Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Notebook

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Notebook

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Notebook

Hozzászólás Szerző: AVX »


Azt már látom,hogy nem árt jól szétnézni:
http://www.plammer.hu/dell_pc_studio_xp ... eger_47439
 
Elég nagy eltéréseket láttam az árakban.
320-400-ig vannak árak ugyanarra a konfigurációra.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Notebook

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ezt néztem ki:
http://www.kventa.hu/szamitogep-konfigu ... ger-2.html
 
Jöhetnek tippek,hogy hol mit érdemes lenne vennem.
Monitorra is.

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Notebook

Hozzászólás Szerző: AVX »


Közben többen lebeszéltek a hordozható gépekről.
Lehet inkább vennénk egy komolyabb asztali gépet.
Az egyik cégünknek lenne,de elsősorban én használnám.
Zenéket töltenék rá.A játék rész nem érdekel.
Egy jó IPS monitort vennék hozzá.
Kb 500-ból kellene kihozni a monitorral együtt.

Avatar
Alby_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2007.12.27., csüt. 20:48
Értékelés: 63

Notebook

Hozzászólás Szerző: Alby_ »


Mire lenne használva a számítógép?
Az mit takar hogy cégnek?
Az említettek inkább játékos notebookok. A 3D kijelző, a bivaly videokártya, óriás proci, 2TB wincsi durván növeli az árat ám munka során nem javít semmit a notebook használatán, igényes kiviteltől is független.
17"-os kijelző elég nagy,súly is, de ha nem közlekednek vele csak autóval akkor kb mindegy a fizikai méret, nem kell hogy kicsi legyen.
HA cél a legmodernebb játékok futtatása útközben, akkor érdemes hasonlók felé menni, de akkor is vigyázni kell mert sok értelmetlen drága dolgot rásóznak az emberre egy ilyenben amire nincs is igazán szükség.
Nagy proci irodai alkalmazásokhoz nem kell, multimédiához sem, de még a játékteljesítmény sem ezen múlik,
akkor van értelme a Core i7-nek ha keményebb dolgokat programoz az ember, vagy videót vág, 3D-ben tervez stb. Core i5 bőven elég lehet mindenhez, a különbözetet más tulajdonságra érdemes költeni.
A 3D kijelzőt egy notebookban amúgy is nevetségesnek tartom, esetleg ott lehetne néha bevetni ha valaki gépész/építész és a reptéren akarja újratervezni a világot valami CAD programban
Egy üzletembernek más tulajdonságoktól lesz jól használható egy gép mint a LAN party-ra járó Vér Pistikének.
Céges gépre a Home Windows lehet hogy nem megfelelő adott esetben, és úgyis át kell húzni egy nagyvállalati verzióval, akkor meg kár kifizetni.
 
Ha nem akar az ember komoly játékokat rendszeresen nyomni, vagy van arra rendes asztali gépe, akkor még a kiegészítő igazi videokártya is felesleges lehet, a prociba épített IGP is bőven megállja a helyét, még multimédiánál is.
Ami mindenképp megéri a plusz pénzt és nagyot dob az általános felhasználói élményen az SSD meghajtó winchester helyett(mellett). A több terrabyte filmet meg nem biztos hogy a notebookon kéne tárolni. (inkább NAS valahol)
 
Vannak az úgynevezett "üzleti" notebookok, amikből persze szintén soxínű a kínálat, sok opció, sok méret, különböző igényekhez, van persze ezekből is sok rosszul sikerült modell és sok jó is.
Általános ismérveik, amikre általában törekednek és hasznosak:
Igényes és funkcionális kivitel, elegáns design, nagy üzemidőre napi sokórás használatra tervezettek, strapabíróbb, SSD, háttérvilágított billenytűk, kis súly, matt kijelző, van extra kicsi és nagy kijelzőjű gép is, esetleg kimondottan nagyvállalati környezethez való kiegészítők (ujjlenyomatolvasó, felügyeleti, biztonsági szolgáltatások)
Dokkoló nagyon hasznos a notebook mellé!
Tipikus elismert márkák a Lenovo, Dell, stb.
 
