Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók javítása

Stereo és házimozi frontok, centerek, surroundok, subok, sokpontegy szettek
Avatar
amitech
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 11:29
Értékelés: 18

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: amitech »

Szia!

Ezeket az apróbb, pár 10-100nF-os fóliakondikat zavarszűrésre és a feszültségcsúcsok elsimítására szokták elsősorban az elkókkal párhuzamosan kötni, ún. hidegítőkondenzátorok. Bár, az igazat megvallva hangváltóban még nem láttam, főleg nem fóliakondenzátorokkal párhuzamosan, inkább tápegységekben, vagy azoktól messzebb, de még a tápvonalon szokták alkalmazni, illetve magasabb frekvenciás kapcsolásokban (pl. rezgőkörben), amik érzékenyek a zavarokra.
Wolf68 írta:
2020.05.03., vas. 13:39
Sziasztok!

Egy hozzáértő le tudná részletesen írni hétköznapi nyelven, hogy az alábbi képen mi a feladata a 10nf-os (kék színű) kondinak a nagy kondenzátorokkal párhuzamosan kötve?
(Korábban ez a 10nf-os kondi nem volt jelen a B&W hangváltókban, viszont most az összes jelenlegi szériában megtalálható.)


B&W 703 S2.jpg

Wolf68
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2019.02.17., vas. 10:52
Értékelés: 24

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Wolf68 »

Sziasztok!

Egy hozzáértő le tudná részletesen írni hétköznapi nyelven, hogy az alábbi képen mi a feladata a 10nf-os (kék színű) kondinak a nagy kondenzátorokkal párhuzamosan kötve?
(Korábban ez a 10nf-os kondi nem volt jelen a B&W hangváltókban, viszont most az összes jelenlegi szériában megtalálható.)

B&W 703 S2.jpg
B&W 703 S2.jpg (977.93 KiB) Megtekintve 3220 alkalommal

Avatar
Messor
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 896
Csatlakozott: 2009.03.19., csüt. 17:37
Értékelés: 45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Messor »

Sziasztok!

Tud valaki segíteni egy focal magassugárzó polifoam gyűrű cseréjében?
Budapest vagy környéke előnyben, de természetesen ha messzebbre kell menni az sem nagy gond. :)

Erről lenne szó (nem pont ilyen a magas):
Focal _2.jpg
Focal _2.jpg (128.42 KiB) Megtekintve 3371 alkalommal
Ilyen a magas:
Focal tw.jpg
Focal tw.jpg (107.77 KiB) Megtekintve 3371 alkalommal
Lehet venni "repair kit" -et, csak én nem merek hozzányúlni...

Köszönöm előre is!

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tanczi »

mate315 írta:
2020.04.02., csüt. 10:18
Sziasztok,

Egy pár Pioneer hpm 60-ast szeretnék átnézetni, az egyik közép hangszóró potija kontaktos. Valamint a dobozokat külsőleg szeretném rendbe tetetni. Budapesten, esetleg környékén tudtok valakit ajánlani?
Javaslom, hívd fel Tüű Károlyt: +36702813249 - Érden van.
Kisebb javításokat már nem igazán vállal (csak peremezés pl.), de egy komplexebbet, amit írsz (hangszórók átnézése, doboz restaurálás) az valszeg belefér a repertoárjába.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Hangszóró peremezés

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Gabboo írta:
2020.04.03., pén. 19:19
DirtyMashine írta:
2020.01.27., hétf. 16:37
tonee73 írta:
2020.01.27., hétf. 08:02


Mivel a kérdésednek volt helye, így átraktam oda.
ok, csak sajnos itt esélyes hogy eltűnik:( De hátha valaki látja.
Sziasztok!
Én náluk csináltattam Vifa hangszóróim peremét. Mikor megláttam majdnem szörnyethaltam. Ragasztó kifolyva, szétkenve. Taknyolás az egész. Ez már a második perem a hangszórónak. Az elsőt a SONIDÓNÁL csináltattam. Az profi munka volt. Sajnos már nem vállalnak ilyen kis munkát. A Csángó utcát felejtsétek el!!!!!
köszi, még jó hogy nem vittem még el:( Egy helyet még tudok, de ott azt mondták, hogy gumi peremmel nem tudják csak habosítottal, mert már gumi peremet nem kapni. Ez meglepő, mert a neten kilóra lehet venni így oda se mertem vinni:(

Avatar
Gabboo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.01.23., csüt. 18:52
Értékelés: 1

