Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

2006-os Denon erősítők

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: richies »


asszem meglesem a denonom belsejét..
bár ha "csak" 280-as akkor is jól szól
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: sajti »


A 2106-os seggéről készült képeken rajta van a 450W felirat...
Hmm. Hát én nem találtam rajta ilyet. Sőt semmilyet. És h őszinte legyek, most is megnéztem és minden egyes betűt végigolvastam. Nem rég keltem, de nem hiszem, h ezért! Akartam kérdezni, h az erősítőn hova van a 450W, de inkább azt mondom, h itt vmi tévedes lesz, mert vagy nem egy képet nézünk, vagy nem egyről beszélünk.
 
UI::német denon honlapján a 2106-os back (seggét) képet nézed te is?

Fene se emlkékszik már, hogy melyik képen láttam, de kiszúrtam,hogy nem hagyták le, mint a múltkoriról...
 
sajti

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Hmm. Hát én nem találtam rajta ilyet. Sőt semmilyet. És h őszinte legyek, most is megnéztem és minden egyes betűt végigolvastam. Nem rég keltem, de nem hiszem, h ezért! Akartam kérdezni, h az erősítőn hova van a 450W, de inkább azt mondom, h itt vmi tévedes lesz, mert vagy nem egy képet nézünk, vagy nem egyről beszélünk. :taps:  
UI::német denon honlapján a 2106-os back (seggét) képet nézed te is?

A német oldalon lévő képeknél én sem látom ezt az adatot. Viszont a hsználati utasításban tényleg ott figyel a 450W.


Vendég

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 2106-os seggéről készült képeken rajta van a 450W felirat...
Hmm. Hát én nem találtam rajta ilyet. Sőt semmilyet. És h őszinte legyek, most is megnéztem és minden egyes betűt végigolvastam. Nem rég keltem, de nem hiszem, h ezért! Akartam kérdezni, h az erősítőn hova van a 450W, de inkább azt mondom, h itt vmi tévedes lesz, mert vagy nem egy képet nézünk, vagy nem egyről beszélünk.
 
UI::német denon honlapján a 2106-os back (seggét) képet nézed te is?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Abban Lacy-nak igaza van, hogy a kettős erősítés szükségképpen kettős kábelezést is jelent 
sajti

Attól, hogy ugyanannyi kábel kell hozzá, a kettős erősítést nem nevezhetjük kettős kábelezésnek. Használjuk helyesen a fogalmakat! A kettős kábelezés nem egy nagyobb halmaz, aminek részhalmaza a kettős erősítés. Ha megfogalmazzuk a kettős kábelezést, egyértelműen kiderül, hogy közös végfokról idul ki a 2 kábel.
 
A 3 utas dobozra be lehetne vezetni a hármas kábelezés és a hármas erősítés fogalmát is. Több utas dobozokra újabb fogalmakat.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: Tami »


Sőt jött egy hülye ötlet, lehet, hogy nagy baromság, de azért leírom. Tudom, hogy a Denon-nál sem hülyék az emberek, de elképzelhető, hogyaz európai modelleken lévő teljesítmény adatokat egyszerűen rosszul tüntetik fel. 
Mi van akkor, ha:
A 2105-nél 290W valójában 2,9A ami 220*2,9=638VA vagy 230*2,9=667VA
a 3805-nél 390W az 3,9A ami 220*3,9=858 vagy 230*3,9=897VA


- egyenaram eseten igazak a kepletek
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: sajti »


Az amerikai modellekbe teljesen más trafó kell, mivel csak 110 V-ról kell letranszformálni a kisebb feszültségeket. Kisebb az menetszámok aránya, nagyobb teljesítményű trafó jön ki ugyanannyi ráfordításból.
Ne haragudj, de ez hülyeség!
Egy trafó árát a gyakorlatban kizárólag a teljesítmény határozza meg, ha nem kell túl bonyolult, és nagyszámú szekunder tekercs rá. Ha nem 230V-ról, hanem 120-ról kell transzformálni, valóban kevesebb menet kell, de vastagabb huzalból mert nagyobb az áramerősség!
Szóval ez nem lehet ok!
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: sajti »



