A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Épített végfok 25 Kg - Palkovits Sándor

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók
LittleL
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 55

Re: Épített végfok 25 Kg - Palkovits Sándor

Hozzászólás Szerző: LittleL »

Up.

Sanyi volt nálam a hétvégén :)
az utóbbi időben csak egy végfokot épített.

Aki komolyan érdeklődik,
annak majd megadom a számát is..
Projektor: Sony VPL -VW100 Előfok: Emotiva UMC-1 Végfok:Rotel RMB-1095 DVD : Sherwood V-768 DVD 2 : Sony DVP-S700 CD: Marantz CD-73 Medialejátszó:Dune HD Base 3.0 Front: Proson Stadium 10 Center/Rear:Proson Stadium 8 Subwoofer:Velodyne SPL 1200 Ultra Videó: Thomson VTH6400 E Kábelek: VanDen Hul C5 The Bay Interconnect, SAL OFC rézkábel, Klotz Interconnect, ProWire komponens Vinyl Player: C.E.C. DB - 6000 + HAMA PA 505 phono előerősítő + Van Den Hul The First interconnect

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1623

Hozzászólás Szerző: trane »

psuser írta:
2020.07.31., pén. 08:45
A Naim Nap 250 max 40-50 watt...
csak a pontosság kedvéért :rolleyes: : a NAP250 2x125W/4Ohm teljesítményű leborulok.gif > Naim-éknél a végfokok neve azok 4Ohm-on mért, a két csatorna összegzett teljesítményét mutató szám

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

LittleL
Fórumlakó
Fórumlakó

A lényeg hogy pörög a topic :)

No és az erősítő is megvan még...

Bár..most hogy lezárják majd megint a határokat,
kíváncsi leszek mikor jönnek megint haza haveromék.
Projektor: Sony VPL -VW100 Előfok: Emotiva UMC-1 Végfok:Rotel RMB-1095 DVD : Sherwood V-768 DVD 2 : Sony DVP-S700 CD: Marantz CD-73 Medialejátszó:Dune HD Base 3.0 Front: Proson Stadium 10 Center/Rear:Proson Stadium 8 Subwoofer:Velodyne SPL 1200 Ultra Videó: Thomson VTH6400 E Kábelek: VanDen Hul C5 The Bay Interconnect, SAL OFC rézkábel, Klotz Interconnect, ProWire komponens Vinyl Player: C.E.C. DB - 6000 + HAMA PA 505 phono előerősítő + Van Den Hul The First interconnect

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 157

Hozzászólás Szerző: zebo »

psuser írta:
2020.07.31., pén. 11:58
Küldtem a Balogh Tominak ezzel kapcsolatban ... ha minden igaz Neked van az Infinity hangfalad ???

PS

Igen és köszönöm. Értekeztem Tomival.
Jövőhéten be is megyek hozzá ez ügyben
is. :)
Bocs az off-ért.
Cambrigde Audio 752 BD
-Dys-cus CJ copy csöves előfok-TagMclaren 250mr monoblokkok-Bryston 4B-Infinity Kappa 8.2

TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 299

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Indy barátom hívta fel a figyelmem az erősítőre. Nézegettem, olyan ismerős volt. Aztán Cutler beírta azt amit, és teljesen elbizonytalanodtam. Később a hirdető is megerősítette, hogy ez nem egy Nap 250 klón. Tegnap meg felhívtam a Sanyit, és megbeszéltük, hogy ez az én erősítőm volt, nekem építette anno. :D Mert ez mégis csak egy NAP 250 klón...
Ez egy kb. 8-10 éves történet, de kellemes emlékeim vannak az erősítőről. Kíváncsi lennék, hogy a mostani rendszeremmel, a mai fülemmel, hogy vélekednék róluk. Az biztos, hogy ez egy jó ár/érték arányú készülék, így akinek elegendő ez a kb. 2x50 watt teljesítmény, annak ajánlom meghallgatásra/kipróbálásra.

(Ha egy moderátor erre jár, a címet is érdemes lenne javítani, innentől lehet nevén nevezni a gyereket.)

leborulok.gif

psuser
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: psuser »

Bocs ha "beleütöttem" az orrom a hirdetésbe ..... nem volt szándékomban ....

PS

psuser
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Küldtem a Balogh Tominak ezzel kapcsolatban ... ha minden igaz Neked van az Infinity hangfalad ???

PS

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó

psuser írta:
2020.07.31., pén. 08:45
A Naim Nap 250 max 40-50 watt - igazából rettentő precíz felbontású egyedi hangú erősítő nem házimozis - egy barátom apja így jellemezte ( zenész volt ) - a Naim egy finom úri hölgy , a másik egy büdös q...va , de a másik 2x200 wattos volt.

Amúgy Naim-ot sokkal egyszerűbben szokták építeni nem dual-mono kivitelben , de én minden végfokot külön tápról és trafóról csináltam.

Kinek a pap , kinek a paplan....

PS
Köszönöm a választ.

