Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

EL84 csöves erősitő eladó

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók
Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 270

Re: EL84 csöves erősitő eladó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.11.11., hétf. 08:55

rebb írta:
2019.11.11., hétf. 00:01
Régóta figyelem a hirdetésed, mert érdekelne az erősítő, csak hát a távolság köztünk nagyon nagy.
Küldtem egy PÜ-t.

rozsnok
Isten Hozott! :)
Értékelés: 6

Hozzászólás Szerző: rozsnok » 2019.11.11., hétf. 08:32

Egy kis adalék a töprengőknek:
Az erősítő nálam volt meghallgatáson, amikor a fenti feszültség-különbség problémára fény derült. A hangján semmit, de semmit nem lehetett észrevenni, csak sötétben az egyik oldal halványabb volt kicsit.Kértem Rotox kollégát, hogy értesítsen, ha megvan a javítással, mert annyira tetszik a hangja. Sajna ezalatt közbejött egy kihagyhatatlan ajánlat, így tárgytalanná vált az adásvétel.
DE!
1.) Ez egy meglepően jó hangú, nagyon eleven, nagyon zenei erősítő!
2.) Nagyon olcsó!
3.) A brummra Rotox kolléga hívta fel a figyelmet már a hirdetés elején, saját tapasztalataim szerint ez információ nélkül nem nagyon zavarna senkit, annyira jelentéktelen.
Ajánlom mindenkinek, ahogyan az eladót is!

rebb
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: rebb » 2019.11.11., hétf. 00:01

Rotox írta:
2019.11.08., pén. 22:40
rebb írta:
2019.11.08., pén. 22:19
Vinkler írta:
2019.11.05., kedd 13:33
Kérésre megnyitva!
Hát ezt sajnálattal olvasom :smile51:
Ööö, mi a gond a hirdetés ismételt megnyitásával? (Jöhet privátban is, tényleg nem értem. gondolkodik.gif)

OFF
Szia,
Azzal semmi.
Régóta figyelem a hirdetésed, mert érdekelne az erősítő, csak hát a távolság köztünk nagyon nagy.
Viszont Okt 30-Nov 04- között Pécsen voltam, szerettem volna megfülelni vételi szándékkal, erre mit látok? zárva a hirdetés.
Azt hittem elkelt.
Nov 05.-én nézegetem a hirdetéseket, hátha meglátok valami érdekeset, erre azt látom:
Kérésre megnyitva.
Ez az én formám.
Ezért vertem a fejem a falba.
ON

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.11.08., pén. 22:40

rebb írta:
2019.11.08., pén. 22:19
Vinkler írta:
Kérésre megnyitva!
Ööö, mi a gond a hirdetés ismételt megnyitásával? (Jöhet privátban is, tényleg nem értem. gondolkodik.gif)

rebb
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: rebb » 2019.11.08., pén. 22:19

Vinkler írta:
Kérésre megnyitva!

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.11.05., kedd 21:21

zbiro32 írta:
2019.11.05., kedd 19:58
Nekem pontosan ellentétes a tapasztalatom:
Audio Innovations --kis brumm.
Pointe Sima Mk II--0 Brumm.
Mindezt azért írtam le, mert egy csöves erősítő zaja NEM gyártófüggő--sokkal inkább állapotfüggő.
Konklúzióm: az én AI erősítőm jobb állapotban volt, mint a tied, ellenben az általam hallott Pointe-k valamivel rosszabb állapotban voltak a tiednél. ;)

Komolyra fordítva a szót; szerintem még számos további tényező is bejátszhat: hálózati feszültség, stb.. Tényleg nem akartam bántani egyik típust sem, a Sima 20 pl. a szobámban valaha hallott egyik (vagy a) legjobb hang volt - de nálam akkor is búgott kicsit, pedig ez egy forgalmazótól elhozott, vadonatúj példány volt.

