Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók javítása

Stereo és házimozi frontok, centerek, surroundok, subok, sokpontegy szettek
Avatar
jako
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013.03.20., szer. 16:59
Értékelés: 78

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: jako »


Köszönöm, sokat segítettetek! Megyek keresgélni anyagot
itt is megnézheted
 
http://hangszoroshop.hu/spd/VHSE3/Hangf ... zto-szovet

Avatar
Slacio
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 22:09
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Slacio »

Köszönöm, sokat segítettetek! Megyek keresgélni anyagot  

Sonny

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Szia!
A hangszorobolt.hu árul kettő fajtát: egy nagyobb lyukú (szűrkés) és egy sima fekete.
Próbáltam textilboltban is venni, de nem nagyon találtam szép feketét, ami nem is vastag.
 
Én palmatexet használtam. Mindenre azt használom, a fogaimra is
Sarkoknál tűzőgép erősítéssel
 
A képen egy gyári fekete és a hangszorobolt.hu  -s. Világosabb kicsit.
S


Avatar
Slacio
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 22:09
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Slacio »



Csináld magad!
 
Pl: http://hangszoroshop.hu/spl/473272/HANGFAL-SELYMEK
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=mVe0sjNZXCI

Köszönöm! Jó ötlet, bele is vágok! Ismertek olyan üzletet Budapesten ahol többféle (anyagminta) hangszóróselyem megtekinthető? Szeretném ha nagyban hasonlítana küllemben az eredetihez, nem választanék webshopból kép alapján... Csinált itt már valaki ilyet? Ragasztóra javaslat esetleg? Köszönöm a segítséget!

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »



 
Üdv. 
 
Adott lenne a tárgyban szereplő hangfal egyik párja, aminek sajnos a külső pereme - kerete egy állványról esést követően sajnos megrepedt :/ 
Küldök róla képeket. Lehet vele valamit kezdeni, javítani? Sajnos így picit berezonál a külső keret miatt az egész hangfal, átadja a rezgést a repedt keretnek és eléggé zavaró. A hangszórók nem tudom hogy sérültek-e. 
Árban mire lehet számítani, ha javítható?
Szeged vonzáskörzetében lehetőleg.
 
Köszi előre is.
 

Ez szívás.Lehet egy üres dobozt kell keresned amibe átpakolod.

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


Sziasztok! Hangszoro vedo keret ujrahuzatasahoz/hangszoroselymezeshez kit ajanlotok Budapesten?
Csináld magad!
 
Pl: http://hangszoroshop.hu/spl/473272/HANGFAL-SELYMEK
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=mVe0sjNZXCI

Avatar
Slacio
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 22:09
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Slacio »

Sziasztok! Hangszoro vedo keret ujrahuzatasahoz/hangszoroselymezeshez kit ajanlotok Budapesten?

Avatar
Tomax89
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 14:34
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: Tomax89 »


Üdv. 
 
Adott lenne a tárgyban szereplő hangfal egyik párja, aminek sajnos a külső pereme - kerete egy állványról esést követően sajnos megrepedt :/ 
Küldök róla képeket. Lehet vele valamit kezdeni, javítani? Sajnos így picit berezonál a külső keret miatt az egész hangfal, átadja a rezgést a repedt keretnek és eléggé zavaró. A hangszórók nem tudom hogy sérültek-e. 
Árban mire lehet számítani, ha javítható?
Szeged vonzáskörzetében lehetőleg.  
 
Köszi előre is.



Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: PLászló »

Elméletileg bármelyik hangszórójavító képes rá. Csak akkor párban csináltasd, hogy egyforma legyen.

Avatar
ewq
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 12:50
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: ewq »


Ez ilyen 500,-Ft kb.
Köszönöm a gyors választ!
Ez megnyugtató hír! Tudnál valakit ajánlani Budapesten, aki szívesen megjavítaná?

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: PLászló »

Ez ilyen 500,-Ft kb.

Avatar
ewq
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 12:50
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: ewq »


Sziasztok!
Szeretném megkérdezni menyibe kerülne egy Pioneer cs-770 benyomódott középsugárzó porvédő csere?

 
 Kb így néz ki.

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »


És akkor mi a teendőm, hogy ez rendben legyen ill. van-e aki ezt megcsinálja?
Van persze jó sok szakit feltöltöttem adatokkal de PL is megcsinálja ha nem értesz hozzá ne nyúlj hozzá..

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: PLászló »

Hát, legelőször szerintem szedd szét, és nézd meg, hogy kompatibilisek-e, meg tölts fel egy képet ide is.

