Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
Rapsic88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2013.08.15., csüt. 15:24
Értékelés: 81

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Rapsic88 »

antocian írta:
2021.07.30., pén. 10:40
sziasztok, Veszprém és 50 km körzetében foglsalkozik valaki erősítő javításával? onkyo sztereo rádióerősítő, nincs hang.. utánaolvasva, valszeg a relé nem húz be (nem is kattan).. esélyes hogy azt kellene "csak" kicserélni..
köszönöm!
Meg kell kocogtatni csavarhúzóval, hátha csak beragadt... :D

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

antocian írta:
2021.07.30., pén. 10:40
sziasztok, Veszprém és 50 km körzetében foglsalkozik valaki erősítő javításával? onkyo sztereo rádióerősítő, nincs hang.. utánaolvasva, valszeg a relé nem húz be (nem is kattan).. esélyes hogy azt kellene "csak" kicserélni..
köszönöm!
A relé minden bizonnyal azért nem kapcsol mert hiba van az erősítőben.
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
antocian
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.03.16., szer. 18:31
Értékelés: 2

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: antocian »

sziasztok, Veszprém és 50 km körzetében foglsalkozik valaki erősítő javításával? onkyo sztereo rádióerősítő, nincs hang.. utánaolvasva, valszeg a relé nem húz be (nem is kattan).. esélyes hogy azt kellene "csak" kicserélni..
köszönöm!

Avatar
elkann
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2019.03.18., hétf. 13:54
Értékelés: 31
Tartózkodási hely: Diósd

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: elkann »

Sziasztok!
Egy előerősítőben mi okozhat olyan problémát, ami miatt a színpadkép el van tolva bal oldalra?
Kristálytisztán szól, nem recseg, semmi egyéb anomália, de egyértelműen kicsit balra húz a hangkép.
IsoTek Syncro Uni -> IsoTek Titan One -> IsoTek Genesis One -> ALAC tápkábel -> Auralic Aries G2.1 (+Hoer-Wege mod) ->ALAC tápkábel -> Audio Research GSI75 -> ALAC hangfalkábel -> Sonus Faber Grand Piano Home

Avatar
godfather
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 09:28
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: godfather »

Sziasztok!

Egy Kenwood KRF-V4550D erősítővel vannak problémáim.
Egyszer csak nem kapcsolt be. A standby led világít de kb. ennyi.

Szétkaptam forrasztásokat, kondikat átnéztem nem púposak-e, de itt megállt a tudomány.

Valaki esetleg Budapesten vagy környékén tudna segíteni?

https://www.dropbox.com/s/4u3pgkfpf36xc ... e.pdf?dl=0

Köszönettel.

Online
Avatar
smogmachine
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 451
Csatlakozott: 2019.03.12., kedd 09:20
Értékelés: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: smogmachine »

Sziasztok!
Van egy Pioneer SA9500mk2 erősítőm darabokban, már nem lett hozzá nyúlva egy éve. Nem tudom, hogy végfok hibás vagy sem, hozzá lett már javítás szinten nyúlva, szétbarmolva még nincs, remélem. Nekem egyszerűen nincs rá időm, abból meg sok kellene hozzá.
Valaki tud esetleg egy szerelőt, öreg szakit, aki érti is a dolgát, meg nem akarja a bőrt lehúzni az emberről?
Előre is köszönöm! 06304440636
Csaba

Avatar
dtibor1974
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2017.08.22., kedd 16:43
Értékelés: 5

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: dtibor1974 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
PrimaLuna Dialogue 2 erősítőm tegnap bekapcsoltam, és akármelyik bemenetre kapcsoltam semmi, csak csend :smile51: gondolkodik.gif
A csövek jók, működnek hang viszont nincs...
Ha tudnátok segíteni kihez forduljak, garancia màr nincs a készülékre.

