Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

szünetmentes táp

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Arra való, hogy megóvja a túlfesztől a cuccokat, illetve ha gond van, akkor van 1 perced lekapcsolni a dolgokat, ilyesmi.

ezért is mondtam hogy nekem egy olyan kell ami csak a projit viszi illetve, ha elmegy az áram akkor a 2perces hűtést még bírja és ezért sem akarok nagyon sokat rákölteni mert sztem ezt a dolgot a legalapabb szünetmentes tápnak is bírnia kell.
 
Ezért sokallom még a 15e-t is egy ilyenért.
 
Szóval még mindig várom a legolcsóbb beszerzési helyet egy a fent említett funkció ellátásra, ja és ugye nem akarok átalakítokkal sem foglalkozni, tehát amibe be tudom dugni a rendes tápkábelét.
 
Köszike

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: andix »


Hát igazából arra ne számítsatok, hogy ezekkel áram nélküli nyári estéken lehet majd projizgatni.
Arra való, hogy megóvja a túlfesztől a cuccokat, illetve ha gond van, akkor van 1 perced lekapcsolni a dolgokat, ilyesmi. Tehát szgép menteni, azonnal kikapcs, proji is azonnal lekapcs, aztán elvileg a proji hűtését, legalább egy 10 percig bírnia kell, ha közben nem járatod mondjuk a mélynyomót.
 
Newman: nekem pont ilyen van, mint a képen.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


no kinéztem ezt a sztem nagyon egyszerű darabot (ez is 15e majdnem )
 
sztáp
 
Szóval erre miket tudnék rákötni proji mellé még, tehát mit bír el? mondjuk pc (p4-s ha ez számít), monitor még rámenne?
 
Amúgy ez megfelelő arra amire nekem kéne? tehát a projit megóvja minden féle elektromos behatástól?
 
(Bocsi télleg hülye vagyok ezekhez)
 
Nézegettem aqua-nál ezeket a kebo termékeket is csak nem látni hogy ebbe miylen csatlakoztatás van, olyan hülyeség hogy arról nem tesznek fel képet, ráadásul én a megadott leírásból sem tudtam kihámozni

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: momba »


Adott egy ilyen:Olvastam, h áramszünet ellen csak a 3 elosztó, a vonal utáni kettő már csak túlfesz és villámvédő... Na mármost ha belerakok három dolgot az áramszünetvédőbe az ugyannyira terheli az APC-t, mintha beledugnék még kettőt a nem áramszünetvédőbe, hanem a túlfeszvédő aljzatokba. Vagy befolyásolja a teljesítményt?

nem
Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Vendég

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Adott egy ilyen:
 

 
 
 
Olvastam, h áramszünet ellen csak a 3 elosztó, a vonal utáni kettő már csak túlfesz és villámvédő... Na mármost ha belerakok három dolgot az áramszünetvédőbe az ugyannyira terheli az APC-t, mintha beledugnék még kettőt a nem áramszünetvédőbe, hanem a túlfeszvédő aljzatokba. Vagy befolyásolja a teljesítményt?

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: momba »


Most nézem, hogy van már házi mozi-hoz is szünetmentes : PCM HOME THEATRE UPS. Antennát is bele lehet dugni.

Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: momba »


Kiderült, hogy a baloldali akksi (12V, 7,2 Ah) már kicsit gyengus: már a nyugalmi fesz is gyanús volt (13,4V, 14 fölött kéne lennie), aztán mindössze két amperes terhelésnél leesett 2 V-ra!!! Szóval kuka! Jobboldali még terhelési teszt alatt.

Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: gemini »


Szerintem teljesen fölösleges ennél többet költeni ilyen célra, ez nem az a felhasználási terület, ahol kijönne a plusz ráköltött pénz.
Na nálunk egy ilyen Powercom már megpurcant. Aztán miutána kiszereltem a rendszerből, 1 hét múlva a Coolink táp is meghalt.. Szóval gyanítom, hogy a Powercom volt valahogy ebben is a ludas, szóval én ekkor mondtam, hogy na eztán csak APC lesz, akárki akármit is mond/ír...

melohelyen is APC-ket nyuzunk. jonéháyn évesek, tobb áramszunet is volt és tokéletesen mukodnek.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: andix »


Szerintem teljesen fölösleges ennél többet költeni ilyen célra, ez nem az a felhasználási terület, ahol kijönne a plusz ráköltött pénz.
Na nálunk egy ilyen Powercom már megpurcant. Aztán miutána kiszereltem a rendszerből, 1 hét múlva a Coolink táp is meghalt.. Szóval gyanítom, hogy a Powercom volt valahogy ebben is a ludas, szóval én ekkor mondtam, hogy na eztán csak APC lesz, akárki akármit is mond/ír...

Avatar
momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1024
Csatlakozott: 2005.08.04., csüt. 14:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: momba »


bármelyik számtech boltban kapsz. vannak elég jo áron is. nézd meg hogy melyik mennyit tud fogadni és hogy neked mennyire van szukséged, és hogy megéri-e a kulonbozetet.van aki ugy oldja meg hogy eloszztoval barkácsolja ossze, de ez azért nem tul jo megoldás. amugy 18-20 korul elég jokat lehet kapni.
én mondjuk úgy kb 10e-ig tudnék most kiköhögni vmit szal akkor úgy néz ki csak proji alá tudok tenni iylet, mondjuk az is elég, mert csak a lámpa hűtése miatt necces az áramszünet, mert ugye akkor nincs az a + 2 perc hűtése.
 
Newman: én szívesen elkattintgatok ott de lövésem sincs melyik lenne jó. Meg pl aqua.hu oldalán volt fent iylen kép az egyik hátuljáról, abba nem is láttam hogy hol van hely a kábelnek, mert iylen 3 ágú bemenetek voltak csak rajta ahogy én láttam. Szal ha esetleg mondana egy konkrét típust vagy legalább miylen értékekekt kell figyelni azt megköszönném

Nálunk is sokszor van áramszünet.
Nekem a projihoz egy PowerCom 600VA van. Azért választottam ezt, mert PC-hez már bevált (6 éve hibátlanul működik, akkoriban PC World best buy volt), nagyon olcsó (Aqua: br. 12e), és nem utolsósorban van feketében így könnyen illeszthető a többi berendezéshez, és nem kell eldugni. Egyetlen hibája, hogy műszercsatlakozó van rajta és nem normál hálózati aljzat, elvileg létezik rendes csatlakozóval is csak nekem nem sikerült olyat vennem, szóval venni/fusizni kell hozzá átalakítót/elosztót. Szerintem teljesen fölösleges ennél többet költeni ilyen célra, ez nem az a felhasználási terület, ahol kijönne a plusz ráköltött pénz.
 
A sors hülye fintora, hogy ezt a hozzászólást már kb. egy másfélórával ezelőtt megírtam, csak még az elküldése előtt volt egy tizedmásodperces áramszünet és a szünetmentesem meghasalt, gép kikapcs. Na nem kell félni, az nem PowerCom volt, hanem egy 14 éves matuzsálem.

Mozi: JVC DLA-NP5, Zidoo X9S, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: gemini »


bármelyik számtech boltban kapsz. vannak elég jo áron is. nézd meg hogy melyik mennyit tud fogadni és hogy neked mennyire van szukséged, és hogy megéri-e a kulonbozetet.van aki ugy oldja meg hogy eloszztoval barkácsolja ossze, de ez azért nem tul jo megoldás. amugy 18-20 korul elég jokat lehet kapni.
én mondjuk úgy kb 10e-ig tudnék most kiköhögni vmit szal akkor úgy néz ki csak proji alá tudok tenni iylet, mondjuk az is elég, mert csak a lámpa hűtése miatt necces az áramszünet, mert ugye akkor nincs az a + 2 perc hűtése.
 
