Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Online
Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: karlosz »



"Mi lehet a hiba?"
 
Tudni én se tudom, ahhoz látni kellene. De ez lehet.
Vidd el szervízbe, hiszen nem a hibát szeretnéd tudni ezek szerint, hanem használni szeretnéd.

Elvittem.

Avatar
Áki52
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.10.20., vas. 22:24
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Áki52 »


Sziasztok!
 
Kaptam ajándékba 3 db NAD 2400-as erősítőt. Szerettem volna a rendszerbe betenni, hogy a két front hangfalamat egy-egy NAD 2400-as hidalva hajtson, a harmadikat meg sztereóban a surrund hangfalak meghajtására használnám.
 
Meghallgatáskor az alábbi problémák jelentkeztek:
 
A két hidalt erősítő érzékenysége (hangereje) lényegesen eltér egymástól. Persze beállítható a potikkal, de azért az szerintem nem normális.
A harmadik erősítő pedig hangerőtől fuggetlenül (akár hangszóró rákapcsolása nélkül is) túlvezérlést jelez és természetesen le is kapcsolja a hangfalakat egy kis időre.
 
Kérdés, hogy érdemes e javíttatni, lehet e?
 
Érdemes e a Marantz SR7005-ös végfokait velük lecserélni? Ha a technikai adatokat nézem akkor jobbnak tűnik az NAD és tehetmentesítí a Marantz 7005-öt is.
 
Köszönök minden tanácsot véleményt!

Házimozi:
Marantz SR7005 Receiver
Marantz UD7006 lejátszó
KEF Q75 Front hangfal
KEF Q65 Sourund hangfal
Wharfedale 10.2 Front High hangfalak
B&W ASW 1000 Sub
Center: keresem a jót! 

Avatar
bkercso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2011.02.16., szer. 00:05
Értékelés: 75

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: bkercso »


"Mi lehet a hiba?"
 
Tudni én se tudom, ahhoz látni kellene. De ez lehet.
Vidd el szervízbe, hiszen nem a hibát szeretnéd tudni ezek szerint, hanem használni szeretnéd.

Online
Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: karlosz »


Rossz a hővédelme, vagy a hűtése?
 
Sajnos nem tudom.

Avatar
Denonpma
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2012.01.10., kedd 21:40
Értékelés: 70

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Denonpma »

Nekem lenne egy olyan problémám hogy eggyik napról a másikra elkezdett torzitani a jobb oldal halkan recseg ropog torzít , minden müködik rajta bekapcsol kattan minden gomb hibátlan nem serceg semmi de egyszerűen a jobb oldal nem jó mi lehet a próbléma vajon valami ötlet?? van róla videó csak halk ! http://www.youtube.com/watch?v=eG0U8WvWcws

Avatar
bkercso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2011.02.16., szer. 00:05
Értékelés: 75

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: bkercso »


Beteszem ide, talán itt jobb helye van.
Rossz a hővédelme, vagy a hűtése?

Online
Avatar
karlosz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1244
Csatlakozott: 2007.09.24., hétf. 19:35
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Borsod megye

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: karlosz »



 
Hello!
 
Van egy kis gondom. Adott egy Rotel RA-05-ös erősítő, ami egyik napról a másikra azt produkálja, hogy:
 
bekapcsolás után elindul a zene és az erősítő szinte másodpercenként ki-be kapcsolgat. Találkoztatok már ilyen jelenséggel?
 
Mi lehet a hiba?
 
Köszi!

 
Beteszem ide, talán itt jobb helye van.

Avatar
Gege911
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.10.06., vas. 16:25
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Gege911 »


Szép napot.
 
 
Segítséget/tanácsot kérnék egy Pioneer A-450R erősítő ügyében.
Előjött szegénykémnek a típushibája. A bement választó rakoncátlankodik. Minden bemeneten ha úgy van kedve recseg, csak az egyik oldal szól..... Szétszedtem kitisztítottam, de még mindig nem az igazi az esetek többségében. 
Kérdés: honnan lehet szerezni cseredarabot, vagy a tisztitáson kivül más megoldás?
             
Vagy számomra az is megfelelő lenne, csak nem tudom, hogy járható út e, h fix egyik bemenetre kötni?!
 
 
Előre is köszönöm.
 
 
Kellemes hétvégét.
 
 
 

Avatar
Lósün
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2007.04.15., vas. 15:32
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Lósün »


Kedves Urak!
 
