Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ReelBox PVR 1100

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

ReelBox PVR 1100

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


kb. ennyiremélem nem fordítottam félre semmit....

Köszi SchJohny!
 
Azt hiszem ezek nem túl jó hírek, bár az is lehet, hogy nagyon lámák voltak a tesztelők, mert egy olyan csatornalistát feltölteni semmiből sem tarthat, amiben már van HDTV adás is.
Mindenesetre ez a 2 perces bootolási idő nagyon riasztó és a hardvert ismerve ez már nem lesz sokkal gyorsabb új firmware-rel sem.

Avatar
SchJohny
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 10:14
Értékelés: 0

ReelBox PVR 1100

Hozzászólás Szerző: SchJohny »


Találtam ezen az oldalon egy képekkel illusztrált elég részletes tesztet a készülékről, sajnos csak németül. 
Ha valaki konyít egy kicsit németül és van kedve, leírhatná dióhéjban, hogy miről is van benne szó, mert én csak elvétve értek egy két szót.
 
Előre is köszi.

Akkor dióhéjban,
-vacakolni kellett egy csomót, mert alapból vmi demó firmware (náluk image) volt a készülékeken, és többszöri próbálkozás után tették rá azt a verziót amivel tesztelték de ez még messze nem a végleges verzió.
 
1. TV adások:
- van egy csatorna lista rátöltve, sajnos új csatornák keresésére nincs lehetőség egyelőre
- az adások stabilan, tisztán jönnek
 
a fotóknál leírják melyiken mi látható, gondolom az nagyjából világos különféle menüpontokból szemezgetnek
 
2. "Die DVD "Butterfly" (ORIGINAL) sah so aus und lies sich, als einzige DVD abspielen.
Woran das lag, konnten wir nicht feststellen, denn auch diese DVD ist kopiergeschützt. "
 
ez így hangzik: a Butterfly effekt (eredeti) dvd-t úgy látta és úgy olvasta mint egyetlen dvd lejátszó. hogy ez miért van azt nem tudtuk megállapítani, mivel ez a dvd is másolásvédett.
 
vki aki perfektebb talán értelmesebben letudná fordítani mert én nem jöttem rá hogy mit akarnak ezzel mondani...
 
megpróbáltak adat cd-ket, dvd-ket is lejátszani, pl. wmv fájlokat, de ez nem sikerült, nem ismerte fel őket a reelbox, de ezt a firmware kezdetleges állapotának tudják be. a css kódolás és a wmv liszenszelés is gondot okozhat még. ez még ismét egy csomó munka hogy ezek suse vagy fedora linux alatt is futhassanak.
 
3. hálózat: megpróbáltak a menüben a készülék ip címének beállítási lehetőségét megtalálni, de nem leltek rá sehol
 
4. winchester, felvétel: egy ext3-ba formattált vinyóval próbálkoztak de a bootoláskor lefagyott.
 
5. HDTV: a feltöltött csatornalistában nem volt HDTV adás és mivel adat cd/dvd-k sem mentek így ezt nem tudták tesztelni
 
6. idők: a bootolási idő kb 2perc, tv adásoknál a csotornaváltások közti idő min. 2 sec, de gyakran akár 5 sec is. a hosszabb időt a is a nem végleges firmwarenek tudják be.
 
7. külső:
hardver: az MB (gondolom alaplap) jól kidolgozott, a vinyó és a dvd megerősítése lehetne sokkal stabilabb is (vékonyak a lemezek) a hátulja átlag feletti, az eleje átlagos, a gombok olcsóhatásúak és sokszor nehezen láthatóak mert nagyon csillognak.
a HW-feeling összeségében "álomszinvonalú"
 
8.problémák: az egyik készüléknél tv adásnál a feliratok a plazmán ausgefranst-tak ezt sajnos nem találtam meg netes szótárban :taps:, nem tudtak rájönni hogy ez miért volt, a másik készülék nem produkálta a jelenséget. mivel a tunert nem tudták átváltani (kicserélni talán) így nem tudták megállapítani hogy a ki vagy bemeneti oldalon van a probléma.
 
összefoglaló:
a Reelbox jelenleg a kutató kedvűeknek okoz nagy örömöt, a tvadások stabil vételéhez egy normális vevő, pl. egy topfield kellene.
a Reelbox még biztosan nem feleségbarát de már egy érdekes játékszer.
 
egyelőre még sok igért funkciója nem realizált és így még biztosan nem egy "mindenttudó"
 
az új firmwaret valószínűleg rövid időn belül online elérhetővé teszik
hogy mikorra lesz elérhető a készülék összes funkciója, azt még megsaccolni sem lehet azt meg főleg nem hogy pl. az mpeg2 formátumú hdtv anyagokat is vinni fogja-e
 
kb. ennyi
remélem nem fordítottam félre semmit....