De lehet, hogy ez itt kicsit off, és a főni meg fog minket szidni...

zbiro32
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 41

Hozzászólás Szerző: zbiro32 » 2019.11.05., kedd 19:58

Rotox írta:
2019.10.06., vas. 21:24
Gabesz80 írta:
2019.10.06., vas. 16:59
Akkor kiderült, ez volt a sejtés is, hogy a fűtésfesz elment vmi miatt. Kellemes brummentes lehet az erősítő, ha egyenáram van a fűtésnél is...
Igen, Zozoweb barátom is azt mondta, hogy valszeg egy dióda nyitófeszültségénél lehetett valami gubanc, de "nem keresgélte, hogy melyik a rossz" :rolleyes: és mint lent írtam a tápáramkörökben - a trafón kívül - gyakorlatilag minden cserélve lett. :smile53:

A javítást követően a korábbinál valamivel "zajtalanabb" lett az erősítő, de nem szeretnék senkit becsapni; teljesen azért nem brumm-mentes. (Nálam, vagy ismerősöknél egyébként az Audio Innovations Series 300 mk1 volt az egyetlen csöves erősítő, aminél - teljes csendben, rátapasztott füllel! - sem tudtam meghallani a trafóbúgást és/vagy a hangsugárzókon keresztül hallható brummot. Az ellenpélda háromféle Pointe, kétféle Dénes Péter, és kétféle DIY csöves - persze azért ezeknél sem volt a "zaj" zavaró. De tranzisztoros erősítőim közül is volt jópár, melyeknél hallható volt némi trafóbúgás/brumm.)

Korábban már vagy háromszor döntöttem úgy, hogy megtartom (és zártam a hirdetést). Most - hallgatva - megint ilyesféle érzések kavarognak bennem... gondolkodik.gif
Nekem pontosan ellentétes a tapasztalatom:
Audio Innovations --kis brumm.
Pointe Sima Mk II--0 Brumm.
Mindezt azért írtam le, mert egy csöves erősítő zaja NEM gyártófüggő--sokkal inkább állapotfüggő.
Forrás-Audio PC@Audiobyte Hydra Z@Low Noise PSU
DAC- ESS Sabre 9038Pro I2S protocol@Low Noise PSU
Erősítő-Pointe Sima MK2
Hangsugárzók- ESS PS 9A
Kábelek: Van Den Hul

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3119

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.11.05., kedd 13:33

Kérésre megnyitva!
!!!Wattgate 360i típusú (fekete) villásdugót keresek 1 db-ot!!!
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.10.18., pén. 11:14

Hüpp!

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.10.06., vas. 21:24

Gabesz80 írta:
2019.10.06., vas. 16:59
Akkor kiderült, ez volt a sejtés is, hogy a fűtésfesz elment vmi miatt. Kellemes brummentes lehet az erősítő, ha egyenáram van a fűtésnél is...
Igen, Zozoweb barátom is azt mondta, hogy valszeg egy dióda nyitófeszültségénél lehetett valami gubanc, de "nem keresgélte, hogy melyik a rossz" :rolleyes: és mint lent írtam a tápáramkörökben - a trafón kívül - gyakorlatilag minden cserélve lett. :smile53:

A javítást követően a korábbinál valamivel "zajtalanabb" lett az erősítő, de nem szeretnék senkit becsapni; teljesen azért nem brumm-mentes. (Nálam, vagy ismerősöknél egyébként az Audio Innovations Series 300 mk1 volt az egyetlen csöves erősítő, aminél - teljes csendben, rátapasztott füllel! - sem tudtam meghallani a trafóbúgást és/vagy a hangsugárzókon keresztül hallható brummot. Az ellenpélda háromféle Pointe, kétféle Dénes Péter, és kétféle DIY csöves - persze azért ezeknél sem volt a "zaj" zavaró. De tranzisztoros erősítőim közül is volt jópár, melyeknél hallható volt némi trafóbúgás/brumm.)

