Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



sziasztok!
 
Van egy ősrégi Dual erősítőm ami már rég óta rossz. Bekapcsolás utána hang hol elmegy, hol visszajön váltakozva egyik másik hangszorón, vagy mindkettőn elmegy. 1-másfél óra után beáll, és működik jól. Érdekes ha felnyomom a hangerőt bekapcsolás után akkor működik, csak hát sokszo halkan hallgatnám... Régen a szervizben azt mondták hogy a központi mikroprocesszor rossz és hogy mivel már nem gyártják nincs esély javításra :S 
 
Valami ötlet javaslat?

Végfok védelem relékontaktjait tisztítsd meg. Meg van szórva az erősítő CMOS IC-kel, úgy hogy mielőtt belenyúlsz, az elektrosztatikus feltöltődés szerelési szabályait vedd figyelembe!

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



sziasztok!
 
Van egy ősrégi Dual erősítőm ami már rég óta rossz. Bekapcsolás utána hang hol elmegy, hol visszajön váltakozva egyik másik hangszorón, vagy mindkettőn elmegy. 1-másfél óra után beáll, és működik jól. Érdekes ha felnyomom a hangerőt bekapcsolás után akkor működik, csak hát sokszo halkan hallgatnám... Régen a szervizben azt mondták hogy a központi mikroprocesszor rossz és hogy mivel már nem gyártják nincs esély javításra :S 
 
Valami ötlet javaslat?

No várjunk csak! A CT 1540 tuner, a CV 1500 meg hangerősítő. Akkor neked a tuner hibás?

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
kokasbal
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.12.02., hétf. 19:26
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kokasbal »


Én kicsi esélyét látom a proci hibának. Bár az elektronika mindenre képes. Ha van benne proci az Digitális jellel dolgozik. Mi a típusa?
cv 1540

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »

Én kicsi esélyét látom a proci hibának. Bár az elektronika mindenre képes. Ha van benne proci az Digitális jellel dolgozik. Mi a típusa?

Avatar
kokasbal
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.12.02., hétf. 19:26
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kokasbal »


sziasztok!
 
Van egy ősrégi Dual erősítőm ami már rég óta rossz. Bekapcsolás utána hang hol elmegy, hol visszajön váltakozva egyik másik hangszorón, vagy mindkettőn elmegy. 1-másfél óra után beáll, és működik jól. Érdekes ha felnyomom a hangerőt bekapcsolás után akkor működik, csak hát sokszo halkan hallgatnám... Régen a szervizben azt mondták hogy a központi mikroprocesszor rossz és hogy mivel már nem gyártják nincs esély javításra :S 
 
Valami ötlet javaslat?

Avatar
Edy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 19:57
Értékelés: 77

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Edy »

Elég vacak erősítő
Nemrég vettem, alig használt állapotba, első tulaj, doboz, könyv, kábel stb.- mintha az üzletből jött volna.  
 Érdekelt a hangja és mivel szinte ingyen volt(60 euro), gondoltam, nem hagyom ki.
Az ütött-kopott TDA-s CA A1-em ezt is leverte hangzásba, na ez aztán még furcsább volt!
 

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Na az más.....Azt kéne tudnia.  Szinte biztos. Megsasolom a neten
Megnéztem...tényleg csak az előlapról megy....furcsa.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »


 rosszul fogalmaztam, kikapcsolni stand-by állapotba nem lehet - de nem gond, túlélem valahogy
Na az más.....Azt kéne tudnia.  Szinte biztos. Megsasolom a neten

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



"A villásdugóikat a készülék hátán levő 230-as aljzatokba dugtam és az erősítő  bekapcsolásával kapcsol a többi is. "
 
nem valami kényelmes dolog:)
 
Használati útmutató szerint nem tudja, de sebaj, még jó, hogy nem kezdtem el javítani

Hogyne lenne kényelmes.    Ágyból kapcsolom a rendszertávval az erősítőt, az feszültség alá helyezi a CD-t meg a tunert és a távval tudom azokat is kapcsolgatni.  Az első tunerem, amit visz a táv.      