;peace;
Köszönettel: Tibor 30/0187353

Avatar
znagy100
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2016.03.29., kedd 19:19
Értékelés: 30

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: znagy100 »

Üdv,
Clearaudio tápom zavaróan búg. Tudsz segíteni a javításban?
Köszönöm,
Zoli
20/445888egy

sestertius
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2021.06.16., szer. 11:21
Értékelés: 2

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: sestertius »

Üdv!
Remélem kapok választ, habár tudom, ma már nem egyszerű hozzá értő és igényes szerelőt találni...
Van egy régi Sony Esprit erőlködőm, amitől nincs kedvem megválni, inkább futnék vele pár kört, hátha valaki...
Típus Sony TA-F530ES. Az RCA csatlakozások forrásztásai szerintem elengedtek a hátulján, illetve a poti kontakt a probléma, egyébként flottul megy. Budapest, Szabolcs vagy Borsod megye, netán Győr környéke, de ha van megbízható ajánlás máshol, megpróbálom eljuttatni...
Köszönet!

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok!
Van egy (illetve 2, csak az egyik jó) Denon PMA-320A erősítőm, ami rossz. A Jobb oldala recseg, csattog, pattog néha.
Van valaki aki javít még ilyen "őskövületet" ?
Köszi!

Avatar
Yocee
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2017.05.15., hétf. 07:49
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Yocee »

Sziasztok!

Egy Denon 2802 öreg házimozi erősítő javítására keresek pesten olcsó megoldást. Állítólag végfok hibás, és Protectionnal kapcsol ben (piros led villog).
Nem kell megjavítani, csak annyira, hogy processzornak használhassam. Végfokok nem érdekelnek.

Avatar
Jamma40
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2017.11.06., hétf. 07:55
Értékelés: 1

Kenwood KA-907 erősítőhöz keresek szerelőt

Hozzászólás Szerző: Jamma40 »

A képeken látható Kenwood KA-907 típusú erősítőhöz keresek hozzá értő szerelőt, lehetőleg Győr és környékén. Az erősítő végfok hibás. Privát üzenetben várok ajánlást, jelentkezést, tippeket.
Köszönöm a segítséget előre is.
IMG_20210111_190438.jpg
IMG_20210111_190438.jpg (1.01 MiB) Megtekintve 4183 alkalommal
IMG_20210111_190428.jpg
IMG_20210111_190428.jpg (1.39 MiB) Megtekintve 4183 alkalommal
IMG_20210111_191138.jpg
IMG_20210111_191138.jpg (606.05 KiB) Megtekintve 4183 alkalommal
IMG_20210111_191132.jpg
IMG_20210111_191132.jpg (732.92 KiB) Megtekintve 4183 alkalommal
IMG_20210111_191117.jpg
IMG_20210111_191117.jpg (968.5 KiB) Megtekintve 4183 alkalommal

Avatar
Laci79
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2014.02.08., szomb. 12:16
Értékelés: 9

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Laci79 »

Sziasztok!

Adott egy Denon AVR-1909 erősítő..
Nagy megelégedéssel használtam eddig..
Az utóbbi időben arra lettem figyelmes, hogy halkabb a bal oldali front kijárata, illetve mintha vágná a középtartományt (ugyanez az egy kijárat). Járt már így valaki? Nagy baja lehet?
- jó a kábel, jó a hangfal, felcseréltem a left right hangfalakat, néztem másik bemenetről is, a hiba az megmaradt..
Illetve mintha halványult volna a kijelzője. Lehetséges ez, vagy én lettem vaksibb?

Köszi,
L.
IMG_5815.jpg
IMG_5815.jpg (1.82 MiB) Megtekintve 4256 alkalommal

Avatar
PrinceHerceg
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.04.14., hétf. 15:01
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: PrinceHerceg »

Szia!

Kapd szét a gépedet és kontaktsprayvel az előlapi potikat + a bemenetválasztó / felvételi, illetve a fő poti ahova huzalokkal és kábelekkel befut panelt is pucold ki, ennyi! Utána garantáltan jó lesz megint! :)
VTX írta:
2021.02.16., kedd 12:02
Sziasztok!