Én szerintem azért van jelentős különbség a régi és az új modell között. Például: 280w -> 450w nem nevezhető elhanyagolható különbségnek...
Ahh :taps: 2105-nek 280W-os a tápja, a 2106-nak meg 450W ???
Ezt hol láttad? Csak mert a a piszok Denon eltakarja ill. mert nincs / nem látni a neten látott képeken az erősítők hátlapján, ilyen értékeket (dettó mint a h/k -k).
 
Ez az a teljesítmény, h elősztom 7-el (csatornák számával) és egy csatornára jutott névleges teljesítmény értéket kapom meg? Ez azért durva mert ár különbség ~5e Ft és a teljesítmény elég jelentős többlet az új modellben!

 
Sziasztok!
Én azt nem értem ebben a Denon tápkérdésben, hogy az amerika piacra szánt készülékeknél teljesen mások a gép hátulján feltüntetett értékek.
 
Pl. a 2105-nél 120V 5,3A azaz 636VA ami kb. 450W ellen ben az európai 290W
http://www.usa.denon.com/catalog/photo. ... ck.jpg&c=2
a 3805-nél 120V 7,1A 852VA kb. 600W, európai 390W
http://www.usa.denon.com/catalog/photo. ... ck.jpg&c=2
 
Feltételezem, hogy a 120V ill. 230V -os bemenő feszültség kivételével nincs különbség köztük.
Most akkor, hogy is van ez?

A felírt áramadat nem feltétlenül jelenti ugyanazt, mint a teljesítményadat. Az áramértéknél meg szokták adni a maximális áramfelvételt, ami a bekapcsolás pillanatában folyhat. Ez messze több, mint a folyamatos üzemben felvett érték.
 
Ez általános gyakorlat az elektronikában...
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: sajti »


Én szerintem azért van jelentős különbség a régi és az új modell között. Például: 280w -> 450w nem nevezhető elhanyagolható különbségnek...
Ahh 2105-nek 280W-os a tápja, a 2106-nak meg 450W ???
Ezt hol láttad? Csak mert a a piszok Denon eltakarja ill. mert nincs / nem látni a neten látott képeken az erősítők hátlapján, ilyen értékeket (dettó mint a h/k -k).
 
Ez az a teljesítmény, h elősztom 7-el (csatornák számával) és egy csatornára jutott névleges teljesítmény értéket kapom meg? Ez azért durva mert ár különbség ~5e Ft és a teljesítmény elég jelentős többlet az új modellben! :taps:

A 2106-os seggéről készült képeken rajta van a 450W felirat...
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: sajti »


Így van, de választékosabb júzerek az A/B kimenetekkel kettős kábelezést, a plusz két végfokkal pedig kettős erősítést is használhatják egyszerre    :taps:  
sajti

Ha külön erősíted a magasat meg a mélyet, akkor még mit tudsz bikábelezni??? Egy hangszóróhoz vezetsz 2 kábelt? És hogy kötöd be??? (Az utóbbi 2 felesleges kérdés volt...)

Nem. Ehhez a megoldáshoz 3 utas doboz kell, 3 külön csatlakozó párral. Ritka, de láttam már ilyet, nem is egyet.
 
Abban Lacy-nak igaza van, hogy a kettős erősítés szükségképpen kettős kábelezést is jelent
 
sajti

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nekem is ilyen van, (és lesz is egy ideig, mert Blakiéról lemaradok úgy tűnik) és így működik! Nem is szól rosszul, bár a DVD lejátszó DTS dekóderét kell használni, 6 analóg jelet kap, nincs digi bemenet, DSP, stb. 
NZS

