Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Miel Te már leírtad, hogy az előfok/végfok áthidalót kiszedva a zaj megszűnt, miért gyötröd akkor a reléket?
 
A zaj forrása tehát az előfokban található, valószínűleg valamelyik olcsó IC a ludas....ilyen készülékekben nincsenek válogatott félvezetők és integrált áramkörök.
Ne legyenek illúzióid, és fokozott elvárásaid az ilyen minőségű berendezésekkel szemben.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »


@Szilasmenti
Ahogy már írták, a probléma valószínűleg könnyen orvosolható. Én ilyen esetekben mindig cserélem az alkatrészt, hacsak nem valami egzotikus darabról van szó, amit már nem lehet beszerezni.
 
@Loccze
Annak az ellenállásnak valamitől melege lett, elég valószínű, hogy valamilyen félvezető is elpukkant. A kondinál is lehet, hogy az ragasztó, nem pedig elektrolit.
 
Mindkettőre rá tudok nézni, keressetek meg privátban!

Avatar
Loccze
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 22:44
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Loccze »



Szia!
Nem az az ellenállás a ludas, hanem a felette balra levő elektrolit kondnzátor. Vidd el valakihez aki ki tudja cserélni és megtisztítani a panelt valamint átnézi, hogy van-e más probléma. 1-2e Ft-os javításról van szó, az alkatrész filléres. Azért a helyedben elküldeném ezt a képet az eladónak.
Üdv,
NL


Köszönöm a gyors választ, elküldtem az eladónak, nem válaszolt rá.
Szép napot!

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Sziasztok!
A Héten vettem egy jó állapotú JBL ESC200 hangrendszert, aminek a távirányítóján pár gomb nem működik. Legalábbis a hirdetésben ez állt.
Megérkezett, mindent a helyére kötöttem. Bekapcsoltam, szól, alap hangerőn. Nyomom fel a hangerőt és egyre jobban torzít, végignéztem az összes létező hibalehetőséget, kipróbáltam külön a hangfalakat, másik erősítővel, azok jók. Több jelforrásról is próbáltam meghajtani, amikről az régi erősítőm szépen szól (Denon-PMA 520AE). Próbáltam az erősítőt a régi hangfalaimmal. Sehogy nem tudtam belőle tiszta hangot kicsikarni.
Tudni érdemes, amellett hogy szeretem a JBL márkát, ilyen hangrendszere van a szomszédnak és nála tetszett meg. Megbeszéltem vele, hogy kössük be az ő erősítőjének a helyére. Könnyen észrevehető a különbség, a szép tiszta JBL hanggal szemben, egy inkább valami régi recsegő rádióra hasonlító hang. Itt győződtem meg arról, hogy nem a hangfalak és nem a jelforrás a hiba, hanem maga az erősítő!
Mivel az ember nem hajlandó visszavásárolni így, levettem az erősítő tetejét és észrevettem egy pici kék ellenálás ami olyan mintha szét lenne folyva, képen jól látszik. Okozhatja ez a problémát?
A Válaszokat előre is köszönöm.


 
 
Szia!
Nem az az ellenállás a ludas, hanem a felette balra levő elektrolit kondnzátor. Vidd el valakihez aki ki tudja cserélni és megtisztítani a panelt valamint átnézi, hogy van-e más probléma. 1-2e Ft-os javításról van szó, az alkatrész filléres. Azért a helyedben elküldeném ezt a képet az eladónak.
Üdv,
NL

Avatar
Loccze
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 22:44
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Loccze »


Sziasztok!
A Héten vettem egy jó állapotú JBL ESC200 hangrendszert, aminek a távirányítóján pár gomb nem működik. Legalábbis a hirdetésben ez állt.
Megérkezett, mindent a helyére kötöttem. Bekapcsoltam, szól, alap hangerőn. Nyomom fel a hangerőt és egyre jobban torzít, végignéztem az összes létező hibalehetőséget, kipróbáltam külön a hangfalakat, másik erősítővel, azok jók. Több jelforrásról is próbáltam meghajtani, amikről az régi erősítőm szépen szól (Denon-PMA 520AE). Próbáltam az erősítőt a régi hangfalaimmal. Sehogy nem tudtam belőle tiszta hangot kicsikarni.
Tudni érdemes, amellett hogy szeretem a JBL márkát, ilyen hangrendszere van a szomszédnak és nála tetszett meg. Megbeszéltem vele, hogy kössük be az ő erősítőjének a helyére. Könnyen észrevehető a különbség, a szép tiszta JBL hanggal szemben, egy inkább valami régi recsegő rádióra hasonlító hang. Itt győződtem meg arról, hogy nem a hangfalak és nem a jelforrás a hiba, hanem maga az erősítő!
Mivel az ember nem hajlandó visszavásárolni így, levettem az erősítő tetejét és észrevettem egy pici kék ellenálás ami olyan mintha szét lenne folyva, képen jól látszik. Okozhatja ez a problémát?
A Válaszokat előre is köszönöm.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Szervusztok,
 