Avatar
lacimaci77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2016.01.12., kedd 17:21
Értékelés: 14

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: lacimaci77 »


Lehet membránt cserélni, de nem annyira egyszerű, hogy kicsavarod kicseréled, mert lebontani, központosítani is kell.
És akkor mi a teendőm, hogy ez rendben legyen ill. van-e aki ezt megcsinálja?
Forrás: Raspberry PI 4B + Allo Digione + Rune Audio; Erősítő: DIY végfok; Hangsugárzó: Revel Performa M20; DAC: Topping D90 MQA előfok/DAC Kábelek: Crystal Cooper hangfal és IC, AudioQuest Eagle Eye koax

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: PLászló »



Sziasztok!
 
Rendelkezem 2 db MB-Quart QL 980 SP hangfallal. A 2 db alu dóm sugárzó (MB Quart 95-6554 6 ohm) kúpja sajnos sérült. (pedig ilyen kis rácsok védik, ettől függetlenül egyiken kis lyuk van, a másik picit horpadt, így vettem ) - A hangját egyenlőre nem befolyásolja (nem hallok belőle zörejt, torzítást). Viszont kifejezetten zavar.
Na már most, vettem ugyan ennek a márkának egy kisebb típusát MB Quart 280-at párban (donornak) a magasa 95-6397 8 ohm). A gyártó specifikációja alapján, a kettő mérete és papír szerinti tudása megegyezik. A paraméterek térnek el: 6 ohm - 8 Ohm. 
Illetőleg az egyik egy 3200 DM árú dobozban van a másik egy 500 DM -ban.
Kérdéseim a következőek:
 
Ezeket kívülről 4 db imbusz csavar tartja, képet sajna ide nem tudtam feltenni - azokat kivéve, egyszerűen átcserélhető vagy azért ez ennyire nem egyszerű dolog (ebben az esetben, csak a kúp cserélődne)?
Egy az egyben hangszóró csere gondolom még, a hangváltó miatt gondolom nem lehetséges, valaminek nem tenne jót?
A gyártó egyébként lehet nem változtatott a két sugárzó tudásán a nagy árkülönbözetre való tekintettel sem ?
A hibás alu kúpokat lehet-e cserélni, javítani vagy tényleg megcserélni a két kúpot?
 
köszönettel: Nagy Laci

Lehet membránt cserélni, de nem annyira egyszerű, hogy kicsavarod kicseréled, mert lebontani, központosítani is kell.

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: PLászló »



Eszembe jutott még 2 hangszoros javításos szaki.
 
Miskolci Sándor Bp.
Viktorsound...

B. Viktor megint csak PA.

Avatar
lacimaci77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2016.01.12., kedd 17:21
Értékelés: 14

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: lacimaci77 »


Sziasztok!
 
Rendelkezem 2 db MB-Quart QL 980 SP hangfallal. A 2 db alu dóm sugárzó (MB Quart 95-6554 6 ohm) kúpja sajnos sérült. (pedig ilyen kis rácsok védik, ettől függetlenül egyiken kis lyuk van, a másik picit horpadt, így vettem ) - A hangját egyenlőre nem befolyásolja (nem hallok belőle zörejt, torzítást). Viszont kifejezetten zavar.
Na már most, vettem ugyan ennek a márkának egy kisebb típusát MB Quart 280-at párban (donornak) a magasa 95-6397 8 ohm). A gyártó specifikációja alapján, a kettő mérete és papír szerinti tudása megegyezik. A paraméterek térnek el: 6 ohm - 8 Ohm. 
Illetőleg az egyik egy 3200 DM árú dobozban van a másik egy 500 DM -ban.
Kérdéseim a következőek:
 
Ezeket kívülről 4 db imbusz csavar tartja, képet sajna ide nem tudtam feltenni - azokat kivéve, egyszerűen átcserélhető vagy azért ez ennyire nem egyszerű dolog (ebben az esetben, csak a kúp cserélődne)?
Egy az egyben hangszóró csere gondolom még, a hangváltó miatt gondolom nem lehetséges, valaminek nem tenne jót?
A gyártó egyébként lehet nem változtatott a két sugárzó tudásán a nagy árkülönbözetre való tekintettel sem ?
A hibás alu kúpokat lehet-e cserélni, javítani vagy tényleg megcserélni a két kúpot?
 
köszönettel: Nagy Laci
Forrás: Raspberry PI 4B + Allo Digione + Rune Audio; Erősítő: DIY végfok; Hangsugárzó: Revel Performa M20; DAC: Topping D90 MQA előfok/DAC Kábelek: Crystal Cooper hangfal és IC, AudioQuest Eagle Eye koax

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »


Eszembe jutott még 2 hangszoros javításos szaki.
 
Miskolci Sándor Bp.
Viktorsound...
 