Csak épp a ti Technicsetek nem úgy működik, mint az új 7.1-es Denon új funkciója. Amit a Technicsről írtatok az szép és jó, de valóban semmi újdonság nincs benne. Amit az új Denon tud, azt csak a 7.1-esek tudhatják, ezt kellene belátni végre. A kettős erősítés ugyanis nem csak sztereóban, hanem 5.1-ben is működik a frontoknál.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: NZS »


Tök egyszerű, nekem a Technics már annó 5 éve tudta ezt (meg most is tudja ) 
A frontok a frontok helyén vannak, csak van A és B frontsugi csatlakozó. Amikor a műsor 5.1, vagy DS PL vagy , akkor az A és B kimeneteken ugyanaz a jel jön ki, itt kettős kábelezés esete forog fenn.
Amikor viszont sztereo a műsor, akkor a háttér hangszórók erősítőit (amik ilyenkor ugye pihiznének) előrekapcsolja pár relé, a B kimenet erősítésére. Ilyen módon létre jön a kettős erősítés esete.
Ennyi. :taps:

Nekem is ilyen van, (és lesz is egy ideig, mert Blakiéról lemaradok úgy tűnik) és így működik! Nem is szól rosszul, bár a DVD lejátszó DTS dekóderét kell használni, 6 analóg jelet kap, nincs digi bemenet, DSP, stb.
 
NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Vendég

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mit nem lehet ezen érteni.Ha van bi erősítés, akkor egyszersmind van bi kábelezés is...   
Ha meg nincs bi erősítés, mert kell a 7.1-hez, akkor lesz az A és B bikábelezett megoldás.  :taps:

Szóval a te értelmezésedben a kettős erősítés egyben kettős kábelezés is, mert 2x annyi kábel kell az erősítő és a dobozok közé? Érdekes definiálás.
Kíváncsi vagyok, hogy a nem "választékosabb júzerek" hogyan csinálják másképp?!
Az meg, hogy egy hangfalkimenet csatlakozóba két kábelvéget gyűrsz be (lehet persze szépen is megoldani), még nem jelent A meg B kimenetet. Ezt bármelyik erősítővel meg lehet csinálni, nem sorolnák fel fejlesztésnek az előző évi modellhez képest. Az A-nak és a B-nek külön (kapcsolható) csatlakozó is kell.

Nem vitázom, én "csak" 5 éve használom így a Technicset...

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Sőt jött egy hülye ötlet, lehet, hogy nagy baromság, de azért leírom. Tudom, hogy a Denon-nál sem hülyék az emberek, de elképzelhető, hogyaz európai modelleken lévő teljesítmény adatokat egyszerűen rosszul tüntetik fel. 
Mi van akkor, ha:
A 2105-nél 290W valójában 2,9A ami 220*2,9=638VA vagy 230*2,9=667VA
a 3805-nél 390W az 3,9A ami 220*3,9=858 vagy 230*3,9=897VA
 
Ez már sokkal közelebb áll az amerikai modellek adataihoz. Tudom, hogy nagyon merész de hirtelen ez fordult meg a fejemben. (nem röhögni!)

Az amerikai modellekbe teljesen más trafó kell, mivel csak 110 V-ról kell letranszformálni a kisebb feszültségeket. Kisebb az menetszámok aránya, nagyobb teljesítményű trafó jön ki ugyanannyi ráfordításból.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Mit nem lehet ezen érteni.Ha van bi erősítés, akkor egyszersmind van bi kábelezés is...   
Ha meg nincs bi erősítés, mert kell a 7.1-hez, akkor lesz az A és B bikábelezett megoldás.  :taps:

Szóval a te értelmezésedben a kettős erősítés egyben kettős kábelezés is, mert 2x annyi kábel kell az erősítő és a dobozok közé? Érdekes definiálás.
Kíváncsi vagyok, hogy a nem "választékosabb júzerek" hogyan csinálják másképp?!
Az meg, hogy egy hangfalkimenet csatlakozóba két kábelvéget gyűrsz be (lehet persze szépen is megoldani), még nem jelent A meg B kimenetet. Ezt bármelyik erősítővel meg lehet csinálni, nem sorolnák fel fejlesztésnek az előző évi modellhez képest. Az A-nak és a B-nek külön (kapcsolható) csatlakozó is kell.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
jvangyia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.08.23., kedd 22:47
Értékelés: 0

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: jvangyia »


Sőt jött egy hülye ötlet, lehet, hogy nagy baromság, de azért leírom. Tudom, hogy a Denon-nál sem hülyék az emberek, de elképzelhető, hogyaz európai modelleken lévő teljesítmény adatokat egyszerűen rosszul tüntetik fel.
 
