Kérjük a Fórum szabályzatban foglaltak betartását, és különösen a kötelezően megadandó adatokra való odafigyelést az Adás-vétel al-Fórumban!

Pioneer DVR-433/530/630

jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly » 2007.11.04., vas. 10:13

... az nem megoldható hogy ha a tálcát ki tudnám nyitni akkor a szervíz cd-vel el lehetne indítani, persze csak a szervízben ? Az előbb láttam az 520-nál valahol hogy van rajt egy vésznyitó gombocska a tálca kinyitására.

Erről sajnos nem tudok nyilatkozni, de ha az "operációs rendszer" nem indul el, valószínűleg hiába helyezel be CD-t. Keress egy megbízható Pioneer-szervízt!

nemesi66
Isten Hozott! :)

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: nemesi66 » 2007.11.03., szomb. 20:12

Hali jswilly!

Olvasgattam a topikot és kedvet kaptam frissíteni az 530 pioneer felvevőmet.

Bár ne tettem volna .Figyelmetlen voltam és miután beolvasta frissítést és kiadta a lemezt ,kivettem a  és bezártam a lemeztálcát aza megnyomtam az eject gombot. Ezután se kép se hang nem reagáll semmire nem látja  a hdd-t Monitor felirat látszi a kijelzőn. Kikapcsolni a Power gomb hosszú nyomva tartásásval tudom.

Valamit nagyon elcsesztem.De mit , és javítható-e szervízbe és mennyiér?

Járt már igy valaki?Kicsit el vagyok kenődve.

No, most erre mit mondjak? Néhány hozzászólással ezelőtt is belinkeltem az útmutatót, most is megteszem: Update

De rajtad ez már nem segít... azt hiszem, csak a szervíz marad. :smile51:

Sajnálom, de én senkit nem bíztattam frissítésre, ellenkezőleg, leírtam hogy mivel lényeges hibákat/hiányosságokat nem tapasztaltam, én sem végeztem el a frissítést. Az ilyen műveletnek mindig van némi kockázata.

Egyébként valószínűleg "életre kelthető" a géped, az alaplapon ki szoktak alakítani egy soros csatlakozót, amin keresztül feltölthető a firmware a "halott" gépbe, de hogy ezt el tudja-e végezni valaki kicsiny országunkban...?

Esetleg itt nézz körül: MPEG4-Players Fórum

Köszi a választ.Tudom én voltam a figyelemetlen. És az nem megoldható hogy ha a tálcát ki tudnám nyitni akkor a szervíz cd-vel el lehetne indítani, persze csak a szervízben ? Az előbb láttam az 520-nál valahol hogy van rajt egy vésznyitó gombocska a tálca kinyitására.

jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly » 2007.11.03., szomb. 20:01

Hali jswilly!

Bár ne tettem volna .Figyelmetlen voltam és miután beolvasta frissítést és kiadta a lemezt ,kivettem a  és bezártam a lemeztálcát aza megnyomtam az eject gombot. Ezután se kép se hang nem reagáll semmire nem látja  a hdd-t Monitor felirat látszi a kijelzőn. Kikapcsolni a Power gomb hosszú nyomva tartásásval tudom.

No, most erre mit mondjak? Néhány hozzászólással ezelőtt is belinkeltem az útmutatót, most is megteszem: Update

De rajtad ez már nem segít... azt hiszem, csak a szervíz marad. :smile51:

Sajnálom, de én senkit nem bíztattam frissítésre, ellenkezőleg, leírtam hogy mivel lényeges hibákat/hiányosságokat nem tapasztaltam, én sem végeztem el a frissítést. Az ilyen műveletnek mindig van némi kockázata.

Egyébként valószínűleg "életre kelthető" a géped, az alaplapon ki szoktak alakítani egy soros csatlakozót, amin keresztül feltölthető a firmware a "halott" gépbe, de hogy ezt el tudja-e végezni valaki kicsiny országunkban...?

Esetleg itt nézz körül: MPEG4-Players Fórum

jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly » 2007.11.03., szomb. 19:47

Végül is ezen kívül nekem sincs más problémám a géppel nagyon szeretem talán a divx lejátszás hiányzik 1 kicsit.Amúgy lg íróim vannak, de ha jobban belegondolok a laptop írójával írt 1-2 lemezt nem olvasta amiket mondjuk a pana s295 és ps2 sem tudta lejátszani.Bár még ott van a lehetőség is hogy már az iso fájl sem volt tökéletes.Most bogarat ültettél a fülembe az írási sebességgel kapcsolatban megpróbálom majd 8x-n írni bár valahol azt olvastam hogy filmeket 4x-nél ne írjunk gyorsabban de úgy látszik ez elavult elmélet.