Korábban már vagy háromszor döntöttem úgy, hogy megtartom (és zártam a hirdetést). Most - hallgatva - megint ilyesféle érzések kavarognak bennem... gondolkodik.gif

Gabesz80
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: Gabesz80 » 2019.10.06., vas. 16:59

Rotox írta:
2019.10.05., szomb. 18:39
Az erősítő hazatért a készítőjétől, minden pöpec. :smile32:

Ha esetleg valakit a "líra" is érdekel: noha valószínűleg csak egy dióda gyengélkedett, ennek ellenére - nagyvonalú megoldásként :smile53: - mindkét oldalon (az erősítő dual mono felépítésű) cserélve lett a(z egyenáramú) fűtés Graetz-hídjának 4-4 db diódája az 1-1 db puffer elektrolitkondenzátorral, valamint az RC szűrő 1-1 db ellenállásával együtt.

A javítást követően mindkét oldalon stabil 6,3 V a fűtőfeszültség.
Akkor kiderült, ez volt a sejtés is, hogy a fűtésfesz elment vmi miatt. Kellemes brummentes lehet az erősítő, ha egyenáram van a fűtésnél is, az EL84 csövek meg nagyon jó hangúak, egyik legzeneibb cső.
Sikeres eladást!

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.10.05., szomb. 18:39

Az erősítő hazatért a készítőjétől, minden pöpec. :smile32:

Ha esetleg valakit a "líra" is érdekel: noha valószínűleg csak egy dióda gyengélkedett, ennek ellenére - nagyvonalú megoldásként :smile53: - mindkét oldalon (az erősítő dual mono felépítésű) cserélve lett a(z egyenáramú) fűtés Graetz-hídjának 4-4 db diódája az 1-1 db puffer elektrolitkondenzátorral, valamint az RC szűrő 1-1 db ellenállásával együtt.

A javítást követően mindkét oldalon stabil 6,3 V a fűtőfeszültség.

Gabesz80
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Gabesz80 » 2019.09.15., vas. 22:07

dragonweed írta:
2019.09.15., vas. 21:00
Remélhetőleg nem az anódlemez "világít" fényesebben, ha igen az az EL84-esnél már régen rossz... gondolkodik.gif
Valószínűleg külön fűtése van a két oldalnak, és lehet az egyik kisebb feszültségű, ezért az egyik fűtőszál halványabb. Remélhetőleg... (a képen nem EL84-es van, de ha az ehhez hasonlóan néz ki, az nem egészséges)
Pont ezt írtam előbb, csak most néztem hogy te is írtál, nem tekertem eléggé le. :D

Gabesz80
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Gabesz80 » 2019.09.15., vas. 22:02

Rotox írta:
2019.09.15., vas. 21:45
Először is köszönöm mindegyikőtöknek a segítőkészséget. :smile53:

@Attila: amit javasoltál - ahogy írtam is ("Itthon oldalanként cseréltem a csöveket, sőt másik csövekkel is kipróbáltam, valóban mindig fényesebb a jobb oldal.") - már megtettem, biztosan nem a csövek különbözőségével függ össze. (Amúgy a csövek természetesen párban vannak.)

@Gabesz80: nem az anódlemez izzik jobban a jobb oldalon (az anódlemezek mindkét oldalon "sötétek"), hanem a fűtőszál(ak), mind az előfok-, mind a végcsövek esetében.

@András: Amennyire értek hozzá, igen, külön fűtése van a két oldalnak: "Dual mono felépítés, oldalanként külön trafó és táp áramkör..."

Előbb-utóbb elviszem a készítőhöz, jó messze lakik tőlem, van vagy 15 km :rolleyes:, csak hát a lustaságom...
Akkor egyértelmű, mivel az egy oldalon lévő csöveknek közös valszin a fűtése, 6,3V-os, itt történhetett vmi, magasabb lehet a feszültség, vagy az is lehet hogy a másik oldal csökkent le, és az sötétebb, relatív minden, de ezeket kell fesz ügyileg megnézni. Addig nem ajánlom az üzemeltetést, mert a csöveket hosszabb távon rongálhatja a nem megfelelő fűtőfeszültség.

