Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
PITYU66
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.09.13., kedd 15:48
Értékelés: 3

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: PITYU66 »


Szia
 
Én Petre vittem fel a SEKON BT-hez. Azt mondták, hogy két hét alatt lesz készen. Ha az egész panelt kell cserélni akkor 100k. (ebben az esetben nem csináltatom meg) Ha meg tudják javítani a HDMI panelt akkor 40-50k lesz.
Nem olcsó. Ha van fejlemény jelentkezem.
 
Üdv: István

Avatar
petyorka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.03.20., vas. 21:42
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: petyorka »



Sziasztok!
 
Onkyo NR 609 beteg lett. Nincs hang, vagy csak ritkán. A kép átmegy a HDMI kábelen, de hang hol van hol nincs, de inkább nincs. :-(
Abban kérném a segítségeteket, hogy Nyíregyházán van-e megbízható cég aki foglalkozik ilyennel. Illetve szerdán megyek Pestre ott hova vigyem, ami megbízható illetve nem túl drága.
Ha jól tudom 2 év gari volt rá. most járt le pár hónapja.
Előre is köszi a segítséget
 
Üdv: István

Szia én is ugyanebben a cipőben járok, csak az enyém nr 509-es lassan egyhónapja szervízben van, de eddig nem sok mindent tudtak mondani.
Ha valami kiderül szólok, ill ha neked is mondanak valamit kérek oszd meg itt.

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »



Denon PMA 2000R service manual
 
http://filefeltolto.hu/letoltes/bca2dca ... ervice.pdf

Köszönöm.De ez az IVR és nem az R. Ez már megvan 2 külön forrásból is, nem egyeznek a nyáklap típusszámok és több is van benne mint a sima R-ben. R=20kg IVR=24kg

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


Potyázósat nem tudok.
Mindegy.Azért köszönöm.

Avatar
zolis
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.07.31., kedd 18:04
Értékelés: 1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: zolis »


Denon PMA 2000R service manual
 
http://filefeltolto.hu/letoltes/bca2dca ... ervice.pdf

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Köszi, de nem a fizetős változatra gondoltam.
Potyázósat nem tudok.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


http://911manuals.com/product_info.php/ ... _id/228895
Köszi, de nem a fizetős változatra gondoltam.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Elsőre nem tűnik bonyolultnak, szerencsére. Belekezdeni ma már nem, majd a következő hétvégén tervezem.
Már csak a service manuál kell.Erre ötlet honnan?

http://911manuals.com/product_info.php/ ... _id/228895

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Pearl13
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.01.18., szomb. 15:01
Értékelés: 1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Pearl13 »


Elképzelhető a kapcsolóelem érintkezőinek oxidációja. Javítása pepecselés, vagy a kapcsolóelem cseréje.
Köszönöm a tippet, most működik rendesen

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


A bemenetválasztó kontakthibája, vagy hidegforrasztás, vezetősávszakadás bármi lehet. Elsőnek átforrasztanám a panel ezen részét.
Elsőre nem tűnik bonyolultnak, szerencsére. Belekezdeni ma már nem, majd a következő hétvégén tervezem.
Már csak a service manuál kell.Erre ötlet honnan?

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Üdv. Mindenkinek!
Egy nem mindennapi hibára lettem figyelmes a Denon pma csodamasinánál. Mielőtt nevetnétek van más berendezésem is e célokra tehát úgy.
Ha kettő hétig minimum nem használom, bekapcsolásnál elfelejti melyik bemeneten volt hagyva. Ha még nincs meg a két hét, ez nem jelentkezik!
Általában CD-n hagyom, de valamiért a tuner-on van amikor bekapcsolom. Hogy nehezítsem a dolgot, ha nincs a bemenetre kötve semmi csak a CD, akkor simán tuner-on kapcsol be, ha viszont van a tuner bemenetre is  kötve valami oda-vissza ugrál a led + kattog hátul a relé megállás nélkül. De ha belenyúlok megmozgatni az input selector-t megáll az ugrálás és megint jó minden.
A gyönyörűség típusa a 2000R. Kapcsolásit pedig csak 2000IVR néven tudtam hozzá szerezni, ami biztos hogy nem ugyan az mert a sima R 20kg az IVR 24kg + a panelokon ,blokkokon lévő számok sem stimmelnek.Nagyon megköszönném ha valaki tudna érdemben segíteni mind a hiba megoldásában és a hozzávaló kapcsolási rajz beszerzésében.
Üdv. 

A bemenetválasztó kontakthibája, vagy hidegforrasztás, vezetősávszakadás bármi lehet. Elsőnek átforrasztanám a panel ezen részét.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


Üdv. Mindenkinek!

Egy nem mindennapi hibára lettem figyelmes a Denon pma csodamasinánál.  Mielőtt nevetnétek van más berendezésem is e célokra tehát úgy.

Ha kettő hétig minimum nem használom, bekapcsolásnál elfelejti melyik bemeneten volt hagyva. Ha még nincs meg a két hét, ez nem jelentkezik!

