Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek

Vinyl, Cd, Sacd, Dvd, Bluray, Vhs, Minidisc analóg és digitális lejátszók, futóművek, kazettás deckek, hordozható és multimedia playerek
Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

up

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

up

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Szia!   Helyileg merre vagy megtalálható?  A Sony tuner érdekelne, esetleg cserébe egy Loewe 6198 tunert ajánlanék, kitűnő esztétikai és műszaki állapotban. Üdv.
 
Szia, Szentendren. Köszi, Loewe 6198 nem erdekel. Tunerböl jelenleg Accuphase, Rotel 990vagy RHT-10,  vagy Yamaha TX-1000, TX-2000 erdekel.

Avatar
Matyikettő
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.02.15., pén. 20:29
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Matyikettő »

Szia!   Helyileg merre vagy megtalálható?  A Sony tuner érdekelne, esetleg cserébe egy Loewe 6198 tunert ajánlanék, kitűnő esztétikai és műszaki állapotban. Üdv.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


up
Nehany müködö tuneremböl eladnék (hogy tovabbiakat probaljak ki, igy tunercsere erdekelhet). Kevesse tuner"mániásoknak" az elsö harombol ajanlanek (olcso, kicsit dragabb ill. kenyelmes kezelesü=tavos):

Sony ST-J60 - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, szerintem jo hang, jo veteli kepesseg, multipath kijelzes, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 10000 Ft
"It has surprisingly decent sensitivity ...A true success of Sony to implement digital tuning on solely FM reception, sonic performance is very good after mod on power supply, 3-dimensional sound."
"I know Paul has a J60 and is impressed with the RF side of things"
A hirdetes szövegeben sajnalatosan vetettem, evvel: "tererö dB-ben" - ez a Hitachi-mra igaz, ezen 5 ledes tererökijelzes van. Adott antennajelböl az egyik leg"feketebb" csendü tuner, azaz legkevesbe hallhato zaju.
Alps front end, tovabbi adatok itt (helyi japan meltatasban :-)
http://nice.kaze.com/st-j60.html illetve ezt leforditva:
http://www.microsoft...m%2Fst-j60.html


Denon TU-580RD - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, taviranyitos, RDS-es, regi HiFi-Choice szerint igen kivalo veteli kepesseg 20000 Ft


Hitachi Ft-5500 Mk-ll - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, szerintem jo hang, jo veteli kepesseg, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 20000 Ft
"our panelist Ray's favorite is a solidly built, low-profile, black digital tuner with some unusual and nice features ...in a side-by-side comparison to a stock Kenwood KT-7550, was better at quieting weak signals and sounded much better. ....he has had several other tuners, including a Pioneer TX-9800, and prefers the Hitachi overall......
excellent selectivity in Narrow mode, with good quieting on weak stations adjacent to stronger locals.....
It's closer to having that McIntosh 'house' sound than any non-McIntosh tuner we've listened to here. It does not have as much 3-D depth as some tuners we've listened to, but it does have a very, very good midrange, the bass is phenomenal, and the highs are good as well..."


tuner"mániásoknak", gyüjtöknek:

Kenwood KT-9900 - igen jo esztetikai es müszaki allapot, kb. fel eve Takacs Jenö altal beallitva, tuningolva, ujabban nemi kontaktgond lep fel, tetejet megnyomva megoldodik; szerintem igen jo hang, igen jo veteli kepesseg, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 55000 Ft


Onkyo T-4650 - tökeletes esztetikai allapot, eltarolt adokkal gondja van, manualisan a kivant frekvenciara hangolhato, igen jo veteli kepesseg, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 10000 Ft

Revox A76 Mk-ll - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, kiveve: stereo lampa idönkent nem vilagit, de hallhatoan sztereo a vetel; szerintem jo hang, kitünö veteli kepesseg, 40000 Ft

Creek T40 - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, szerintem igen jo hang, kevesbe jo veteli kepesseg (tehat pl. Bp.-re ajanlom, völgyek köze kevesbe) 35000 Ft


Képek a topic inditasanal. A megadott arak fix-ek, nem feltetlenül a piac-hoz igazitottak, inkabb ahhoz: melyik mennyit er meg nekem, melyik utan mennyi penz feledteti (talan ? valoszinüleg ? ...) a keszüleket.

termeszetesen minden tunerre igaz: Antenna igen fontos, minden tuner többet nyujt jobb antennaval.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

up

Avatar
bobb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.09.18., pén. 22:21
Értékelés: 67

Tunerek

Hozzászólás Szerző: bobb »

Örülök, hogy tetszett, rossz viccet nem akartam csinálni, meg végülis a mondókám második fele a lényegesebb.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Lehet hogy inkább valami jó pálinkával kellene vigasztalódnod, olcsóbban jobban vinnék a gépeket
A leírások viszont kiválóak, korrektek :taps:


 
ugyan nem akartam vicces hozzaszolasokra reagalni, de nem baj, ha elöl van a hirdetes, ez a hozzaszolas pedig különösen tetszett !
 
esetleg konkret ajanlatod van (palinka fajta-evjarat-termelö-fözö ill. melyik tunerert hany liter :-) ?