így elsőre konkrétabb típust nem mondanék,
de ha tényleg cégnél, munkára kéne, akkor pár halvány irányadó paraméternek ezeket javasolnám:
-valami üzleti családú notebook, igényes kivitel
-matt kijelző
-használható billenytűzetkiosztás
-HDMI kimenettel egy hotelban tv-re köthető
-SSD meghajtó, az se baj ha wincsi is van párhuzamosan mellette
Vannak notik amikbe mindkettő betehető, de az optikai meghajtó beáldozásával,
bárhol megoldható a két háttértár. (ez esetben esetleg külső dvd drive amit úgyis alig használ az ember)
-ne kopjon szét idővel a ház
-dokkoló a "főhadiszállásra"
-Kijelző méret és videókártya a konkrét átgondolt igényekhez igazítva.
Adott méreten belül viszont lehetnek nagyobb felbontású opciók is (plusz pénzért).
Érdemes azért meggondolni a kis kijelzős mozgékonyebb notit, az irodában dokkolóval és plusz 20-22" monitorral, lehet hogy hasznosabb.
-mellé egy igényes többgombos wireless egér pl Logitech M705
 
Ilyesmiket vennék figyelembe ...

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Notebook

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szeretnék venni egy komolyabb laptopot a cégnek,kb 500000 Ft-ért.Szerintetek mi lenne a legjobb?
Ezeket néztem ki:
http://www.expansys.hu/samsung-np700g7a ... ty-238124/
http://digiprime.hu/index.php/laptopok/ ... 269-detail
 
Mit és hol vegyek?

Online
Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Notebook

Hozzászólás Szerző: AVX »

Valami új infó?

Vendég

Notebook

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azért a név mellett a strapabírás is más. Egy Acer recseg ropog akkor, amikor a Dellnek még semmi baja. Ezek nem számok, ez más...


Ez kb olyan mint amikor egy iphone 4-et egy samsung mellé raksz.Az egyik,műanyag és recseg,amásik prémium cucc századmiliméteres illesztésekkel.
A Brand gépek drágák,de kapsz is minőséget meg sokéves garanciát,supportot a termék mellé.

Vendég

Notebook

Hozzászólás Szerző: Vendég »


igen mert tudjuk ott a nevet is meg kell fizetni
 
Azért a név mellett a strapabírás is más. Egy Acer recseg ropog akkor, amikor a Dellnek még semmi baja. Ezek nem számok, ez más...

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Notebook

Hozzászólás Szerző: Doky »



Az Edigital nem európai garanciával árulja a dolgait? Mert akkor én kihagynám, ha a garancia fontos.
Bajára kerül a gép? Ha igen, akkor elég lényeges lenne megnézni, melyik márkának van elérhető közelségben szervize. Gépet szerintem csakis személyesen szabad venni. Be kellene menni a Media Marktba, végigpróbálni a különböző márkákat, és a legszimpatikusabbak elérhető modelljeinek utánanézni az interneten.
Nálam Dell, Lenovo, Toshiba jöhetne szóba, esetleg HP. Viszont ezek 110-120k-ról indulnak - Windows nélkül. Szerintem érdemes rászánni a különbséget, de ez az én véleményem. A garancia általában 2 év, a Dellnél 3, de pl. a Toshibához lehet további éveket is vásárolni.


Köszönöm, majd alakul a dolog... kolléganő egy kicsit rugalmatlan (én azt tanácsoltam neki hogy vegyen egy alap gépet olcsón amivel megtanulja a dolgokat... még sosem volt gépe... aztán mikor már átlátja a dolgot... és tudja hogy mi kell neki akkor egy komolyabb gépet szerezzen be. De ezt az anyagiak nem engedik, jó pár évre szól ez a befektetése! )... de nem ok nélkül.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
a11
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.07.20., hétf. 11:13
Értékelés: 0

Notebook

Hozzászólás Szerző: a11 »


Az Edigital nem európai garanciával árulja a dolgait? Mert akkor én kihagynám, ha a garancia fontos.
Bajára kerül a gép? Ha igen, akkor elég lényeges lenne megnézni, melyik márkának van elérhető közelségben szervize. Gépet szerintem csakis személyesen szabad venni. Be kellene menni a Media Marktba, végigpróbálni a különböző márkákat, és a legszimpatikusabbak elérhető modelljeinek utánanézni az interneten.
Nálam Dell, Lenovo, Toshiba jöhetne szóba, esetleg HP. Viszont ezek 110-120k-ról indulnak - Windows nélkül. Szerintem érdemes rászánni a különbséget, de ez az én véleményem. A garancia általában 2 év, a Dellnél 3, de pl. a Toshibához lehet további éveket is vásárolni.

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

Notebook

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Hát igen, de az "én" esetemben csak hazai vásárlás játszik...
 
Egyébként itthon melyik "internetes áruházat" ajánljátok (ahol korrektek és az árak is jók)?