Re: Hangszóró peremezés

Hozzászólás Szerző: Gabboo »

DirtyMashine írta:
2020.01.27., hétf. 16:37
tonee73 írta:
2020.01.27., hétf. 08:02
DirtyMashine írta:
2020.01.26., vas. 23:02
sziasztok,

sajnos eljött az idő, hogy peremeztetnem kellene két vifa mély hangszórót. Őt esetleg ismeri valaki? áthatóan itt van a szomszéd faluban: http://www.hangszorojavitas.eu/hangtech ... ro-javitas

köszönöm.
Mivel a kérdésednek volt helye, így átraktam oda.
ok, csak sajnos itt esélyes hogy eltűnik:( De hátha valaki látja.
Sziasztok!
Én náluk csináltattam Vifa hangszóróim peremét. Mikor megláttam majdnem szörnyethaltam. Ragasztó kifolyva, szétkenve. Taknyolás az egész. Ez már a második perem a hangszórónak. Az elsőt a SONIDÓNÁL csináltattam. Az profi munka volt. Sajnos már nem vállalnak ilyen kis munkát. A Csángó utcát felejtsétek el!!!!!

Avatar
mate315
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.18., hétf. 14:11
Értékelés: 0

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: mate315 »

Sziasztok,

Egy pár Pioneer hpm 60-ast szeretnék átnézetni, az egyik közép hangszóró potija kontaktos. Valamint a dobozokat külsőleg szeretném rendbe tetetni. Budapesten, esetleg környékén tudtok valakit ajánlani?

Avatar
Pioneer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2006.10.15., vas. 13:37
Értékelés: 44

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Pioneer »

Üdv!
Valaki tudna segíteni abban hogy Győrben van e megbízható hangfal szerelő, akire nyugodtan rá bízhatom Usher 718-as polc hangfalaim javítását??
Nagyon féltem őket. Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!
Üdv: Pioneer

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

KiralyIstvanFot írta:
2020.02.27., csüt. 09:01
Rottel3D írta:
2020.02.26., szer. 18:28
Ki kel szedned a magassugárzót és megnézned a pontos típusát. Az alapján már könnyen meg tudod rendelni. ;)
Ez meg is történt :D, találtam egy angol oldalt ahol van a gyári. Remélem van még nekik. :)

Köszi a helpet.
Szívesen! ;)

KiralyIstvanFot
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.04.04., csüt. 09:23
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Fót

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: KiralyIstvanFot »

Rottel3D írta:
2020.02.26., szer. 18:28
Ki kel szedned a magassugárzót és megnézned a pontos típusát. Az alapján már könnyen meg tudod rendelni. ;)
Ez meg is történt :D, találtam egy angol oldalt ahol van a gyári. Remélem van még nekik. :)

Köszi a helpet.

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

Ki kel szedned a magassugárzót és megnézned a pontos típusát. Az alapján már könnyen meg tudod rendelni. ;)

KiralyIstvanFot
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.04.04., csüt. 09:23
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Fót

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: KiralyIstvanFot »

Rottel3D írta:
2020.02.26., szer. 11:17
KiralyIstvanFot írta:
2020.02.26., szer. 08:48
Rottel3D írta:
2020.02.25., kedd 18:07
Ezeket már próbálta valaki kinyomkodni a membrán túloldaláról?
Nem tudok róla, én biztos nem előttem volt még 2-3 tulaj. Azt hogyan szokás megoldani? Vagy inkább szakira bízzam?
Ki kell szedni a magassugárzót, majd az előlapját leszedni, hogy a membrán hátuljához hozzáférj.
Viszont dragonweed ezt írta erről a magassugárzóról:

"Sajnos ez nem ilyen egyszerű, ezeket nem lehet "kinyomkodni" a membrán túloldaláról. Ez egyértelműen nem "belepiszkálási probléma", az okát nem tudom pontosan. Valószínűleg a dóm impregnálásának, illetve magának a hordozóanyagnak az öregedése okozza, elég sok esettel találkoztam már főleg Dynaudio -de más gyártók- magasai esetében is. Próbáltam többféle módon javítani, oldószerrel, vákummal, melegítéssel, ezek kombinációjával, sajnos nagyon kevés esetben sikerült helyreállítani az eredeti állapotot. sad.gif"

Én hiszek neki, így csak a csere marad egy újra.
Hát sajnos gondoltam, hogy ez lesz, annyi kérdésem volna, tudtok jó kis hangszóróboltot?

Köszi.