Avatar
bobb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.09.18., pén. 22:21
Értékelés: 67

Tunerek

Hozzászólás Szerző: bobb »



............. arak fix-ek, nem feltetlenül a piac-hoz igazitottak, inkabb ahhoz: melyik mennyit er meg nekem, melyik utan mennyi penz feledteti (talan ? valoszinüleg ? ...) a keszüleket. ...................


Lehet hogy inkább valami jó pálinkával kellene vigasztalódnod, olcsóbban jobban vinnék a gépeket
A leírások viszont kiválóak, korrektek :taps:

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Nehany müködö tuneremböl eladnék (hogy tovabbiakat probaljak ki, igy tunercsere erdekelhet). Kevesse tuner"mániásoknak" az elsö harombol ajanlanek (olcso, kicsit dragabb ill. kenyelmes kezelesü=tavos):
 
Sony ST-J60 - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, szerintem jo hang, jo veteli kepesseg, multipath kijelzes, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 10000 Ft
"It has surprisingly decent sensitivity ...A true success of Sony to implement digital tuning on solely FM reception, sonic performance is very good after mod on power supply, 3-dimensional sound."
"I know Paul has a J60 and is impressed with the RF side of things"
A hirdetes szövegeben sajnalatosan vetettem, evvel: "tererö dB-ben" - ez a Hitachi-mra igaz, ezen 5 ledes tererökijelzes van. Adott antennajelböl az egyik leg"feketebb" csendü tuner, azaz legkevesbe hallhato zaju.
Alps front end, tovabbi adatok itt (helyi japan meltatasban :-)
http://nice.kaze.com/st-j60.html illetve ezt leforditva:
http://www.microsoft...m%2Fst-j60.html
 
 
Denon TU-580RD - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, taviranyitos, RDS-es, regi HiFi-Choice szerint igen kivalo veteli kepesseg 20000 Ft
 
 
Hitachi Ft-5500 Mk-ll - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, szerintem jo hang, jo veteli kepesseg, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 20000 Ft
"our panelist Ray's favorite is a solidly built, low-profile, black digital tuner with some unusual and nice features ...in a side-by-side comparison to a stock Kenwood KT-7550, was better at quieting weak signals and sounded much better. ....he has had several other tuners, including a Pioneer TX-9800, and prefers the Hitachi overall......
excellent selectivity in Narrow mode, with good quieting on weak stations adjacent to stronger locals.....
It's closer to having that McIntosh 'house' sound than any non-McIntosh tuner we've listened to here. It does not have as much 3-D depth as some tuners we've listened to, but it does have a very, very good midrange, the bass is phenomenal, and the highs are good as well..."
 
 
tuner"mániásoknak", gyüjtöknek:
 
Kenwood KT-9900 - igen jo esztetikai es müszaki allapot, kb. fel eve Takacs Jenö altal beallitva, tuningolva, ujabban nemi kontaktgond lep fel, tetejet megnyomva megoldodik; szerintem igen jo hang, igen jo veteli kepesseg, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 55000 Ft
 
 
Onkyo T-4650 - tökeletes esztetikai allapot, eltarolt adokkal gondja van, manualisan a kivant frekvenciara hangolhato, igen jo veteli kepesseg, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 10000 Ft
 
Revox A76 Mk-ll - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, kiveve: stereo lampa idönkent nem vilagit, de hallhatoan sztereo a vetel; szerintem jo hang, kitünö veteli kepesseg, 40000 Ft
 
Creek T40 - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, szerintem igen jo hang, kevesbe jo veteli kepesseg (tehat pl. Bp.-re ajanlom, völgyek köze kevesbe) 35000 Ft
 
 
Képek a topic inditasanal. A megadott arak fix-ek, nem feltetlenül a piac-hoz igazitottak, inkabb ahhoz: melyik mennyit er meg nekem, melyik utan mennyi penz feledteti (talan ? valoszinüleg ? ...) a keszüleket.
 