Némi segítséget kérnék. Végigolvastam a hozzáértő hozzászólásokat, és dilettánsként úgy gondolom, hogy Luxman Lv-112 erősítőmnek tőbb mint valószínű egy kapcsoló/potméter tisztítás, karbantartás oldaná meg a problémáit. De erősítsetek meg..
 
Hibajelenség: olykor egyik-másik csatorna elhallgat esetleg hallkabban kezd szólni. ilyenkor vagy megnyomkodom az éppen aktuális bemenetválasztó gombot, esetleg egy hirtelen hangerő emelés majd csökkentést hajtok végre a volume potin. Ideig óráig jó. Bemenet átváltás átkapcsolásánál a hangfalak mélynyomói igencsak dübörögnek. És bemeneti jel nélkül is az egyik oldali hangfal folyamatosan zajos/sistereg (mint a kazetta hallgatásnál az alapzaj),
 
Nem vagyok szakértője az eféle mesterségnek, igy olyan jelentkezését várnám aki képes megszakérteni a hibák forrását, netán tud ajánlani olyan szakértőt akivel felehetném a kapcsolatot.
 
Előre megköszönöm segítségeteket.
Szilas

Lehet potméter, de akár bemenetválasztó kontaktushiba is. Mindkét eset orvosolható.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Szilasmenti
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2012.09.21., pén. 11:48
Értékelés: 3

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Szilasmenti »


Szervusztok,
 
Némi segítséget kérnék. Végigolvastam a hozzáértő hozzászólásokat, és dilettánsként úgy gondolom, hogy Luxman Lv-112 erősítőmnek tőbb mint valószínű egy kapcsoló/potméter tisztítás, karbantartás oldaná meg a problémáit. De erősítsetek meg..
 
Hibajelenség: olykor egyik-másik csatorna elhallgat esetleg hallkabban kezd szólni. ilyenkor vagy megnyomkodom az éppen aktuális bemenetválasztó gombot, esetleg egy hirtelen hangerő emelés majd csökkentést hajtok végre a volume potin. Ideig óráig jó. Bemenet átváltás átkapcsolásánál a hangfalak mélynyomói igencsak dübörögnek. És bemeneti jel nélkül is az egyik oldali hangfal folyamatosan zajos/sistereg (mint a kazetta hallgatásnál az alapzaj),
 
Nem vagyok szakértője az eféle mesterségnek, igy olyan jelentkezését várnám aki képes megszakérteni a hibák forrását, netán tud ajánlani olyan szakértőt akivel felehetném a kapcsolatot.
 
Előre megköszönöm segítségeteket.
Szilas

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Hm...tudunk rá megoldást vagy mindenképp szerviz?

Szerviz.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
geller
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 11:07
Értékelés: 39

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: geller »


Sziasztok!
 
Tudna valaki Debrecenben ajánlani egy megbízható szerelőt aki képes tisztességesen megjavítani sztereó erősítőt?
Forrás:OPPO BDP-93(NuForce upgrade) Denon DCD 1450AR / Nakamichi CDP-2E
DAC : S.M.S.L D300 Erősítő : Copland CSA28 Mozi  Emotiva UMC-200/Emotiva UPA-700
Front/sztereó: ELAC FS 68.2 Center: ELAC CC 61.2 Surround: Monitor Audio M4 Sub:Mission
Kábelek:  Valhalla/Audioquest/Furutech

Avatar
MunezXBK
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 10:45
Értékelés: 2

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: MunezXBK »

Hm...tudunk rá megoldást vagy mindenképp szerviz?