Newman: én szívesen elkattintgatok ott de lövésem sincs melyik lenne jó. Meg pl aqua.hu oldalán volt fent iylen kép az egyik hátuljáról, abba nem is láttam hogy hol van hely a kábelnek, mert iylen 3 ágú bemenetek voltak csak rajta ahogy én láttam. Szal ha esetleg mondana egy konkrét típust vagy legalább miylen értékekekt kell figyelni azt megköszönném

arra azért jo lehet az olcsobb is hogy egy áramkimaradás esetén ki tudd kapcsolni a projit idoben, de ha mást is rá szeretnél kotni szerintem érdemsebb jobban korbenézni és egy kicsivel tobbet kolteni rá.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: andix »


Nekem a proji alatt van egy APC, olyan típus, amely a hagyományos dugót fogadja. Javaslom mindenkinek ezt, mivel sokkal egyszerűbb rádugni a dolgokat. Igaz olyan 20e Ft volt, de ezt egyszer kell megvenni, és még így is csak 10%-a a proji árának. Én rögtön vettem egyet, mikor megjött a proji, mert féltettem az izzót.
 
A hifi+pc egy APC túlfeszvédőre van kötve jelenleg. Igazából nemtudom mennyire "audiofil" megoldás, de nem találtam jobbat még. Tekintve, hogy egyesek milyen igényes tápkábeleket vesznek, gondolom az elosztó sem lehet mind1..

Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: svga »


nekem a dvd+tv-re van kötve egy apc villám és túlfeszvédő elosztó,de be kellene már szereznem egy szünetmenteset.
Sajnos a korrekt APC -k nem olcsók,de mivel én sokat használok ilyeneket csak nem otthon,mindenkép ezt javasolnám nektek,és magamnak is. http://www.gepbolt.hu/alcsoport.php?f=UPS

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


bármelyik számtech boltban kapsz. vannak elég jo áron is. nézd meg hogy melyik mennyit tud fogadni és hogy neked mennyire van szukséged, és hogy megéri-e a kulonbozetet.van aki ugy oldja meg hogy eloszztoval barkácsolja ossze, de ez azért nem tul jo megoldás. amugy 18-20 korul elég jokat lehet kapni.
én mondjuk úgy kb 10e-ig tudnék most kiköhögni vmit szal akkor úgy néz ki csak proji alá tudok tenni iylet, mondjuk az is elég, mert csak a lámpa hűtése miatt necces az áramszünet, mert ugye akkor nincs az a + 2 perc hűtése.
 
Newman: én szívesen elkattintgatok ott de lövésem sincs melyik lenne jó. Meg pl aqua.hu oldalán volt fent iylen kép az egyik hátuljáról, abba nem is láttam hogy hol van hely a kábelnek, mert iylen 3 ágú bemenetek voltak csak rajta ahogy én láttam. Szal ha esetleg mondana egy konkrét típust vagy legalább miylen értékekekt kell figyelni azt megköszönném

Vendég

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Teszt, plussz kis körítés.

Vendég

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Cisco: nézegessünk itt először, aztán majd segítenek Neked. Egyenlőre okulnék csak a dologból, mert ezekhez az APC-khez én is sík vagyok.
 
Amúgy az APC márka olyan, mint egy Plextor?

Vendég

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:


Sima elosztóból is csak APC-t javasoltok?? Sokan írták, h elb@ssza a hangot. Csak nincs a hifidre 7 lyuk a falba... vmi olcsót csak veszel a Tesco-ba... viszont vannak itt a már "komolyabb" pár ezer ft-os elosztók, amik elbaccák a hangot. Most akkor h is van ez? A Tesco-s nem bacca el?

Vendég

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hogy oldjátok meg, elsősorban azok, akik a PC-t és projit is rákötik erre? Ugyebár a proji tápkábele, kb 1,5m hosszú (enyém is ilyesmi rövid), de a PC csak nem 2 centire van tőle... Amúgy én is gondoltam már erre... Bár itt egy év alatt 4x-er ment el áram. A projit féltem én is (PC-nek nem árt ). Már gondolkoztam én is ezen. A projit féltem én is, mint Cisco. Eléggé a szívemhez nőtt darab így a két hónapba.
 