Adott a Pioneer A-676 erősítő.
A jobb csatorna rendszeresen rakoncátlakodik - néha kicsit serceg, bizonyos hangerőnél elnémul. A Direct gomb benyomásával a probléma valamelyest javul, de a jobb csatorna ilyenkor is némileg halkabb, mint a bal.
Továbbá a forrásválasztó kapcsoló tekergetése is kihatással van a jobb csatorna hangossságára.
Az alapvető probléma az, hogy a két csatorna különböző hangerővel szól.

Felteszem, a Direct gomb, a hangerőszabályozó, illetve a forrásválasztó kontaktosak. Ezeket hogyan tudnám saját magam megjavítani? Gondolom, nem annyira bonyolult, de nem csináltam még ilyet. Esetleg korrekt leírásokat, videókat tudnátok linkelni? Vagy ha más problémára gyanakodtok, azt hogyan lehetne orvosolni?
furyaaan: a Yamid már gyárilag is banándugózható, tehát azzal nem kell foglalkoznod, ellenben át kondizni biztosan megérné, csak tényleg nem lenne egy olcsó kör! Segítsek? :)

Avatar
magica
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 804
Csatlakozott: 2011.12.10., szomb. 13:23
Értékelés: 51

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: magica »

tonee73 írta:
2021.04.28., szer. 21:51
furyaaan írta:
2021.04.28., szer. 19:53
Sziasztok. Úgy tűnik, ez alkalmasabb topic..tudnátok ajánlani valakit, aki régi erősítők felújításával, átalakításával foglalkozik? Egy Yamaha A-720-ról lenne szó. Nem tudom mennyire megvalósítható, de a csatlakozókat szeretném kicseréltetni, hogy banándugóval is tudjam használni, illetve egy általános egészségügyi vizsgálat is ráférne (: köszönöm a segítséget!
Nekem is úgy tűnik-ezért át is raktam ide a másik helyről a kérdésed.
Sziasztok! Én Béres Janit ajánlanám !!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

furyaaan írta:
2021.04.28., szer. 19:53
Sziasztok. Úgy tűnik, ez alkalmasabb topic..tudnátok ajánlani valakit, aki régi erősítők felújításával, átalakításával foglalkozik? Egy Yamaha A-720-ról lenne szó. Nem tudom mennyire megvalósítható, de a csatlakozókat szeretném kicseréltetni, hogy banándugóval is tudjam használni, illetve egy általános egészségügyi vizsgálat is ráférne (: köszönöm a segítséget!
Nekem is úgy tűnik-ezért át is raktam ide a másik helyről a kérdésed.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

furyaaan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.03.16., hétf. 12:31
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: furyaaan »

Sziasztok. Úgy tűnik, ez alkalmasabb topic..tudnátok ajánlani valakit, aki régi erősítők felújításával, átalakításával foglalkozik? Egy Yamaha A-720-ról lenne szó. Nem tudom mennyire megvalósítható, de a csatlakozókat szeretném kicseréltetni, hogy banándugóval is tudjam használni, illetve egy általános egészségügyi vizsgálat is ráférne (: köszönöm a segítséget!

furyaaan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.03.16., hétf. 12:31
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: furyaaan »

Alex_Aston írta:
2021.04.28., szer. 15:44
furyaaan írta:
2021.04.28., szer. 15:32
Sziasztok. Tudnátok ajánlani valakit, aki régi erősítők felújításával, átalakításával foglalkozik? Egy Yamaha A-720-ról lenne szó. Nem tudom mennyire megvalósítható, de a csatlakozókat szeretném kicseréltetni, hogy banándugóval is tudjam használni, illetve egy általános egészségügyi vizsgálat is ráférne (: köszönöm a segítséget!
Alisca Orange - XII. kerület.
Köszönöm!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

furyaaan írta:
2021.04.28., szer. 15:32
Sziasztok. Tudnátok ajánlani valakit, aki régi erősítők felújításával, átalakításával foglalkozik? Egy Yamaha A-720-ról lenne szó. Nem tudom mennyire megvalósítható, de a csatlakozókat szeretném kicseréltetni, hogy banándugóval is tudjam használni, illetve egy általános egészségügyi vizsgálat is ráférne (: köszönöm a segítséget!
Alisca Orange - XII. kerület.
Csak a Marantz! :-D

furyaaan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.03.16., hétf. 12:31
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: furyaaan »

