Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd/Sacd javítás

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Avatar
carcass69
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.08.10., kedd 08:35
Értékelés: 1

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: carcass69 »


Üdv Mindenkinek!
Pár hónapja vettem egy használt Harman Kardon FL8300-as 5 cd-s lejátszót. Tökéletesen is működött, de kábé két hete error-t mutatott a kijelzője, és nem működött, nem olvasta be a lemezeket. Elvittem egy helyi szakemberhez, aki szerint átvágtak vele. Szerinte a régi tulaj szétszedte, és rosszul rakta össze. Véleménye szerint ezek az öt cd-s megoldású gépek úgy működnek, mint az autó motorja, vagyis a meghajtás: ha nem kerül a megfelelő helyre a tálca, nem tudja beolvasni az 1-es lemezt, így már nem működik rendesen a többi sem, és gyakorlatilag javíthatatlan az egész. Mi a hozzáértők véleménye? Tényleg mehet a kukába?
Előre is köszönöm a válaszokat: L.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Sajnos elromlott az Arcam Alpha 5 cd-játékosom. Rettenetesen pörög akár kell, akár nem. Elvittem egy helyi szerelőhöz, aki belenézett, átnézte, bemérte amit lehetett, és azt állapította meg, hogy a motorvezérlő elektronika ment tönkre, szerinte csak alaplapcsere segít, ill. alighanem valamilyen IC-t kéne cserélni, ami neki nem megy.
A hozzáértőktől kérdezem: van-e remény ilyen esetben? Van-e olyan szakember a környéken, aki tudna valamit kezdeni egy ilyen esettel? Nem tartom valószínűnek, hogy alaplapot könnyű lenne szerezni hozzá, de talán van más megoldás is.
Vagy kuka?
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Shanyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 10:32
Értékelés: 17

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Shanyi »


Kedves Zoltán!
 
Vállalnád, hogy átnézel és beállítassz egy Thorens TD 2001-est?
 
Üdvözlettel: Shanyi (30) 922 63 01

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »


Sziasztok!
Philips DVDR9000 játékosom van 2db, az egyik starting feliratnál megáll és sehova tovább, a másiknak HDMI kimeneten zöldes árnyalatú a képe. Philips szerviz nem tudta javítani, valaki itt esetleg tudna segíteni?
Válaszokat PÜ-ben várok, köszönöm.
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Áthoztam ide a kérdésemet, a cd-játszós topicban nem jártam sok sikerrel:
Tegnap belekukkantottam a cd-játszómba (lásd lent), egy csatlakozót akartam ellenőrizni. Azt tapasztaltam, hogy meleg a készülék, méghozzá a trafója meglehetősen. A gép legalább egy napja nem volt bekapcsolva, és mivel elég régi, jó kis igazi nyomógombja van, nem a ma szokásos készenléti kapcsoló. Egyébként a működésében elvileg nincs hiba, de azért megkérdezném: ez mennyire természetes dolog? Lehet ez valamilyen hibajel, vagy ennek így kell működnie?
Hangsúlyozom: úgy melegszik, hogy nincs bekapcsolva.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Edy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 19:57
Értékelés: 77

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Edy »


1. pont megoldva - a második kapcsolónál(zöld szálak) hiányzott a müanyag, így a tálca nem tudta kapcsolni.
Csoda, hogy nem szúrta ki a szemem:)
 
http://www.audiocave.eu/images/CD8400_innen.jpg

Avatar
Edy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 19:57
Értékelés: 77

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Edy »


Hello!
 
Kettő darab kérdésem lenne...
 
