Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd/Sacd javítás

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: NZS »

Itt sincs túl nagy mozgás... NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: NZS »

Blaupunkt autórádió bekapcsolás után 1-5 perc után indokolatlanul felhangosodik, potival nem szabályozhatóan, csak kikapcsolni lehet. Újra bekapcsolva valameddig jó, utána dettó... Ez mitől lehet? NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
leonel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2012.05.21., hétf. 11:43
Értékelés: 73

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: leonel »


Sziasztok,
 
 
Yamaha cd játszó javításához keresnék Pesti oldalon szakértőt.
Nem olvassa be a lemezeket.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Sziasztok!
 
Tud valaki emberkét Marantz CD-73 opika beállításhoz (néha olvas csak) és átnézéshez?
 
üdv!

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 65

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: SFI »

Hová tünt Daemon Hill után Wireman is?
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 65

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: SFI »

Wireman??
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »

Megoldom, tárgytalan.
DIYAUDIO.HU

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »


Sziasztok!
 
Van egy problémám. A 963 SA lejátszó kezdi nem jól olvasni a lemezeket.
Javításban tudnátok-e segíteni, vagy tippet adni, mi kell bele? Nem szedtem még szét.
 
Köszönöm.
DIYAUDIO.HU

Avatar
future
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.11.21., hétf. 13:54
Értékelés: -8

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: future »


Sziasztok,
 
ha van itt valaki aki profi a CD lejátszók javításában (felsö kategoriás cd-röl van szó),keressen meg,volna neki egy finom kis munka... de csak ügyes kezü,profi keressen privátban.
 
Köszi.

Avatar
Batu66
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.06.12., kedd 21:15
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Batu66 »


Szia!
 
Nekem egy Sony CDP-750 CD lejátszóm van és nem forgatja meg rendesen a lemezt, néha egyáltalán nem. Valószínűleg a forgató motor haldoklik, hol lehet ilyet szerezni és mennyiért? Vagy esetleg komplett mechanikát?
 
Köszi, üdv: Batu

Avatar
Denonpma
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2012.01.10., kedd 21:40
Értékelés: 70

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Denonpma »

Helló érdeklődnék hogy tudsz e valamit eg Denon DVD 2900-asról ha nem adja ki a lemeztálcát . hiba jelensége :hiába nyomja meg az ember nem adja ki csak egy jó ideje nem volt használva évekig csak a szekrényben pihent régebben 3 jára kiadta és utána ment befelé mindig simán ment csak kifelé nem.. léci segíts ha tudsz köszönöm. üdv.

sting 2

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: sting 2 »


Sziasztok!
Nekem is kezd mar ugralgatni, pityegni, kihagyni a player-em.
Sokszor ugyan annal a szamnal, ami azert meglepo mert folias bontatlan CD-kel is csinalja.
Nem is nagyon latott nalam irott anyagot.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Sziasztok!
 
Hozzájutottam egy Akai CD-79-hez. A koax-on tök jó, gyönyörűen szól. Az analóg kimeneteken viszont mint a repedt fazék. Ez mitől lehet?
 
Előre is köszönöm a segítséget!
 
üdv!

Avatar
MACKOU
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.07.17., kedd 12:28
Értékelés: 5

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: MACKOU »



Sziasztok!
 
Tud valaki esetleg segíteni?
Adott egy 12éves JVC FS-SD5R mikro hifi.
A cd olvasó feje már elfáradt. Az audio cd-n lévő utolsó 1-2-3 számot akadva olvassa, illetve olykor átugrik más számokra. De csak a cd-n lévő utolsó számokkal csinálja ezt.
A többit hibátlanul olvassa.
 
Utána néztem ez a kettő fej lenne bele jó:
http://www.chsinteractive.co.uk/electri ... al-jvc.htm
 
vagy ez:
http://www.chsinteractive.co.uk/electri ... -jvc_3.htm
 
 
Jó lenne tudni melyik megy bele Gondolom mindkettő jó lenne.
Nézegettem a neten, itthon nem lehet kapni csak külföldön ezeket a fejeket.
 
