Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
Nyolc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 17:36
Értékelés: 26

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Nyolc »

John írta:
2019.12.24., kedd 11:44
Nyolc írta:
2019.12.04., szer. 15:25
Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani egy megbízható szakit Kecskeméten? Poti csere lenne.
Szia!
Ha mèg aktuális a dolog,keresd Jozef76 fórumtásat,talán ő tud segíteni.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=31212
Köszönöm! leborulok.gif Keresem.

Avatar
John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.11.15., vas. 05:54
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: 6000

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: John »

Nyolc írta:
2019.12.04., szer. 15:25
Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani egy megbízható szakit Kecskeméten? Poti csere lenne.
Szia!
Ha mèg aktuális a dolog,keresd Jozef76 fórumtásat,talán ő tud segíteni.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=31212

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

konzumprodukt írta:
2019.12.22., vas. 17:43
Valakinek volna ötlete, hogyan lehet banándugót fogadni képes állapotba hozni egy ilyen hangfalcsatlakozós Yamaha erősítőt?
Kép

Létezik valami olyan kompatibilis csavar aminek nyitott a vége, vagy teljes cserére van szükség új aljzatokkal?
Ha nem szeretnéd cserélni akkor ez a legegyszerűbb megoldás!
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/aranyo ... an-adapter
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

konzumprodukt
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2019.11.10., vas. 20:47
Értékelés: 12

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: konzumprodukt »

Valakinek volna ötlete, hogyan lehet banándugót fogadni képes állapotba hozni egy ilyen hangfalcsatlakozós Yamaha erősítőt?
Kép

Létezik valami olyan kompatibilis csavar aminek nyitott a vége, vagy teljes cserére van szükség új aljzatokkal?

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Pontosan nem t



Nem tudom pontosan mennyi idos. Ebayen vettem. Eloszor mikor megkaptam akkor vagy 4 orat ment folyamatosan. Azutan egyre rovidult az uzemido. Mostmar hangszoro rakotes nelkul is kikapcsol 1-2 percen belul sajnos. A taviranyito se jo. Mondjuk az elado visszautalt penzt, de igy sem olcso nagyon. Amikor szol akkor nincs baj, nincs serceges stb. Nagyon jo, mar amennyire egy Dali Spektortol 2-tol telik. Nem recseg, nem ropog, hanem szepen dinamikusan adja. Marmint ameddig szol:)) Kihez erdemes fordulni javitas ugyben? En jelenleg UK-ban elek, itt nem erdemes javittatni. Jobb helyeken £40 bevizsgalasi dij+ £60-70/ora munkadij+alkatresz:( Inkabb hazakuldom, ugy is nemsokara koltozom haza:)

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: mgus »

halfej1980 írta:
2019.12.19., csüt. 17:44
Ott tartok, hogy nincs is rakotve hangszoro es ugyan ugy csinalja a kikapcsolast:( Nincs jo erzesem:)
Ha egy órát elmegy nem lehet olyan nagy baj, vagyis zárlat. Az is lehet hogy a védelem romlott el. Mennyi idős a készülék?
Vagy a hangerő gombra is bekapcsol a védelem ha már kezd esetleg sercegni.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Ott tartok, hogy nincs is rakotve hangszoro es ugyan ugy csinalja a kikapcsolast:( Nincs jo erzesem:)

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Koszonom. Egyesevel meg nem probaltam. Viszont mind a 4 par hangszoro kimenetet igen. Valamikor megy 1 orat de sokszor 1-2 perc utan kikapcsol. Nem a tulmelegedesi hibakod jon. Amit kapok az a Direct, speaker a b, mute 3 gyors villanas es szunet. A hangszorok azok ujak Dali spektor 2, egy Denon RCD-M41-el hasznaltam problema nelkul. Mindegy kiprobalom egyesevel. Koszonom.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: mgus »

halfej1980 írta:
2019.12.19., csüt. 09:16
Sziasztok. Van egy Cambrigde Audio CXA 80 erositom. A problema, hogy allandoan kikapcsol. Megneztem a hibakodot, es a CAP5 vedelem jelentkezik. A CA oldalan azt irjak, hogy nezzem at a hangszoro csatlakozasokat. Kiprobaltam mar mindent, de a jelenseg nem szunik meg. Valakinek esetleg van otlete? Vagy esetleg megbizhato szerelot tud e valaki? Koszonom.
Próbáld ki egyesével a dobozokat, lehet a hangszórókkal van valami, vagy esetleg az erősítő akkor meg lehet zárlatos az egyik oldal, vagy túlmelegszik az erőlködő és azért kapcsol ki.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
halfej1980
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2017.12.12., kedd 17:08
Értékelés: 18