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »


1000-100000 között, látatlanban az ilyesmit nem lehet megmondani.
Egy ilyen digitális kütyüben az is lehet, hogy csak a processzor tiltott le. Mindenesetre az elég valószínűtlen, hogy az összes csatorna végfokja egyszerre szállt volna el, arról nem is beszélve, hogy ezekben több a védelmi alkatrész, mint a tényleges erősítéshez szükséges.

Avatar
MunezXBK
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 10:45
Értékelés: 2

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: MunezXBK »


Üdvözletem.
 
H/K 235, működés közben elkussolt, azóta nem jön belőle hang. Végfok térdelt be? Kb. mennyi lenne a javítása?
 
Köszönettel: Munez

Avatar
Howkeddlee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2013.01.15., kedd 10:47
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Howkeddlee »



Onkyo 575 hm erősítőm megadta magát. Székesfehérvár v. Budapesten megnézné/vállalná valaki a javítását?


 
Szia!
 
Nem kötekedésként írom,csak segíteni szeretnék,de ahhoz hogy itt a hozzáértők tudjanak neked ebben segíteni,érdemes lenne feltüntetni/leírni hogy valójában mi a baja,mit csinál vagy mit nem csinál,kiír-e valamit a kijelzőre vagy sem,stb.
Hidd el,így ha ezeket leírod,biztos lesz egy segítőkész ember...
 
Üdv.Csabi

Avatar
szilvás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2008.10.11., szomb. 23:23
Értékelés: 49

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szilvás »

Onkyo 575 hm erősítőm megadta magát. Székesfehérvár v. Budapesten megnézné/vállalná valaki a javítását?

Avatar
Just486
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 22:02
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Just486 »

Megnéztem a reléket, nem tűntek rossznak, de ha már szét voltak szedve, beküldtem nekik egy kis kontakt spray -t. Jobb nem lett tőle a helyzet, de legalább rosszabb sem. Egyéb tippek bárkitől? Elég biztos vagyok benne, hogy a hiba a lefényképezett elemen van, a kérdés inkább csak az, hogy okozhatja e valamelyik alkatrész elöregedése, vagy ez tényleg megszokott lenne?

Avatar
Just486
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 22:02
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Just486 »



A hangerőszabályzó nem valószínű, hogy hatással lehet a zajra, mert írtad is , hogy ha növeled a hangerőt, a zaj nagysága nem változik, és igen, az ilyen hibákat leggyakrabban a relék okozzák. Legjobb az lenne ha kicserélnéd , nem egyszerű szétszedni és kitisztítani őket.


 
Köszönöm, bár nem látom át az összefüggéseket, megnézem ezeket a reléket, hátha tényleg ők a ludasok.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Köszönöm, a megfigyelésed végeredményben helytálló, ugyanis pár hete volt szervizben az erősítő, és részben a relékkel isfoglalkoztak.
A hibajelenség akkor az volt, hogy gyakran nehezen éledtek a hangszórók, és nem volt rajtuk mély.
A munkalap alapján csere nem történt, szóval valószínűleg csak megtisztítottak párat.
 
Annak ellenére, hogy a szervizben elvileg ezt a részét már javították, elképzelhetőnek tartod, hogy ez okozza a hibát?
Másképp kérdezve a koszos/oxidálódott relékre jellemző, hogy ilyesmi hibát okozzanak?
Csak mert én - dilettánsként - arra gondolnék, ha a reléken zaj jelenik meg, arra a hangerőszabáylzó is jelentős hatást gyakorolna.


A hangerőszabályzó nem valószínű, hogy hatással lehet a zajra, mert írtad is , hogy ha növeled a hangerőt, a zaj nagysága nem változik, és igen, az ilyen hibákat leggyakrabban a relék okozzák. Legjobb az lenne ha kicserélnéd , nem egyszerű szétszedni és kitisztítani őket.

Avatar
Just486
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 22:02
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Just486 »



A relékkel kellene kezdened, kitisztítani, ha nem akkor cserélni kell.


 
 
Köszönöm, a megfigyelésed végeredményben helytálló, ugyanis pár hete volt szervizben az erősítő, és részben a relékkel isfoglalkoztak.
A hibajelenség akkor az volt, hogy gyakran nehezen éledtek a hangszórók, és nem volt rajtuk mély.
A munkalap alapján csere nem történt, szóval valószínűleg csak megtisztítottak párat.
 