Mi van akkor, ha:
A 2105-nél 290W valójában 2,9A ami 220*2,9=638VA vagy 230*2,9=667VA
a 3805-nél 390W az 3,9A ami 220*3,9=858 vagy 230*3,9=897VA
 
Ez már sokkal közelebb áll az amerikai modellek adataihoz. Tudom, hogy nagyon merész de hirtelen ez fordult meg a fejemben. (nem röhögni!)

Avatar
jvangyia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.08.23., kedd 22:47
Értékelés: 0

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: jvangyia »



Feltételezem, hogy a 120V ill. 230V -os bemenő feszültség kivételével nincs különbség köztük.

Szerintem pont ez okozza a különbségeket!

Ez nem lehet a különbség forrása. Szerintem ugyanakkora trafó van az európai modellben mint az amerikaiban. A szekunder oldalon ugyanakkora feszültségek jönnek ki. Mivel a az erősít többi része egyforma, ebből következik,hogy ugyanakkora teljesítménnyel kell táplálni. Legalábbis nekem ez tűnik logikusnak.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Feltételezem, hogy a 120V ill. 230V -os bemenő feszültség kivételével nincs különbség köztük.

Szerintem pont ez okozza a különbségeket!

Avatar
jvangyia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005.08.23., kedd 22:47
Értékelés: 0

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: jvangyia »



Én szerintem azért van jelentős különbség a régi és az új modell között. Például: 280w -> 450w nem nevezhető elhanyagolható különbségnek...
Ahh :taps: 2105-nek 280W-os a tápja, a 2106-nak meg 450W ???
Ezt hol láttad? Csak mert a a piszok Denon eltakarja ill. mert nincs / nem látni a neten látott képeken az erősítők hátlapján, ilyen értékeket (dettó mint a h/k -k).
 
Ez az a teljesítmény, h elősztom 7-el (csatornák számával) és egy csatornára jutott névleges teljesítmény értéket kapom meg? Ez azért durva mert ár különbség ~5e Ft és a teljesítmény elég jelentős többlet az új modellben!

 
Sziasztok!
Én azt nem értem ebben a Denon tápkérdésben, hogy az amerika piacra szánt készülékeknél teljesen mások a gép hátulján feltüntetett értékek.
 
Pl. a 2105-nél 120V 5,3A azaz 636VA ami kb. 450W ellen ben az európai 290W
http://www.usa.denon.com/catalog/photo. ... ck.jpg&c=2
a 3805-nél 120V 7,1A 852VA kb. 600W, európai 390W
http://www.usa.denon.com/catalog/photo. ... ck.jpg&c=2
 
Feltételezem, hogy a 120V ill. 230V -os bemenő feszültség kivételével nincs különbség köztük.
Most akkor, hogy is van ez?

Vendég

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én szerintem azért van jelentős különbség a régi és az új modell között. Például: 280w -> 450w nem nevezhető elhanyagolható különbségnek...
Ahh 2105-nek 280W-os a tápja, a 2106-nak meg 450W ???
Ezt hol láttad? Csak mert a a piszok Denon eltakarja ill. mert nincs / nem látni a neten látott képeken az erősítők hátlapján, ilyen értékeket (dettó mint a h/k -k).
 