Ha valaki tudja hol tudnék ilyen fejet venni ami eredeti és nem utángyártott kacat azt megköszönném!
7-8ezernél nem szánnék rá többet, mert akkor mindegy ha aux bemeneten keresztül rádugok egy cd játszót. Külföldön lehet rendelni de nagyon drága.
 
Köszönöm aki válaszol!


 
 
 
Üdv!
Az ilyen utolsó számos akadásoknál elsőkörben érdemes a kis rozsdamentes csúszkákat letakarítani, és egy nagyon kevés zsírral megkenni. ( az a két vagy négy fémes cső amin a szervó mozgatja a lézert)
Üdv!

Vendég

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Van egy AIWA XC 950 cd játokosom ami eddig teljesen hibátlanul ment de az utóbbi napokban azt csinálja,hogy egyre erősödő zaj,sercegés jön ki a kimeneteken mind a füles,mind az opikai és analógon. Baromi zavaró mi lehet a baja? Valakinek van ötlete?

Vendég

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Már próbáltam, azt mondták, hogy ők nem tudnak segíteni, mert ehhez már nincs pótalkatrész. Próbáltam a hivatalos Primare viszonteladónál, ő is ezt mondta.
 
De én ezt nagyon nehezen hiszem el, egy hulla egyszerű számítógépes DVD meghajtó van benne. Biztos van olyan, ami kompatibilis ezzel :( Sírni fogok...


 
Nem kell sírni.
 
Elmész egy számítógép bontóba és ott keresel egy ilyet, csak vidd el a felső lemezt.
A kép alapján elég, ha csak a központosító műanyagot nézed, mert a fém fedlapból ki lehet pattintani röpsúlyos megfogatót.
Ott segíteni fognak hidd el!
 
Kb. elkérnek majd max 500Ft-ot, és mindenki boldog lesz, és nem fogsz utána síni, csak nevetni, hogy ilyen olcsón megúsztad ezt a "nagynak" vélt problémát.

Avatar
jblastra
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2009.03.23., hétf. 15:48
Értékelés: 52

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: jblastra »


Sziasztok!
 
Tud valaki esetleg segíteni?
Adott egy 12éves JVC FS-SD5R mikro hifi.
A cd olvasó feje már elfáradt. Az audio cd-n lévő utolsó 1-2-3 számot akadva olvassa, illetve olykor átugrik más számokra. De csak a cd-n lévő utolsó számokkal csinálja ezt.
A többit hibátlanul olvassa.
 
Utána néztem ez a kettő fej lenne bele jó:
http://www.chsinteractive.co.uk/electri ... al-jvc.htm
 
vagy ez:
http://www.chsinteractive.co.uk/electri ... -jvc_3.htm
 
 
Jó lenne tudni melyik megy bele Gondolom mindkettő jó lenne.
Nézegettem a neten, itthon nem lehet kapni csak külföldön ezeket a fejeket.
 
Ha valaki tudja hol tudnék ilyen fejet venni ami eredeti és nem utángyártott kacat azt megköszönném!
7-8ezernél nem szánnék rá többet, mert akkor mindegy ha aux bemeneten keresztül rádugok egy cd játszót. Külföldön lehet rendelni de nagyon drága.
 
Köszönöm aki válaszol!
JBL! / Crown / Harman/Kardon / Sony /AKG
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12095
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Már próbáltam, azt mondták, hogy ők nem tudnak segíteni, mert ehhez már nincs pótalkatrész. Próbáltam a hivatalos Primare viszonteladónál, ő is ezt mondta.
 
De én ezt nagyon nehezen hiszem el, egy hulla egyszerű számítógépes DVD meghajtó van benne. Biztos van olyan, ami kompatibilis ezzel :( Sírni fogok...