Annak ellenére, hogy a szervizben elvileg ezt a részét már javították, elképzelhetőnek tartod, hogy ez okozza a hibát?
Másképp kérdezve a koszos/oxidálódott relékre jellemző, hogy ilyesmi hibát okozzanak?
Csak mert én - dilettánsként - arra gondolnék, ha a reléken zaj jelenik meg, arra a hangerőszabáylzó is jelentős hatást gyakorolna.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »

A relékkel kellene kezdened, kitisztítani, ha nem akkor cserélni kell.

Avatar
Just486
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 22:02
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Just486 »


Hello.
Egy Onkyo TX-DS777 -tel kapcoslatban szeretném a segítségeteket kérni. Tudom, hogy ez egy HM erősítő, de ott nem találtam hasonló témakört.
A bajom az az erősítővel, hogy ahogy bekapcsolom, és kattannak a végfok relék, egy nagyon halk sistergés jelenik meg a hangszórókon. Ez tényleg nagyon halk, olyannyira, hogyha tisztes távolságban lennének a sugárzók, nem is zavarna, csak nálam van két passzív monitor nagyjából 60 centire a fülemtől, és így már elég problémás a dolog.
 
A zaj az erősítő "üres" állapotában is ugyan úgy jelen van, tehát a kábelezéssel kapcsolatos problémák kizárhatóak. Ha kihúzom a PreAMP hidakat, akkor a zaj eltűnik, szóval a végerősítő sem lehet a ludas. A zaj hangereje nem függ a beállított hangerőtől, ellenben a hangszínszabályzó hat rá. Hangszíne valamiféle rózsaszín zajra emlékeztet, de a magas tartományban szerintem sokkal erősebb, mint a mélyebbekben.
 
Ebben a típusban egy végtelenített hangerőszabáylzó, és valamiféle szoftver-hardver hibrid hangszínszabályzó van (menüből vezérelhető). Mindkettőnek külön célhardvere van az áramkörön. (Ez egy célchipből és néhány OPAMP -ból áll)
 
Taulmányoztam a cucc kapcsolási rajzát, és abból, illetve a megfigyeltekből arra a következtetésre jutottam, hogy a zaj valahol a hangerő szabályzó chip után, de még a hangszínszabáylzó áramkör előtt jelenik meg.
 
A kérdésem az, hogy az ilyen digitális hangerőszabályzásnak együttjárója lehet-e efféle alapzaj, vagy esetleg betudható-e az alkatrészek korosodásának?
 
A szervizben azt mondák, hogy ők is hallják a zajt, de szerintük ez olyan halk, hogy nem tudak mit csinálni vele, sőt állítólag ez egyenesen konstrukciósan ilyen. El is hinném nekik, egyedül azért kételkedem, mert ez anno egy 2-300 ezres erősítő volt, és van egy régebbi és olcsóbb, ugyan ilyen gyártmányú erősítőm, ami nem zajos. Igaz, abban még hagyományosan, potméterrel van megoldva a hangerő és a hangszínszabályzás is.
 
Csatolok néhány képet is, bár a felbontásuk elég alacsony, hátha hasznára lehet valakinek.




Avatar
Howkeddlee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2013.01.15., kedd 10:47
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Howkeddlee »



Tökéletesen megértem az álláspontod, időnként nagyon drágán lehet itthon hozzájutni egyes alkatrészekhez. Csak arra kell figyelni, hogy lehetőleg megbízható legyen a forrás, bár az ilyen cél áramkört ritkán hamisítják.
Azt viszont, hogy miért megy tönkre, azért lenne érdemes kideríteni, mert így a problémát csak időlegesen hárítod el, újra előjöhet, és ki tudja, meddig lesz még elfekvő készlet ebből az IC-ből, mert én úgy tudom, kifutott típus. A cseréjét pedig én tudom vállalni.


 
Értelek és köszönöm! Küldök privit...
 
Üdv.