Ha más sem olvasta, akkor valószínűbb, hogy az írással van valami gond. Két éve még tényleg a 4X sebesség volt az ajánlott, jelenleg viszont már nagyobb sebességre optimalizálják a lemezeket...

Itt megtalálod a Prohardver tesztjét, érdemes átnézni: DVD-írás: lassan járj, tovább érsz?

Jó kis szerkezet ez az 530, ha kell a DivX-lejátszás, érdemes mellé venni egy lejátszót is, nekem is van egy Pio 585-ösöm, az mindent visz! :smile51:

nemesi66

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: nemesi66 » 2007.11.03., szomb. 18:39

Hali jswilly!

Bár ne tettem volna .Figyelmetlen voltam és miután beolvasta frissítést és kiadta a lemezt ,kivettem a és bezártam a lemeztálcát aza megnyomtam az eject gombot. Ezután se kép se hang nem reagáll semmire nem látja a hdd-t Monitor felirat látszi a kijelzőn. Kikapcsolni a Power gomb hosszú nyomva tartásásval tudom.

swarz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 2

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: swarz » 2007.11.03., szomb. 18:28

Sikerült feltennem a 3.53-t ,sőt már felraktam a 3.56-t is simán felment, de a gondomat nem oldotta meg ami a következő lenne: verbatin 16x-n írható lemezt használok 4x-n írom rá a médiát de néhány esetben amikor beteszem a lemezt az betöltődik kiírja hogy play ,vár egypár másodpercet majd megjelenik a kijelzőn hogy ntsc-s a lejátszandó anyag/ami nem lehet, mert tuti hogy pal-s/ és vár ,vár percekig még a stopra sem áll le a play de persze semmi sem látható mintha lefagyott volna csak a tálca kinyitásgombra reagál de volt már hogy csak a kikapcsolás segített!Ha valamelyikőtök találkozott ezzel a problémával és esetleg még tudja is a megoldást ami már én is tudom hogy nem a firmware frissítés akkor kérem ossza meg a fórumon velem.Előre is T.H.X!  :smile51:

Sajnos nem tudok erre mit mondani. Még nem találkoztam ilyen problémával, tulajdonképpen még semmiféle gondom nem akadt a géppel, épp ezért nem is frissítettem a firmwaret sem, nem éreztem szükségét.

A lemezek, amikkel gond van, mivel lettek írva? Gondolom nem az 530-al, mert az a 16X-os Verbatimekre 8X-osan ír - legalábbis az eredeti firmmel. Egyébként a Prohardver nemrég közölt tesztje szerint a 16X Verbatim (MCC) a legtöbb íróval 8X sebességgel adja a legjobb minőséget. Bár ez a probléma nem ilyen jellegűnek tűnik, mindenképpen javasolnám hogy próbáld ki más íróval/sebességgel írt lemezekkel is.

Hali jswilly! Végül is ezen kívül nekem sincs más problémám a géppel nagyon szeretem talán a divx lejátszás hiányzik 1 kicsit.Amúgy lg íróim vannak, de ha jobban belegondolok a laptop írójával írt 1-2 lemezt nem olvasta amiket mondjuk a pana s295 és ps2 sem tudta lejátszani.Bár még ott van a lehetőség is hogy már az iso fájl sem volt tökéletes.Most bogarat ültettél a fülembe az írási sebességgel kapcsolatban megpróbálom majd 8x-n írni bár valahol azt olvastam hogy filmeket 4x-nél ne írjunk gyorsabban de úgy látszik ez elavult elmélet . :smile46:

jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly » 2007.11.03., szomb. 13:56

Sikerült feltennem a 3.53-t ,sőt már felraktam a 3.56-t is simán felment, de a gondomat nem oldotta meg ami a következő lenne: verbatin 16x-n írható lemezt használok 4x-n írom rá a médiát de néhány esetben amikor beteszem a lemezt az betöltődik kiírja hogy play ,vár egypár másodpercet majd megjelenik a kijelzőn hogy ntsc-s a lejátszandó anyag/ami nem lehet, mert tuti hogy pal-s/ és vár ,vár percekig még a stopra sem áll le a play de persze semmi sem látható mintha lefagyott volna csak a tálca kinyitásgombra reagál de volt már hogy csak a kikapcsolás segített!Ha valamelyikőtök találkozott ezzel a problémával és esetleg még tudja is a megoldást ami már én is tudom hogy nem a firmware frissítés akkor kérem ossza meg a fórumon velem.Előre is T.H.X! :smile51:

Sajnos nem tudok erre mit mondani. Még nem találkoztam ilyen problémával, tulajdonképpen még semmiféle gondom nem akadt a géppel, épp ezért nem is frissítettem a firmwaret sem, nem éreztem szükségét.