Ez az a teljesítmény, h elősztom 7-el (csatornák számával) és egy csatornára jutott névleges teljesítmény értéket kapom meg? Ez azért durva mert ár különbség ~5e Ft és a teljesítmény elég jelentős többlet az új modellben! :taps:

Vendég

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Így van, de választékosabb júzerek az A/B kimenetekkel kettős kábelezést, a plusz két végfokkal pedig kettős erősítést is használhatják egyszerre     
sajti

Ha külön erősíted a magasat meg a mélyet, akkor még mit tudsz bikábelezni??? Egy hangszóróhoz vezetsz 2 kábelt? És hogy kötöd be??? (Az utóbbi 2 felesleges kérdés volt...)

Mit nem lehet ezen érteni.
Ha van bi erősítés, akkor egyszersmind van bi kábelezés is...
Ha meg nincs bi erősítés, mert kell a 7.1-hez, akkor lesz az A és B bikábelezett megoldás. :taps:

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Így van, de választékosabb júzerek az A/B kimenetekkel kettős kábelezést, a plusz két végfokkal pedig kettős erősítést is használhatják egyszerre    :taps:  
sajti

Ha külön erősíted a magasat meg a mélyet, akkor még mit tudsz bikábelezni??? Egy hangszóróhoz vezetsz 2 kábelt? És hogy kötöd be??? (Az utóbbi 2 felesleges kérdés volt...)
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: sajti »


- Surround Back L/R (Bi-Amping Front). Ez mit jelenthet, bikábelezni lehet a frontokat?  
Erre teljesen stimmel amit írtam 
Pont arról van szó, hogy a surround erősítők erősítik a frontokat, és ehhez elég az 5 csatornányi végfok is.
A 7.1-es az már más tészta, de házimozi esetén szerintem tök felesleges a frontok kettős erősítése, mikoris leginkább a centeren van a lényeg 

Nem stimmel, mert a B front kimenet nem egyenlő a külön végfokokkal rendelkező Surround back kimenetekkel. (Surround back L/R a neve 7.1 felállás esetén a 2 hátsó-középső csatornának. Ezen kívül van az 5.1-nél is ismert sima Surround L/R.)
Nálad nem a surround csatornák erősítik a B kimenetet, mert a B akkor is él, ha van jel a surround csatornákon.

Így van, de választékosabb júzerek az A/B kimenetekkel kettős kábelezést, a plusz két végfokkal pedig kettős erősítést is használhatják egyszerre :taps:
 
sajti

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Szerintem nem sok különbség van a két készülék között, a DSP-ket pedig nem bánd, úgy sem nagyon használnád őket.

 
Mint írtam lent: "Nem mintha olyan fontos, lenne, de ez sem növelés, újítás. Inkább downgradnek tűnik"
Előre mondom egyet nem fogok használni (független attól, h milyen erősítőm lesz)

Az új erősítő miatt a régebbi modell (2105) ára erősen lemennek. Ha kettő közül választanék inkább a 2105-öt lenne a befutó, de inkább egy 2803-assal szemeznék szívem szerint. :taps:

Én szerintem azért van jelentős különbség a régi és az új modell között. Például: 280w -> 450w nem nevezhető elhanyagolható különbségnek...
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

2006-os Denon erősítők

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


- Surround Back L/R (Bi-Amping Front). Ez mit jelenthet, bikábelezni lehet a frontokat?  
Erre teljesen stimmel amit írtam  :taps:
Pont arról van szó, hogy a surround erősítők erősítik a frontokat, és ehhez elég az 5 csatornányi végfok is.
A 7.1-es az már más tészta, de házimozi esetén szerintem tök felesleges a frontok kettős erősítése, mikoris leginkább a centeren van a lényeg 

Nem stimmel, mert a B front kimenet nem egyenlő a külön végfokokkal rendelkező Surround back kimenetekkel. (Surround back L/R a neve 7.1 felállás esetén a 2 hátsó-középső csatornának. Ezen kívül van az 5.1-nél is ismert sima Surround L/R.)
Nálad nem a surround csatornák erősítik a B kimenetet, mert a B akkor is él, ha van jel a surround csatornákon.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”