Csak a PC-t és főleg a projit emeltétek ki... a hifi-t letojjátok? Én jobban féltem a "hifit", mint a PC-t... (nálam: proji, hifi, pc)

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: gemini »

bármelyik számtech boltban kapsz. vannak elég jo áron is. nézd meg hogy melyik mennyit tud fogadni és hogy neked mennyire van szukséged, és hogy megéri-e a kulonbozetet.van aki ugy oldja meg hogy eloszztoval barkácsolja ossze, de ez azért nem tul jo megoldás. amugy 18-20 korul elég jokat lehet kapni.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: cisco »


Segítségeteket kérném a fent említett témában
 
Szóval itt is katasztrófa, amit áramellátás címszó alatt művelnek.
 
Nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz azt előre mondom
 
A proji alá kéne egy, mert igazából azt féltem a legjobban (legegyszerűbb).
 
- Milyen kéne nekem?
- Budapesten, hol lehet megvenni ezeket a szünetmentes tápokat, viszonylag korrekt áron?
- Mennyivel lenne drágább ha a pc-t is rá akarnám tenni erre a rendszerre és ebben az esetben milyen kéne nekem(pc, monitor), mert ha nem lenne sokkal több akkor most inkább ráköltenék még annyit, de ha nagyon vészes akkor nem.
 
Proji az első

Avatar
tangerine
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 08:30
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: tangerine »


Nekem is Mustek van (PowerMust 800) kb. 1 éve.
Itt is szinte minden héten van áramszünet, de vannak olyan hetek, amikor mindennap(!) (pedig Pakson lakom. ).
Általában mindig csak pár másodpercnyi. Eddig egyszer volt olyan az 1 év alatt, hogy olyan hosszú szünet volt, hogy kikapcsolt. Azaz kétszer, de a másik alkalommal itthon voltam, így időben ki tudtam kapcsolni a gépeket.
Tulajdonképpen arra tökéletesen megfelel, amire vettem, azaz a pár másodperces áramszünetek árhidalására. Rohadtul idegesített, hogy a letöltéseim naponta megszakadtak, vagy mikor "kiment alólam" a gép.
Jelenleg két számítógép (monitor nélkül), egy DVD felvevő, egy ADSL bridge, és egy ADSL router van rákötve.
 
A számok a teljesítményt jelentik. Minél nagyobb, annál több cuccot köthetsz rá, vagy annál tovább bírja ellátni a rákötött cuccokat villannyal.
 
Az egyémre ez van írva:
 
Output:
3,7 A
800 VA
480 W

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: saca »


Nekünk az irodában UPS PowerMust Office 350-esek vannak és 1 éve tökéletesen működnek, pedig hetente 3-5 áramkimaradás, iletve feszültségingadozás is van.


Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: lajos001 »

Nekem APC Back Ups ES 350 van. Mivel olyan mint egy elosztó (5 aljzata van, ebből 3 akkus, 2 csak túlfesz. és villámvédett) ezt használom a pc-hez és a projektorhoz is. A pc-t simán kiszolgálja 15 percig, egy viharos napon anno még a video tv. használatot is bírta. Még nem próbáltam, de bízom benne hogy ha kell a projektort is elbírja addig amíg a lámpát kikapcsolom, a hűtés nem fogyaszt sokat.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Ne musteket vegyél, hanme valami márkásat, pl. APC-t.
A számok a teljesítményt jelölik, egy projihoz elég a 400-as, de vehetsz nagyobbat is, ha gondolod.
Veszel mondjuk egy ilyet, ez kicsi is, elég is.
http://www.apc.com/products/family/inde ... es#anchor1

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

szünetmentes táp

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Helloka! 
Nálunk többször előfordult már áramkimaradás és ingadozás. Félek, hogy egyszer Projektornézés közben megy el (már egyszer megtörtént) és nem hűt le a gép.
Ezért szeretnék venni egy szünetmentes tápot, ebből is Mustek nevűt találtam a neten.
Kérdésem, hogy ebből több fajta van(400,600,800) és igazából ezek mit jelentenek, egyáltalán ez mitől véd meg, érdemes-e megvennem és ha igen melyiket?
Köszi.

csak APC típust vegyél. amit tud: www.apcc.com és megjegyzem elég kultúrált áron kapod meg kis hazánkban is
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”