Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Cd/Sacd Javítás

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
istvn966
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Re: Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: istvn966 »

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Vincent CDS6-om, ami torz jelet ad ki. Olyan, mint túl lenne vezérelve. Van valakinek hasonló tapasztalata? Hogyan lehetne orvosolni a problémát, szervizelhető? Köszönöm szépen a válaszotokat.

Vájtszemű
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 10

Hozzászólás Szerző: Vájtszemű »

Totel, XIV. ker.

Tom71

Hozzászólás Szerző: Tom71 »

Sziasztok

Denon 3930 as lemez olvasas nem nagyon megy. Kb minden 10. lemezt olvassa azt is bizonytalanul. Budapest, Szentendre környéken valaki foglalkozik javitassal?
Koszonom

zitev
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: zitev »

vintagehifi írta:
2020.11.02., hétf. 08:57
Philips cdm 2/10 mechanikába mekkora ékszíj kellene és kis hazánkban hol tudnék venni hozzá?
Ha nem ragaszkodsz kishazankhoz, akkor pl az aliexpressrol szazasaval kapsz pakkban ekszijat nehany dollarert, aztan kivalogatod, melyikre van szukseged.

vintagehifi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 19

Hozzászólás Szerző: vintagehifi »

Philips cdm 2/10 mechanikába mekkora ékszíj kellene és kis hazánkban hol tudnék venni hozzá?

keresztes33
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 28

Hozzászólás Szerző: keresztes33 »

Az Alisca Orange-nál javították a fejcserére szoruló idős CD lejátszómat (Kormos János). Korrektül, emberi áron dolgoztak.
Garanciával gyári fejet építettek be, tökéletesen működik azóta a lejátszó.

bravo.gif

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 260

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

zitev írta:
2020.10.29., csüt. 15:32
Alex_Aston írta:
2020.10.29., csüt. 10:22
zitev írta:
2020.10.29., csüt. 10:01

Mi a hibajelenség? Mi alapján lett kimondva, hogy hibás a lézeregység?
Itt azt mondja a szaki, hogy amíg életjel van a lézerben (a lemez felpörög, beolvassa TOC-ot, mozog a lencse, stb.), addig valószínűleg minden egyéb más lehet a probléma oka (jellemzően rossz kalibráció, poros lencsék, stb.). Hacsak nem lett eltekergetve a dióda nyugalmi árama, akkor valószínűleg inkább más lesz az oka az olvasási hibának (ha pedig el lett, akkor úgy is kuka, mert hamarosan kiég.)
Szia!

Köszi az infót. Ma bevittem egy másik szervizben, ahol a hiba elmondására azt mondták, hogy tudják javítani.
Ide vittem, jókat írtak amúgy erről a helyről.
http://www.szerviz-futar.hu/

Meglátjuk.

Üdv
Csak a Marantz! :-D

zitev
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Alex_Aston írta:
2020.10.29., csüt. 10:22
zitev írta:
Alex_Aston írta:
2020.10.29., csüt. 07:40
Sziasztok!

Nem tudom, hol találok erről témát, ezért írok ide.
Tud valaki nagyon jó szervizt, ahol régebbi cuccokat tudnak sikeresen javítani?
Van egy CD67MKII Marantz CD lejátszóm, és lézer egység hibás, amit cserélni kellene. De állítólag nehéz hozzá lézer egységet szerezni, gyárilag az akkori (1999-es modell) Philips csúcs modell volt benne, ha minden igaz.

Köszi
Szia!

Nem olvassa be a CD-ket, csak 10-ből 1x, vagy még rosszabb arányban. A pozicionáló motor javítva lett, az jó, meg minden más elvileg ki lett zárva.
Meg 21 év után "elfáradnak" ezek, vagy nem?

Üdv
Itt azt mondja a szaki, hogy amíg életjel van a lézerben (a lemez felpörög, beolvassa TOC-ot, mozog a lencse, stb.), addig valószínűleg minden egyéb más lehet a probléma oka (jellemzően rossz kalibráció, poros lencsék, stb.). Hacsak nem lett eltekergetve a dióda nyugalmi árama, akkor valószínűleg inkább más lesz az oka az olvasási hibának (ha pedig el lett, akkor úgy is kuka, mert hamarosan kiég.)

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

zitev írta:
Alex_Aston írta:
Sziasztok!

Van egy CD67MKII Marantz CD lejátszóm, és lézer egység hibás, amit cserélni kellene. De állítólag nehéz hozzá lézer egységet szerezni, gyárilag az akkori (1999-es modell) Philips csúcs modell volt benne, ha minden igaz.

Köszi
Szia!