A lemezek, amikkel gond van, mivel lettek írva? Gondolom nem az 530-al, mert az a 16X-os Verbatimekre 8X-osan ír - legalábbis az eredeti firmmel. Egyébként a Prohardver nemrég közölt tesztje szerint a 16X Verbatim (MCC) a legtöbb íróval 8X sebességgel adja a legjobb minőséget. Bár ez a probléma nem ilyen jellegűnek tűnik, mindenképpen javasolnám hogy próbáld ki más íróval/sebességgel írt lemezekkel is.

swarz
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: swarz » 2007.11.02., pén. 19:45

Sziasztok! Valamelyikőtök már frissített firmwaret a DVR-530-nál és sikerült is neki? Mert a letöltőközpont oldalán 2 instrukciót is találtam hogy kell csinálni,de 2 különböző féleképpen írják le.Az egyik szerint ha behelyeztük a cd-t az open/ close gombot nyomjuk meg,a másik szerint viszont  nem szadad  azt megnyomni,  a /press play  while holding down stop/rec a követendő sorrend és így betöltődik a frissítés.Én egyellőre a 3.53-t szeretném feltenni mert gondjaim vannak a 16x dvd-k olvasásánál.De ha a legújabb a 3.56-s tartalmazza a régebbi frissítéseket akkor azt raknám fel de akkor is melyik módszerrel?

:smile51:

Nekem is 530-am van de még nem frissítettem. A 433/530/630 esetében az a követendő módszer (amit a kézikönyv is ír) hogy az előlapi STOP REC nyomvatartása közben nyomjuk meg a PLAY-t, stb. Ebben minden benne van, lépésről lépésre.

Nyilván az újabb (3.56) tartalmazza a régebbi módosításokat is, legalábbis ez így logikus...

Köszi jswilly ! Sikerült feltennem a 3.53-t ,sőt már felraktam a 3.56-t is simán felment, de a gondomat nem oldotta meg ami a következő lenne: verbatin 16x-n írható lemezt használok 4x-n írom rá a médiát de néhány esetben amikor beteszem a lemezt az betöltődik kiírja hogy play ,vár egypár másodpercet majd megjelenik a kijelzőn hogy ntsc-s a lejátszandó anyag/ami nem lehet, mert tuti hogy pal-s/ és vár ,vár percekig még a stopra sem áll le a play de persze semmi sem látható mintha lefagyott volna csak a tálca kinyitásgombra reagál de volt már hogy csak a kikapcsolás segített!Ha valamelyikőtök találkozott ezzel a problémával és esetleg még tudja is a megoldást ami már én is tudom hogy nem a firmware frissítés akkor kérem ossza meg a fórumon velem.Előre is T.H.X! :smile46:

jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly » 2007.11.02., pén. 17:45

Sziasztok! Valamelyikőtök már frissített firmwaret a DVR-530-nál és sikerült is neki? Mert a letöltőközpont oldalán 2 instrukciót is találtam hogy kell csinálni,de 2 különböző féleképpen írják le.Az egyik szerint ha behelyeztük a cd-t az open/ close gombot nyomjuk meg,a másik szerint viszont  nem szadad  azt megnyomni,  a /press play  while holding down stop/rec a követendő sorrend és így betöltődik a frissítés.Én egyellőre a 3.53-t szeretném feltenni mert gondjaim vannak a 16x dvd-k olvasásánál.De ha a legújabb a 3.56-s tartalmazza a régebbi frissítéseket akkor azt raknám fel de akkor is melyik módszerrel?

Nekem is 530-am van de még nem frissítettem. A 433/530/630 esetében az a követendő módszer (amit a kézikönyv is ír) hogy az előlapi STOP REC nyomvatartása közben nyomjuk meg a PLAY-t, stb. Ebben minden benne van, lépésről lépésre.