 
 
Sorry,több ötletem nincs.Talán Krahling Zoli (Soner)...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Próbáld itt:Totel bt
 
Nem olcsók,de amit megcsinálnak az meg van csinálva.(bár sokan szidják őket)


 
Már próbáltam, azt mondták, hogy ők nem tudnak segíteni, mert ehhez már nincs pótalkatrész. Próbáltam a hivatalos Primare viszonteladónál, ő is ezt mondta.
 
De én ezt nagyon nehezen hiszem el, egy hulla egyszerű számítógépes DVD meghajtó van benne. Biztos van olyan, ami kompatibilis ezzel :( Sírni fogok...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12095
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Valaki, valamit?


 
 
Próbáld itt:Totel bt
 
Nem olcsók,de amit megcsinálnak az meg van csinálva.(bár sokan szidják őket)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Itt pedig közelről. Szerintem a kép magáért beszél - sajnos. A mágneses réteg gyakorlatilag lefoszlik a műanyag központozó körül és gyanítom, hogy emiatt "repked" benne a CD és ezért képtelen bármit is lejátszani.
 
Ahogy ránézek egy szerintem egy filléres alkatrész LENNE, ha tudám, hogy hol lehet ehhez a típushoz ilyet szerezni. Akár egy komplett mechanikával is kibékülnék, de egyelőre olyat sem találtam.
 
Ha valaki tud, kérem segítsen! Kicsit drága volt ez a lejátszó ahhoz, hogy csak úgy kidobjam egy ilyen "kis" hiba miatt...
 
Ha bármi további infó szükséges, kérlek keressetek!
 
Köszönöm!


 
Valaki, valamit? !36_7_11.gif

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Tegyél be képet a korongról és a mechanikáról is , az segíthet a keresésben.


 
Itt pedig közelről. Szerintem a kép magáért beszél - sajnos. A mágneses réteg gyakorlatilag lefoszlik a műanyag központozó körül és gyanítom, hogy emiatt "repked" benne a CD és ezért képtelen bármit is lejátszani.
 
Ahogy ránézek egy szerintem egy filléres alkatrész LENNE, ha tudám, hogy hol lehet ehhez a típushoz ilyet szerezni. Akár egy komplett mechanikával is kibékülnék, de egyelőre olyat sem találtam.
 
Ha valaki tud, kérem segítsen! Kicsit drága volt ez a lejátszó ahhoz, hogy csak úgy kidobjam egy ilyen "kis" hiba miatt...
 
Ha bármi további infó szükséges, kérlek keressetek!
 
Köszönöm!


Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Tegyél be képet a korongról és a mechanikáról is , az segíthet a keresésben.


 
Itt van leszedett tetővel. A tetőt felfordítottam, tehát most látható az a rész, ami a CD-t központozza.


Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Tegyél be képet a korongról és a mechanikáról is , az segíthet a keresésben.


 
Csatolok pár képet.
 
Ez maga a CD játszónak a mechanikája. Ez gondolom egy tök egyszerű számítógépes egység, amit "bedobozoltak"...
 
Van neki egy vonalkódja és szériaszáma, ami a következőképpen néz ki:
GCT DVD 200005000330 V1.0


Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Cd/Sacd Javítás

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Sziasztok!
 
Szeretnék keresni egy szakembert vagy egy alkatrészforrást, aki tud az alábbiakban segíteni.
Primare V20-nak a mechanikája meghalt. A betett CD-t felülről egy kis mágneses, kúpos korong rögzíti és tartja középen. Ez a korong nekem teljesen eldeformálódott és a CD ezért nincs rendesen középen. Elképzelésem nincs honnan tudnék újat szerezni vagy esetleg kicserélni az egész lejátszó egységet.
 
Valaki foglalkozik ilyennek a javításával vagy van Primare-hoz alkatrész forrása?
 
Köszönöm előre is!


 
Tegyél be képet a korongról és a mechanikáról is , az segíthet a keresésben.

Válasz küldése

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”