Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd/Sacd javítás

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Sziasztok!

Nem tudom, hol találok erről témát, ezért írok ide.
Tud valaki nagyon jó szervizt, ahol régebbi cuccokat tudnak sikeresen javítani?
Van egy CD67MKII Marantz CD lejátszóm, és lézer egység hibás, amit cserélni kellene. De állítólag nehéz hozzá lézer egységet szerezni, gyárilag az akkori (1999-es modell) Philips csúcs modell volt benne, ha minden igaz.

Köszi
Csak a Marantz! :-D

Avatar
gaben1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2011.10.31., hétf. 11:01
Értékelés: 5

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: gaben1 »

Sziasztok,
hátha valaki találkozott már ilyen jelenséggel:Philips CD140-ről van szó. Sokáig nem hallgattam, de nosztalgiából elővettem. A lemez behelyezés után a tálca visszamegy a helyére, és beolvassa a cd-t. Ha indítom a lemezt, halk ciripelés szól mindkét oldalból, ez ugye a számok között zavaró, de a halkab zenénél is hallható. Ha megállítom a lemezt, csönd van. Az összes elkót kicseréltem (kapmérővel ell) , de a jelenség tovább él.

zitev
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2011.01.27., csüt. 11:39
Értékelés: 4

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: zitev »

Posza írta:
2020.06.08., hétf. 16:01
Két hete vettem észre, hogy a Sony SCD-XB790QS lejátszom nem játsza le minden lemezem SACD rétegét. Van amelyiket nem hajlandó egyszer sem beolvasni, csak CD-ként, van amelyiket a tálca ki be csukása után elindítja... Ezen lehet segíteni kalibrálással, vagy haldoklik a lézer fej?
Éppen most cseréltem komplett fejegységet egy Sony SCD-XB770-ben. Az SCD-XB790-be a szerviz manual szerint KHM-234AMA/J1RP típusú fejegység kell. Rendelsz egyet az Aliexpressről (pl. https://www.aliexpress.com/item/32941262330.html -ez szám szerint nem pontosan ugyanaz, de vélhetően jó lesz), és kb. 15 perc kicserélni (alap-közepes szerviz-felkészültség nem árt). Van egy gyári rövidzár a diódán a statikus feltöltődés ellen (szép nagy buci forrasz-gömb), azt le kell forrasztani (használj földelő mandzsettát!). A csere után nekem minden rendben működik. Ezeknek a diódáknak az élettartama max. 3-5 év. A lejátszó pedig ennél jóval többet ér, úgyhogy érdemes próbálkozni.

Avatar
dtibor1974
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2017.08.22., kedd 16:43
Értékelés: 5

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: dtibor1974 »

Sziasztok!

Marantz SA-11S1 típusú cd lejátszóm a hibrid lemezekkel rendetlenkedik.
"Can't play" nem olvassa a hibrid lemez cd ill. sacd rétegét sem. 36_1_5.gif
Valaki tudna esetleg Budapest környékén szakembert aki ért hozzá?
Valószínű csak 1 portalanítás kellene, a megfelelő helyen...

Köszönettel : Tibor

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Sziasztok
Cserélt már valaki cdm 0- ban lézer diódát? Ha igen akkor hogyan? Kivitelezhető egyáltalán?
Köszönöm

kertam01
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2020.09.07., hétf. 09:16
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: kertam01 »

ONKYO 7711 CD lejátszóm nem forgatja, így be sem olvassa a lemezt. Másik ONKYO 7911 lejátszóm eddig hibátlanul tette a dolgát, most beolvassa ugyan a lemezt de nem mindig indul meg a lejátszás. Tud valaki segíteni a javításban, szakembert, szervizt ajánlani, ahol foglalkoznak ezzel a márkával?
Köszönöm előre is.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Posza »

Két hete vettem észre, hogy a Sony SCD-XB790QS lejátszom nem játsza le minden lemezem SACD rétegét. Van amelyiket nem hajlandó egyszer sem beolvasni, csak CD-ként, van amelyiket a tálca ki be csukása után elindítja... Ezen lehet segíteni kalibrálással, vagy haldoklik a lézer fej?
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
57verses
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2011.06.28., kedd 18:52
Értékelés: 38

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: 57verses »

A DENON DVD-3910 készülékem csak a CD-ket játssza le …
Tud valaki hozzáértő illetőt ajánlani ?
Köszi

