Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Zolika65
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.03.19., kedd 09:56
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Zolika65 »

Szép napot volna egy denon erősitöm a betüjelét nemtudom de valami 715r a száma ,dupla trafós anak meg az egyik oldala nem szol. A választ előre is köszönöm.

Zolika65
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.03.19., kedd 09:56
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Zolika65 »

Szép napot!! Volna egy marantz pm 75 erősitőm es cip vagy hogy is modják proceszor hibás, hol lehetne megcsináltatni?legaláb is egy szerelő azt mondta , és igy nem válalta.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Sentinel írta:
2024.03.16., szomb. 17:05
Sziasztok,

Van nekem egy Jadis DA30 integrált erősítőm, egy ideje csak az egyik csatorna szól. Gondolom, cső éghetett ki.
Tudtok esetleg olyan szakembert, aki meg tudná nézni nálam, esetleg ki is tudná cserélni a csöveket (ha ez a gond). Olyan megoldást keresnék, hogy ne kelljen hurcolásznom az erősítőt, most nem fér bele az élethelyzetembe.

Nagyon köszönöm :smile53:
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »

Sziasztok,

Van nekem egy Jadis DA30 integrált erősítőm, egy ideje csak az egyik csatorna szól. Gondolom, cső éghetett ki.
Tudtok esetleg olyan szakembert, aki meg tudná nézni nálam, esetleg ki is tudná cserélni a csöveket (ha ez a gond). Olyan megoldást keresnék, hogy ne kelljen hurcolásznom az erősítőt, most nem fér bele az élethelyzetembe.

Nagyon köszönöm :smile53:
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
kormoran
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.03.25., pén. 22:59
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Vácduka

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kormoran »

Sziasztok!
Meghibásodott a Pioneer VSX-528 típusú AV erősítőm.
A hiba: HDMI szekció nem működik (A HDMI kimeneten nincs jel)
A kijelzőn villog a HDMI szimbólum (felirat)
A Pioneer szerviz érdeklődésemre hdmi panel cserét említett (100 000 Ft körül)
Tud valaki értelmesebb megoldást javasolni?
Tisztelettel: Mesterházy Árpád

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Bambula írta:
2024.03.01., pén. 19:33
Sziasztok, Van egy el34 integraltam, amit nemreg kaptam vissza postan egy nagyon preciz, oreg hifis embertol.Elso bekapcsolas utan a rectifier cso elkezdett kattogni, pattogni,persze a kivancsisagom ara az lett hogy parszor meg bekapcsoltam hatha.... de elfustolt benne valami.Ezek utan mar nem volt kedvem ujra bekapcsolni.meg nem volt idom belenezni hogy mi tortent, de lehet hogy van valaki szaki aki egybol tudja a problema okat.Ez ugyben kernem a segitsegeteket!!!
Szia!

Próbáld meg felvenni a kapcsolatot
- sutemenyx vagy
- tunerman fórumtárunkkal, hátha...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Bambula
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2024.03.01., pén. 18:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Plovdiv

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Bambula »

Sziasztok, Van egy el34 integraltam, amit nemreg kaptam vissza postan egy nagyon preciz, oreg hifis embertol.Elso bekapcsolas utan a rectifier cso elkezdett kattogni, pattogni,persze a kivancsisagom ara az lett hogy parszor meg bekapcsoltam hatha.... de elfustolt benne valami.Ezek utan mar nem volt kedvem ujra bekapcsolni.meg nem volt idom belenezni hogy mi tortent, de lehet hogy van valaki szaki aki egybol tudja a problema okat.Ez ugyben kernem a segitsegeteket!!!
Scan-Speak Illuminator D3004/664000 , Scan-Speak Illuminator 18WU 8741,Lite P100 Power regenerator,Audio Gd Monoblocks,R2R Dac modules,Supermicro music server, 70 pcs MP audio Lt3045 regulators,quadro wire low resistance transformers...............