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: halfej1980 »

Sziasztok. Van egy Cambrigde Audio CXA 80 erositom. A problema, hogy allandoan kikapcsol. Megneztem a hibakodot, es a CAP5 vedelem jelentkezik. A CA oldalan azt irjak, hogy nezzem at a hangszoro csatlakozasokat. Kiprobaltam mar mindent, de a jelenseg nem szunik meg. Valakinek esetleg van otlete? Vagy esetleg megbizhato szerelot tud e valaki? Koszonom.

Avatar
poto
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2015.08.18., kedd 13:50
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: poto »

Üdvözletem!

Van egy Dénes Péter-féle előerősítőm. Régi, de nagyon szeretett darab. Olyan szakembert keresek, aki segítene megjavítani (rövid idő után elhalkul), ill. végezne egy belső kábel cserét is valamint beépítene egy aljzatot.

Tel.: hetven-három80-42-ötvenhárom

Köszönettel:

pi

Avatar
frankoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 21:36
Értékelés: 149

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: frankoo »

Sziasztok!

Denon POA monoblock javításához kérnék segítséget, megbízható korrekt (lelkes :D ) szakember személyében! Lehetőleg Budapest és vonzáskörzetében... Előre is nagyon-nagyon köszönöm!!
leborulok.gif
www.nanoenergizer.hu
Mozi: Zidoo - Optoma 4K - ARCAM AV40 - Sunfire Grand Cinema X2 - Klipsch THX Ultra2 7.2.4
Audio 1: Roksan Blak - XTZ 100.49 Divine - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV
Audio 2: Carver CT7 - Forté Audio - Sonofer SF6 - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV





 

Avatar
Nyolc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 17:36
Értékelés: 26

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Nyolc »

Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani egy megbízható szakit Kecskeméten? Poti csere lenne.

laciv6
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.11.11., vas. 16:40
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: laciv6 »

Rendben meg próbálom és köszi a tippet .

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

laciv6 írta:
2019.11.29., pén. 21:28
Sziasztok
Keresek csöves erősítő cső csere utáni beállításához értő szerelő kollégát . Pesten vagy Pest környékén lehetőleg .
Lenne még egy gond hogy december 22-23 lenne jó vagy a két ünnep közte a munka elvégzésére .
Köszönöm a segítséget előre is .
Próbáld megkérdezni Bese Attilát.
http://www.retroaudio.hu/doc/rolunk.php

laciv6
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.11.11., vas. 16:40
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: laciv6 »

Sziasztok
Keresek csöves erősítő cső csere utáni beállításához értő szerelő kollégát . Pesten vagy Pest környékén lehetőleg .
Lenne még egy gond hogy december 22-23 lenne jó vagy a két ünnep közte a munka elvégzésére .
Köszönöm a segítséget előre is .

Avatar
Jayjay
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2010.10.28., csüt. 18:03
Értékelés: 2

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Jayjay »

Sziasztok!

Hozzám került egy régi Krell előfok külön táppal. Bekapcsoláskor a hangszórókból 1-2 percig fura hangok jönnek, de utána megszűnnek. Ez a felállás pár másodpercre ritkán megismétlődik zene közben is. Mit kellene felújítani, mennyibe kerülne, hol... Privátban ha kérhetném

Avatar
midian82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 16:17
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: midian82 »

Sziasztok
Van egy kis Jungson JA 66c amin a bal oldal valamiért teljesen lehalkul .Ha ráadok hangerőt akkor visszajön de általában utána is elmegy a hang rajta.A hangfalamnak nincs baja .Tudnátok segíteni ?