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12090
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Ha van valakinek véletlen egy elfekvő Sony KSS240A mechája az keressen már meg privátban.Barátom ősöreg alap Sony-ja haldoklik.Csak eredeti Sony kellene (akár lehet működőképes bontott is)-utángyártottból már megjött.Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Lion10
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.01.06., hétf. 09:31
Értékelés: 0

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Lion10 »

Üdv! Lejátszás közben néha ugrik ilyenkor a képen bekarikázott relé kattan mint mikor számot vált
DSCN5982.JPG
DSCN5982.JPG (2.93 MiB) Megtekintve 3919 alkalommal

Lion10
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.01.06., hétf. 09:31
Értékelés: 0

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Lion10 »

Szia!
Onkyo DX6770-et válalsz?

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Lala64 írta:
2020.01.17., pén. 05:04
Ruben írta:
2019.12.05., csüt. 18:17
Sziasztok
Van egy Phillips CD 303 lejátszóm. A lemez behelyezése és indítása után kb. két fordulatot tesza lemez majd megáll. tudtok esetleg valakit aki orvosolni tudná a problémát?
Köszönöm leborulok.gif
Üdv!
Kiderült a hiba oka?
Épp küzdök egy ilyennel és arra jutottam, hogy a pörgető motor kuka

Igen úgy néz ki hogy a motor a ludas

Avatar
Kobuc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018.01.29., hétf. 09:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Re: PRIMITÍV CD TÁLCÁK PROBLÉMÁJA

Hozzászólás Szerző: Kobuc »

dragonweed írta:
2020.01.11., szomb. 22:30
Kobuc írta:
2020.01.11., szomb. 11:06
A 80-as évek nagy találmánya volt, hogy a cd tálcán volt három aprócska gumibak a cd lemez védelme érdekében. A lemezt a gumibakokra helyeztük, nem surlódott közvetlenül tálca kemény műanyag felületéhez. Arra gondoltam a mostani lejátszókat tuningolhatnánk bútorboltban kapható öntapadós apró filckorongokkal. Csupán 2mm-el kerülne feljebb a lemez. Szerintetek a házi megoldás okozna valami problémát ez a működésben?
A 2mm szerintem sok lesz... Több CD játszónál a mechanika nem fogja annyira elemelni a lemezt, hogy a filckorongok ne érjenek hozzá a lemez alsó oldalához. 100 Ft-os boltokban, Pepco-ban lehet kapni ilyen csomagot, amiben különböző átmérőjű és vastagságú öntapadós filc és habgumi korongok vannak. A képen levők 10 mm átmérőjűek és 1 mm vastagok, ezek jók lehetnek majdnem minden lejátszóhoz.
Megvettem a pepco-s korong készletet. Három ponton ragasztottam fel a tálcákra a legapróbb feketéket. mind a négy cd játszómon elvégeztem a beavatkozást. Pöpecül működik a dolog. A maradék korongokból még jutott a barátomnak is. Köszönöm!

Avatar
Kobuc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018.01.29., hétf. 09:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

PRIMITÍV CD TÁLCÁK PROBLÉMÁJA

Hozzászólás Szerző: Kobuc »

A 80-as évek nagy találmánya volt, hogy a cd tálcán volt három aprócska gumibak a cd lemez védelme érdekében. A lemezt a gumibakokra helyeztük, nem surlódott közvetlenül tálca kemény műanyag felületéhez. Arra gondoltam a mostani lejátszókat tuningolhatnánk bútorboltban kapható öntapadós apró filckorongokkal. Csupán 2mm-el kerülne feljebb a lemez. Szerintetek a házi megoldás okozna valami problémát ez a működésben?

Lion10
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.01.06., hétf. 09:31
Értékelés: 0

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Lion10 »

Üdv!
Onkyo DX6770 javítására keresek hozzáértő szakembert!
Köszönöm!

Lion10
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.01.06., hétf. 09:31
Értékelés: 0

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Lion10 »

Írtam!

Avatar
busman20
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.07.15., szer. 12:52
Értékelés: 3

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: busman20 »

Üdv! Van egy philips cd 614 lejátszóm. Beolvassa a gyári/írott lemezeket,azonban lejátszás közben megáll,és ilyenkor a kijelzőn az ERROR üzenet jelenik meg.Mi lehet a probléma?

"A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd."
 