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1167

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.09.15., vas. 22:01

Rotox írta:
2019.09.15., vas. 21:45

@Attila: amit javasoltál - ahogy írtam is ("Itthon oldalanként cseréltem a csöveket, sőt másik csövekkel is kipróbáltam, valóban mindig fényesebb a jobb oldal.") - már megtettem, biztosan nem a csövek különbözőségével függ össze. (Amúgy a csövek természetesen párban vannak.)
...
Előbb-utóbb elviszem a készítőhöz, jó messze lakik tőlem, van vagy 15 km :rolleyes:, csak hát a lustaságom...

értem - és elnézést ezúttal figyelmetlenül olvastam leborulok.gif . sajnálom, hogy gubanc van a készülékkel, az ismerősöm azt mondta, nagyon jól szól :smile32: - és ez tőle azért valami. szvsz mielőbb keresd föl a gyártót, megéri :rolleyes:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.09.15., vas. 21:45

@Gabesz80: nem az anódlemez izzik jobban a jobb oldalon (az anódlemezek mindkét oldalon "sötétek"), hanem a fűtőszál(ak), mind az előfok-, mind a végcsövek esetében.

@András: Amennyire értek hozzá, igen, külön fűtése van a két oldalnak: "Dual mono felépítés, oldalanként külön trafó és táp áramkör..."

dragonweed
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2337

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2019.09.15., vas. 21:00

Remélhetőleg nem az anódlemez "világít" fényesebben, ha igen az az EL84-esnél már régen rossz... gondolkodik.gif
Valószínűleg külön fűtése van a két oldalnak, és lehet az egyik kisebb feszültségű, ezért az egyik fűtőszál halványabb. Remélhetőleg... (a képen nem EL84-es van, de ha az ehhez hasonlóan néz ki, az nem egészséges)
Csatolmányok
red-plate.jpg
red-plate.jpg (110.35 KiB) Megtekintve 1263 alkalommal
"Szeressétek azt aki keresi az igazságot, de óvakodjatok attól aki azt állítja megtalálta azt..."

Gabesz80
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Gabesz80 » 2019.09.15., vas. 20:43

Rotox írta:
2019.09.15., vas. 14:30
Gondolkodtam egy kicsit, hogy beírjam-e ide, de végül is miért ne... :D

Szóval, az erősítő meghallgatáson volt egy fórumtársnál, akinek nagyon tetszett a hangja, viszont észrevette, hogy a bal oldalon az előfok- és a végcső is halványabban világít, ezért - bár hangban semmi különbség nem észlelhető a két oldal között - egyelőre? visszalépett a vásárlástól. (Itthon oldalanként cseréltem a csöveket, sőt másik csövekkel is kipróbáltam, valóban mindig fényesebb a jobb oldal).

Ha lesz kedvem / időm :rolleyes:, meg fogom kérdezni a készítő véleményét erről (addig is szívesen veszem az ötleteket, véleményeket :smile53:), de most nem érek rá, mert jár a kezem-lábam a St. Luis Blues-ra a Benkó Dixieland Band 1982-es Budapest Sportcsarnokbeli koncertfelvételéről. :smile52:

(Lenco PTP, L75 karral by SzLali, Nagaoka MP-110 hangszedő, Palotás F. féle csöves phono és Rega RS3 társaságában. Ez utóbbi - hasonlóan az erősítőhöz - szintén nem kell itt senkinek. Bocs, hogy ezt mondom; de tényleg nem értelek Benneteket... :P)
Mi világít jobban a másik oldalon, az anódlemez, vagy a a fűtés-fűtőszál izzik erősebben?

trane
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.09.15., vas. 15:09

Rotox írta:
Gondolkodtam egy kicsit, hogy beírjam-e ide, de végül is miért ne...

