Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
baskiria
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 13:36
Értékelés: 30

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: baskiria »

Köszi a tippet, menet közben kiderült, hogy a vezérlő IC lépett tetszhalott állapotba, félig mute-olta a kimeneteket, és a bemenetválasztás hibája is amiatt volt. Így javíthatatlan sajnos, szóval bontás a vége.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Üdv!
 
Egy Denon AVR-2802-vel adódott gondom. Eleve bekapcsolás után nagyon halkan szól, de amint bemenetet váltok némaság. Kicseréltem benne a hangerő szabályzó ICt, jó volt kb 1 napig, majd ugyanaz a hibajelenség, ha szól is nagyon halkan, bemenet váltás után némaság. Szkóppal mérve a hangerő szabályzó IC veszti el a jelet, mintha némításba menne bemenetváltáskor és sosem jönne ki onnan ki-bekapcsolásig. A bemenetválasztó ICt már valaki cserélte, és a cserélt valamint másik (mert több is van benne) is úgy tűnik meg van jelölve sárga filccel, talán szerviz jelölhette meg? Van esetleg erre tippetek, ez valami általános jelenség? Amúgy kb kidobom kategória, szóval nagy szervizelgetésbe nem mennék bele, ha senkinek semmi tippje szétbontom alkatrésznek.

 
Alisca, olcsón megmondják - vagy csinálják.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
baskiria
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 13:36
Értékelés: 30

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: baskiria »


Üdv!
 
Egy Denon AVR-2802-vel adódott gondom. Eleve bekapcsolás után nagyon halkan szól, de amint bemenetet váltok némaság. Kicseréltem benne a hangerő szabályzó ICt, jó volt kb 1 napig, majd ugyanaz a hibajelenség, ha szól is nagyon halkan, bemenet váltás után némaság. Szkóppal mérve a hangerő szabályzó IC veszti el a jelet, mintha némításba menne bemenetváltáskor és sosem jönne ki onnan ki-bekapcsolásig. A bemenetválasztó ICt már valaki cserélte, és a cserélt valamint másik (mert több is van benne) is úgy tűnik meg van jelölve sárga filccel, talán szerviz jelölhette meg? Van esetleg erre tippetek, ez valami általános jelenség? Amúgy kb kidobom kategória, szóval nagy szervizelgetésbe nem mennék bele, ha senkinek semmi tippje szétbontom alkatrésznek.

Avatar
SzabóRobi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2013.02.14., csüt. 17:13
Értékelés: 2

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: SzabóRobi »


Üdv nektek!
 
Azt szeretném kérdezni, hogy egyáltalán létezik-e a következő hibajelenség, vagy csak valamit rosszul csinálok/hallok?

NAD T741-es erősítőről van szó. Minden nagyon szuper vele, csak ha coaxon adok neki DTS stream-et, akkor nagyon kevésnek érzem a subot. Működik vele a sub, de bőven kell rá adnom, hogy elérje a DD hangsáv, vagy az analóg 5.1 bemeneten kapott jel basszusát.
Van egy erősítőnek olyan része, ami hiba esetén ilyet tud produkálni?
Előre is köszönöm a választ.

Avatar
Pearl13
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 15:01
Értékelés: 1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Pearl13 »


Sziasztok!
 
 
Onkyo TX-Ds494 es erősítőm bekapcsoláskor kis ideig sistergő hangot ad a bekapcsoló gombnál, majd pár perc után kikapcsol és vissza.
Mi lehet a gondja? trafó?
Ha valkinek van ötlete, köszönöm. Esetleg érdemes lehet javítattni.
 
Köszönöm
Szabi

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »

Illetve találkoztam már olyannal is ahol a CPU volt hibás és nem kapcsolat standby ba. Ilyenkor együtt kell élni vele. Vagy nem kell kihúzni. De nagy valószínűséggel a kapacitív elem lesz a hibás.

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »

A kondenzátor elem valószínűleg megadta magát. Pár ezer oénzből orvosolható. Ha gondolod kicserélem neked. Magánba írj.

Avatar
hopszer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.01.17., kedd 23:23
Értékelés: 2

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: hopszer »


Hali!
Egy Rotel RSX-972 erősítőt használok.
Ha teljesen áramtalanítom elfelejti a beállításokat.
Mi okozhatja ezt?
 

Avatar
Denonpma
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2012.01.10., kedd 21:40
Értékelés: 70

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Denonpma »

Én is ajánlom az aliscát nagyon korrektek igazi megszállottak !!!

