Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Broadcast

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Broadcast

Hozzászólás Szerző: close652 »


Nekem már önmagában az is érdekes lenne, ha mesélnél milyen stúdiókban dolgoztál,
miféle munkákat, milyen gépekkel. Talán képek is akadnak. Persze ha van rá időd,
kedved és nem munkahelyi titok.
system

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Broadcast

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hát amit emlitettél is akár, hogy ilyenek épitése, de persze ennek itt is utánatudok járni, inkább az érdekelne, hogy itt milyen módon lehet szerinted elhelyezkedni, mármint jók-e az esélyek... meg ilyen tapasztalataidra vagyok kiváncsi...privátban is akár.. köszi!
Hm... a média eleve nagyon vonzó manapság, mert relatíve nagy pénzeket lehet keresni. Ezért hát olyanok is befurakodnak, akiket csak a zseton érdekel, maga a szakma kevésbé. Persze ezek sokáig nem állják meg a helyüket komoly helyeken, de állandóan jönnek, kopogtatnak. A jó szakira folyamatosan van igény és nem gond munkát találni, sőt válogatni is lehet a melóhelyek között. Hogy lásd, milyen nagyságrendről van szó, Magyarországon van mondjuk 100 jó hangmérnök és 2000 pancser.
 
Tanulás terén itthon a BME-n, Kandón és a Filmművészeti Egyetemen érdemes körülnézni. De a műszaki okosságok mellett nem árt kicsit közelebbi kapcsolatba kerülni a zenével sem.
 
A stúdióépítés, tervezés nem igazán hangmérnöki meló, ide inkább rendszermérnöki ismeretek kellenek, de én hajlamos vagyok kirándulni.

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Broadcast

Hozzászólás Szerző: tau »


ehh, szóval milyen szakon kell végezni, hogy ezzel lehessen foglalkozni? mert ez engem esetleg érdekelne, és még szakirányválasztás előtt vagyok az egytemen... villanykar, szal gondolom az irány jó..
Mármint konkrétan mivel szeretnél foglalkozni? Sok munkakör van a médiában.

Hát amit emlitettél is akár, hogy ilyenek épitése, de persze ennek itt is utánatudok járni, inkább az érdekelne, hogy itt milyen módon lehet szerinted elhelyezkedni, mármint jók-e az esélyek... meg ilyen tapasztalataidra vagyok kiváncsi...privátban is akár.. köszi!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Broadcast

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


ehh, szóval milyen szakon kell végezni, hogy ezzel lehessen foglalkozni? mert ez engem esetleg érdekelne, és még szakirányválasztás előtt vagyok az egytemen... villanykar, szal gondolom az irány jó..
Mármint konkrétan mivel szeretnél foglalkozni? Sok munkakör van a médiában.

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Broadcast

Hozzászólás Szerző: tau »

ehh, szóval milyen szakon kell végezni, hogy ezzel lehessen foglalkozni? mert ez engem esetleg érdekelne, és még szakirányválasztás előtt vagyok az egytemen... villanykar, szal gondolom az irány jó..

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Broadcast

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nahát! Az NBC-nél dolgozol? :-)

Köszönöm az első kérdést! Nem, csak szeretnék. Illetve... annyira nem is.

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Broadcast

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Néhányan megkerestek a témában, ezért úgy gondoltam, nyitok egy topicot neki. Sok éve zenei, TV és rádió stúdiókban élek, dolgozom, néhány építésében is részt vettem. Szívesen válaszolok az érdeklődő kérdésekre, leginkább hangtechnika terén. Egyéb (nekem kínai) esetekben majd jól megkérdezem nagytudású kollégáimat.
Nahát! Az NBC-nél dolgozol? :-)

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Broadcast

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Néhányan megkerestek a témában, ezért úgy gondoltam, nyitok egy topicot neki. Sok éve zenei, TV és rádió stúdiókban élek, dolgozom, néhány építésében is részt vettem. Szívesen válaszolok az érdeklődő kérdésekre, leginkább hangtechnika terén. Egyéb (nekem kínai) esetekben majd jól megkérdezem nagytudású kollégáimat.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”