Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Technics SL1200 mk2 audiophile mod

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Lezárt
erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Re: Technics SL1200 mk2 audiophile mod

Hozzászólás Szerző: erisza »

Sziasztok,

komoly érdeklődés hiányában úgy döntöttem, hogy megmarad. A döntésben az is benne van, hogy mennyi dicséretet kapott :)

A témát zárom...

Üdv.
Szabolcs

erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Re: Technics SL1200 mk2 audiophile mod

Hozzászólás Szerző: erisza »

@frenki485

A GR egy kiváló lemezjátszó! A hangja alig marad el a G/GAE-től, így ár/érték arányban sokkal jobb vétel. Én magam a GR-t nem nagyon módosítanám. A szűrt hálózat (ösvény vagy szűrő) és egy jó tápkábel amúgy is alapból kell minden audiophile láncba minden eszközhöz. Ezen kívül még egy Achromat alátét, egy jobb hangszedő és a súlyban a hangszedőhöz passzoló headshell elég lenne. Esetleg a leválasztást lehetne még javítani egy másik lábbal, vagy egy rezgéscsillapítós alátéttel. Ez így együtt egy kategóriát jelentene felfelé.

Üdv.
Szabolcs

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Technics SL1200 mk2 audiophile mod

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Így, vagy úgy, ez egy nagyon kiválóan és minőségi cuccokkal átépített Technics!
Nekem is MkII volt az első Technics és bár pár sebből vérzett elsőre megkedveltem és jött a kínzó gondolat, hogy annyi szíjhajtású masina után kell egy ilyen, de újonnan, ami klubokat nem látott, nem is fog, és kiszolgál egy életen át.
Így aztán valamivel több mint egy éve van egy 1210 GR-em, ami módosítások nélkül is, az eredeti gyári állapotában 100%-ban kiszolgálja az LP hallgatási igényeimet.
Hogy mit, hogyan, miként kellene módosítani rajta (mások szerint), azon most ne nyissunk vitát, sőt azon sem hogy egy ilyen DD lemezjátszón "eretnekség" az audiofil zenehallgatás...
Egy valami biztos sztem, ennyi pénzért, ezekkel a szuper változtatásokkal-amit a jelenlegi tulaj megspórolt a következő gazdájának-ez egy remek vétel, már további reszelgetésnek, farigcsálásnak nem sok értelme lenne!
Lenne még pár gondolatom, kérdésem, de azt már privátban, az adminok, megintenek, hogy szét Offoljuk az eladási topic-ot... :)
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Technics SL1200 mk2 audiophile mod

Hozzászólás Szerző: vazze »

Szépen sikerült lemezjátszó,biztosan a hangja is jó!
Csak azok a kék ledek... gondolkodik.gif
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
Linn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.03.18., csüt. 20:29
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Technics SL1200 mk2 audiophile mod

Hozzászólás Szerző: Linn »

Én inkább további lemezvásárlásokon törném a fejem, és megállás nélkül hallgatnám kedvenc előadóimat Lp-n. De Te tudod....
Solidsteel asztal, Isotek GII Sigmas tápszűrő
Linn Sondek Lp12,Mose-Hercules, Ittok LVII, EMT HSD 006 MC hangszedő
Marantz SA-15S1
Unison Research Sinfonia+Simply Phono,
Sonus faber Venere 2.5
Kábelek: Van den Hul

erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Re: Technics SL1200 mk2 audiphile mod

Hozzászólás Szerző: erisza »

@azanyos & frenki485 > köszönöm!

A "miért adod el" kérdést otthon is hallottam, csak azzal kezdődött, hogy "elment az eszed..." :)

Az az igazság, hogy közel egy évig tartott, mire kitaláltam, hogy mit-honnan-és-miért alakítok rajta, a beszerzés és a kivitelezés. És végig nagyon élveztem... Most, hogy készen van meg unatkozom :)

Ha elmenne, akkor építek egy újat, mert vannak még ötleteim hozzá és kipróbálnék más módosításokat is. Azért nem is adom hozzá a nagy nehezen összevadászott ritka headshell-eket (1978-as NOS ultrakönnyű Denon magnézium, Yamamoto karbon), a hangszedőimet, stb.