Nyilván az újabb (3.56) tartalmazza a régebbi módosításokat is, legalábbis ez így logikus...

swarz
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: swarz » 2007.11.02., pén. 10:29

Sziasztok! Valamelyikőtök már frissített firmwaret a DVR-530-nál és sikerült is neki? Mert a letöltőközpont oldalán 2 instrukciót is találtam hogy kell csinálni,de 2 különböző féleképpen írják le.Az egyik szerint ha behelyeztük a cd-t az open/ close gombot nyomjuk meg,a másik szerint viszont nem szadad azt megnyomni, a /press play while holding down stop/rec a követendő sorrend és így betöltődik a frissítés.Én egyellőre a 3.53-t szeretném feltenni mert gondjaim vannak a 16x dvd-k olvasásánál.De ha a legújabb a 3.56-s tartalmazza a régebbi frissítéseket akkor azt raknám fel de akkor is melyik módszerrel?

mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: mszaby » 2007.10.26., pén. 21:21

Régebben volt róla szó, hogy lehet a pio 433-asban HDD-t cserélni, volt egy részletes topic csag erről... Hova lett?

http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=7346

Megvan az. :smile51:

Elkúrtuk

Vendég

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.10.26., pén. 16:51

Régebben volt róla szó, hogy lehet a pio 433-asban HDD-t cserélni, volt egy részletes topic csag erről... Hova lett?

access

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: access » 2007.08.07., kedd 18:57

freeduck
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 77

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: freeduck » 2006.10.13., pén. 13:30

Szevasztok!

Engem a Pioneer felvevőkben (DVR-545/645) található "Digital Jukebox" szolgáltatás érdekelne és egyátalán az, hogyan szól a zene rajtuk. Konkrétan: mennyire felhasználóbarát a menürendszer, könnyen lehet keresgélni a zenék között? Milyen audio converter van az írókban, mert ezt sehol nem tüntetik fel, még a letölthető leírásokban sem? 192 kHz/24-bit??

Előre is kösz!!

Üdv mindenkinek

QNAP HS-251+, Roon, PS Audio DSD Bridge2, Gryphon Audio Atilla, Gryphon Audio Mojo,
VoVox textura fortis XLR, Stealth (Dream V10 power és preamp, Reverie hf), ValhallA Aurora HC XL V3, VIBEX Granada, Entreq Silver Minimus
Hordozható: A&K Ultima SP1000M & Layla, Iroda: B&O Beosound 2

szteff

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: szteff » 2006.08.05., szomb. 00:48

Szevasztok!

A Pio 530H és a JVC DR-MH300 között választanék. Van valakinek értékelhető infoja erről a két gépről? Az utóbbiról nem találtam itt a fórumon.

Kössz

Szteff

newreg

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: newreg » 2006.07.31., hétf. 17:00

Sziasztok,

JsW, epp csak visszajottem a nyaralasrol, bekukkantottam a forumra, de nem ilyen hirt szerettem volna olvasni :D , foleg, hogy nekem is kb. ennyi idos az 530-asom.

Remelem, azota van valami pozitiv valtozas az ugyben.

Udv,

Viktor

jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly » 2006.07.15., szomb. 08:27

Igazán szomorú vagyok. Szinte órára pontosan a vásárlás után egy hónappal a Pioneer DVR-530-am beszüntette a működést. Csütörtök este még megnéztem egy felvételt a merevlemezről, majd péntek este szerettem volna az időzítőt beállítani de sajnos bekapcsolás után csak a POWER ON felirat jelenik meg, nem tűnik el, a tuner és a merevlemez nem indul, a készülék képet nem ad és semmilyen gombra nem reagál. A standby hosszú nyomásával ki lehet kapcsolni, készenlétben az órát mutatja. Próbáltam a konnektorból kihúzni rövidebben, hosszabban, próbáltam az alaphelyzetbe állítást (STOP-STANDBY), sajnos mindhiába. Hétfőn vihetem a szervízbe. Nem örülök.

oca

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: oca » 2006.07.05., szer. 22:16

Az easy Timerrel szoktam beállítani ... azon napon amikor fel kellene vennie, a naptári napra való áttéréskor törli a programot.

Nem tudom, lehet hogy hibás a gép... esetleg az óraállítással próbálj valamit... nálam ilyen még nem volt...

a Pio 433-asnál akkor most van XP+ vagy nincs mert nem egyértelműek a leírások. Amúgy az XP+ az DV minőséget jelent?

Tényleg nem egyértelműek az infók, szerintem lehet a 433-on is XP+ (a Pioneer-eur.com az 530-hoz sem írja, pedig az biztosan tudja...), a DVD-minőséget az XP jelenti (1 óra/4.7 GB), az XP+ nem is írható DVD-re! Ha pedig DV-minőségre gondoltál, olyat ez a készülék nem tud (mindenképpen MPEG2-be áttömörít, ill. a max. bitsebesség kb. 15 Mbps).