Van egy régi Denon erősítő. PMA 320A. Leginkább nem kapcsol be, ha mégis, akkor vagy mindjárt elalszik a bemenetválasztón a  led, aztán semmi, vagy pedig jó idő után bekapcsol mégis (kb 20 perc?) és ebben a  kivételes esetben aztán működik is rendesen, de a legközelebbi bakapcsolásnaál megint vagy semmi, vagy az elhalványulásos bosszantó játék.
Komoly hiba lehet vajon, vagy valamilyen relé tisztása megoldhatná szerintetek?
Köszönök minden választ előre is!

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



 Sziasztok!
 
 Pár hónapja vettem egy szinte teljesen új NAD C315Bee erősítőt. (sajnos nincs rá érvényesíthető garancia) Egy hete sikerült csak vennem hozzá normális lejátszót, így azóta tűnt csak fel hogy minimális (éjjeli zenehallgatós) hangerőn szinte csak a jobb oldal szól. Növelve rögtön kiegyenlítettebbé válik, de szerintem úgy sem 50-50%, hanem 40-60% a balansz. Persze próbáltam mindent (hangfalkábel, IC, lejátszó, lemez) cserélgetni, és szinte biztos hogy az erősítő a ludas. Naívan és laikusan azt hinném hogy csak a hangerő potmétere szórakozik. Régi (sokat használt) potiknál rémlik ilyesmi hiba. Persze egyszerűbb lenne kicsivel hangosabban hallgatni az alig észrevehető különbséggel, de alattam-felettem is laknak, és sokszor csak este van időm zenét hallgatni. Tud valaki valami tippet, vagy olcsó (maga a készülék ~30E Ft volt) és korrekt szervíz lehetőséget?
 
 További szép napot!

Keress egy mono felvételt, ami pontosan megmutatja mennyire ment el a balansz. Nem ritka az ilyen probléma.  Fejhallgatóval is ellenőrizd le és ha ott is ez a helyzet akkor a poti együttfutása a probléma.  Megnéztem a készülék belsejét, motoros poti van benne, panelra forrasztva, szóval nem egyszerű a cseréje de nem drága.  Ha valami ilyen van benne, akkor párezer forint plusz szervíz vagy egy itteni kolléga kiméri és elvégzi a cserét. 
 
http://www.ebay.com/itm/New-6CH-Remote- ... 4ac6081e41

Avatar
frogz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 11:56
Értékelés: 4

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: frogz »


 Sziasztok!
 
 Pár hónapja vettem egy szinte teljesen új NAD C315Bee erősítőt. (sajnos nincs rá érvényesíthető garancia) Egy hete sikerült csak vennem hozzá normális lejátszót, így azóta tűnt csak fel hogy minimális (éjjeli zenehallgatós) hangerőn szinte csak a jobb oldal szól. Növelve rögtön kiegyenlítettebbé válik, de szerintem úgy sem 50-50%, hanem 40-60% a balansz. Persze próbáltam mindent (hangfalkábel, IC, lejátszó, lemez) cserélgetni, és szinte biztos hogy az erősítő a ludas. Naívan és laikusan azt hinném hogy csak a hangerő potmétere szórakozik. Régi (sokat használt) potiknál rémlik ilyesmi hiba. Persze egyszerűbb lenne kicsivel hangosabban hallgatni az alig észrevehető különbséggel, de alattam-felettem is laknak, és sokszor csak este van időm zenét hallgatni. Tud valaki valami tippet, vagy olcsó (maga a készülék ~30E Ft volt) és korrekt szervíz lehetőséget?
 
 További szép napot!

Sonny

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Fülelek mesternek köszönöm a segítséget, a 14. kerületben gyorsan és olcsón megoldották a problémát.

Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


"valaki foglalkozik itt erősítő javítással?"
Vannak itt többen is, akik járatosak a témában.
Szeritem írd le miről is lenne szó (készülék gyártója, típusa, a probléma rövid ismertetése), aztán akár privátban megbeszélhetitek, ha van jelentkező a hiba orvosolására.

Avatar
carlos33
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2012.01.12., csüt. 18:22
Értékelés: 9

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: carlos33 »


hali,
valaki foglalkozik itt erősítő javítással?
Harman Kardon Avr 645

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Barátom Marantz erősítője áramszünet után nem kapcsol be, a biztosítékot elfüstüli a készüléken belül. Budapesten hová vihetném javíttatni?
 
Köszi,
Sanyi

Próbáld meg a Totel-t, bár sokan szidják őket (nekem bevált anno egy Marantz tunert javítottak nekem gyorsan, korrektül).
 
http://totel.hu/page/kapcsolat.html
 
Nekem az Infovox szakszervízzel inkább volt problémám (bagatell dolgot vétettek, mégis 2x kellett mennem érte Pestre, ami ugye nálam 2x240 km lett).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Sonny

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Barátom Marantz erősítője áramszünet után nem kapcsol be, a biztosítékot elfüstüli a készüléken belül. Budapesten hová vihetném javíttatni?
 