Általában CD-n hagyom, de valamiért a tuner-on van amikor bekapcsolom. Hogy nehezítsem a dolgot, ha nincs a bemenetre kötve semmi csak a CD, akkor simán tuner-on kapcsol be, ha viszont van a tuner bemenetre is  kötve valami oda-vissza ugrál a led + kattog hátul a relé megállás nélkül. De ha belenyúlok megmozgatni az input selector-t megáll az ugrálás és megint jó minden.

A gyönyörűség típusa a 2000R. Kapcsolásit pedig csak 2000IVR néven tudtam hozzá szerezni, ami biztos hogy nem ugyan az mert a sima R 20kg az IVR 24kg + a panelokon ,blokkokon lévő számok sem stimmelnek.Nagyon megköszönném ha valaki tudna érdemben segíteni mind a hiba megoldásában és a hozzávaló kapcsolási rajz beszerzésében.

Üdv. 


Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


Üdv. Mindenkinek!
Egy nem mindennapi hibára lettem figyelmes a Denon pma csodamasinánál. Mielőtt nevetnétek van más berendezésem is e célokra tehát úgy.
Ha kettő hétig minimum nem használom, bekapcsolásnál elfelejti melyik bemeneten volt hagyva. Ha még nincs meg a két hét, ez nem jelentkezik!
Általában CD-n hagyom, de valamiért a tuner-on van amikor bekapcsolom. Hogy nehezítsem a dolgot, ha nincs a bemenetre kötve semmi csak a CD, akkor simán tuner-on kapcsol be, ha viszont van a tuner bemenetre is  kötve valami oda-vissza ugrál a led + kattog hátul a relé megállás nélkül. De ha belenyúlok megmozgatni az input selector-t megáll az ugrálás és megint jó minden.
A gyönyörűség típusa a 2000R. Kapcsolásit pedig csak 2000IVR néven tudtam hozzá szerezni, ami biztos hogy nem ugyan az mert a sima R 20kg az IVR 24kg + a panelokon ,blokkokon lévő számok sem stimmelnek.Nagyon megköszönném ha valaki tudna érdemben segíteni mind a hiba megoldásában és a hozzávaló kapcsolási rajz beszerzésében.
Üdv. 

Avatar
PITYU66
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.09.13., kedd 15:48
Értékelés: 3

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: PITYU66 »


Sziasztok!
 
Onkyo NR 609 beteg lett. Nincs hang, vagy csak ritkán. A kép átmegy a HDMI kábelen, de hang hol van hol nincs, de inkább nincs. :-(
Abban kérném a segítségeteket, hogy Nyíregyházán van-e megbízható cég aki foglalkozik ilyennel. Illetve szerdán megyek Pestre ott hova vigyem, ami megbízható illetve nem túl drága.
Ha jól tudom 2 év gari volt rá. most járt le pár hónapja.
Előre is köszi a segítséget
 
Üdv: István

Avatar
pcuser
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.02.26., kedd 16:35
Értékelés: -1

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: pcuser »


Sziasztok!
 
Sony STR-DB840-es erősítőbe keresek előlapi vezérlő panelt (eredeti nevén "Display board"-ot). Ha valakinek van, illetve tudja hogy hol lehetne, ne habozzon...
 
Köszönöm!
 
üdv.

Avatar
Termi16
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.08.10., kedd 22:25
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Termi16 »


Lehet, hogy előfrodult ilyen.
Sikerült végül megoldani?
 
A kérdésem inkább az lenne, hogy tudtok-e ajánlani valakit, aki megnézné az erősítőt?
Nem szívesen vinném olyan helyre, amelyről semmit sem tudok.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Sziasztok!
 
Van egy Denon 2311-es erősítőm, ami pár hete haldoklik.
 
Azzal kezdődött, hogy hdmi-n nem adott  többé jelet. Próbáltam az összes bemeneten és több kábellel illetve eszköttel is. Semmi nem történik csak éppen nincs kép. Az erősítő menüjét behozza a tv-re, de a pc jelét már nem jeleníti meg rajta .
 
Ezek után többször is előfordult, hogy terheléstől függetlenül, néha lekapcsolt az erősítő és piros kezdett villogni a bekapcsológomb ledje. Néha zenehallgatás alatt, néha pedig csak úgy magától, miközben mondjuk épp netezek a pc-n. Ilyenkor nem szokott meleg lenni, pedig a manuál szerint túlmelegedéskor szokta ezt produkálni. Régen hallgattam 55-60 körüli hangerőn is a zenét és sosem volt problém,a mostanában inkább 45-50 körül ment a dolog, szóval tényleg nem értem.
 
Pár napja akartam egy kisebb bulit csapni, de 3 óra próbálkozás alatt kb 8-10-szer kapcsolt le, úgyhogy feladtam a dolgot, pedig a hangerőt megintcsak nem vittem túlzásba.
 
Kérdés, hogy tudtok-e valakit ajánlani, aki megnézné és adott esetben megjavítaná a kütyüt? Pesten belül elviszem bárhova, egyébként a XVII. kerületben lakom.
 
Köszönöm előre is!
 