TV: Panasonic TX-32PS11P, DVD: ONKYO DV-SP500 , VHS: Panasonic NV-FJ612, Erősítő: ONKYO TX-DS 494, Hangfalak: Jamo E430, E4CEN, E4SUR, E4SUB.4; PC: ASUS P4P800Deluxe -- P4 2.8/800 -- 2x512/400DDR.


Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

ReelBox PVR 1100

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Találtam ezen az oldalon egy képekkel illusztrált elég részletes tesztet a készülékről, sajnos csak németül.
 
Ha valaki konyít egy kicsit németül és van kedve, leírhatná dióhéjban, hogy miről is van benne szó, mert én csak elvétve értek egy két szót.
 
Előre is köszi.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

ReelBox PVR 1100

Hozzászólás Szerző: Mester »

Hű, ez igen szimpatikus készülék!

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

ReelBox PVR 1100

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Az ára már nem annyira vonzó... Bár ha a minősége is olyan kimagasló, mint a szolgáltatásai száma, akkor nem lehet rossz vétel.
Annyira nem vészes az ára szerintem. Ha belegondolunk, hogy mennyibe kerülne egy olyan HTPC-t csinálni, amiben van 3 féle tuner, dvd író, nagy vinyó. Ráadásul teljesítmény is kell egy WMV-HD lejátszásához.

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

ReelBox PVR 1100

Hozzászólás Szerző: Skipper »

Az ára már nem annyira vonzó... Bár ha a minősége is olyan kimagasló, mint a szolgáltatásai száma, akkor nem lehet rossz vétel.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

ReelBox PVR 1100

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Közben nézegettem a leírását és szemet szúrt, hogy Homeserver-ként is használható és Picture-in-picture funkció is van benne.
 
Találtam néhány képet is, lehet csemegézni:
 
A távirányítója.
A felépítéséről néhány kép.
 


 
Ugyanaz, csak zöld kijelzővel:


Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

ReelBox PVR 1100

Hozzászólás Szerző: Mester »


Nekem egy olyan szerkentyű kéne, ami webrádiókat megnyit, tehát bőven elég lenne, ha lenne rajta egy RJ45, meg audio kimenet. Az lenne a lényeg hogy PC nélkül lehessen hallgatni.
Gondoltam rá, hogy heggesztek magamnak egyet, egy régi gépből, bele egy kis proci, amire még hűtés sem kell, plussz egy 12 V-os trafó. Meg lehet ezt oldani valahogy?

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

ReelBox PVR 1100

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Műholdvevőket nézegettem és véletlelün bukkantam erre a kis ügyes szerekentyűre. Gondolom megérdemel egy külön topicot, annál is inkább, mivel nem igazán tudtam eldönteni, hogy mi is ez tulajdonképpen: műholdvevő, vagy beltéri a földi illetve kábeles digitális adásokhoz, DVD lejátszó, digitális videorecorder, vagy egyszerűen csak HTPC.
 
 
Néhány fontosabb tulajdonságot lefordítottam:
 
- Digitális beltéri: DVB- S/C/T (Természetesen a HDTV adások vételére is alkalmas.)
- Personal Videorecorder
- DVD player, DivX player
 
Lejátszani gyakorlatilag mindent tud:
MPEG-1, MPEG-2, WM9 SD, WM9 HD (720p), DivX
HDTV módok: 480p, 720p és 1080i
 
 
- 120 GB vinyóval van ellátva, amire rögzíthetjük a filmeket.
- Fast Ethernet csatlakozás (10/100 MBit)
- 2 Firewire és 2 USB csatlakozás
- Smartcard reader
- 1 TV-SCART és 1 VCR-SCART csatlakozó (használhatjuk digitalizásra is, közvetlenü összekötve a videomagnóval vagy videokamerával)
 
Az Ethernet kábelen keresztül PC-vel összekötve lejátszahtó a PC-n tárolt filmek, vagy visszafelé, a műholdvevőről érkező adást küldhetjük át a PC-re.
Az azonos frekvencián érkező csatornák közül az egyiket rögzíthetjük míg a másikat nézzük, mindezt egyetlen fejjel ellátott rendszerrel.
 
Linux fut rajta, és van rá esély, hogy hamarosan mások is fejlesztik, és nemcsak a gyári firmware lesz elérhető.
 
 
Egy link angolul
Egy üzlet, ahol megvehető.
 
 
Engem nagyon érdekelne, hogy ismeritek-e ezt a készüléket, megéri-e egy ilyenbe beruházni?

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”