1. Grundig CD8400, CDM2/29 - indítás után a lemezforgató motor megmozdul egy kicsit,de
nem forog, 3-4 másodpercig motor zúgás (nem a tálca motor és gondolom, nem is a
lemezforgató...), majd kiadja a tálcát. Motorhiba, vagy a vezérlő elektronikával lenne gond...
 
http://www.audiocave.eu/images/CD8400_kpl.jpg
http://www.audiocave.eu/images/CD8400_innen.jpg
http://www.audiocave.eu/images/CD8400_platine.jpg
http://www.audiocave.eu/images/CD8400_laser.jpg
 
 
 
 
 
2. Led-es kijelzőkkel kapcsolatba (pl.régi Philips CD-k), néha hiányoznak szegmensek - a led
bekapcsolás után pár másodpercig kigyúl, majd újra hiányos marad a kijelző.
Lehet-e orvosolni? Elég gyakori probléma, talán mást is érdekel...
 
Köszönöm

Avatar
Hifikedvelő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.20., vas. 13:43
Értékelés: 6

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Hifikedvelő »


Üdv Wireman!
Az alábbi problémával fordulnék hozzád:
Van egy DCD 1500 (valamikor tudomásom szerint a 80-as évek második felében készült)CD lejátszóm.Mostanában néha egyes számoknál megakadt és ott ugrálva nem haladt tovább. Ha leállítottam a lejátszást, és újra elindítottam akkor szépen beolvasta s le is játszotta.
Legújabban (lehet hogy a szobában levő meleg is hozzájárul)pedig időnként meg sem látja a benne levő lemezt. Tálca ki, tálca be, és már játssza is hibátlanul.
Mi a véleményed mi okozhatja ezt?
Köszönöm válaszod!

Avatar
vtomcsire
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010.01.17., vas. 16:49
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: vtomcsire »



Szia!
 
Köszi,sajna én sem találtam semmi használható infót. !36_7_11.gif


Szia!
 
Én a 1202/19-es mechanikával egy USHER CD-100-as játékosnál találkoztam. Sajnos fejhibás volt és csak a hagyományos fejeket lehetett beszerezni, azaz a 1202/12-est. Igaza van Wireman-nak, hogy kivitelt jelöl a per után. Sajnos a 19-est nem lehet itthon kapni. Ezért én átültettem a 19-es szalagkábelét a 12-es új pickupra. Teljesen megegyezik. Majd egy kis beállítás és lőn hang . A műtétről vannak képeim is. Érdekel vkit? Üdv!

Avatar
zolaas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011.01.15., szomb. 20:14
Értékelés: 4

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: zolaas »

Üdv mindenkinek! A mai napon kezem ügyébe került 1 Yamaha 1030-as játékos, makulátlan külsővel. Viszont van vele 1 kis probléma. Akármit beolvas, de kb a lemez 75%-nál lehal. Tálca ki és máris megy ujra akár ugyanonnan is. ah új lemezt kap az is indul szépen csak hát az is megáll egy idő múlva. ez milyen hiba lehet? Érdemes lenne ezzel foglalkozni? A segítségetek előre is köszönöm!

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Hello Wireman!
Írtam neked p.ü-t!
Üdv: nebulo

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tothn »

Szia Wireman: vállalsz még CD javítást? Nagyon csönd van most ebben a topicban.
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Avatar
zsborg
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.05.26., pén. 22:58
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: zsborg »


Sziasztok.
 
Nekem egy Philips CDC-935-ös dobta be a kulcsot.
Szét kellet szednem a szalagkábel és kenés miatt. A szalagkábel sérült volt (nem lehetett sehol kapni) ezért összetoldoztam. A kijelző és a tálcakezelés működik, tehát a szalagkábel ok.
(cd fejhez nem nyúltam mert azzal nem volt gond)
Most úgy néz rendben működik, mindent kijelez, kezeli és forgatja a tálcát viszont nem játsza le a lemezeket,
úgy érzékeli nincs benne CD.
 
Mit lehetne még kezdeni vele?

Avatar
NGA
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2005.04.11., hétf. 10:54
Értékelés: 4

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: NGA »



Akkor valószínűbb, hogy a lemezekkel válogatósabb.
Fekete lemez az a Memorex?


 
Nem, a 60 Ft-os gagyi az.

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Jobb ez így!
 

Hali!Itt egy új változat!



CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
brekike
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.01.01., szomb. 14:54
Értékelés: 4

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: brekike »


Hali!Itt egy új változat!

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: robert »


Szia!
 
Köszi,sajna én sem találtam semmi használható infót. !36_7_11.gif

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Szia!
 
Körülnéztem, de nem találtam erre a kérdésre választ...
 
Átlag a szalagkábel csatlakozópontjainak számát szokták jelölni pl /15 ami 15pint jelent, de nem biztos hogy ebben az esetben is erről lenne szó mert volt CDM 12.1/05 5pin-es pickup-el még nem találkoztam.
 
 

Feltenném itt is a kérdésem mert a másik topikban nem jött válasz.
 
Tudja valaki,hogy PHILIPS 1202/19 ill. 1202/12 között mi az érdemi különbség?
Valamint csereszabatos a kettő egymással?
 
A mechanika ránézésre ua. csak az olvasófej lenne a különbség?
 
Válaszokat előre is köszönöm!



CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: robert »


Feltenném itt is a kérdésem mert a másik topikban nem jött válasz.
 
Tudja valaki,hogy PHILIPS 1202/19 ill. 1202/12 között mi az érdemi különbség?
Valamint csereszabatos a kettő egymással?
 
A mechanika ránézésre ua. csak az olvasófej lenne a különbség?
 
Válaszokat előre is köszönöm!

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Wireman »


Szia!
 
Valószínű, hogy táp hibás, vagy a szervó elektronika.
 

Sziasztok!
 
Hozzám került egy első szériás Alto cd játszó ami teljes sztrájkba vonult. Kijelzője nem mutat semmit, a tálcát nem tolja ki, a lemezt nem pörgeti fel, csak halkan zúg, és kikapcsoláskor zizzent egyet az optikán (még látok :-)... Ráadásul az optika sem tűnik olyan kristálytisztának mint az öreg filipszeimben.
 
Vajon érdemes lehet vele még foglalkozni/rákölteni?



CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Avatar
zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 20:11
Értékelés: 199

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »


Sziasztok!
 
Hozzám került egy első szériás Alto cd játszó ami teljes sztrájkba vonult. Kijelzője nem mutat semmit, a tálcát nem tolja ki, a lemezt nem pörgeti fel, csak halkan zúg, és kikapcsoláskor zizzent egyet az optikán (még látok :-)... Ráadásul az optika sem tűnik olyan kristálytisztának mint az öreg filipszeimben.
 
Vajon érdemes lehet vele még foglalkozni/rákölteni?
Tidal=>Macmini=>KondoKSLUSB=>CoreAudioTranszport=>KSLdigiIC=>EARAcute3=>SAEC1980=>Almarro A205=>SAEC SPC700=>Audio Note AN-E/D vagy lapitopi =>SAEC USB =>Surricata =>KSLdigiIC=>QuadCDP99=>SAEC1980=>Markaudio Tozzi integrált 47Lab erősítővel :-)

Avatar
brekike
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.01.01., szomb. 14:54
Értékelés: 4

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: brekike »

Le-le!Készül az ezüst!NUMARK FOREVER !

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Szia Góré!Na milyen lett?


 
Szép lett a Numark.

Avatar
Wireman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2007.08.02., csüt. 14:16
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Wireman »


ŰŰŰ Szépre sikerült...
Feliratot lekaptad?

CD: Denon DN-C635 AMP: Electrocompaniet Ampliwire 100 Front: Chario Hiper 2000MKII, Tannoy ST50, Söund Arts DT1600 Headphones: Sennheiser HD25-1 MKII
DVD: Samsung HD945, Marantz DV 4001 Receiver: Marantz SR4500 AV Front: Mission m33 MOD Center: Mission m3c2i Surround/SBack: Mission m31i SUB 2db Tannoy R15 MOD (készülőben) Kábelek: D.I.Y. ezüst RCA&SPKR Rendszer állvány: OEM Spider TV: Panasonic TH42PZ8ES Media Player: HP Pavilion DV7-4070eo

Válasz küldése

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”