Köszi, majd próbálkozom !

oca

Manfréd

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: Manfréd » 2006.07.05., szer. 12:47

Van valakinek Pioneer DVR-530-hoz magyar nyelvű pdf-es kezelési útmutatója?

rea4
Beköltözött
Beköltözött

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: rea4 » 2006.07.04., kedd 20:11

asszem rájöttem: zsír minőségből tudok tömöríteni monnyuk XP minőségre ami jobb lesz mintha "csak" XP-ben vettem volna fel. :D

vagy hülyeséget beszélek? ;)

Pontosan így van.Épp most tesztelgettem a JVC DV üzemmód felvételét a Sony HQ+ felvételével.Jobb a JVC.Az még nem érdekelne,hogy a vinyón hogy mutat,azt úgysem tartja meg az ember,a lényeg,hogy a már letömörített anyag milyen lesz.És bizony jobb a 25Mbps-ből tömörített.Vonatkozik ez a JVC által XP-ből tömörítettre is.

Az MH200-ast meg felejtsd el,köze nincs a 300-ashoz,az még a régi széria alapján készült.

Projektor: Sony VPL VW60 FullHD SXRD Blu ray/HD DVD/DVD: Sony BDP S500,Pioneer BDP LX70,Toshiba HD EP10,HTPC

TV:Pioneer 508XD plazma,Sharp 52XL2E FullHD LCD,Sharp 46X20E FullHD LCD

AV er�s�t�:Denon AVR 3808 Sztereo:Marantz PM7001 KI Signature

SACD:Marantz SA7001 KI Signature DVD rec:Pioneer DVR LX60D,Sony RDR HX970

Hangfal:JMLab Cobalt 826S,JMLab CC800,Mission 701,Yamaha SW800

Konzol:Sony PS3,Xbox360 Video:Panasonic FS200 S VHS Deck:Aiwa F990,WX220,F660 ,R650

jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly » 2006.07.04., kedd 15:19

én az olyan DV minőségre gondoltam mint ami a JVC 300-asnál van,meg talán a 200-nál is.

Sajnos olyan itt nincs... mondjuk a JVC-nél sem írható ki - nyilvánvaló okokból!

Ez nem a gép korlátja hanem a DVD-szabványé, mi értelme lenne olyan DVD-t írni amit semmi sem játszik le?

Szerintem a legjobb minőséget akkor kapjuk ha minél kevesebbszer kódoltatjuk át a műsort, tehát ha tudjuk hogy DVD-re lesz írva és max. 1 óra akkor eleve XP-ben vesszük fel, ha max. 2 óra akkor SP-ben (ez még elfogadható, kb. 5 MBps-es átlagosan).

joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: joeytiger » 2006.07.04., kedd 14:53

Az easy Timerrel szoktam beállítani ... azon napon amikor fel kellene vennie, a naptári napra való áttéréskor törli a programot.

Nem tudom, lehet hogy hibás a gép... esetleg az óraállítással próbálj valamit... nálam ilyen még nem volt...

a Pio 433-asnál akkor most van XP+ vagy nincs mert nem egyértelműek a leírások. Amúgy az XP+ az DV minőséget jelent?

Tényleg nem egyértelműek az infók, szerintem lehet a 433-on is XP+ (a Pioneer-eur.com az 530-hoz sem írja, pedig az biztosan tudja...), a DVD-minőséget az XP jelenti (1 óra/4.7 GB), az XP+ nem is írható DVD-re! Ha pedig DV-minőségre gondoltál, olyat ez a készülék nem tud (mindenképpen MPEG2-be áttömörít, ill. a max. bitsebesség kb. 15 Mbps).

én az olyan DV minőségre gondoltam mint ami a JVC 300-asnál van,meg talán a 200-nál is. :D

akkor mi értelme az XP+ nak ha nem írható ki? ;)

asszem rájöttem: zsír minőségből tudok tömöríteni monnyuk XP minőségre ami jobb lesz mintha "csak" XP-ben vettem volna fel. :)

vagy hülyeséget beszélek? :)

jswilly
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: jswilly » 2006.07.04., kedd 14:10

joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: joeytiger » 2006.07.04., kedd 12:16

hali,

a Pio 433-asnál akkor most van XP+ van nincs? mert nem egyértelműek a leírások.

amúgy az XP+ az DV minőséget jelent?

:D

oca

Pioneer DVR-433/530/630

Hozzászólás Szerző: oca » 2006.07.02., vas. 09:06

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem: Az easy Timerrel szoktam beállítani a programozást.

Mostanában az történik, hogyha nem az napra állítom be reggel a programozást, hanem napokra előre, akkor azon napon amikor felkellene vennie, a naptári napra való áttéréskor törli a programot. Ha több nap múlva kell felvennie, akkor is csak a céldátom elérési napján törli, addig benne van.

Kérlek segítsetek, ha tudtok !! Mit kellene állítani?

Köszönettel

oca

:D

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”