Avatar
kalmanlorant
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.02.12., pén. 20:18
Értékelés: 1

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kalmanlorant »

Sziasztok!
Győrben és környékén, esetleg egy Veszprém, Fehérvár, Pest karikán belül vállal valaki erősítő felújítást?
Nad előerősítőn rca kimenetek cseréje, esetleg egy hangerő poti tisztítás lenne.
Nad végfokon szalagkábel csere, néha a jobb oldalon eltűnik a zene, és erős susogas hallható, a szalag megpiszkálása után minden rendben.
Válaszokat előre is köszönöm!

Balazs74
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.10.06., vas. 15:27
Értékelés: 1

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Balazs74 »

Sajnos rajzot, leírást nem találok róla. Így a nyugalmit sem tudom megmérni. A kondikat egyszerre terveztem cserélni.
Az elektronika nem áll messze tőlem, csak rég nem foglalkoztam már vele, más felé vitt az élet....

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

Balazs74 írta:
2019.11.02., szomb. 08:57
Köszönöm szépen a segítséget. A kondi cseréket el fogom végezni, beállítást, bemérést kellő műszerezettség hiánya miatt sajnos nem tudom. Ehhez egy multiméter kevés :(
A 2db nagy puffer kondit is érdemes kicserélni?
Első körben mérni kellene! De minden bizonnyal az összes kondenzátort lehet cserélni,csak éppen nem mindegy hogy hová milyen kondenzátor kerül,nyugalmi áramot tudsz mérni multiméterrel is ,van rá esély hogy elmászott az idők folyamán,egy szervizkönyv alapján megtudhatod a megfelelő értéket,de ha tisztességes munkát szeretnél végezni akkor egy két ellenállást is célszerű cserélni ,valamint az összes kapcsolót,csatlakozót,potmétert is meg kell tisztítani.de amennyiben nem vagy jártas az elektronikában mindenképp MEGBÍZHATÓ szakemberrel végeztesd el!
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Balazs74
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.10.06., vas. 15:27
Értékelés: 1

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Balazs74 »

Köszönöm szépen a segítséget. A kondi cseréket el fogom végezni, beállítást, bemérést kellő műszerezettség hiánya miatt sajnos nem tudom. Ehhez egy multiméter kevés :(
A 2db nagy puffer kondit is érdemes kicserélni?

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

Balazs74 írta:
2019.11.01., pén. 18:00
Sziasztok!
Nekem is olyan gondom lenne egy Cambridge Audio ATAC3 erősítővel mint a korábbi P40-el. Bekapcsoláskor elég erőset pukkan a hangfal és kikapcsoláskor is. Nincs benne relés hangfal védelem az biztos, de nem hinném, hogy ez normális működés. Igaz használtan vettem, és kezdetektől fogva ilyen, de gondoltam megkérdezem a hozzáértőket, hogy mi a véleményük róla.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv!
A ki és bekapcsoláskor jelentkező pukkanás teljesen normális jelenség! Viszont egy ilyen idős készüléknél nem ártana egy alapos karbantartás. Kondi cserék beállítások stb amennyiben szükséges.
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Balazs74
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.10.06., vas. 15:27
Értékelés: 1

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Balazs74 »

Sziasztok!
Nekem is olyan gondom lenne egy Cambridge Audio ATAC3 erősítővel mint a korábbi P40-el. Bekapcsoláskor elég erőset pukkan a hangfal és kikapcsoláskor is. Nincs benne relés hangfal védelem az biztos, de nem hinném, hogy ez normális működés. Igaz használtan vettem, és kezdetektől fogva ilyen, de gondoltam megkérdezem a hozzáértőket, hogy mi a véleményük róla.
A válaszokat előre is köszönöm!

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1314
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 791
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Nem szerettem volna ideszemetelni a hirdetésemet, de valóban pontosíthattam volna a típust. Olyan belül, mint a hifishock-os képeken. Ahogy én látom, hangerő potin kívül eredeti. Hát, nem mai darab, az biztos. Nem tudom, hogy alkatrészcserék növelnék, vagy csökkentenék az "értékét". Az eset óta párszor bekapcsoltam, néha adtam nagyobb (de bőven nem káros) hangerőt is, de a hibák csak be-ki kapcsolgatáskor jöttek. Az is lehet, hogy időszakos, gondolom az a legrosszabb dolog...
Még nem tisztázódott bennem, hogy ez így már kimeríti-e a hibás fogalmát, ha igen, érdemes-e "belepiszkálni"?
Nem szotkam hibázni.

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”