Daniel Nathan Leone

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: BLX »

taki35 írta:
2019.12.24., kedd 09:47
Sony SCD-XA777ES, CDP-X707ES, CDP-XA50ES CDP-XA55ES, MDS-JA555ES, MDS-JA50ES, MDS-JB980QS, DT-2000ES, DTC-77ES, TCK-990ES, Tascam DA45HR, készülékek szervízelésére keresek magyarországon szakembert.
Beállítás, tisztítás, szjak cseréje, stb...
Korábban ca 10 éve volt egy szervíz Bp-n a Rottenbiller utcában, de nem tudom mi lett velük elveszett a kontaktom.
Kinek milyen tapasztalata van ezen a téren, kit tudnátok ajánlani?

ui.
Kellemes Ünnepeket minden forum tagnak.
Én nem CD-zek ugyan, de ha lenne ilyen jellegű szervizelni valóm, ezekkel a műhelyekkel konzultálnék:

http://retrohifi.hu
http://www.retroaudio.hu/doc/rolunk.php
http://totel.hu
http://soneraudio.hu/gyartas-fejlesztes-szerviz.html
Tunerman memberlist.php?mode=viewprofile&u=10690

Avatar
taki35
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 23:38
Értékelés: 2

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: taki35 »

Sony SCD-XA777ES, CDP-X707ES, CDP-XA50ES CDP-XA55ES, MDS-JA555ES, MDS-JA50ES, MDS-JB980QS, DT-2000ES, DTC-77ES, TCK-990ES, Tascam DA45HR, készülékek szervízelésére keresek magyarországon szakembert.
Beállítás, tisztítás, szjak cseréje, stb...
Korábban ca 10 éve volt egy szervíz Bp-n a Rottenbiller utcában, de nem tudom mi lett velük elveszett a kontaktom.
Kinek milyen tapasztalata van ezen a téren, kit tudnátok ajánlani?

ui.
Kellemes Ünnepeket minden forum tagnak.

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Sziasztok
Van egy Phillips CD 303 lejátszóm. A lemez behelyezése és indítása után kb. két fordulatot tesza lemez majd megáll. tudtok esetleg valakit aki orvosolni tudná a problémát?
Köszönöm leborulok.gif

Avatar
kisvonat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2015.04.18., szomb. 13:14
Értékelés: 8

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: kisvonat »

Sziasztok,

Van egy yamaha cdx-496-os lejátszóm. Két hibája is van: a tálca nem mindig nyílík ki illetve, hogy néha kihagy illetve berecseg. Tudnátok valakit ajánlani aki orvosolni tudja a probámát, egy általános átnézés sem ártana neki? :)

Előre is köszönöm!

Avatar
bibababa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 706
Csatlakozott: 2008.02.05., kedd 11:35
Értékelés: 42

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: bibababa »

Sziasztok !
Roksan cd játszó szervizelését ki végzi magyarországon. Kihez érdemes beadni.
Esetleg A Totel ?

Avatar
IfjGusztav
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.11.08., csüt. 18:17
Értékelés: 4

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: IfjGusztav »

Sziasztok

Van egy Primare D20-as CD játszóm és keresek valakit aki rendbe tudja rakni. A fő probléma, hogy bemelegedés után (20-40 perc), időnként pár másodpercre statikus zaj hallatszik. Amikor már elkezdem azt hinni hogy meggyógyult elkezdi. Ezen kívül az rca csatlakozókat, meg egy kondenzátort én cseréltem ki benne, erre is rá lehetne nézni, meg esetleg egyéb szükséges karbantartást végezni a koránál fogva.

Előre is köszönöm a javaslatokat

Avatar
stromfeusz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.31., kedd 22:48
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: stromfeusz »

Sziasztok !

Van egy Creek Evo CD lejátszóm. A cd tálcát több nap pihenő után csak "kézi" segítséggel hajlandó nyitni. Én nem szeretnék belenyúlni, kit javasoltok, kit keressek meg a javítással?

Budapesti cím lenne az ideális.

Avatar
keresztes33
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2016.05.06., pén. 18:23
Értékelés: 47
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

Végighallgattam a tesztlemezeket, és minden rendben van, megcserélve az RCA kábelt: tökéletes az áthallás, a frekvencia menetek, a polaritás, stb. :tutiok:
Elméletileg lehetne javítani ezt a "hibát"? Mit kéne megnézni, esetleg cserélni?

Válasz küldése

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”