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »


Tökéletesen megértem az álláspontod, időnként nagyon drágán lehet itthon hozzájutni egyes alkatrészekhez. Csak arra kell figyelni, hogy lehetőleg megbízható legyen a forrás, bár az ilyen cél áramkört ritkán hamisítják.
Azt viszont, hogy miért megy tönkre, azért lenne érdemes kideríteni, mert így a problémát csak időlegesen hárítod el, újra előjöhet, és ki tudja, meddig lesz még elfekvő készlet ebből az IC-ből, mert én úgy tudom, kifutott típus. A cseréjét pedig én tudom vállalni.

Avatar
Howkeddlee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2013.01.15., kedd 10:47
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Budapest

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Howkeddlee »



Azt írja Howkeddlee, hogy tőben repednek el a lábak, tehát nem a bondolással lesz a gond. Inkább tartom valószínűnek azt, hogy a hangszóró eltalálja a lábak vagy a nyák sajátfrekvenciáját, amit a létrejövő mechnaikai feszültség (a hűtőbordára való felerősítés) megváltoztat.
 
Az IC-t itthon a Sinitől be lehet szerezni, legalább is azt írják, 1 héten belül szállítható. Ennek ellenére előfodulhat, hogy mégsem elérhető.
Ha Te rendeled 11351 Ft/db, ha én 9300 Ft/db + 1000 Ft postaköltség (sajnos a nagykeres rendelést nem lehet személyesen átvenni)


 
Sziasztok!
 
tebalazs: Az hogy miért reped el,sajnos nem tudni,de ez nem egyedi eset,mert már sokan adták el emiatt ezt a szettet.
Nagyon kedves vagy hogy utánanéztél az áraknak,de az ár amit írtál az IC-kre,hát hogy is mondjam...,szóval nem kicsit lett szinte már aranyárban mérve ,s pláne annak tudatában hogy ebayen ennek töredékéért megrendelhetők!! Igaz az is hogy messziföldről jönnének,és lehet lenne 1 hónap is mire ittvannak,de inkább azt kivárnám!
Mivel azt javasolták,hogy ilyenkor mikor meg kell bontani az egészet,érdemes mind az 5db IC-t kicserélni,ennek tudatában az 50e Ft.os IC költség + a javítás már irreálisan drága lenne,annyira hogy nem lenne értelme megjavítani,hisz az egész szettet 50e-ért adják jelenleg használtan,és persze hibátlan működőképes állapotban!
 
opel123: Igen,amit javasoltál azt fogom tenni,megrendelem én ebayről! Találtam olyant ebayen,ahol 8-9dollár/db.áron adják és ingyen posta van,így kb 40-45dollárból ittlenne a csomag,az pedig a mai napi áron átszámítva (~9900HUF) is kevesebb lenne egyben az 5db IC,mint amit tebalazs kolléga 1db IC-re írt!
Már csak azt az ügyeskezű kollégát kellene megtalálnom,aki ezt bele is forrasztaná hiba nélkül...
 
Köszönettel! Csabi

Avatar
TCr
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2011.08.23., kedd 09:25
Értékelés: 26

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: TCr »


Üdv!
 
A Denon AVR 1908 erősítőmön hol tudnám megjavíttani a HDMI-t?
HDMI-n se kép, se hang.
A digit coax-on és toslink-en van hang.
- Sony 55XE8505
- Onkyo TX-SR805, Proson Stadium 6 + Proson Stadium center (KCE-BI40 + BP-6201G), Yamaha YST-SW 315 (Inakustik Premium Y)
- Mini M8S II (LibreELEC), Popcorn Hour A-210
- Volumio (Allo) BOSS Player (Roland Black)
- Playstation 4 1TB

Avatar
tebalazs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.11., vas. 23:39
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tebalazs »


Azt írja Howkeddlee, hogy tőben repednek el a lábak, tehát nem a bondolással lesz a gond. Inkább tartom valószínűnek azt, hogy a hangszóró eltalálja a lábak vagy a nyák sajátfrekvenciáját, amit a létrejövő mechnaikai feszültség (a hűtőbordára való felerősítés) megváltoztat.
 
Az IC-t itthon a Sinitől be lehet szerezni, legalább is azt írják, 1 héten belül szállítható. Ennek ellenére előfodulhat, hogy mégsem elérhető.
Ha Te rendeled 11351 Ft/db, ha én 9300 Ft/db + 1000 Ft postaköltség (sajnos a nagykeres rendelést nem lehet személyesen átvenni)

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”