Nem olvassa be a CD-ket, csak 10-ből 1x, vagy még rosszabb arányban. A pozicionáló motor javítva lett, az jó, meg minden más elvileg ki lett zárva.
Meg 21 év után "elfáradnak" ezek, vagy nem?

Üdv

zitev
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Alex_Aston írta:
Sziasztok!

Köszi

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Szia!

Köszi az infókat. Én rendelgetni nem akarok, nem is tudnám szerelni...
Olyan helyet keresek, ahol megjavítják, én kifizettem, és aztán tudom hallgatni még jó pár évig :)
Persze B terv, hogy veszek egy új CD6007 modellt, de ha van a 170e Ft-nál olcsóbb megoldás, akkor inkább azt választom, mert én szeretem ezt a lejátszót, azt, amire nekem szükségem van, tudja.

Totelnek írtam este mailt, remélem válaszolnak hamarosan.
Csak gondoltam itt is kérdezek, mert láttam, hogy vannak itt is hozzá értő emberek, akik akár meg is csinálhatják.

Üdv

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 4020

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Alex_Aston írta:
2020.10.29., csüt. 08:11
Sziasztok!

Van egy lézer hibás Marantz CD67MKII gold lejátszóm.
Tudja ezt itt valaki javítani, vagy tudja, hová érdemes fordulni? Voltam vele az általam eddig ismert hifiszerviz.hu helyen a nagykörúton, ott két lézer egységet is rendelt bele a mester, de nem indult el velük. A régi el elindul, csak az ugye hibás, és 10-ből egyszer olvassa be kb. a lemezt.
Ha minden igaz, az akkori (1999 modell év) Philips csúcs modell van benne.
Totel szervizt találtam meg a neten, de nem tudom, hogyha valaki már nem boldogult vele, aki elvileg nem kókler, akkor más meg tudja e javítani.

Köszi.
Szia
Kezdésnek átraktam a kérdésed, ide a helyére.
A gépedben Philips CDM12.1 mechanika van, itt megnézheted te is:
http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm#M
Egyébként ez tudtommal megegyezik a CDM12.10 , VAM1201 és VAM1202 néven emlegetett típusokkal.
Az említett mechanika csak egy "mezítlábas" sok gépben használt Philips, a csúcs akkor a CDM12Pro volt.A dolgod azért lesz nehéz, mert ebből gyári új NOS (new old stock) darabot nehéz lesz találni, akár komplett mechanikát keresel, akár csak lézert.
Az ebay és az Alibaba /Aliexpress tele van olcsó, (originalnak mondott) utángyártott darabbal:
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... r&_sacat=0
https://www.aliexpress.com/i/32811083484.html
Szóval henéz kifogni egy biztosan eredetit, talán jobb megvenni donornak egy még működőképes cd játszót ugyanezzel a lézerrel / mechanikával és átmenteni abból.
Szerintem kérdezz rá a Totelnél, hogy original Philips-et tudnak-e bele rakni - bár már mindenhol ezeket az utángyártott szutykokat pakolgatják bele.
Üdv
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Sziasztok!

Van egy lézer hibás Marantz CD67MKII gold lejátszóm.
Tudja ezt itt valaki javítani, vagy tudja, hová érdemes fordulni? Voltam vele az általam eddig ismert hifiszerviz.hu helyen a nagykörúton, ott két lézer egységet is rendelt bele a mester, de nem indult el velük. A régi el elindul, csak az ugye hibás, és 10-ből egyszer olvassa be kb. a lemezt.
Ha minden igaz, az akkori (1999 modell év) Philips csúcs modell van benne.
Totel szervizt találtam meg a neten, de nem tudom, hogyha valaki már nem boldogult vele, aki elvileg nem kókler, akkor más meg tudja e javítani.

Köszi.

Alex_Aston
Törzsvendég
Törzsvendég

Sziasztok!

Köszi

gaben1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: gaben1 »

Sziasztok,
hátha valaki találkozott már ilyen jelenséggel:Philips CD140-ről van szó. Sokáig nem hallgattam, de nosztalgiából elővettem. A lemez behelyezés után a tálca visszamegy a helyére, és beolvassa a cd-t. Ha indítom a lemezt, halk ciripelés szól mindkét oldalból, ez ugye a számok között zavaró, de a halkab zenénél is hallható. Ha megállítom a lemezt, csönd van. Az összes elkót kicseréltem (kapmérővel ell) , de a jelenség tovább él.