 
Extrem Digital, Aqua. Én ezeknél vásárolgattam ezt-azt és még nem volt velük problémám.
Nagyon kézségesek voltak minden téren.Az áraik is jók(néha)

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Notebook

Hozzászólás Szerző: Doky »



Nem hát. Viszont (majdnem) kijön 100-ból.


Hát igen, de az "én" esetemben csak hazai vásárlás játszik...
 
Egyébként itthon melyik "internetes áruházat" ajánljátok (ahol korrektek és az árak is jók)?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Notebook

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



nem is ér többet szerintem mert nincs dedikált videokarija, kevés ram (2gB) és a procija is csak celeron hiába a gép 17 colos.


Nem hát. Viszont (majdnem) kijön 100-ból.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Notebook

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »



Itt egy egynapos eBay-es ajánlat egy laptopra:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0782198924


 
 
nem is ér többet szerintem mert nincs dedikált videokarija, kevés ram (2gB) és a procija is csak celeron hiába a gép 17 colos.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Notebook

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »



De ezek minden esetben 10-30%-al drágábbak mint a többiek azonos tudás mellett...


 
 
igen mert tudjuk ott a nevet is meg kell fizetni

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Notebook

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Itt egy egynapos eBay-es ajánlat egy laptopra:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0782198924

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Notebook

Hozzászólás Szerző: Doky »



...
Mivel az ismerősödnek csak szinte munkára kell ezért DELL vagy Toshibára szavaznék a megbízhatóság és garanciaidő miatt.
 



De ezek minden esetben 10-30%-al drágábbak mint a többiek azonos tudás mellett...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Notebook

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


nekem speciel packard bell van.
Tavaly decemberben vettem 2 év garival.
Sokan szidták mert ACER mint tudjuk és egy pár tulajnak lefagyott meg ilyenek majd nem indult el, de mint kiderült az nem a gép hanem a HDD hibája, szóval az bármelyikben szarni mehet.
Nekem nincs gondom a HDD- vel.
egy kicsit a billentyűzete nyiszog gépelésnél és újjlenyomatot hagy a kéztámasza, de egyébként megbízható csendes nem melegszik és az enyém speciel a játékokat is szépen viszi ha éppen kell.
Kipróbálás gyanánt az új NFS Hot pursuit II akadás nélkül szépen fut rajta.
 
Igaz ez nem 100E ft de én bővíteni csak arra gondoltam a HDD kiveszem azt beleteszem egy kis 2,5" rackba és utána teszek bele egy jó kis SSD-t Win 7 rendszernek.
 
erről van szó egyébként
 
Mivel az ismerősödnek csak szinte munkára kell ezért DELL vagy Toshibára szavaznék a megbízhatóság és garanciaidő miatt.
 


Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Notebook

Hozzászólás Szerző: Doky »


Tulajdonképpen nén is azt mondtam neki hogy tök mindegy!
A lényeg hogy minél több gari legyen rá.
De gondoltam hátha?
 
Na akkor mi az amit ne!?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Notebook

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »



Szerintem a minőség miatt is. Nekem eddig a HP, a Dell és az ár/érték arányban szerintem nagyon jó Medion laptopokkal nem volt gondom.
http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_23434.htm


 
nem rossz ár csak ez meg netbook

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Notebook

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

ha gari a legfontosabb akkor dell 3 év

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Notebook

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Talán a Fujitsu-Siemens a support miatt macerás kicsit.


Szerintem a minőség miatt is. Nekem eddig a HP, a Dell és az ár/érték arányban szerintem nagyon jó Medion laptopokkal nem volt gondom.
http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_23434.htm

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Notebook

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ki milyen Lapost ajánlana vásárlás előtt?
 
Az egyik kolléganőmnek kell.
Ez az első gépe... főleg netezésre kell... néha letölteni valamit... és néha ki is írni 1-1 cd-dvd-t.
A keret 100e ft és csak új játszik!!!
Minél hosszabb gari is fontos!
 
Ötletek, javaslatok?


Szerintem erre a célra oly mindegy melyiket veszi meg.
Ajánlani meg mindenki mást fog mert mindenkinek mással volt rossz tapasztalata.
Talán a Fujitsu-Siemens a support miatt macerás kicsit.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Notebook

Hozzászólás Szerző: Doky »


Ki milyen Lapost ajánlana vásárlás előtt?
 
Az egyik kolléganőmnek kell.
Ez az első gépe... főleg netezésre kell... néha letölteni valamit... és néha ki is írni 1-1 cd-dvd-t.
A keret 100e ft és csak új játszik!!!
Minél hosszabb gari is fontos!
 
Ötletek, javaslatok?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Hardver”