termeszetesen minden tunerre igaz: Antenna igen fontos, minden tuner többet nyujt jobb antennaval.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

up

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

up

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

up

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


mar leirtam itt parszor (legelsö inditoban is), de hogy ne kelljen a lustaknak visszanezni:

Nehany müködö tuneremböl esetleg eladnék (hogy tovabbiakat probaljak ki, igy tunercsere erdekelhet).
Csak komoly veteli szandek eseten kerek tovabbi kerdeseket, köszi.
"Vicces" megjegyzesekre nem feltetlenül kivanok reagalni.
a megadott arak fix-ek, nem feltetlenül a piac-hoz igazitottak, inkabb ahhoz: melyik mennyit er meg nekem, melyik utan mennyi penz feledteti (talan ? valoszinüleg ? ...) a keszüleket.

 
nyilvan aki figyelem nelkül, csak hatternek, zajforrasnak hasznalja, annak hangzas miatt nem erdemes "jobb" tunert vennie.
 
lehetne elmelkedni
- kereslet-kinalatrol, gyüjtökröl, külföldi arakrol,
- "adasminösegröl",
- hogy "lekapcsoljak az analog radiot" (persze: otthon a felhasznalo a sajatjat, de nem ám az adast mondjuk 2014-ben ! fogadasokat is kötök ra, privat üzenet jöhet)
- ezeknel sokkal dragabb tunerekröl (pl. Fanfare, Magnum Dynalab); aki nem hallott ilyeneken - akar mostani magyar adast -, annak kimaradt valami, es nem tudja megitelni, nem latja a teljes kepet. Aki ezt megteheti, annak ajanlom; aki pedig nem, probalja elfogadni, hogy nem tud / ismer ezen a téren eleget / "mindent" :-)
 
 
Aki elmelkedni szeretne, nyithat vagy kereshet radios topikot. Persze nem zavar(na), ha mindig elöl (lenne) ez a tema.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Indy »



Mar latom, rossz oldalrol kozelited meg. Egyebkent minden nap.


 
Mit és mivel?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Tunerek

Hozzászólás Szerző: William »



Szoktál rádiót hallgatni?


 
 
Mar latom, rossz oldalrol kozelited meg. Egyebkent minden nap.
NAD T778

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Indy »



Egyetertek. Ezek a tunerek nagyon tul vannak arazva.


 
Szoktál rádiót hallgatni?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Tunerek

Hozzászólás Szerző: William »



Egy nullával többet írtál mindenre...


 
 
Egyetertek. Ezek a tunerek nagyon tul vannak arazva.
NAD T778

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Érdeklődnék a kreek tuner után.Meg volt e bontva , működés stb.


 
Szia,
nalam (nem elsö tulaj vagyok) nem volt megbontva.
 
Hibatlan, feltünesmentes müködes. Szerintem igen jo hang (mely es ter kivaloooo), veteli keszsegben vannak jobb tunereim, igy ennek megfelelöen inkabb jo veteli lehetöseghez ajanlom (zajmentes sztereohoz)
 
fmtunerinfo.com-on Creek 3140-röl irjak (ami T40-nel ugyanaz, manualjuk Creek oldalan ugyanaz), olyan emberek, akiknek több mint 100 (!) tuner volt sajatjuk:
 
"a really nice-sounding and quite sensitive analog tuna with digital readout, for not a lot of scratch. Quite diminutive in size, as well. It has a local/DX switch, wide/narrow band, stereo/mono, AFC on/off, and an auto-blend circuit." Our contributor Ray D. says, "Neat little tuner. Few buttons, but everything you need is there. Lots of clever automatic circuits, according to the manual, and great touches like the fact that the display intensity changes with signal strength." Ray compared his 3140 to a Meridian 204: "The 204 sounded livelier pretty much right off the bat. More detailed highs, perhaps a bit forward which is surprising to me for a Meridian product. Maybe the Creek is a bit laidback. The low end on the Creek was surprising, about as good as the 204, but overall the 3140 had less of a sense of space and a smaller soundstage. Still a very good performance given that it was about one-quarter of the price of the 204 when they were sold new. The Creek is a very good-sounding tuner on its own. I can't help but wonder if it might sound even better with 4X more output from the DIN socket as the RCA outputs have only 150 mV output compared to 550 mV for the DIN. Oh yeah, the RCA sockets are undersized and heavy cables tend to fall off if touched - annoying." Ray also found the 3140 slightly less sensitive than the Meridian. "
 
netes kep belsejeröl: http://d.yimg.com/kq/groups/4268554/hr/ ... nnards.jpg

Avatar
AC10
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.11.18., pén. 19:37
Értékelés: 18

