Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Telefunken M5b

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Lezárt
Avatar
eizol
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2004.10.16., szomb. 11:55
Értékelés: 110
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Telefunken M5b

Hozzászólás Szerző: eizol »

:smile29:

Avatar
eizol
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2004.10.16., szomb. 11:55
Értékelés: 110
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Telefunken M5b

Hozzászólás Szerző: eizol »

Ha valaki nem ismerné a Telefunken M5-öt, ez a magnó egy Revox PR99-hez vagy az Otari MX-5-höz képest egy óriási előrelépés.
Személy szerint nekem a Studer A80-nál is jobban tetszett.
Egyedül a Nagra volt jobb ettől de ahhoz már nem lehet találni QGB adaptert. Anélkül meg szinte használhatatlan, mert csak a kicsi orsók mennek rá.
Ilyen vétel csak nagyon ritkán lehetséges!
És még mindig ez a zenelejátszás csúcsa!
Siessetek! Vegyétek-vigyétek!

Avatar
eizol
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2004.10.16., szomb. 11:55
Értékelés: 110
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Telefunken M5b

Hozzászólás Szerző: eizol »

Köszönöm a hozzászólást!
Tényleg fantasztikus hang.
Ellenben valószínüleg én fogalmaztam kétértelműen, ezért mindjárt szeretném is tisztázni.
A készülék ára 1 millió
A szalagoké pedig plusz 1 millió.
A magnó sem kapható ettől olcsóbban és a szalagok is majdhogynem féláron vannak ahhoz képest amiért egyesével ki tudom árulni.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Telefunken M5b

Hozzászólás Szerző: viri »

Ez egy brutálisan jó magnó!! Maradandó élmény lett nálam, amikor egyszer itthon hallgathattam jobbnál jobb mester szalagokkal. Talán lehet hogy nincs is ennél jobb forrás, akár hány millióért sem? Lehet, hogy van, de én biztos nem hallottam még ennyire élő zenét megközelítő előadást, semmilyen lp-ről vagy audio pc-ről sem. Meglepődve olvasom, hogy ebben az árban benne van az a sok drága szalag, (valamelyik önmagában 50eft, ha jól emlékszem) hiszen ha jól tudom a magnó önmagában ér ennyit. Na nem akarom hájpolni tovább, csak felkaptam a fejem rá, hogy eladó lett, ha nem így állnék most, ahogy, akkor ennyi szalaggal nagyon sanszos hogy már azon gondolkodnék, hogy csináljak helyet neki :rolleyes:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
eizol
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2004.10.16., szomb. 11:55
Értékelés: 110
Tartózkodási hely: Budapest

Telefunken M5b

Hozzászólás Szerző: eizol »

Sziasztok!

Eladóvá vált tökéletes állapotú Telefunken M5b szalagos magnóm.
Sztereó, de adok hozzá egy tartalék mono fejet is.
Műszaki állapota, tökéletes. 5 hónapja lett rajta minden beállítva és kitisztítva.
Az általa nyújtott hangminőség mind a mai napig messze felülmúlja a digitális forrással vagy LP-vel elérhetőt.

Ára: fix 1.000.000,Ft (ebay-en ennyiért legfeljebb monot találni)
csere sajnos nem érdekel.

Ellenben aki elviszi, az jutányos áron (1.000.000, Ft-ért)megkapja a szalagjaimat is. 96db Ezek nagy többsége Basf PER528, illetve van közte SM468 is, meg néhány Zonal. Ezek Ezek nagy része professzionális mesterszalag másolat illetve van eredeti mesterszalag is közötte. Meg néhány, még bontatlan original szalag.
A szalagok külön nem eladóak.
Ha a magnó elkel és az új tulajdonosnak nem kellenek a szalagok, akkor majd külön beárazom őket.
Budapest
06303323350
IMG_2411.JPG
IMG_2411.JPG (1.61 MiB) Megtekintve 1021 alkalommal

Lezárt

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”