Üdv,
Termi

Egy ismerősöm járt úgy , hogy bekapcsolt állapotban csatlakoztatta a számítógépet az erősítőhöz és aztán ugyanezt csinálta, mint a tied .

Avatar
Termi16
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.08.10., kedd 22:25
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Termi16 »


Sziasztok!
 
Van egy Denon 2311-es erősítőm, ami pár hete haldoklik.
 
Azzal kezdődött, hogy hdmi-n nem adott  többé jelet. Próbáltam az összes bemeneten és több kábellel illetve eszköttel is. Semmi nem történik csak éppen nincs kép. Az erősítő menüjét behozza a tv-re, de a pc jelét már nem jeleníti meg rajta .
 
Ezek után többször is előfordult, hogy terheléstől függetlenül, néha lekapcsolt az erősítő és piros kezdett villogni a bekapcsológomb ledje. Néha zenehallgatás alatt, néha pedig csak úgy magától, miközben mondjuk épp netezek a pc-n. Ilyenkor nem szokott meleg lenni, pedig a manuál szerint túlmelegedéskor szokta ezt produkálni. Régen hallgattam 55-60 körüli hangerőn is a zenét és sosem volt problém,a mostanában inkább 45-50 körül ment a dolog, szóval tényleg nem értem.
 
Pár napja akartam egy kisebb bulit csapni, de 3 óra próbálkozás alatt kb 8-10-szer kapcsolt le, úgyhogy feladtam a dolgot, pedig a hangerőt megintcsak nem vittem túlzásba.
 
Kérdés, hogy tudtok-e valakit ajánlani, aki megnézné és adott esetben megjavítaná a kütyüt? Pesten belül elviszem bárhova, egyébként a XVII. kerületben lakom.
 
Köszönöm előre is!
 
Üdv,
Termi
 
 
 
 

Avatar
ellatoter
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.02.02., vas. 18:22
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: ellatoter »


Sziasztok! 

Keresek szakembert erősítő és/vagy hangszóró javítás ügyben. 
Vegyétek fel velem a kapcsolatot a kapcsolat[kackac-kuckac]ellatoter.hu mail címen, vagy a hetven hathetven negyvehét tizenhetes számon. 

Az erősítőket helyszínre nem tudom szállítani, ezért olyan keressen aki eljön és itt helyben megoldja (műhelyet tudok adni dolgozni), vagy elszállítja. 

A legtöbb esetben 1-1 kondi, vagy teljesítmény ellenállás csere meg is oldja a problémát, idő hiányában nem nem tudom megoldani a szervizelést, ezért keresem a megfelelő embert erre a feladatra. 

Nem egyszeri dologról lenne szó, ha beválik a jelentkező, akkor folyamatosan tudnék ezentúl munkát adni!
 
Ellátótér Próbaterem
http://www.ellatoter.hu

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Haliho,
 
tudtok valakit aki vallalja oreg csoves erosito felujitasat, a standard ajanlott Alisca/Tunerman szervizek/uriembereken kívul? Idealis az M1-es vonalan lenne vagy max Budapesten mert Gyori vagyok, de parhavonta vegigmegyek az M3-ason is....
Elore koszi!

Tunerman az M1-es mellett lakik.  Mi a gond vele? 

Avatar
zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 20:11
Értékelés: 199

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »


Haliho,
 
tudtok valakit aki vallalja oreg csoves erosito felujitasat, a standard ajanlott Alisca/Tunerman szervizek/uriembereken kívul? Idealis az M1-es vonalan lenne vagy max Budapesten mert Gyori vagyok, de parhavonta vegigmegyek az M3-ason is....
Elore koszi!
Tidal=>Macmini=>KondoKSLUSB=>CoreAudioTranszport=>KSLdigiIC=>EARAcute3=>SAEC1980=>Almarro A205=>SAEC SPC700=>Audio Note AN-E/D vagy lapitopi =>SAEC USB =>Surricata =>KSLdigiIC=>QuadCDP99=>SAEC1980=>FAL Supreme-S integrált 47Lab erősítővel :-)

Avatar
kerget
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.01.29., szer. 13:31
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kerget »


Sziasztok!
 
Marantz PM-48-hoz keresek kapcsolási rajzot már napok óta.. Nincs valami jó tippetek?
 
Köszi
 
Kerget

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Sziasztok!
 
 
Onkyo TX-Ds494 es erősítőm bekapcsoláskor kis ideig sistergő hangot ad a bekapcsoló gombnál, majd pár perc után kikapcsol és vissza.
Mi lehet a gondja? trafó?
Ha valkinek van ötlete, köszönöm. Esetleg érdemes lehet javítattni.
 
Köszönöm
Szabi

Elképzelhető a kapcsolóelem érintkezőinek oxidációja. Javítása pepecselés, vagy a kapcsolóelem cseréje.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »

Tx-ds re írtam.

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »


Szia!
 
Elég összetett a dolog, lehet egy hibás végfok is, táp hiba is, és egy rossz földelés. A rosszabbakat nem sorolom.
 
 
T.

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”