Bambula
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2024.03.01., pén. 18:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Plovdiv

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Bambula »

Sziasztok, elszallt az el34 es erositom, postan erkezett vissza hozzam a baratomtol aki oreg tapasztalt hifis.valami tortenhetett a szallitas soran, a rectifier cso bekapcsolas utan pattogni szikrazni kezdett, majd elfustolt benne valami, jokora fustot okadott. Segitsegeteket szeretnem kerni a megjavitasaban.Elore is koszonom!!!
Scan-Speak Illuminator D3004/664000 , Scan-Speak Illuminator 18WU 8741,Lite P100 Power regenerator,Audio Gd Monoblocks,R2R Dac modules,Supermicro music server, 70 pcs MP audio Lt3045 regulators,quadro wire low resistance transformers...............

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: BLX »

nagygabor1982 írta:
2024.02.16., pén. 10:39
Sziasztok!

Tudtok esetleg nekem mondani olyan embert / céget, aki tud javítani / felújítani Denon PMA320 erősítőt? 
Egyik fele néha recseg egy kissé. Nem mai gyerek. De inkább erre költök, minthogy vegyek valami új szemetet 200 ezerért.
Köszi!

 
Itt van éhány ötlet, kérdezz körbe:
Krähling Zoltán Soner http://soneraudio.hu/gyartas-fejlesztes-szerviz.html
Bese Attila http://www.retroaudio.hu/doc/rolunk.php
Tunerman topiktárs
Ha jól emlékszem Dragonweed (is) újított fel hasonló Denon erősítőket https://dragonweed.hu

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok!

Tudtok esetleg nekem mondani olyan embert / céget, aki tud javítani / felújítani Denon PMA320 erősítőt? 
Egyik fele néha recseg egy kissé. Nem mai gyerek. De inkább erre költök, minthogy vegyek valami új szemetet 200 ezerért.
Köszi!

gerenis69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2019.12.06., pén. 15:39
Értékelés: 3

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: gerenis69 »

Kedves fiúk! Nemrég felajánlottam, hogy bizonyos feltételekkel erősítőket javítok, de sajnos nem várt dolgok jöttek közbe, ami miatt drasztikusan lecsökkent a szabadidőm, és emiatt jelenleg nem tudok erősítő javítást vállalni.
Elnézést kérek minden érintettől.
István

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Ez itt a reklám helye.
Van egy Creek Destiny (nem kispályás) erősítőm, aminek pár éve egy nagyon kellemetlen baja lett: időnként lekapcsolt. Valamikor hetekig jól működött, máskor meg naponta többször is kikapcsolt. Több szerelőnél is megfordult évek alatt feleslegesen (nevüket borítsa a jótékony feledés homálya), míg végül tavaly év végén elvittem Bese Attilához. Úgy néz ki, ők megtalálták a hibá(ka)t. A vezérlésben cseréltek ki egy marék kondenzátort, és forrasztási hibákat javítottak. A hiba nem jelentkezett az elmúlt hetekben, mióta tesztelem rendszeresen naponta.

Szóval javítás ügyben egy szavazat Bese Attilának és csapatának, több évi szenvedést megúszhattam volna, ha egyből hozzájuk fordulok. leborulok.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

gerenis69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2019.12.06., pén. 15:39
Értékelés: 3

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: gerenis69 »