Sajnos nekem valami q.ára van szükségem. :) A 40-50 Watt,ide karcsu.
Cambrigde Audio 752 BD
-Dys-cus CJ copy csöves előfok-TagMclaren 250mr monoblokkok-Bryston 4B-Infinity Kappa 8.2

psuser
Újonc fórumos
Újonc fórumos

A Naim Nap 250 max 40-50 watt - igazából rettentő precíz felbontású egyedi hangú erősítő nem házimozis - egy barátom apja így jellemezte ( zenész volt ) - a Naim egy finom úri hölgy , a másik egy büdös q...va , de a másik 2x200 wattos volt.

Amúgy Naim-ot sokkal egyszerűbben szokták építeni nem dual-mono kivitelben , de én minden végfokot külön tápról és trafóról csináltam.

Kinek a pap , kinek a paplan....

PS

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó

psuser írta:
2020.07.31., pén. 07:52
Amúgy Cutler barátom , nem erről az erősítőről beszélt, hanem amit neki építettem 3 dögös csatornát ( szerintem ).
Tisztelt,Palkovits úr.
Esetleg egy teljesítmény adatot kérhetnék a szóban forgó eladó példányról?
A hs- im eléggé igénylik a teljesítméñyt,ezért fontos volna számomra ez az adat,még ha csak hozzávetőleges is.
Köszönöm.
Cambrigde Audio 752 BD

psuser
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Amúgy Cutler barátom , nem erről az erősítőről beszélt, hanem amit neki építettem 3 dögös csatornát ( szerintem ).
Csatolmányok
223177808.JPG
223177808.JPG (2.11 MiB) Megtekintve 1550 alkalommal

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó

Ha már ilyen sokat megtudtunk erről a végfokról,engem kezdene érdekelni.
Márcsak az eladó/hírdető elérhetősége kellene.(szerdán írtam neki,de azóta nem járt a fórumon) Hs valaki tuná esetleg...
Ma Vas megyén jövök keresztül,esetleg megtudnám,nézni,hallgatni,elhozni.
Cambrigde Audio 752 BD

psuser
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hát én lennék az elkövető és ez egy Naim Nap 250 után-építés és igenis jó minőségű alkatrészek vannak benne - teljes audiophil személettel építve és tényleg baromi jó lett a hangja. Volt már pár embernél és ezek között esküdözött valaki, hogy ezt sose adja el :)))) , ezek szerint mégis.

Azóta készültek ennél szerintem jobb végfokok is persze minden ízlés kérdése. A Naimból is készült egy másik változat ami nagyban hasonlított az Exposure szériákhoz az is nagyon jó volt.

Az anyag nem hazudik , de azt mindig szem előtt kell tartani, hogy nem elég a kapcsolás , nem elég a félvezető típusa , nem elég a sok-sok kábel - ellenállás , kondi stb . mindennek passzolni kell mindennel , egész pici filléres alkatrész is totál elvágja a hangot vagy totál meghozza.

Palkó S.

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1897

Hozzászólás Szerző: earforce »

Ez egy nagyon korrekt 'kis' vasnak tűnik, pláne ennyiért.
SYNOLOGY|DUNE|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó

Üdv

Hozzávetőleges teljesítmény adatokat lehet tudni a végfokrol?
Cambrigde Audio 752 BD

LittleL
Fórumlakó
Fórumlakó

Üdv.

Nem, nem Naim klón. ez tényleg egy alapoktól - egyedileg megépített végfok.

Aki építette, Szombathelyen lakik..van neki egy számítástechnika üzlete..és hobbiból épített végfokokat.
Válogatott alkatrészekből, különféle katalógusokból rendelgette az alkatrészeket...amik szerinte a legjobbak, vagyis kompromisszum -mentes gyártók.

Éppen volt nálam...pár hete..
akkor beszélgettünk róla.

Az olcsóbb kondenzátorok - összetevők szerinte azért nem olyan jó minőségűek, mert sok gyártó megelégszik az olcsóbb alapanyagokkal..amikben nem olyan tisztaságú a fém ötvözet, mint a drága összetevőkben. Szerinte ebben rejlik a varázslat.

Ez annak kapcsán vetődött fel amikor a Lexicon végfokot, összehasonlítottuk ezzel a végfokkal.
és az épített nyert..
Azon elmélkedtünk hogyan tudhatott Ő jobbat építeni mint a neves világmárka ?

drobert-v2
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: drobert-v2 »

Ez véletlenül nem egy NAIM klón? Mert, ha az és jól meg van építve, akkor valóban egy piszok jó erősítő lehet.

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3559

Re: Épített Végfok 25 Kg - Palkovits Sándor

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Speter írta:
2020.07.10., pén. 15:14
Egyszerű és nagyszerű, nem mindig kell bonyolultnak lenni, de a sztereó topikban hamarabb elkelne, tetesd át ;)
Megtörtént-mivel sztereó a vas.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

szabo zsolt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 65

Hozzászólás Szerző: szabo zsolt »

Szia!
Hogyan működne a vásárlás? Banki utalással egyenesen a tulajnak fizetni, és ott ő feladja a vevőnek ? Vagy utalás pl. neked és te továbbítod a tulajnak a címmel együtt.
Köszi a választ.
Údv.
Zsolt
Aki húszévesen nem szép, harmincadik évében nem erős, negyvenévesen nem okos, ötvenévesen nem gazdag, annak már nincs reménye.