Ha marad, akkor élvezem tovább, mert szuper lett és büszke vagyok rá. Ha elmegy, akkor a bukott összeget felfogom annak, hogy kiélhettem magam a tervezésben, és nekiállhatok egy újnak. Az talán nem titok, hogy többe van, mint amiért feltettem, és ráadásul azt is tudom, hogy ennyiért el sem megy... de ez egy ilyen hobbi :)

Üdv.
Szabolcs

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Technics SL1200 mk2 audiphile mod

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Gyönyörű darab, mestermű az átalakításokkal együtt!
Miért adod el, mi lesz helyette?
Aztán nehogy megbánd... :smile51:
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

azanyos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 722
Csatlakozott: 2012.12.16., vas. 17:06
Értékelés: 78

Re: Technics SL1200 mk2 audiphile mod

Hozzászólás Szerző: azanyos »

Nagyon szép darab gratulálok!

erisza
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2018.07.08., vas. 17:02
Értékelés: 97

Technics SL1200 mk2 audiophile mod

Hozzászólás Szerző: erisza »

Sziasztok,

eladnám (ha el tudom) az erősen módosított Technics SL1200 MK2-es audiophile lemezjátszómat.

A bázis MK2-es nem DJ alatt dolgozott, hanem kizárólag otthoni zenehallgatásra volt befogva. A szerelőm (karbantartás / olajozás miatt viszem egy szakemberhez) szerint kiszolgálna életem végéig az állapota alapján (ha el nem adom :-)

A következő módosítások lettek elvégezve a lemezjátszón:
- belső kábelezés / világítás kicserélve LED-esre
- az RCA nyomtatott áramkör belső földelésűre lett cserélve (Technics1200s.com), így nem kell külön földelni
- a vacak gyári RCA kábelek helyett egy komoly Mogami kábelt és Rean csatlakozókat kapott (Technics1200s.com)
- a hangkarkábel PC-OCC-re lett cserélve
- a hangkar a csak japán piacra szánt audiophile MK4-es modell titán karjára lett cserélve (a titán kart gyári új tartalék eszközként vettem, nem egy lehasznált MK4-esből lett átszerelve)
- minden forrasztás magas ezüsttartalmú ónnal lett elvégezve

A lemezjátszót az alábbi kiegészítőkkel használtam:
- az angol Audio Gold által amerikai dióból kézzel készített doboz, amiben a lejátszó tüskéken ül az eredeti lábai helyett
- Wooden Bull lemezalátét (bivalybőr és parafa kétrétegű alátét)
- PanzerWood 380g-os háromrétegű lemezstabilizátor
- a saját terveim alapján aluminiumból egyedileg készített együttfutó segédkar emberi hajjal és földelési lehetőséggel

A segédkar a 45-ös adapter helyére fixen beilleszthető, és a plexi tető is lecsukható tőle!

Egyben szeretném eladni, de a kiegészítőket esetleg le lehet számolni az árból, ha egyedi ajánlat ezek nélkül érkezne. A lemezjátszót nyilván nem tudom megbontani.

A teljes csomag:
- Audio Gold fadoboz
- módosított SL1200 MK2 az MK4 titánium hangkarral
- Wooden Bull alátét
- PanzerWood stabilizátor
- alu együttfutó kar
- gyári Headshell
- Grado Labs Green hangszedő ajándékba

Az alkuképes irányár a teljes csomagra: 480.000,- Ft

Helyileg Komáromban található, és komoly vételi szándék esetén meghallgatható több hangfallal. A postai átvételt az értéke és a későbbi viták elkerülése végett kizártnak tartom, de ha valaki meghallgatás nélkül is vinné (mert például ismeri), annak 100 Km sugarú körben elviszem személyesen (Budaörsi átadás-átvétel korábban is játszott).

Ajánlatokat privát üzenetben várom, komoly érdeklődés esetén telefonszámot és pontos címet küldök.

Köszönöm a figyelmet!

Üdv.
Szabolcs
1200mk2MOD 1
1200mk2MOD 1
IMG_3034.jpg (1.17 MiB) Megtekintve 1374 alkalommal
1200mk2MOD 2
1200mk2MOD 2
IMG_3031.jpg (1.17 MiB) Megtekintve 1374 alkalommal
1200mk2MOD 3
1200mk2MOD 3
IMG_2950.jpg (1.26 MiB) Megtekintve 1374 alkalommal
1200mk2MOD 4
1200mk2MOD 4
IMG_0274.jpg (1.08 MiB) Megtekintve 1374 alkalommal

Lezárt

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”