Szóval, az erősítő meghallgatáson volt egy fórumtársnál, akinek nagyon tetszett a hangja, viszont észrevette, hogy a bal oldalon az előfok- és a végcső is halványabban világít, ezért - bár hangban semmi különbség nem észlelhető a két oldal között - egyelőre? visszalépett a vásárlástól. (Itthon oldalanként cseréltem a csöveket, sőt másik csövekkel is kipróbáltam, valóban mindig fényesebb a jobb oldal).

Ha lesz kedvem / időm :rolleyes:, meg fogom kérdezni a készítő véleményét erről (addig is szívesen veszem az ötleteket, véleményeket...
meg kellene cserélni a 2 oldal csöveit, és ha ugyanez a jelenség áll fönn, azaz ugyanazon az oldalon 'jobban' világítanak a csövek, minden bizonnyal valami tápfesz-gond lehet leborulok.gif . ha viszont a másik oldalra került csövek ugyanúgy viselkednek, azaz az addig 'erősebben' világítók az ellenkező csatornába helyezve ugyanúgy 'jobban' világítanak, akkor a csövekben van valami gondolkodik.gif . apropó, egyforma gyártmányúak (és ha van rajtuk gyártási kód, nagyjából ugyanakkorról származnak) a két oldal csövei :rolleyes: ?

trane
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.09.15., vas. 15:03

Rotox írta:
...(... és Rega RS3 társaságában. Ez utóbbi - hasonlóan az erősítőhöz - szintén nem kell itt senkinek. Bocs, hogy ezt mondom; de tényleg nem értelek Benneteket... :P)
ha valamennyire vígasztal, amikor én hirdettem az én RS3-asaimat, azok sem kellettek idehaza senkinek sad.gif , úgyhogy végül mentek Németországba :car-fiat:

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.09.15., vas. 14:30

Gondolkodtam egy kicsit, hogy beírjam-e ide, de végül is miért ne... :D

Ha lesz kedvem / időm :rolleyes:, meg fogom kérdezni a készítő véleményét erről (addig is szívesen veszem az ötleteket, véleményeket :smile53:), de most nem érek rá, mert jár a kezem-lábam a St. Luis Blues-ra a Benkó Dixieland Band 1982-es Budapest Sportcsarnokbeli koncertfelvételéről. :smile52:

(Lenco PTP, L75 karral by SzLali, Nagaoka MP-110 hangszedő, Palotás F. féle csöves phono és Rega RS3 társaságában. Ez utóbbi - hasonlóan az erősítőhöz - szintén nem kell itt senkinek. Bocs, hogy ezt mondom; de tényleg nem értelek Benneteket... :P)

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 932

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2019.09.15., vas. 12:32

sutemenyx írta:
2019.09.01., vas. 12:01
Azt lehet tudni, hogy mérve mit tud? Hol vannak a savszelek, honnantol lefele kezd el rondulni a szinusz legalabb ranezesre? Esetleg vasmag méret?
Kérdezzétek az építőt, itt van a fórumon.
Audio-PC by zozoweb - Yulong Sabre DA8 (Hoer-Wege mods) (+ Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature ||| Wyred4Sound - freeba - Versalab Woodblock(s)
FiiO X5 I / Oppo DVD981 - NAD 310 - Clearaudio Delta

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.09.01., vas. 12:29

sutemenyx írta:
2019.09.01., vas. 12:01
Azt lehet tudni, hogy mérve mit tud? Hol vannak a savszelek, honnantol lefele kezd el rondulni a szinusz legalabb ranezesre? Esetleg vasmag méret?
Sajnos ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni, de - ha meg tudjuk szervezni - szívesen lehetőséget adok a mérések elvégzésére. (Pécsi vagyok, a postázást kizárom, viszont kb. havonta járok Bp.-en.)

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 177

Hozzászólás Szerző: sutemenyx » 2019.09.01., vas. 12:01

Rotox
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Rotox » 2019.09.01., vas. 11:30

Holnap kezdődik az iskola, jönnek a hosszú, esős őszi esték, a hifiszezon; most minden el fog kelni pikk-pakk. dollar.gif

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”