben nincs véletlenül egy 400W-os Chieftec táp? Azért kérdezem mert én nemrég cseréltem a konfigomat ilyen tápra és azóta a APC ES 350-es szünetmentesem túlterhelés miatt kikapcsol amikor áramszünet van. Olvastam fórumokon, hogy Chieftecben lévő PFC nem szereti ezeket a szünetmenteseket mert nem szinuszos jelet adnak ki. (ezt nem igazán értem, de biztos igazuk van )
Szóval, most nem tudom, hogy a szünetmentes a kevés, vagy utálják egymást a Chiefteckel? Nagyon bejött nekem ez a típus, ezért maradnék ennél csak nagyobb teljesítményben (mondjuk mint a tied), de félek megvenni a táp miatt.
Köszke!

Mikori az a szünetmentes?
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Newman: arra sokat kell sporolni Amúgy ez a kellemetlen kategória  
No de én meg megvettem amit meg"kellett"

Szia Cisco!
 
A számítógépedben nincs véletlenül egy 400W-os Chieftec táp? Azért kérdezem mert én nemrég cseréltem a konfigomat ilyen tápra és azóta a APC ES 350-es szünetmentesem túlterhelés miatt kikapcsol amikor áramszünet van.
Olvastam fórumokon, hogy Chieftecben lévő PFC nem szereti ezeket a szünetmenteseket mert nem szinuszos jelet adnak ki. (ezt nem igazán értem, de biztos igazuk van )
Szóval, most nem tudom, hogy a szünetmentes a kevés, vagy utálják egymást a Chiefteckel? Nagyon bejött nekem ez a típus, ezért maradnék ennél csak nagyobb teljesítményben (mondjuk mint a tied), de félek megvenni a táp miatt.
Köszke!
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Newman: arra sokat kell sporolni Amúgy ez a kellemetlen kategória
 
No de én meg megvettem amit meg"kellett"


Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Mindenre van megoldás...
(csak tudd megfizteni)

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: Vendég »


full on
Építkezésen elvágtak egy vezetéket és ez fél órát jelentett, persze áram nélkül.
Az ilyen estre is van megoldás?

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: gemini »


melohelyen is APC-ket nyuzunk. jonéháyn évesek, tobb áramszunet is volt és tokéletesen mukodnek.
tévedtem. Az egyik egy Blazer 600-as.
Power: 600VA/360W
 
Áramszunetnél amikor rá volt kotve egy gép meg egy monitor, egy negyed oráig birta. utána visszajott az áram
 
LINK

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Én nem elosztósat vettem, az nem volt nálunk, hanem simát és csináltam egy hosszabítót 500Ft-ból hozzá.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: pjotr »


hogy hogy nem bírja el????????
 
Tudok várni csak úgy van hogy a boltba nem tartanak iylet de raktárból délutánra hozatnak egyet, szal nem tudom mi légyen mert már lebeszéltem velük.
 
mondjuk a nagyobb az 500VA és kb 2,5e a különbség azt mondod inkább az lenne jó mert akkor szólok neki hogy a nagyobból hozzanak? ezen már nem múlik.

Ha felkpacsolom eco módból, akkor elkezd sípolni a szünetmentes és villog a túlterhelés led, pedig semmi más nincs rákötve....
A Z3-nál nem volt ilyen gond, az MT-400-at már nem bírja pláne, ha rá akarsz tenni egy dvd-t, vagy bármi mást...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


No megnéztem és az én projimhoz kicsi lenne tényleg a 350-s mert 270W-t vesz fel maximumon az 500-s amit néztem helyette az már nincs helyette egy 550VA-s van és ezt most 23,700.-ért tudom megvásárolni a szaküzletben
 
Szóval akkor ez lesz
 
http://apc.com/resource/include/techspe ... BE550%2DGR
 
CSak nem tudtam megúszni olcsón, de reméljük hogy akkor ez sokáig kiszolgál, meg azt néztem hogy a nagyobb projik már többet vesznek fel mint az enyém és ez is szempont mert ez hosszú távra lesz.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Tudsz egy napot várni?Nehogy úgy járáj mint én, hogy k8icsi legyen, azt hiszem (80%), hogy nekem is 350-es van és az nem bírja el a projectort...

hogy hogy nem bírja el????????
 
Tudok várni csak úgy van hogy a boltba nem tartanak iylet de raktárból délutánra hozatnak egyet, szal nem tudom mi légyen mert már lebeszéltem velük.
 
mondjuk a nagyobb az 500VA és kb 2,5e a különbség azt mondod inkább az lenne jó mert akkor szólok neki hogy a nagyobból hozzanak? ezen már nem múlik.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Tudsz egy napot várni?
Nehogy úgy járáj mint én, hogy k8icsi legyen, azt hiszem (80%), hogy nekem is 350-es van és az nem bírja el a projectort...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Na végül akkor egy iylen lesz, ha minden jól megy délután meg is veszem.
 
