Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Diy ATL hangfal

Stereo és házimozi frontok, centerek, surroundok, subok, sokpontegy szettek
Lezárt
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 57

Re: Diy ATL hangfal

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Úgy néz ki elkelt...

Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 356

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »

Egy kis adalék az érdeklődőknek.
Amikor Zalában jártam, elmentem meghallgatni.
A kivitel: fantasztikus, az asztalos remek munkát végzett, úgyhogy a szoba dísze is lehet.
Persze a belső kialakítás nem látszik, arról majd mesél az eladó.
A hangja: nekem nagyon tetszett, a szoba sem kicsi amit bezenélt, pedig egy karcsú állódoboz.
Nyilván, akit érdekel, úgyis meghallgatja, szerintem nem fogtok csalódni! :rolleyes:

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

fodor63 írta:
2020.07.21., kedd 08:47
Kedves Fórumtárs!

Engem érdekel a hangfal, szívesen meghallgatnám, ha lehetséges, és komoly vételi szándékkal érkezem. Szombathelyen lakom, a távolság nem akadály.
Tegnap írtam e-mail. Kérem, vegye fel velem a kapcsolatot a 30 negyvennyolc 79 0 tizenegy telefonszámon.

Köszönette:
fodor63
Üdv. Válaszoltam az email-re. Nem nagyon használom azt az email címem, így nem néztem.

fodor63
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: fodor63 »

Kedves Fórumtárs!

Engem érdekel a hangfal, szívesen meghallgatnám, ha lehetséges, és komoly vételi szándékkal érkezem. Szombathelyen lakom, a távolság nem akadály.
Tegnap írtam e-mail. Kérem, vegye fel velem a kapcsolatot a 30 negyvennyolc 79 0 tizenegy telefonszámon.

Köszönette:
fodor63

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

Legyen egy UP.

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

tlaci1960 írta:
2020.07.03., pén. 19:58
36_1_11.gif
Üdvözlöm Mester! Mert aki egy ilyen remekművet el tud készíteni, annak jár ez a titulus! De a fő kérdés mégis az lenne, hogy milyen arányban van a külső és a belső. Meghallgatni sajna nem tudom, mert igen messze lakunk egymástól, de van egy szentgróti ismerősöm, aki elég sűrűn jár Pestre és ő felhozná, ha le tudjuk beszélni a részleteket.
A meghallgatást nem bíznám rá, mert úgy tudom nem egy nagy hifista...
Szóval: szerinted mihez hasonlítható a legjobban.
Jelenleg Focal chorus 706 van nálam sztereó rendszerbe kötve, talán ránézésre többet kell, hogy tudjon.
Nem igénylek falrengető mélyeket, de azért tudsz adni hozzávetőleges teljesítmény és frekvencia adatokat?
Milyen erősítő kell a meghajtásához?
Na és csak úgy mellékesen érdekelne, hogy mi lett az utódja.
Kezdésre és dióhéjban ennyi lenne.
Üdv Laci
Hááát. Igazából nem értem a külső és belső kérdésed. A belsején többet dolgoztam mint a külsején. Több mint száz mérés kellett csak a hangoló kamra és a belső csillapítás kialakításához. Szintén sok mérést csináltam a hangváltó végleges formájához.
Hogy mihez hasonlítható? Leginkább a többi 13 centis hangszóróval készült TL hangfalhoz, mivel jó gyors és feszes basszust lehet így elérni, úgy hogy nem terheli meg annyira az erősítőt. Mint írtam PMC fact8 hangfal inspirált az elkészítésére.
A teljesítmény és frekvencia adatokat leginkább csak gyártók adnak, amiknek semmi értelme nincs. De akkor legyen: 30 - 20 000 Hz a frekvenciaátvitele, és ajánlott erősítő teljesítmény pedig 20-120 watt. Érzékenysége 90dB.
Az utód pedig egy Bösendorfer VC7 lett.
Üdv
Zoli

tlaci1960
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: tlaci1960 »

36_1_11.gif
Üdvözlöm Mester! Mert aki egy ilyen remekművet el tud készíteni, annak jár ez a titulus! De a fő kérdés mégis az lenne, hogy milyen arányban van a külső és a belső. Meghallgatni sajna nem tudom, mert igen messze lakunk egymástól, de van egy szentgróti ismerősöm, aki elég sűrűn jár Pestre és ő felhozná, ha le tudjuk beszélni a részleteket.
A meghallgatást nem bíznám rá, mert úgy tudom nem egy nagy hifista...
Szóval: szerinted mihez hasonlítható a legjobban.
Jelenleg Focal chorus 706 van nálam sztereó rendszerbe kötve, talán ránézésre többet kell, hogy tudjon.
Nem igénylek falrengető mélyeket, de azért tudsz adni hozzávetőleges teljesítmény és frekvencia adatokat?
Milyen erősítő kell a meghajtásához?
Na és csak úgy mellékesen érdekelne, hogy mi lett az utódja.
Kezdésre és dióhéjban ennyi lenne.
Üdv Laci

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

Visaton W130S8 és Vifa DX25.
Hosszú keresgélés után választottam ezeket.
A visatonra és a vifa magasára pont az ár-érték miatt esett a választás. A visatonról találtam saját mérést, amin látszik, hogy elég jó frekimenete van.
A váltó rajzát most nem találom, de az biztos, hogy légmagos tekercsekkel és fólia kondikkal csináltam.
visaton közeli.jpg
visaton közeli.jpg (102.84 KiB) Megtekintve 1289 alkalommal

ZoltanFabian
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 29

Hozzászólás Szerző: ZoltanFabian »

Lehet tudni valamit a hangszóró készletről ill a váltóról köszi?

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

A belsejéről egy kép. Ez az eredeti PMC fact8 hangfal belseje, de az enyém is pont így néz ki.
Mivel kis méretű (13cm) mélyközepek vannak benn, így könnyebben kortolálja az erősítő. A TL konstrukciónak köszönhetően elég mélyre megy, és a cső végén található hangolókamrának hála, a nem kivánt frekvenciák jó része szűrve van.
5001419851_ab3dd5dbb7_o.jpg
5001419851_ab3dd5dbb7_o.jpg (120.17 KiB) Megtekintve 1485 alkalommal

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

Diy ATL hangfal

Hosszú gondolkodás után úgy döntöttem, meghírdetem saját készítésű hangfalam. A készítésére a PMC fact 8 -as hangfal inspirált. Főleg a gyors és megfogott mélyek voltak rám nagy hatással. Szóval sok tervezés és mérés után elkészült ez a hangfalpár. DE miután elkészült, nem sokkal adódott egy olyan lehetőség amit kihasználva, ez a hangfal csak másod rendszerbe üzemelt. Mivel luxusnak tartok ennyi hangfal meglétét, így megválnék tőlük, hátha másnál az első rendszerbe okoz valakinek boldogságot. Valódi diófa furnér és bőr borítású. Meghallgatni Zalaszentgróton lehet.
Mivel az ára nem létkérdés, így legyen fix 150 000ft.
tl.jpg
tl.jpg (70.52 KiB) Megtekintve 1713 alkalommal
tl2.jpg
tl2.jpg (59.48 KiB) Megtekintve 1713 alkalommal

Lezárt

Vissza: “Hangsugárzók”