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

KiralyIstvanFot írta:
2020.02.26., szer. 08:48
Rottel3D írta:
2020.02.25., kedd 18:07
Ezeket már próbálta valaki kinyomkodni a membrán túloldaláról?
Nem tudok róla, én biztos nem előttem volt még 2-3 tulaj. Azt hogyan szokás megoldani? Vagy inkább szakira bízzam?
Ki kell szedni a magassugárzót, majd az előlapját leszedni, hogy a membrán hátuljához hozzáférj.
Viszont dragonweed ezt írta erről a magassugárzóról:

"Sajnos ez nem ilyen egyszerű, ezeket nem lehet "kinyomkodni" a membrán túloldaláról. Ez egyértelműen nem "belepiszkálási probléma", az okát nem tudom pontosan. Valószínűleg a dóm impregnálásának, illetve magának a hordozóanyagnak az öregedése okozza, elég sok esettel találkoztam már főleg Dynaudio -de más gyártók- magasai esetében is. Próbáltam többféle módon javítani, oldószerrel, vákummal, melegítéssel, ezek kombinációjával, sajnos nagyon kevés esetben sikerült helyreállítani az eredeti állapotot. sad.gif"

Én hiszek neki, így csak a csere marad egy újra.

KiralyIstvanFot
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.04.04., csüt. 09:23
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Fót

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: KiralyIstvanFot »

Rottel3D írta:
2020.02.25., kedd 18:07
Ezeket már próbálta valaki kinyomkodni a membrán túloldaláról?
Nem tudok róla, én biztos nem előttem volt még 2-3 tulaj. Azt hogyan szokás megoldani? Vagy inkább szakira bízzam?

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

Ezeket már próbálta valaki kinyomkodni a membrán túloldaláról?

KiralyIstvanFot
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.04.04., csüt. 09:23
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Fót

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: KiralyIstvanFot »

Rottel3D írta:
2020.02.25., kedd 13:16
KiralyIstvanFot írta:
2020.02.25., kedd 10:59
Sziasztok, olyan kérdésem volna, hogy a selyemdóm csipogóim mind be vannak nyomkodva,de szépen szólnak,nem érzékelhető a hangon semmi. Érdemes javítatni?
Szia,

Fénykép a hibáról és egy pontos típus nem ártana.
IMG_20200225_173807.jpg
IMG_20200225_173807.jpg (5.02 MiB) Megtekintve 2650 alkalommal
IMG_20200225_173812.jpg
IMG_20200225_173812.jpg (4.76 MiB) Megtekintve 2650 alkalommal

KiralyIstvanFot
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.04.04., csüt. 09:23
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Fót

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: KiralyIstvanFot »

Rottel3D írta:
2020.02.25., kedd 13:16
KiralyIstvanFot írta:
2020.02.25., kedd 10:59
Sziasztok, olyan kérdésem volna, hogy a selyemdóm csipogóim mind be vannak nyomkodva,de szépen szólnak,nem érzékelhető a hangon semmi. Érdemes javítatni?
Szia,

Fénykép a hibáról és egy pontos típus nem ártana.
Jogos,este pótolom.Maga a hangfalak típusa Mission Volare v63 szett.

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

KiralyIstvanFot írta:
2020.02.25., kedd 10:59
Sziasztok, olyan kérdésem volna, hogy a selyemdóm csipogóim mind be vannak nyomkodva,de szépen szólnak,nem érzékelhető a hangon semmi. Érdemes javítatni?
Szia,

Fénykép a hibáról és egy pontos típus nem ártana.

KiralyIstvanFot
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.04.04., csüt. 09:23
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Fót

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: KiralyIstvanFot »

Sziasztok, olyan kérdésem volna, hogy a selyemdóm csipogóim mind be vannak nyomkodva,de szépen szólnak,nem érzékelhető a hangon semmi. Érdemes javítatni?

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

Sziasztok!

Székesfehérvár környékén keresek szakembert mélysugárzó javítására (bizonyos frekin zizeg a nyomó, valószínűleg elment a középpontosítása).

Tudtok ajánlani valakit?
Köszönöm!