Speter
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 241

Hozzászólás Szerző: Speter »

Egyszerű és nagyszerű, nem mindig kell bonyolultnak lenni, de a sztereó topikban hamarabb elkelne, tetesd át ;)
Anthem Statement D2V; Anthem MCA 50; Origen AE-HTPC(Ryzen)-NAS; Asus Essence STX II 7.1; HiVi Swans M6-M3-M6 DIY center; Artcoustic SL Mini; Rythmik Audio F15SE; LG 65C8 OLED; Zu Audio Mission; Siltech; CableFleSch; Audioquest Vodka HDMI; Oehlbach NF 214; Soundcare; Alces

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 204

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Cutler írta:
2020.07.10., pén. 11:38
R.G. írta:
2020.07.10., pén. 09:35
nincs véletlenül 5 vagy 7 ch-s próba verzió? szívesen kipróbálnám és összevetném én is, és ha tényleg annyival jobb lenne mint ahogy mondod, akkor lehet be is szereznék egyet
kíváncsivá tettél nagyon :D
főleg ha már Lexicon-ról beszélünk és így vélekedünk
köszi
Hát őszintén fogalmam sincs, hogy Sanyi foglalkozik vele még. Ha igen, akkor szerintem tud többcsatornásat is készíteni.
Ha érdekel, akkor privátban megadom az elérhetőségét.
teljesen kíváncsi lennék rá!
de ha jól olvasaom ez németországban van, egy próbáért meg nem kérném el
építtetni meg csak akkor tenném, ha ténylegesen kipróbálnék egy ilyet és befutó lenne
de láttam és tapasztaltam már csodákat hangsugárzóknál, hogy az ár és a márka nem minden (vagy legalábbis nem mindig több a nonémnél)
kicsit egyszerűnek tűnik...
vagy csak én látom annak?
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 2002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme,

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 972

Hozzászólás Szerző: Cutler »

R.G. írta:
2020.07.10., pén. 09:35
nincs véletlenül 5 vagy 7 ch-s próba verzió? szívesen kipróbálnám és összevetném én is, és ha tényleg annyival jobb lenne mint ahogy mondod, akkor lehet be is szereznék egyet
köszi
Hát őszintén fogalmam sincs, hogy Sanyi foglalkozik vele még. Ha igen, akkor szerintem tud többcsatornásat is készíteni.
Ha érdekel, akkor privátban megadom az elérhetőségét.

HuGo
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: HuGo »

Komoly belseje van. Igényes erősítő.

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 204

Hozzászólás Szerző: R.G. »

köszi
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 2002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme,

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 972

Hozzászólás Szerző: Cutler »

kotel írta:
2020.05.19., kedd 13:16
Upp a Lexicon lemosónak.
Gondolom nem igazán hiszed el ezt a Lexicon lenosást.
Pedig tényleg így volt. Azért tudom, mert nálam volt az összevetés. Sanyi egy 3 csatornás monoblokkos felépítésű végfokot csinált nekem, ezt vetettük össze egy Lexicon LX-7-es végfokkal.
Csak sztereón próbálgattuk, ML Electromotion hangsugárzókkal.
Hatalmas volt a különbség. Nem az a mintha valamivel jobbnak érezném dolog, hanem egyértelmű. A DIY végfok sokkal dinamikusabb, részletesebb, tisztább hangot produkált. Az LX-7 ehhez képest egy lapos, mosott hangot adott. Közhely, mert nem vagyok egy nagy 2.0-ás kifinomult hozzáértő, ezért nem is szeretek hangzatos kifejezéseket használni, de tényleg úgy hallottuk, mintha egy függöny lenne a Logan-ek előtt és ezért minden tompán szólt a Lexiconnal.A teszt után még pár napig nálam maradt a Lexicon, mert nagyon akartam, hogy jó legyen a mozimhoz és ezután mind a 7 csatornán be lett kötve. Egy idő után már egész jónak hallottam a hangját. De aztán visszakötöttem a DIY-t és akkor végeztem végleg a Lexiconnal. Az egész jónak hallottam dolog csak a fülem hozzászokása volt a szarhoz. Még szerencse, hogy a 7.csatornának valami érintkezési problémája volt, mert így volt indokom visszavinni a korábbi tulajnak.
Nagy csalódás volt a Lexicon, a netes beszámolók után azt gondoltam, hogy ez jó lesz nekem, de tévedtem. Sanyi végfoka tényleg lemosta. Azóta már eladtam ezt a DIY végfokot, egy győri fórumtársnál segíti egy 310-es Anthemet, az LCR-jei meghajtásaban.
Szóval tényleg nem minden a név és szólhat egy DIY is nagyon jól, a hírdetett végfok is ilyen. Aki olcsón akar jót és nem a cserélgetős fajta(mert azzal tisztában vagyok, hogy egy épített cuccot nem egyszerű továbbadni)az nyugodtan belevághat. Ajánlom👌

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”