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Erősítő javítással kit érdemes keresni BPen? (ár/értéket is tekintve)
Soner és Totel úgy tudom nem épp olcsóak.
Alisca / Hivox esetleg? (az audioszerviz.hu -ba most botlottam bele, róluk nem tudok semmit..)

alisca-t Jo szívvel ajánlom, ar/èrték alapján is.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
balint01
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 14:34
Értékelés: 14

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: balint01 »



Nem akarlak nagyon bevinni az erdőbe, de néhány gondolatot hagy írjak le:
- Mivel mértetek meg egy 15mF-os kondenzátort? Mert egy átlagos kapacitást (is) mérő multiméter, képtelen ekkora kapacitást megmérni.
- Sok erősítő, eleve 1000-2000uF-os puffer kondenzátorral készül gyárilag (természetesen gagyi, kisteljesítményű erősítőkről beszélek), mégsem búg. Tehát, ha az eredeti értékének 30-40%-ára csökkenne a kapacitása (5-6mF) , akkor sem búghat zavaróan. Más kérdés, hogy az erősítő dinamika tartománya töredékére esne...
- a kondenzátor kiszáradás, 10év+  felett szokott jelentkezni, vagy nagyon gyenge minőségű alkatrészek esetében. Szerintem a H.K. nem ilyen kategória.
- az ESR értéknek, semmi jelentősége sincs egy 50Hz-es tápegységben, vagy a hagfrekvenciás tartományban. Az ESR mumusa több 10 vagy több 100 kHz-en működő, kapcsolóüzemű tápegységben okoz problémát. Hogy hogyan, abba most ne menjünk bele. Valóban nem tudod multiméterrel megmérni az ESR-t.
A búgás okaként leginkább kontakthibát, GND szakadást, vagy földhurkot gondolok.     

 
Nyugodtan vigyél be, hisz csak így tudsz segíteni!   Nyilván nem egy gagyi multiméterrel mértük meg, lentebb említettem, hogy apám elektronikai műszerész, így a munkahelyéről hozott egy 30 mF-os méréshatárú műszert (Metrix MX 56), amivel bőven megtudtuk mérni. Igen mondta, hogy nem szokott száradni egy ilyen idős készüléknél még és az sok idő, de nem volt más tippe sajnos. Még a földet mondta a kondik előtt, de az valamiért feledésbe merült.
 
Kontakthiba volt a készülékben, egyik csatlakozó volt hibás ami miatt csak nagyon halkan szólt a bal oldalt és recsegett, de azt már kiszedtük. A GND szakadást és a földhurkot említem neki, köszönöm!
Harman/Kardon HK 3490, Harman/Kardon HD 980, Dali Concept 2, Neotech KS-1515 M

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Igen erről olvastam. Gondolom multiméterrel nem tudom megmérni a kondi soros ellenállását, igaz? 
Nem akarlak nagyon bevinni az erdőbe, de néhány gondolatot hagy írjak le:
- Mivel mértetek meg egy 15mF-os kondenzátort? Mert egy átlagos kapacitást (is) mérő multiméter, képtelen ekkora kapacitást megmérni.
- Sok erősítő, eleve 1000-2000uF-os puffer kondenzátorral készül gyárilag (természetesen gagyi, kisteljesítményű erősítőkről beszélek), mégsem búg. Tehát, ha az eredeti értékének 30-40%-ára csökkenne a kapacitása (5-6mF) , akkor sem búghat zavaróan. Más kérdés, hogy az erősítő dinamika tartománya töredékére esne...
- a kondenzátor kiszáradás, 10év+  felett szokott jelentkezni, vagy nagyon gyenge minőségű alkatrészek esetében. Szerintem a H.K. nem ilyen kategória.
- az ESR értéknek, semmi jelentősége sincs egy 50Hz-es tápegységben, vagy a hagfrekvenciás tartományban. Az ESR mumusa több 10 vagy több 100 kHz-en működő, kapcsolóüzemű tápegységben okoz problémát. Hogy hogyan, abba most ne menjünk bele. Valóban nem tudod multiméterrel megmérni az ESR-t.
A búgás okaként leginkább kontakthibát, GND szakadást, vagy földhurkot gondolok.     

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Igen erről olvastam. Gondolom multiméterrel nem tudom megmérni a kondi soros ellenállását, igaz? 
Így van. arra való, az ESR mérő.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
balint01
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 14:34
Értékelés: 14

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: balint01 »


A kondik száradása, nem csak a kapacitás csökkenését vonja maga után, hanem az un ESR érték növekedését is, amit csak erre alkalmas műszerrel tudsz kimutatni. Elco-nál a kapacitásbeli eltérés a névlegestől elég magas, akár +-30-50% is lehet.
 
Igen erről olvastam. Gondolom multiméterrel nem tudom megmérni a kondi soros ellenállását, igaz? 
Harman/Kardon HK 3490, Harman/Kardon HD 980, Dali Concept 2, Neotech KS-1515 M

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



 
Sziasztok!
 
Van egy Harman/Kardon 3490-es erősítőm ami búg. Mivel fater elektronikai műszerész nem vittem szervizbe, kapásból mondta, hogy akkor szokott búgni ha száradnak benne a kondenzátorok.
 