APC Back-UPS ES 350 (BF350-GR)
 
Mintha a fogamat húznák viszont kell mert tegnap du megint elment az áram, mondjuk most van vmi építkezés bizto azért de attól még elment és most már ott tartok hogy be sem merem kapcsolni mert féltem a gépet. Meg végülis ez hosszú távú befektetés.
 
köszi mindenkinek a segítséget.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: pjotr »


VA de majd megnézem....
Elvileg egy 350-esnek vígan el kéne vinnie...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Ami fontos, nem szabad elhinni ami rájuk van írva, még az APC-kra sem!Mármint a teljesítményük.... tapasztalaton szerint a ráírt számnak kb. a 3/4-e lehet a reális...
Ha jól emlékszem 250 vagy 350-es (majd megnézem) apc-m van a proji alatt, de a maximumon jár, ha felkapcsolom eco módból full-ba, akkor már csipog.....

Ez kemény. Manó sem gondolná hogy ennyit esznek ezek a projik.
 
Amúgy 250-350 mi? VA?

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Ami fontos, nem szabad elhinni ami rájuk van írva, még az APC-kra sem!
Mármint a teljesítményük.... tapasztalaton szerint a ráírt számnak kb. a 3/4-e lehet a reális...
Ha jól emlékszem 250 vagy 350-es (majd megnézem) apc-m van a proji alatt, de a maximumon jár, ha felkapcsolom eco módból full-ba, akkor már csipog.....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Keresd meg az átkapcsolási időre vonatkozó adatot az még fontos lehet!
Ennél milyen érték a megfelelő?

Általában a line interactive jelzővel tituláltak jók szoktak lenni mindenhez, ez olyan 2-4 ms-ot jelent. Az off-line-ok lassabban kapcsolnak át (4-10 ms) és nem is szűrnek annyit a bejövő jelből, mint a line interactive.
 
Az általad kinézett: Infosec Zenergy Station 2000-400VA GE szerintem off-line...

Jó köszi!
 
Akkor erre is oda fogok figyelni!
 
Lassan csak kiokosodom

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: momba »


Keresd meg az átkapcsolási időre vonatkozó adatot az még fontos lehet!
Ennél milyen érték a megfelelő?

Általában a line interactive jelzővel tituláltak jók szoktak lenni mindenhez, ez olyan 2-4 ms-ot jelent. Az off-line-ok lassabban kapcsolnak át (4-10 ms) és nem is szűrnek annyit a bejövő jelből, mint a line interactive.
 
Az általad kinézett: Infosec Zenergy Station 2000-400VA GE szerintem off-line...
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Keresd meg az átkapcsolási időre vonatkozó adatot az még fontos lehet!
Ennél milyen érték a megfelelő?

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: momba »


no kinéztem ezt a sztem nagyon egyszerű darabot (ez is 15e majdnem ) 
sztáp
 
Szóval erre miket tudnék rákötni proji mellé még, tehát mit bír el? mondjuk pc (p4-s ha ez számít), monitor még rámenne?
 
Amúgy ez megfelelő arra amire nekem kéne? tehát a projit megóvja minden féle elektromos behatástól?
 
(Bocsi télleg hülye vagyok ezekhez)
 
Nézegettem aqua-nál ezeket a kebo termékeket is csak nem látni hogy ebbe miylen csatlakoztatás van, olyan hülyeség hogy arról nem tesznek fel képet, ráadásul én a megadott leírásból sem tudtam kihámozni

Keresd meg az átkapcsolási időre vonatkozó adatot az még fontos lehet! És erre a proji mellé max. a dvd-t merném rákötni, PC-t egyszerre a projival már nem.
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
heineken
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 12:03
Értékelés: 129
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: heineken »


A metroban tavasszal láttam
5000-ért,próbáld meg hátha

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Ezért sokallom még a 15e-t is egy ilyenért.
pedig nem nagyon fogsz olcsoabban kapni. és ha valoban sok az áramkimaradás nálatok, akkor hidd el megéri

hát ugy heti 1-2 volt az elmúlt időszakban, ami sok mert ennyi nem szokott lenni.
 
Jó köszi!
 
Akkor majd veszek egyet

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: gemini »


Ezért sokallom még a 15e-t is egy ilyenért.
pedig nem nagyon fogsz olcsoabban kapni. és ha valoban sok az áramkimaradás nálatok, akkor hidd el megéri

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”