zitev
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Posza írta:
2020.06.08., hétf. 16:01
Két hete vettem észre, hogy a Sony SCD-XB790QS lejátszom nem játsza le minden lemezem SACD rétegét. Van amelyiket nem hajlandó egyszer sem beolvasni, csak CD-ként, van amelyiket a tálca ki be csukása után elindítja... Ezen lehet segíteni kalibrálással, vagy haldoklik a lézer fej?
Éppen most cseréltem komplett fejegységet egy Sony SCD-XB770-ben. Az SCD-XB790-be a szerviz manual szerint KHM-234AMA/J1RP típusú fejegység kell. Rendelsz egyet az Aliexpressről (pl. https://www.aliexpress.com/item/32941262330.html -ez szám szerint nem pontosan ugyanaz, de vélhetően jó lesz), és kb. 15 perc kicserélni (alap-közepes szerviz-felkészültség nem árt). Van egy gyári rövidzár a diódán a statikus feltöltődés ellen (szép nagy buci forrasz-gömb), azt le kell forrasztani (használj földelő mandzsettát!). A csere után nekem minden rendben működik. Ezeknek a diódáknak az élettartama max. 3-5 év. A lejátszó pedig ennél jóval többet ér, úgyhogy érdemes próbálkozni.

dtibor1974
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: dtibor1974 »

Sziasztok!

Marantz SA-11S1 típusú cd lejátszóm a hibrid lemezekkel rendetlenkedik.
"Can't play" nem olvassa a hibrid lemez cd ill. sacd rétegét sem. 36_1_5.gif
Valaki tudna esetleg Budapest környékén szakembert aki ért hozzá?
Valószínű csak 1 portalanítás kellene, a megfelelő helyen...

Köszönettel : Tibor

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 36

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Sziasztok
Cserélt már valaki cdm 0- ban lézer diódát? Ha igen akkor hogyan? Kivitelezhető egyáltalán?
Köszönöm

kertam01

Hozzászólás Szerző: kertam01 »

ONKYO 7711 CD lejátszóm nem forgatja, így be sem olvassa a lemezt. Másik ONKYO 7911 lejátszóm eddig hibátlanul tette a dolgát, most beolvassa ugyan a lemezt de nem mindig indul meg a lejátszás. Tud valaki segíteni a javításban, szakembert, szervizt ajánlani, ahol foglalkoznak ezzel a márkával?
Köszönöm előre is.

Posza
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 265

Hozzászólás Szerző: Posza »

Két hete vettem észre, hogy a Sony SCD-XB790QS lejátszom nem játsza le minden lemezem SACD rétegét. Van amelyiket nem hajlandó egyszer sem beolvasni, csak CD-ként, van amelyiket a tálca ki be csukása után elindítja... Ezen lehet segíteni kalibrálással, vagy haldoklik a lézer fej?
AV-rendszer: SONY Bravia KDL-40HX850 3D SMART TV, SONY BDP-S790  3DBD-játszó, SONY SCD-XB790QS  SACD/CD-játszó, SONY STR-DA3400ES  7.1-es av-receiver, COLUMBIA DAP  D/A beltéri, T-home  settopbox,  JBL TLX-8-as frontok, JBL TLX-2-es center, JBL TLX-2-es surroundok, JBL DIGITAL10-es subwoofer, PROFIGOLD RCA-k, HAMA HDMI-k, MONITOR ATMOS AIR silver hangfal kábelek, BELKIN zavarszűrős elosztó, és GALGAHANG hifiállvány.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

57verses
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 23

Hozzászólás Szerző: 57verses »

A DENON DVD-3910 készülékem csak a CD-ket játssza le …
Tud valaki hozzáértő illetőt ajánlani ?
Köszi

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 4020

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Ha van valakinek véletlen egy elfekvő Sony KSS240A mechája az keressen már meg privátban.Barátom ősöreg alap Sony-ja haldoklik.Csak eredeti Sony kellene (akár lehet működőképes bontott is)-utángyártottból már megjött.Köszi.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Lion10

Hozzászólás Szerző: Lion10 »

Üdv! Lejátszás közben néha ugrik ilyenkor a képen bekarikázott relé kattan mint mikor számot vált
DSCN5982.JPG
DSCN5982.JPG (2.93 MiB) Megtekintve 2369 alkalommal

Lion10

Hozzászólás Szerző: Lion10 »

Szia!
Onkyo DX6770-et válalsz?

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 36

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Lala64 írta:
2020.01.17., pén. 05:04
Ruben írta:
2019.12.05., csüt. 18:17
Sziasztok
Van egy Phillips CD 303 lejátszóm. A lemez behelyezése és indítása után kb. két fordulatot tesza lemez majd megáll. tudtok esetleg valakit aki orvosolni tudná a problémát?
Köszönöm leborulok.gif
Üdv!
Kiderült a hiba oka?
Épp küzdök egy ilyennel és arra jutottam, hogy a pörgető motor kuka

Igen úgy néz ki hogy a motor a ludas

Válasz küldése

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”