Tunerek

Hozzászólás Szerző: AC10 »

Érdeklődnék a kreek tuner után.Meg volt e bontva , működés stb.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

up

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Tunerek

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



szia,
nincsen sajnos.
Melyik ez az oldal ? (en fmtunerinfo.com-ot illetve sok ev ota fmtuners yahoo group-ot ismerem)
üdv


 
 
Hát már meg nem mondom, de próbálok keresgélni, mert 100% hogy olvastam.
Van egy ilyenem amúgy, fateromnak szereztem, nekem nagyon bejön a hangja...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


forumtars keresere lefotoztam, igy ide is felteszek 1 kepet (mint lathato keszüleklab ala nevjegykartyat teszek, igy alatta levö tetejet nem karcolja), Denon TU-580RD:


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Nehany müködö tuneremböl eladnék (hogy tovabbiakat probaljak ki, igy tunercsere erdekelhet). Kevesse tuner"mániásoknak" az elsö harombol ajanlanek (olcso, kicsit dragabb ill. kenyelmes kezelesü=tavos):
 
Sony ST-J60 - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, szerintem jo hang, jo veteli kepesseg, multipath kijelzes, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 10000 Ft
"It has surprisingly decent sensitivity ...A true success of Sony to implement digital tuning on solely FM reception, sonic performance is very good after mod on power supply, 3-dimensional sound."
"I know Paul has a J60 and is impressed with the RF side of things"
A hirdetes szövegeben sajnalatosan vetettem, evvel: "tererö dB-ben" - ez a Hitachi-mra igaz, ezen 5 ledes tererökijelzes van. Adott antennajelböl az egyik leg"feketebb" csendü tuner, azaz legkevesbe hallhato zaju.
Alps front end, tovabbi adatok itt (helyi japan meltatasban :-)
http://nice.kaze.com/st-j60.html illetve ezt leforditva:
http://www.microsoft...m%2Fst-j60.html
 
 
Denon TU-580RD - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, taviranyitos, RDS-es, regi HiFi-Choice szerint igen kivalo veteli kepesseg 20000 Ft
 
 
Hitachi Ft-5500 Mk-ll - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, szerintem jo hang, jo veteli kepesseg, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 20000 Ft
"our panelist Ray's favorite is a solidly built, low-profile, black digital tuner with some unusual and nice features ...in a side-by-side comparison to a stock Kenwood KT-7550, was better at quieting weak signals and sounded much better. ....he has had several other tuners, including a Pioneer TX-9800, and prefers the Hitachi overall......
excellent selectivity in Narrow mode, with good quieting on weak stations adjacent to stronger locals.....
It's closer to having that McIntosh 'house' sound than any non-McIntosh tuner we've listened to here. It does not have as much 3-D depth as some tuners we've listened to, but it does have a very, very good midrange, the bass is phenomenal, and the highs are good as well..."
 
 
tuner"mániásoknak", gyüjtöknek:
 
Kenwood KT-9900 - igen jo esztetikai es müszaki allapot, par honapja Takacs Jenö altal beallitva, tuningolva, ujabban nemi kontaktgond lep fel, tetejet megnyomva megoldodik; szerintem igen jo hang, igen jo veteli kepesseg, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 55000 Ft
 
Onkyo T-4650 - tökeletes esztetikai allapot, eltarolt adokkal gondja van, manualisan a kivant frekvenciara hangolhato, igen jo veteli kepesseg, tovabbi meltatasat lasd fmtunerinfo.com-on, 10000 Ft
 
Revox A76 Mk-ll - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, kiveve: stereo lampa idönkent nem vilagit, de hallhatoan sztereo a vetel; szerintem jo hang, kitünö veteli kepesseg, 40000 Ft
 
Creek T40 - tökeletes esztetikai es müszaki allapot, szerintem igen jo hang, kevesbe jo veteli kepesseg (tehat pl. Bp.-re ajanlom, völgyek köze kevesbe) 35000 Ft
 
 
Képek a topic inditasanal. A megadott arak fix-ek, nem feltetlenül a piac-hoz igazitottak, inkabb ahhoz: melyik mennyit er meg nekem, melyik utan mennyi penz feledteti (talan ? valoszinüleg ? ...) a keszüleket.
 
termeszetesen minden tunerre igaz: Antenna igen fontos, minden tuner többet nyujt jobb antennaval.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »

up

Lezárt

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek”