Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Erősítők javítása

Két csatornás elő és végfokok, integráltak, fejhallgató erősítők, phono előerősítők, csöves, tranzisztoros, digitális, hibrid és fetes konstrukciók, streaming funkciós erősítők
Avatar
axon.dust
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013.05.26., vas. 10:45
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: axon.dust »


Sziasztok!
A Segitsegeteket szeretnem kerni! Egy Audiomat Solfege erositorol lenne szo. A jobb oldala zenehallgatas kozben recseg, sziseg, sistereg, majd az erositot kikapcsolva aramtalanitva egy eros sistergo hang hallatszik, csak a jobb oldali hangfalon. Minden egyes csovet kicsereltunk mar probabol, szoval nem a csovek doglottek meg. Mi lehet ez? Vallalna valaki esetleg a szervizt?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Egy olyan problemam van hogy a hazimozi erositomnek bal frontja csak nagyon halkan szinte neman szol.
Gyorsan kizartam a hangfal es a kabel gondokat is tehat maradt az erosito.
Amennyiben a bal front fekete kimenetet nem bantom es a pirosat atdugom a jobb front pirosaba akkor szol rendesen. Ha a pirosat hagyom bent es a feketet dugom at a problema ugyanugy fent all.
Ez valami lelazult csatlakozo vagy kontakthiba lehet vagy valami komolyabb?
Barmit lehet csinalni mielott szervizbe rohanunk?
 
Ha van otlet legyszi irjatok
 
Koszi

A fekete a föld, ezért a teszt szempontjából mindegy, hogy hova dugod.  A + a piros vagyis a jel azon megy, tehát a bal front kimenettel gondok vannak.  Amikor a pirosat átdugtad a jobb kimenetbe akkor a jobb csatornát hallottad, nem a balt.  Vidd csak szervízbe.  Persze ettől még lehet lelazult csatlakozó és áthallást hallasz de valószínűbb mondjuk a végfok IC problémája.
Üdv,
NL

Avatar
zupamen
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013.05.17., pén. 01:06
Értékelés: 12

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: zupamen »


 
Egy olyan problemam van hogy a hazimozi erositomnek bal frontja csak nagyon halkan szinte neman szol.
Gyorsan kizartam a hangfal es a kabel gondokat is tehat maradt az erosito.
Amennyiben a bal front fekete kimenetet nem bantom es a pirosat atdugom a jobb front pirosaba akkor szol rendesen. Ha a pirosat hagyom bent es a feketet dugom at a problema ugyanugy fent all.
Ez valami lelazult csatlakozo vagy kontakthiba lehet vagy valami komolyabb?
Barmit lehet csinalni mielott szervizbe rohanunk?
 
Ha van otlet legyszi irjatok
 
Koszi

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: harvester »


Sziasztok! Bajos lett az Arcam AVR250-esem
 
Amit mostanában produkál: bekapcs után sistergés a hangfalakból, jel nélkül is, rögtön a védelem 2 kattanása után bekapcsoláskor. Ha kikapcsolom, akár távirányítóval vagy áramtalanítom az erősítőn, nagy csattanás jön a hangfalakból.. Ezt pár hónapja megcsinálta, sőt, menet közben nagy csattanás a hangfalakból, és gondolom a védelem levágta. Kikapcs-bekapcs után is rossz volt, "orosz módszerrel" megcsapkodtam az erősítő házát, aztán jó lett, gondoltam kontakthiba.. Most ez sem segít..
Azt már akkor észrevettem, amikor hozzám került, hogy valami villan az erősítőben kikapcskor a házban, mintha kis zöld LED lenne szemből a jobb oldali hűtő-lamellán, látszik a rácsokon keresztül.
 
A hangerő-tekerőt még mindig nem javítottam, távirányítóval használható, de annak ehhez most itt nincs köze..
 
A ventilátorokat amúgy hogyan lehet leellenőrizni egy erősítőn? Sem a H/K-n, sem ezen nem láttam még működni, pormentes a venti, lehet még soha nem üzemelt, pedig melegszik rendesen.
 
Mit nézzek meg először az erősítőben? Ha kihúzom, akkor is "hangosan" kapcsol ki.. Érdekes módon a center nem sistereg, a többi igen..
 
Szerk: Tuti valami kontakthiba lesz, megcsapkodtam szegényt megint Hol kezdjem az átvizsgálást?

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »



 Az hogy leírásod alapján, az új erősítőd nem tudja olyan mértékben meghajtani a hangsugárzóidat mint a régi, nem minősül hibának.
Ezzel a problémával jelenlegi helyzetedben nem tudsz segíteni. Ha másik erősítővel tetszik a hangsugárzóidból hallott hang, akkor az erősítőegységedet kell lecserélned.
Fájó lehet, hogy ez egy új vásárlás, de nem tudsz ellene tenni.

Vagy egy hozzá illő hangfalat beszerezni, mint először gondoltam.
De azért van némi kétségem, mert akitől vettem nála  tönkretett egy pár hangfalat, de azt mondta hogy túlhúzta. De akkor miért a magas szált el nála?
Nálam a mélyek koppantak ha túlhúztam (a Technics SU-V900-al) és nem megsüketültem a magastól mint most.
A hangfal ugy.a.200/100W 8ohm Monacor DN4 hangváltóval.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Írtad hogy javítós topik. Esetleg értesz is hozzá és segíteni is tudsz?   
 Az hogy leírásod alapján, az új erősítőd nem tudja olyan mértékben meghajtani a hangsugárzóidat mint a régi, nem minősül hibának.
Ezzel a problémával jelenlegi helyzetedben nem tudsz segíteni. Ha másik erősítővel tetszik a hangsugárzóidból hallott hang, akkor az erősítőegységedet kell lecserélned.
Fájó lehet, hogy ez egy új vásárlás, de nem tudsz ellene tenni.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


De elromlott? Mert ez a javítós topik, nem a milyen hangsugárzót?
Írtad hogy javítós topik. Esetleg értesz is hozzá és segíteni is tudsz?   

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


A régi megvan még?
Eladtam még előtte,hogy megtudjam venni ezt.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Mivel számomra ez egy új erősítő és a másik után feltűnt hogy nem olyan erőteljes a mély mint a régivel, akár el is romolhatott nem?
De az első gondolatom az volt hogy hátha hozzáillő hangfal megoldaná.
A tünet az hogy átlagos hangerőn minden szép és jó. Két egység plusz bass két egység minus treble és ha innen elkezded húzni elmászik a zene egysége, olyan sok lesz benne a magas hogy bántja a fület, vagy talán eltűnik a mély-de inkább másabb, lágyabb, gyengébb, nem olyan ütős (mint a régivel tapasztaltam). Utána tudsz menni +bass-al és -treble-vel de tovább húzva már ez sem segít. Ha Denon-éknál ez természetes akkor nincs baj, ha nem akkor igen.
Erre keresek megoldást.

A régi megvan még?

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


De elromlott? Mert ez a javítós topik, nem a milyen hangsugárzót?
Mivel számomra ez egy új erősítő és a másik után feltűnt hogy nem olyan erőteljes a mély mint a régivel, akár el is romolhatott nem?
De az első gondolatom az volt hogy hátha hozzáillő hangfal megoldaná.
A tünet az hogy átlagos hangerőn minden szép és jó. Két egység plusz bass két egység minus treble és ha innen elkezded húzni elmászik a zene egysége, olyan sok lesz benne a magas hogy bántja a fület, vagy talán eltűnik a mély-de inkább másabb, lágyabb, gyengébb, nem olyan ütős (mint a régivel tapasztaltam). Utána tudsz menni +bass-al és -treble-vel de tovább húzva már ez sem segít. Ha Denon-éknál ez természetes akkor nincs baj, ha nem akkor igen.
Erre keresek megoldást.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Sziasztok.
A kérdésem az lenne hogy van-e valaki,profi,hozzáértő, vagy aki már használt Denon erősítőt, vagy legalább próbálgatta hogy milyen típusú hangfal felel meg a hangzásvilágának?
Ő a kicsike.:http://www.hifi-wiki.de/index.php/Denon_PMA-2000_R
Nem az űberdrága kategóriákra gondoltam amik amúgy is jól szólnak, hanem az ésszerű határokon belül ajánljatok valamit.
A mostani hangfallal olyan más a mély, pedig az előző erősítőnél (Technics) elég ütős volt. Ezt szeretném újra.
Köszi előre is. 

De elromlott? Mert ez a javítós topik, nem a milyen hangsugárzót?

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


Sziasztok.
A kérdésem az lenne hogy van-e valaki,profi,hozzáértő, vagy aki már használt Denon erősítőt, vagy legalább próbálgatta hogy milyen típusú hangfal felel meg a hangzásvilágának?
Ő a kicsike.:http://www.hifi-wiki.de/index.php/Denon_PMA-2000_R
Nem az űberdrága kategóriákra gondoltam amik amúgy is jól szólnak, hanem az ésszerű határokon belül ajánljatok valamit.
A mostani hangfallal olyan más a mély, pedig az előző erősítőnél (Technics) elég ütős volt. Ezt szeretném újra.
Köszi előre is. 

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Sziasztok!
A van egy pioneer vsx-417-es erősítőm, a probléma vele ha 6 ohm os hangfalpár van rajta tökéletesen szól mindkét oldal, ha 8ohm os van rákötve akkor az egyik oldal halk, a másik oldal tökéletesen szól. Ha megcserélem a jobb bal oldali bemenetet tökéletesen szól az az oldal ami előtte halk volt. Több kábellel is próbáltam ugyanaz a helyzet. Mi lehet a gond?

Feltehetőleg rossz az egyik 8 Ohm-os hangsugárzód. De lehet, hogy 2 hónap alatt magad is rájöttél...

Avatar
TonyStark
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 17:57
Értékelés: 2

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: TonyStark »


Üdv!
Denon PMA-700AE erősítőnek nem szól a fejhallgató kimenete. Mi lehet a baj?

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Lehet jelentősége annak hogy valamiért a földelésre egy külön csati van kialakítva és ez nekem nincs bekötve?
Sikerült megtalálni a hibát?

Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


"Lehet jelentősége annak hogy valamiért a földelésre egy külön csati van kialakítva és ez nekem nincs bekötve?"
 
A földelőcsavar csak egy opció, melyet a jobb zaj, illetve zavarvédelem érdekében analóg lemezjátszó ("Phono" bemenet) használata esetén az LP játszó sasszijával lehet összekötni.
 

Avatar
Sanyuc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.07., vas. 10:53
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Sanyuc »



"bekapcsolás után jön a kattanó hang és azonnal ki is kapcsol"
 
Jó eséllyel bekapcsolás után a védelem lép működésbe és tiltja le az erősítőt.
Ez adódhat akkor is, ha a teljesítmény kimeneten valami egyenszint eltolódást érzékel.
Ha a készüléken megszünteted az összes csatlakozást (ki és bemenetek, valamint a hansugárzó kábeleket is) és a jelenség továbbra is fennáll, akkor elenőrizni kell a készülékben a tápfeszültségeket.

Lehet jelentősége annak hogy valamiért a földelésre egy külön csati van kialakítva és ez nekem nincs bekötve?

Avatar
kenus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.09.24., pén. 02:33
Értékelés: 328

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: kenus »


"bekapcsolás után jön a kattanó hang és azonnal ki is kapcsol"
 
Jó eséllyel bekapcsolás után a védelem lép működésbe és tiltja le az erősítőt.
Ez adódhat akkor is, ha a teljesítmény kimeneten valami egyenszint eltolódást érzékel.
Ha a készüléken megszünteted az összes csatlakozást (ki és bemenetek, valamint a hansugárzó kábeleket is) és a jelenség továbbra is fennáll, akkor elenőrizni kell a készülékben a tápfeszültségeket.

Avatar
Sanyuc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.07., vas. 10:53
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: Sanyuc »


Sziasztok!
 
Van egy Yamaha Rx-V663 erősítőm.
Egyik nap még minden rendben van vele, aztán másnap bekapcsolás után jön a kattanó hang és azonnal ki is kapcsol, ezt háromszor lehet "eljátszani" vele utána már semmire sem reagál.
220-ból ki majd vissza, ezt követően megint bekapcsol háromszor, de a kattanó hang után azonnal ki is kapcsol.
A kattanó hangomon még azt vettem észre hogy talán nem olyan erőteljes mint eddig, kicsit tompább, mint ha az a valami állítaná le az egészet ami kattan.
Bocsi a fogalmazásért, nem vagyok túl nagy szaki.
Szerintetek mi lehet a gond és mennyibe fájhat ezt kijavítani?
 
(van benne két bizti is, az egyik 5AL jelölésű (gondolom 5A-es, ez épp, átlátszó üveg), a másik 2.5AH jelzésű (ez fogalmam sincs hogy rendben van-e mert burkolt fehér a közepe) )

Avatar
szilszab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.05.28., kedd 07:41
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szilszab »



Hali,
A vezeték nem hiszem, hogy ludas lenne.  Elvileg lehet bárhol a rövidzár, ha arról van szó.  a végfok IC vagy bármelyik alkatrész a sorban.  El is éghetett valami vagy egyenáramot is kaphat és azt is tiltja.  Jobb, ha elviszed egy szakihoz.
A lekapcsolás azonnal, néhány másodperc múlva vagy esetleg pár perc múlva történik?  Ha nem azonnal, akkor valahol a melegedés hatására lesz gond....

Teljesen hektikus a lekapcsolás, valamikor 10 perc, valamikor pedig egy 2órás film vége felé. Elvittem szerelőhöz, várom az ítéletet.
 
Ma olvastam ez mekkora duma:
 
"A szomszédom nagyon szereti a zenémet, mert ma bedobta egy kővel az ablakom, hogy jobban hallja!" ))))))))

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Na mondjuk azt nem próbáltam ki, hogy esetleg lehet hogy a kábel a bűnös? Látványra semmi nem található, de sajnos nem vagyok hozzáértő, csak lelkes amatőr.
Hali,
A vezeték nem hiszem, hogy ludas lenne.  Elvileg lehet bárhol a rövidzár, ha arról van szó.  a végfok IC vagy bármelyik alkatrész a sorban.  El is éghetett valami vagy egyenáramot is kaphat és azt is tiltja.  Jobb, ha elviszed egy szakihoz.
A lekapcsolás azonnal, néhány másodperc múlva vagy esetleg pár perc múlva történik?  Ha nem azonnal, akkor valahol a melegedés hatására lesz gond....

Avatar
szilszab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.05.28., kedd 07:41
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szilszab »



Valószínűleg a rövidzárvédelem lép működésbe, ami valahol a gép belsejében lesz.  A kimenetet védi a terhelés nélküli rövidzártól.  Ha lekötöd a hangfalvezetékeket a hangfalról és összeérinted a  dugók végét, akkor  bármelyik kimeneten ezt fogja produkálni.  Próbáld levenni a burkolatot áramtalanítás után (ha már nem garanciális) és nézd meg, hogy van-e valami a belsejében ami láthatóan rövidre zárhatja a banánaljzatokat a fronton, ha bedugod a banánokat.  Ha nem látsz semmit, akkor vidd el hozzáértőhöz.
 
Akkor is produkálja, amikor hangfalak nélkül rádugod a hangfalvezetéket bekapcsolt állapotban, vagy csak akkor, ha a hangfalalak is be vannak kötve?

Na mondjuk azt nem próbáltam ki, hogy esetleg lehet hogy a kábel a bűnös? Látványra semmi nem található, de sajnos nem vagyok hozzáértő, csak lelkes amatőr.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Segítséget kérnék, hogy mi lehet a hiba.
 
Típus: Onkyo tx-sr 674e
Jelenség: Először csak annyi volt, hogy egyszer csak standby módba rakta magát használat közbe, mintha kikapcsoltam volna, és villogott a piros led. Aztán sikerült kisakkozni, hogy nem a hangfalakkal, hanem a géppel van baj, aztán pedig addig játszottam vele, míg kikristályosodott, hogy a bal első front hangfalkimenetre bármit rákötök, levágja madát, meghatározhatatlan időn belül. Ha ezt a kimenetet kihagyom és minden más csatornára kötök hangfalat, akkor hibátlanul üzemel az erősítő.
 
Az volna a kérdésem, hogy mi lehet a hiba, mennyi lehet a javítása, ha a végfok hibás, azt hogyan lehet orvosolni, és minden értelmes gondolatot szívesen fogadok!
 
Köszönöm

Valószínűleg a rövidzárvédelem lép működésbe, ami valahol a gép belsejében lesz.  A kimenetet védi a terhelés nélküli rövidzártól.  Ha lekötöd a hangfalvezetékeket a hangfalról és összeérinted a  dugók végét, akkor  bármelyik kimeneten ezt fogja produkálni.  Próbáld levenni a burkolatot áramtalanítás után (ha már nem garanciális) és nézd meg, hogy van-e valami a belsejében ami láthatóan rövidre zárhatja a banánaljzatokat a fronton, ha bedugod a banánokat.  Ha nem látsz semmit, akkor vidd el hozzáértőhöz.
 
Akkor is produkálja, amikor hangfalak nélkül rádugod a hangfalvezetéket bekapcsolt állapotban, vagy csak akkor, ha a hangfalalak is be vannak kötve?

Avatar
szilszab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.05.28., kedd 07:41
Értékelés: 0

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szilszab »


Segítséget kérnék, hogy mi lehet a hiba.
 
Típus: Onkyo tx-sr 674e
Jelenség: Először csak annyi volt, hogy egyszer csak standby módba rakta magát használat közbe, mintha kikapcsoltam volna, és villogott a piros led. Aztán sikerült kisakkozni, hogy nem a hangfalakkal, hanem a géppel van baj, aztán pedig addig játszottam vele, míg kikristályosodott, hogy a bal első front hangfalkimenetre bármit rákötök, levágja madát, meghatározhatatlan időn belül. Ha ezt a kimenetet kihagyom és minden más csatornára kötök hangfalat, akkor hibátlanul üzemel az erősítő.
 
Az volna a kérdésem, hogy mi lehet a hiba, mennyi lehet a javítása, ha a végfok hibás, azt hogyan lehet orvosolni, és minden értelmes gondolatot szívesen fogadok!
 
Köszönöm

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Erősítők javítása

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Hellótok ha egy erösitön az egyik csatorna serceg, sug, a tobbi pedig nem a hangerö szabályozó nem befolyásolja az hiba?
Helómi! Mi sug az, mi többi ért szabályoz hiba?

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Válasz küldése

Vissza: “Sztereó erősítők”