Sziasztok. Tudnátok ajánlani valakit, aki régi erősítők felújításával, átalakításával foglalkozik? Egy Yamaha A-720-ról lenne szó. Nem tudom mennyire megvalósítható, de a csatlakozókat szeretném kicseréltetni, hogy banándugóval is tudjam használni, illetve egy általános egészségügyi vizsgálat is ráférne (: köszönöm a segítséget!

eetee85
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.04.13., kedd 13:18
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: eetee85 »

Sziasztok,

Adva van egy Fame A-200 belépő kategóriás vegfok, aminek második tulajdonosa vagyok, egy egy ideje olyan hibat produkál a jobb oldali outon hogy a solo piano soundok kicsit torzitanak. ilyen 800Hz körüli undorító rezonans hang, google drivevideó:https://drive.google.com/file/d/1iL1WtY ... p=drivesdk
(nem a hangfalak a hiba forrásai, mert ha megcsereélem őket a hiba a másik oldalon is jelentkezik.)
külföldi fórumon azt a tippet kaptam akinek ugyanilyen hibája volt hogy a hibás oldali hangerő poti a oka.
A fenti hiba esetleg mond valamit az itt jelen lévő szakértők közül? 30e Ftos masina, érdemes javittatni, vagy engedjem el?

A válaszokat előre is köszönöm!
Tibi

Avatar
Milli82
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.06.14., hétf. 00:14
Értékelés: 14

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Milli82 »

Sziasztok
Találkoztatok már olyannal, hogy nem volt mind1 hogy dugod be a tápkábelt?
Egyik irányban tökéletesen szól, másik irányban kis rezgéstől is rövidzárlatot jelez. És letilt.
Cambridge a540
Vajon mi lehet?
CD/NWPlayer: Yamaha CD-N500
Erősítő: Cambridge Audio Azur 540A V1
Hangfal: DALI ikon 1 mk1
 
All-in: Cambridge audio minx-xi
Hangfal: JBL E30(hivox)

DAC: DacMagic

harpi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.03.23., kedd 17:23
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: harpi »

Szeretnék segítséget kérni! Van egy Lenco végfokom. Benne STK40-50 es végfok! Kereksek hozzá eredeti Sanyo /Nem kínai/ végfokot!! Minden megoldás érdekel!

Finearts
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.03.08., hétf. 16:19
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Várpalota

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Finearts »

Sziasztok!
Alany egy Finearts V1 Grundig erősítő. Bekapcsolás után 1-2 percig halk sistergés jön mindkét csatornából, a balból tovább, aztán elmúlik. Milyen probléma lehet ez? A balance potméter kontaktos. Összefügg a két dolog? Köszönöm!

bbnt
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.02.21., vas. 12:37
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: bbnt »

tonee73 írta:
2021.02.20., szomb. 14:33
béres-jános írta:
2021.02.20., szomb. 09:02


Ismerős valakinek!?
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=158083
Igaz más a felhasználónév de az erősítő ugyan az! Megnéztem a jófogáson is a telefonszám is egyezik.Egy nyílvános bocsánatkèrés lenne a minimum.
Sajna a bocsánatkérés el fog maradni, de ha vigasztal az ember mindkét regje ment a levesbe.Biztos megérte azt a 3000 ft-ot, meg hogy ily módon lejárassa magát.
Gyerekek én csak azért reggeltem most, hogy ehhez hozzászóljak:
Karma.
Ennyi. :)

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”