Avatar
Edy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 19:57
Értékelés: 77

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Edy »

az elején rosszul fogalmaztam, kikapcsolni stand-by állapotba nem lehet - de nem gond, túlélem valahogy

Avatar
Edy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 19:57
Értékelés: 77

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Edy »


"A villásdugóikat a készülék hátán levő 230-as aljzatokba dugtam és az erősítő  bekapcsolásával kapcsol a többi is. "
 
nem valami kényelmes dolog:)
 
Használati útmutató szerint nem tudja, de sebaj, még jó, hogy nem kezdtem el javítani

Avatar
Edy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 19:57
Értékelés: 77

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Edy »


"A stand-by állapot alatt azt érted, hogy kikapcsoltad a készüléket, a készenléti LED világít de teljesen ki akarod kapcsolni?"
 
igen, arra gondoltam, hogy lehet készenléti állapotba tenni, majd onnan bekapcsolni  távirányítóval, ahogy 1001 készülék is működik
 
- ha már az erősítőhoz adták  a távirányítót...
 
Köszönöm, hogy próbáltál segíteni!  

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



oh...bocsanát, most olvasom, ezt nem is kell tudja szegény erősítő
 
csak a CD-t tudja kezelni! Azért furcsa, hogy kihagyták ezt a funkciót

Ritkán tudja egy készülék ezt a funkciót.  Plusz egy gomb a távon meg egy plusz relé a készülékben. :-) Esetleg ugyanaz a gomb de a logikai áramköröknek kell tudni azt a plusz funkciót, hogy kétszeri gyors nyomásra vagy hosszan nyomva tartva kikapcsol.  Próbáld meg hátha mégis tudja.
 
Nem baj az, ha világít a piros készenléti. Jó ha éjszaka van egy biztos pont.     A CD-t, meg a Tunert én az erősítővel együtt kapcsolom ki.  A villásdugóikat a készülék hátán levő 230-as aljzatokba dugtam és az erősítő  bekapcsolásával kapcsol a többi is.  

Avatar
Edy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 19:57
Értékelés: 77

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Edy »

oh...bocsanát, most olvasom, ezt nem is kell tudja szegény erősítő

csak a CD-t tudja kezelni! Azért furcsa, hogy kihagyták ezt a funkciót

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Nekem is lenne egy problémám, talán tud valaki segíteni...
 
Cambridge Audio azur340A SE erősitőt távirányítóval nem lehet kikapcsolni stand-by állapotból. A többi funkció megy a távirányítóval, ami hibátlan.
stand-by áramkör hiba...?  Mi szokott itt tönkremenni?
 

A stand-by állapot alatt azt érted, hogy kikapcsoltad a készüléket, a készenléti LED világít de teljesen ki akarod kapcsolni?
 
Ezt én csak egy Grundig TV-nél láttam, de miután a relé behúzott majd a készenléti lámpa kikapcsolt és a készüléket innentől csak a a bekapcsoló gombjával lehetett bekapcsolni.  Nem ismerem ezt a készüléket, de biztos vagy benne, hogy tudja ezt a funkciót?
 
Az Akai erősítőmet, ha kikapcsolom a távval, a készenléti LED világít és nekem sem kapcsol ki, csak zöldről pirosra vált.  Ha teljesen kikapcsolna, akkor nem lehetne bekapcsolni a távval, mert nem figyelné az infra bemenet a táv jelét.
 
Üdv,
NL

Avatar
Edy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 19:57
Értékelés: 77

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Edy »

Nekem is lenne egy problémám, talán tud valaki segíteni...

Cambridge Audio azur340A SE erősitőt távirányítóval nem lehet kikapcsolni stand-by állapotból. A többi funkció megy a távirányítóval, ami hibátlan.
stand-by áramkör hiba...?  Mi szokott itt tönkremenni?
 

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: st81 »


Átvittem unokatesómhoz, neki van egy Technics erősítője meg egy egyszerűbb keverőpultja (csomó kimenettel). Jelet adva az LFE-in-re prímán szól a mélysugárzó. Tehát az erősítő pre-out-ja szart be. Szomorú vagyok.
Még egy próbát csináltam, a 7.1 pre-out front bal kimenetére kötve a sub szól. Tehát csak és kizárólag a dedikált sub kimenet "ment el".
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: st81 »


Köszönöm az eddigi segítséged!
A sub erősítő javítására volna javaslatod, kinél érdemes megpróbálni?
Közben olvastam a prividet, keresni foglak!
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »

Azt már próbáltad és akkor szólt. Valószínűleg a Sub line in bemenete sérült meg. Javítható..