Infók
------
Villamosmérnök a végzettségem, és az audió technika a hobbim, terveztem is hangfalakat és audió erősítőket.
Szoktam időnként hibás erősítőket venni, szabadidőmben megjavítom, majd eladom őket. Kb. 70-75 hibás (szobai) erősítővel / AV receiverrel volt dolgom eddig életemben, nagyrészt kommersz cégek készülékei voltak (Yamaha, Denon, Sony, Pioneer, Onkyo, Kenwood stb.). Ebből kb. 50-et teljesen meg tudtam jaívtani, kb. 10-et részben, hogy kisebb hibái maradtak, de használható lett, és kb. 10-15-öt nem tudtam megjavítani (ezek közül sokat hivatalos szervíz sem tudta volna, mert pl. villámcsapott volt; szakszerűtlenül belenyúltak, és teljesen elrontották; víz folyt bele; leejtették, és a belsejében sok minden elrepedt; vagy már nem beszerezhető alkatrész hibásodott meg stb.).
Eddig bérjavítást nem vállaltam, mert bár a villamosmérnöki és javítóműszerészi szakma rokon, de mégis más szakmák, a tanulópénzemet nem akartam a megrendelőkkel megfizettetni.
Műszerparkom és alkatrészbázisom kisebb, mint egy szervízé, ezért időnként előfordulnak olyan hibák, amelyekkel kapcsolatban azt fogom javasolni, hogy keressen fel a javítás céljából egy hivatalos szervízt, mert műszer/alkatrész/szaktudás híján én nem tudom kijavítani a hibát.

Feltételeim
--------------
1) Legyen a készülékhez ingyenesen elérhető szervízkönyv (ha interneten van, én is le tudom tölteni, ha nincs, akkor a megrendelőnek kell hoznia).
2) Szakszerűtlenül nem nyúltak bele a készülékbe, nem próbálták megjavítani.
3) A készülék ne olyan típushibával rendelkezzen, ami köztudottan nem javítható (pl. már nincs hozzá alkatrész). Ennek én is utána tudok nézni.
4) Fontos, hogy személyesen hozza el a készüléket hozzám (Bp. XVIII. ker. Kispest vá. közelében), mert az oda-vissza postázás során megsérülhet.

nullahat 50 százhúszon-6 03-hatvan-3
üdv, István

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erositő javítás

Hozzászólás Szerző: BLX »

Fazioli írta:
2024.01.25., csüt. 12:12
Tisztelt fórumozók!

Kifejezetten hozzáértő erősítő javítással foglalkozó céget,vagy szakembert keresek.
A készülék T+A PA 1500 R tipusú integrált erősítő. A készülék teljesen jól működik, de szeretném átnézetni olyannal aki ért hozzá, mert nem egy mai darab már.
Köszönöm előre is az információkat aki esetleg tud ebben segíteni.

Üdv Csaba
Egy ötlet: kérdezd meg a T+A márka forgalmazóját https://audiophile-szalon.hu/

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Erositő javítás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Fazioli írta:
2024.01.25., csüt. 12:12
Tisztelt fórumozók!

Kifejezetten hozzáértő erősítő javítással foglalkozó céget,vagy szakembert keresek.
A készülék T+A PA 1500 R tipusú integrált erősítő. A készülék teljesen jól működik, de szeretném átnézetni olyannal aki ért hozzá, mert nem egy mai darab már.
Köszönöm előre is az információkat aki esetleg tud ebben segíteni.

Üdv Csaba
Átraktam a helyére.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Fazioli
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.05.25., csüt. 08:50
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Pomáz

Erositő javítás

Hozzászólás Szerző: Fazioli »

Tisztelt fórumozók!

Kifejezetten hozzáértő erősítő javítással foglalkozó céget,vagy szakembert keresek.
A készülék T+A PA 1500 R tipusú integrált erősítő. A készülék teljesen jól működik, de szeretném átnézetni olyannal aki ért hozzá, mert nem egy mai darab már.
Köszönöm előre is az információkat aki esetleg tud ebben segíteni.

Üdv Csaba
Exposure 3010sd előerősítő
Exposure 3010sd2 végerősítő
Isotek Sirius
Wharfedele Evo 4.4
Auralic Altair G1
Nordost Blue Heaven Ls,Power Chord
Cardas jumperszett
T+A PA 1500R Volllverstarker
Audio Analogue Maestro Settanta
T+A Quad Speaker Carbone

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

BLX írta:
2024.01.23., kedd 14:52
gerenis69 írta:
2024.01.23., kedd 12:18
Ha valakit érdekel, bizonyos feltételek teljesülése esetén én is szoktam erősítőket javítani. Budapest XVIII. ker.
Másoknak is érdekes lehet, ezért némi plusz infó jól jöhet:
Milyen erősítőket vállalsz?
Lehet valahol látni a korábbi munkáidat?
Milyen műszaki és szakmai háttérrel rendelkezel?
...és milyen feltételeknek kell teljesülniük hozzá? gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: BLX »

gerenis69 írta:
2024.01.23., kedd 12:18
Ha valakit érdekel, bizonyos feltételek teljesülése esetén én is szoktam erősítőket javítani. Budapest XVIII. ker.
Másoknak is érdekes lehet, ezért némi plusz infó jól jöhet:
Milyen erősítőket vállalsz?
Lehet valahol látni a korábbi munkáidat?
Milyen műszaki és szakmai háttérrel rendelkezel?

gerenis69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2019.12.06., pén. 15:39
Értékelés: 3

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: gerenis69 »

Ha valakit érdekel, bizonyos feltételek teljesülése esetén én is szoktam erősítőket javítani. Budapest XVIII. ker.

Avatar
charg25
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.09.21., kedd 15:44
Értékelés: 1

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: charg25 »

Sziasztok!

Van egy NAD erősítőm. Az a gondom vele, hogy a rákötött hangfalak egyik oldala néha elhalkul és recseg a potméter.

Gondoltam átfújom az egészet sűrített levegővel, majd isopropyl alkohol spray-vel a potikat + van itthon hajvágógép olajam amivel megpróbálom megkenni a potikat fecskendőt használva.

Ez megoldhatja a problémám?
Az erősítő kb 10 éves. Nem volt sokat használva csak sokat állt poros helyen.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

CaptainPirx írta:
2024.01.05., pén. 10:29
Sziasztok!
Rotel RA 920 AX erősítőm megadta magát. Bekapcsoláskor pattanó, rugó-szerű hangot ad ki a tápegység felől, a kontroll LED sem világít.
Tudnátok valakit ajánlani, aki javít ilyesmit?
Zuglóban lakom
Totel.hu 3 hetet mondott, mire egyáltalán sorra kerül... :(
Előre is köszönöm!
Éppen a tiéd alatt 1 hozzászólással ott van. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

CaptainPirx
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2024.01.05., pén. 09:46
Értékelés: 0

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: CaptainPirx »

Sziasztok!
Rotel RA 920 AX erősítőm megadta magát. Bekapcsoláskor pattanó, rugó-szerű hangot ad ki a tápegység felől, a kontroll LED sem világít.
Tudnátok valakit ajánlani, aki javít ilyesmit?
Zuglóban lakom
Totel.hu 3 hetet mondott, mire egyáltalán sorra kerül... :(
Előre is köszönöm!

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

TomLeftiger írta:
2023.12.20., szer. 10:56
Budapesten tudnátok ajánlani olyan embert/szervízt, aki erősítők javításával foglalkozik? Egy barátomé a készülék, sajnos pontos típust nem tudok, csak annyit, hogy az egyik oldal halkabban szól. Köszönöm!
Budapesten x kerületben,tudok segíteni. Keress meg privátban pontos típussal.
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Budapesten tudnátok ajánlani olyan embert/szervízt, aki erősítők javításával foglalkozik? Egy barátomé a készülék, sajnos pontos típust nem tudok, csak annyit, hogy az egyik oldal halkabban szól. Köszönöm!

Frankie68
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.10.26., hétf. 18:51
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szigetbecse

Re: Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Frankie68 »

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy Denon 2802-es házimozi erősítőm és sanszos,hogy elszálltak a digitális bemenetei. Se optikai,se digitális koax rca-n nincs hang a CD vagy tv felől küldve a hangot. Mi lehet a baj? Gyanús,hogy áramingadozás vagy esetleg villám okozhatta..... Lehet ezt javítani valahogy? Köszönöm

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”