Köszi,
Sanyi

Avatar
mauser
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.07.22., hétf. 22:40
Értékelés: 35

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: mauser »



Talán próbáld meg fülelek mesternél...
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ox-tuning/

 
Köszönöm a tippet, sikerült jelentősen mérsékelniük a zúgást némi átalakítással.

Avatar
kszabcsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.07.07., kedd 11:55
Értékelés: 6

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kszabcsi »


Üdvözletem! 
 
H/K AVR235 gépezet jobb hátsó csatorna tv programváltásakor, illetve mediaplayer filmnézés során beletekeréskor, amikor "visszajön a hang" pattogó hangot ad ki, egyébként a hangminőséggel nincs probléma. Mind coax, mind optikai bemenet használatakor fennáll a probléma.
 
Előre is kösz a segítséget!
Samsung 65" QD-OLED
Onkyo Tx-NR905
Mission front+Kef center+Jamo dipol sorrunds
HimediaQ10pro
Big Apple

 

Avatar
atika
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 11:00
Értékelés: 4

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: atika »



 
"Olyan gondom van hogy sony str db 840 qs avr-en bekapcsoláskor a bal hátsó néha nem egyből szólal meg hanem csak ha feljebb tekerem a hangerőt"
 
Mivel írtad, hogy nagyobb kimenőteljesítménynél a bal hátsó csatorna is megszólaltatható, jó eséllyel a kimeneti védelem reléjének kontaktja kissé oxidálódott, mely a bal hátsó csatorna hangsugárzókimenet illeszti a csatorna teljesítményfokozatához.
A jelenség újbóli jelentkezése esetén, amennyiben a hiba az előlapi hangfalkiválasztó ki-be kapcsolgatásával is megszűntethető, majdnem bizonyos, hogy a relé érintkezője a kontakthibás és ez a cseréjével orvosolható. 
 

Köszönöm a gyors választ ,megpróbálom megnézetni egy ismerőssel.Mert Heves megyében nem nagyon tudok olyat aki foglalkozna vele.Ő pedig évek óta szokott hangositással is foglalkozni meg müszerész is. Remélem megoldjuk mert most lett véve,amugy a hangja teljesen rendben van.

Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


"Olyan gondom van hogy sony str db 840 qs avr-en bekapcsoláskor a bal hátsó néha nem egyből szólal meg hanem csak ha feljebb tekerem a hangerőt"
 
Mivel írtad, hogy nagyobb kimenőteljesítménynél a bal hátsó csatorna is megszólaltatható, jó eséllyel a kimeneti védelem reléjének kontaktja kissé oxidálódott, mely a bal hátsó csatorna hangsugárzókimenet illeszti a csatorna teljesítményfokozatához.
A jelenség újbóli jelentkezése esetén, amennyiben a hiba az előlapi hangfalkiválasztó ki-be kapcsolgatásával is megszűntethető, majdnem bizonyos, hogy a relé érintkezője a kontakthibás és ez a cseréjével orvosolható. 

Avatar
atika
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 11:00
Értékelés: 4

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: atika »

Olyan gondom van hogy sony str db 840 qs avr-en bekapcsoláskor a bal hátsó néha nem egyből szólal meg hanem csak ha feljebb tekerem a hangerőt.Ezt a test soundnál vettük észre.De nagyon random jellegü mert van amikor pedig semmi baja és bekapcsolás után szól rendesen. 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 
Egyik erősítőmben a trafó picit ciripel/búg és szeretném ezt megszüntetni, ha emberi áron megoldható. Csavarok meghúzása, rezgés ellenőrzése, trafó háztól leválasztása, stb. megvolt, biztosan a trafó magja vagy a tekercselés ciripel sajnos.
 
Hová tudnám ezt elvinni javításra? EI, nem toroid.
 

Talán próbáld meg fülelek mesternél...
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ox-tuning/
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
mauser
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.07.22., hétf. 22:40
Értékelés: 35

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: mauser »


Egyik erősítőmben a trafó picit ciripel/búg és szeretném ezt megszüntetni, ha emberi áron megoldható. Csavarok meghúzása, rezgés ellenőrzése, trafó háztól leválasztása, stb. megvolt, biztosan a trafó magja vagy a tekercselés ciripel sajnos.

 

Hová tudnám ezt elvinni javításra? EI, nem toroid.


Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: arzachel »


senkinek nincs tippje? 
 
Takács Jenő.
 
06 20 345 52 72
 
Nick név: tunerman
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
axon.dust
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013.05.26., vas. 10:45
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: axon.dust »

senkinek nincs tippje? 

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”