Szét is kaptuk és megmértük a kondikat. Sajnos nem tudta megmondani, hogy mennyi eltérés a megengedett az ilyen erősítőknél, de átlagban 10% eltérést mértünk. Okozhat ilyen kis eltérés búgást? Általában megvan adva, hogy hány % eltérés a normális, de ezeknél nem találtam, 15 000 uF-osak. Van egy olyan érzésem, hogy nem a kondik lesznek a hunyók, akkor viszont tanácstalan vagyok.
 
Segítségeteket előre köszönöm!
Üdv,
Bálint
 

A kondik száradása, nem csak a kapacitás csökkenését vonja maga után, hanem az un ESR érték növekedését is, amit csak erre alkalmas műszerrel tudsz kimutatni. Elco-nál a kapacitásbeli eltérés a névlegestől elég magas, akár +-30-50% is lehet.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
balint01
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 14:34
Értékelés: 14

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: balint01 »


Sziasztok!

 

Van egy Harman/Kardon 3490-es erősítőm ami búg. Mivel fater elektronikai műszerész nem vittem szervizbe, kapásból mondta, hogy akkor szokott búgni ha száradnak benne a kondenzátorok.

 

Szét is kaptuk és megmértük a kondikat. Sajnos nem tudta megmondani, hogy mennyi eltérés a megengedett az ilyen erősítőknél, de átlagban 10% eltérést mértünk. Okozhat ilyen kis eltérés búgást? Általában megvan adva, hogy hány % eltérés a normális, de ezeknél nem találtam, 15 000 uF-osak. Van egy olyan érzésem, hogy nem a kondik lesznek a hunyók, akkor viszont tanácstalan vagyok.

 

Segítségeteket előre köszönöm!

Üdv,

Bálint

 

Harman/Kardon HK 3490, Harman/Kardon HD 980, Dali Concept 2, Neotech KS-1515 M

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: hubee »


Erősítő javítással kit érdemes keresni BPen? (ár/értéket is tekintve)
Soner és Totel úgy tudom nem épp olcsóak.
Alisca / Hivox esetleg? (az audioszerviz.hu -ba most botlottam bele, róluk nem tudok semmit..)
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Na most ebből a "bármelyik szervíz"-ből szeretnék kérni pár tippet, hogy merre vigyem. Pont itt vagyok meglőve.
Sajnos ebben nem tudok segíteni, nem ismerek a környékeden egyet sem. A kolléga ajánlott itt szakikat, velük érdemes konzultálnod.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Esetleg nem lehet benne kicserélni valamit, hogy jobb legyen?
Sajna a jel-zaj viszonyt imigyen utólag, nemigazán lehet tuningolni.
Mindenesetre azt nem tudhatom, mennyire zajos. Az is elképzelhető, hogy valamelyik alkatrész megadta magát, és a gyári 70dB-t sem teljesíti, ezért hallod most alapzajosnak.
Méréssel kideríthető, de nem otthoni körülmények között.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Placi84
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.08.23., pén. 20:58
Értékelés: 3

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Placi84 »


Magyarul b.szhatom Ilyen és kész. Ha jól gondolom
Esetleg nem lehet benne kicserélni valamit, hogy jobb legyen?

Avatar
Placi84
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013.08.23., pén. 20:58
Értékelés: 3

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Placi84 »


Az egyik 70, a másik 113 dB-es jel-zaj viszonnyal bír.
Magyarul b.szhatom Ilyen és kész. Ha jól gondolom

Online
Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1419
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 138
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »



Egy szimpla AB osztályú 100W-os végfokozat ahogy látom, a szokásos illesztő, állítható szűrőtagokkal.
Szerintem bármelyik szerviz megtudja javítani.

Na most ebből a "bármelyik szervíz"-ből szeretnék kérni pár tippet, hogy merre vigyem. Pont itt vagyok meglőve.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Nem, dehogy. Az aláírásomban is benne van, pont azért, hogy mindig lehessen tudni miről beszélek.
 
Egyébként egy Boston Acoustics ASW-250 -ről van szó.

Egy szimpla AB osztályú 100W-os végfokozat ahogy látom, a szokásos illesztő, állítható szűrőtagokkal.
Szerintem bármelyik szerviz megtudja javítani.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Online
Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1419
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 138
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Tudnál egy közelebbi képet küldeni a panelról?
Egyelőre még nicns nálam a doboz, ma megyek érte valamikor. Aztán megpróbálom szétszedni, hogy tudjak fényképezni. Bár nem vagyok egy műszaki zseni, nem szeretnék kárt tenni benne. Remélem egy sima szétszedéssel nem is lehet Szívesebben bíznám a dobozt valakire, mint hogy én belepiszkáljak.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »

Tudnál egy közelebbi képet küldeni a panelról?

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”