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: st81 »


Nos, találtam a fiók mélyén átalkítót is meg csatlakozót is, de bárhogy is csinálom, a line in-be dugva a sub nem szólal meg.
Mi volna, ha hangfalkábellel összekötném mondjuk a surround back-et (Large-ra állítva) és a sub hangfal-bemenetét?
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »

Nincs otthon egy dvd lejátszó? Vagy egy CD lejátszó? vagy egy mini hifi vagy bármi . Amúgy filléreké lehet kapni átalakítót.

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: st81 »


Ejj, a hangkártya kimenet jack, nem pedig rca. Na mindegy, a subon búgás hallatszik ha bedugom a hangkártya kimenetbe, a dob nem, de nincs olyan kábelem, hogy az egyik fele 3,5mm jack, a másik meg rca.
Az erősítő resetet megpróbálom.
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »



Szia!
 
Köszönöm a tanácsot, a hangkártyám 7.1 analóg kimenetével megpróbálom. Ha így működik, akkor a sub teljesen jó. Viszont akkor a HM erősítő sub vonali kimenetét meg kell javítattnom.

 
 
 
Az erősítőt pedig a hangkártya bemenetére kötöd. A beállításoknál nézd meg a hangerőket, és az, hogy nem lett e kikapcsolva a sub. Ha kell reset-eld az erősítőt. Talán ez a te erősítődnél is segít:
Put the unit into standby mode. Press and hold the surround mode left and right buttons whilst pressing the on button (on the unit, not the remote). Once the display starts flashing at intervals of 1 second, release the buttons.

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: st81 »


Szia!
 
Köszönöm a tanácsot, a hangkártyám 7.1 analóg kimenetével megpróbálom. Ha így működik, akkor a sub teljesen jó. Viszont akkor a HM erősítő sub vonali kimenetét meg kell javítattnom.
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
samat99
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2013.08.08., csüt. 14:40
Értékelés: 13

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: samat99 »



Üdvözletem!
 
Segítséget szeretnék kérni.
Denon AVR-3808-as erősítőm 7.1 pre-out kimenetének sub-out-ján (mono rca-val) használtam a mélysugárzót (Velodyne cht-8) eddig.
A tegnapi bekapcsoláskor a mélysugárzóból egy hang nem jött ki. Próbaképpen lekaptam a front hangdoboz kábelét és átkötöttem a sub hangfalkábel bementére (szerencsére ez is van) és így szépen működött. Tehát elvileg ez jó (hacsak nem a sub LFE IN bemenete ment gallyra) Ezután kicseréltem az rca kábelt egy másikra, de a sub így nem szól.
Namost valószínűleg az erősítő pre-outja búcsúzott el, amit nem tudom hogy tudnék áthidalni, hogy a sub megfelelően működjön.
Arra is gondoltam, hogy esetleg a pre-out másik működő kimenetére kötöm a sub-ot, de akkor a megfelelő mély hangok kerülnek a mélysugárzóra?
Korábban a Totel Bt.-nél javíttattam (DVD-lejátszót), de nem voltam megelégedve az eredménnyel. Tudna valaki ajánlani szervizt Fejérben vagy Budapesten, ahol szakszerű(bb)en nyúlnak hozzá a házi-mozi erősítőkhöz?
 
Üdv: st81

Szia!
Próbálj a SUB Line In re rákötni egy DVD lejátszót, vagy bármilyen eszközt ami line Out jel van és teljes frekvencia tartoményban ad. Elvileg a Sub levágja a neki megfelelő hangokat és szólnia kell. Könnyen javítható valószínűleg (bár nem találtam hozzá rajzot), még ha digitális is a Sub ládád, mert analóg IC van az elején. Illetve ellenőrizd le még egyszer, hogy az erősítőd jól van e beállítva. Nézd azt is meg, hogy a SUB bekapcsol e jel hatására.

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”