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Hangszóró peremezés

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

tonee73 írta:
2020.01.27., hétf. 08:02
DirtyMashine írta:
2020.01.26., vas. 23:02
sziasztok,

sajnos eljött az idő, hogy peremeztetnem kellene két vifa mély hangszórót. Őt esetleg ismeri valaki? áthatóan itt van a szomszéd faluban: http://www.hangszorojavitas.eu/hangtech ... ro-javitas

köszönöm.
Mivel a kérdésednek volt helye, így átraktam oda.
ok, csak sajnos itt esélyes hogy eltűnik:( De hátha valaki látja.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hangszóró peremezés

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

DirtyMashine írta:
2020.01.26., vas. 23:02
sziasztok,

sajnos eljött az idő, hogy peremeztetnem kellene két vifa mély hangszórót. Őt esetleg ismeri valaki? áthatóan itt van a szomszéd faluban: http://www.hangszorojavitas.eu/hangtech ... ro-javitas

köszönöm.
Mivel a kérdésednek volt helye, így átraktam oda.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Hangszóró peremezés

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

sziasztok,

sajnos eljött az idő, hogy peremeztetnem kellene két vifa mély hangszórót. Őt esetleg ismeri valaki? áthatóan itt van a szomszéd faluban: http://www.hangszorojavitas.eu/hangtech ... ro-javitas

köszönöm.

Avatar
Johny86
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.12.24., vas. 00:22
Értékelés: 0

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Johny86 »

Sziasztok.
Hangszóró javításban jártas szakembert keresnék Kecskemét - Szolnok környékén.(Aki igényes munkát ad ki a kezei közül)
Egy-egy pár Infinity Reference 51-61 hangfal hangszórókészlete lenne a beteg.
Csak peremezni kellene őket.
Köszi
Üdv: Jani

Juditka53
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2018.12.06., csüt. 09:48
Értékelés: 16

Re: Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Juditka53 »

BLX írta:
2019.12.23., hétf. 13:45
Juditka53 írta:
2019.12.23., hétf. 12:46
Rottel3D írta:
2019.12.22., vas. 13:41


Már az első "HIGURU"-tól kaptál egy korrekt megoldást és egy ajánlatot. Nem tudom mit vársz még, de muszáj leszel rááldozni egy jobb hangváltóra, más különben ne számíts túl sok változásra...
Köszönöm,én is erre számitok,de van itt más is.Kaptam ugye láttatlanban a 35eFt-os ajánlatot a harmadiktól végül megjött aki nem tudott árat mondani mert nekem kell eldöntenihogy a változás kcsit jobb sokkal jobb vagy a legjobb legyen.Na akkor ere varjak gombot.
Szerintem jobban tudnánk segíteni, ha nevesítenéd, honnan milyen ajánlatot-javaslatot kaptál és mennyiért.

Nem tudom milyen minőségűek a dobozaidban a hangszorók. Ha elég jók, akkor lehet érdemes optimalizálni pár dolgot.

Nem feltétlenül kell "sok" pénzért bonyolult váltót építeni, hogy jelentősen javuljon a kapott hang.

Nem minden dobozt érdemes tuningolni és nem mindenkinek érdemes ezzel foglalkozni. Azon is elgondolkozhatsz, hogyha eladod a dobozaid + a tuning árát hozzá rakod + az időt amit megspórolsz, akkor milyen gyári "jobb" használt dobozokat tudnál vásárolni? Én lehet ezt javasolnám neked.

Egyébként én két dobozt is "tuningoltattam" Bese Attilával http://www.retroaudio.hu/ és számomra kedvező áron kaptam jelentősen jobb hangot. A weboldalán röviden leírja milyen szempontok szerint történik a modifikáció, de meg is kérdezheted. Ennek a két doboznak az esetében a mod ára, a dobozok ára és a kapott változás nekem elfogadható arányban állt, egyébként most is megcsináltatnám. A gyári váltók a polcon pihennek, de már nem fognak visszakerülni.

Vannak olyan dobozaim, amelyek kevesebbe kerültek használtan, mint amennyibe egy hangfal tuning kerül egy másik hangfal tuning műhelyben. Ezek a dobozok gyári állapotban is remekül szólnak, nem érdemes hozzájuk nyúlni. Tehát az árra is figyelj oda. Csodák nincsenek, felesleges rákölteni túl sokat, hiszen remek gyári dobozok vannak.

Remélem hamarosan megtalálod azt a hangzást, amit keresel.
Köszönöm segitőkész válaszodat.
A dobozaim Cabasse MT3 álló .Alapjában elégedett vagyok vele 5 éve hallgatom de a hifibogár elindult.Bese A. irta a konkrét ajánlatot/váltó 35e/.Ő tényleg az egyik legrégebbi "motoros"Ennyit azt hiszem hogy érdemes beáldozni.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”