 

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: PLászló »


Szerintem félreértesz. Senki nem lett lehúzva. Mindenki szabadon dönt. Van aki ezt tudja, van aki azt. Lehet válogatni. De nem szeretnék vitatkozni, nem is folytatom ezt, csak leirtam, amit tudok. Érdeklődni kell, felmérni a lehetőségeket, összevetni az árakkal-igényekkel, aztán kiderül, hogy kinek mikor melyik megoldás a jó.
 
Nálam a mérési ellenőrzési módszerek és a háttérinfók, elméleti tudás számitanak előnynek (teljes hangsugárzóra kiterjedően), illetve a saját vagy akár egyedi alkatrészgyártás. De van ami meg nekem nem fekszik annyira, vagy nem szeretem, pl. hangositás, PA hangszórók. Szerintem nincs ezzel semmi baj, mindenki leirhatja a véleményét.

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »



Szatmári Sanyi nem javitott még hangszórót (VT dóm pille kivételével). Az üzemben főképp VIDEOTON hangszórókra vannak felkészülve, azzal megbizhatóan tudnak dolgozni. De több alkatrészt is én gyártok nekik, mérések-tervezés, stb mellett..
 
A Sonido-nál Pista bácsi már évek óta nem vállal javtást.
 
Aubeck csak hangositásra ajánlott.
 
Sok-sok ember javit hangszórókat, viszont van az a szint, amikor szükséges az ellenőrzés, kontroll, elektromos és akusztikai mérésekkel. Mindenki megtalálja azt, aki neki megfelelő. Nincs ezzel semmi probléma. Az indulatok meg fölöslegesek.

 

Szatmári Sanyi nem javitott még hangszórót (VT dóm pille kivételével). Az üzemben főképp VIDEOTON hangszórókra vannak felkészülve, azzal megbizhatóan tudnak dolgozni. De több alkatrészt is én gyártok nekik, mérések-tervezés, stb mellett..
 
A Sonido-nál Pista bácsi már évek óta nem vállal javtást.
 
Aubeck csak hangositásra ajánlott.
 
Sok-sok ember javit hangszórókat, viszont van az a szint, amikor szükséges az ellenőrzés, kontroll, elektromos és akusztikai mérésekkel. Mindenki megtalálja azt, aki neki megfelelő. Nincs ezzel semmi probléma. Az indulatok meg fölöslegesek.

Értem Te pedig MINDEN hangszóróval megbízhatóan bánsz.A többiek futottak még kategória.Természetesen hogy hazudsz mint a vízfolyás:)Azt nem tudod megcáfolni amiket személyesen tapasztaltam kár a vergődésért ha azt hiszed te vagy az alfahím a hangszórójavításban akkor ki kell hogy ábrándítsalak NEM.Ekkora egoizmussal még nem találkoztam.Mások is értenek hozzá akár  fényévekkel jobban is mint TE.Az pedig hogy szakmailag mindenkit lehúzol magadon kívül egyszerüen szánalmas. 

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: PLászló »


Szatmári Sanyi nem javitott még hangszórót (VT dóm pille kivételével). Az üzemben főképp VIDEOTON hangszórókra vannak felkészülve, azzal megbizhatóan tudnak dolgozni. De több alkatrészt is én gyártok nekik, mérések-tervezés, stb mellett..
 
A Sonido-nál Pista bácsi már évek óta nem vállal javtást.
 
Aubeck csak hangositásra ajánlott.
 
Sok-sok ember javit hangszórókat, viszont van az a szint, amikor szükséges az ellenőrzés, kontroll, elektromos és akusztikai mérésekkel. Mindenki megtalálja azt, aki neki megfelelő. Nincs ezzel semmi probléma. Az indulatok meg fölöslegesek.

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »


Hangszóró javítás:Nekem jó ismerősöm még Szatmári Sanyi Őt se hagyjuk ki.Nekem javított is meg van egy hangszóró gyártó üzeme is:)
 
http://hangszoro.net/
 
A sonido is készít és javít is úgy tudom.8ker.
 
http://www.sonido.hu/
 
 
Nem:Férfi

Location:BP.
Elküldve: 2016 október 06 - 15:43 Peter_avx, on 06 Oct 2016 - 13:04, said: Sziasztok! Közel 20 éves Wharfedale Valdus 500 hangsugárzóim egyikében elporladtak a 20 centiméteres hangszórók (mind a 3 darab) peremei. Kit tudnátok ajánlani javításra Budapest XVI. kerület és Törökbálint közötti útvonalon? Előre is köszönöm a segítséget! Péter   Marosi István 06209438336. VIII.ker

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »


És csak úgy nagyon szerényen ott van Érden Tüű bácsi is. Én hozzá hordom a dobozaim.
Ismerem személyesen.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Nagyon régi hangszórójavító ismerősöm:Fodor Tibi:06308536030
 
Több hangmérnök ismerősöm hangszóróit javította meg és sok zenekarnak is tett segítséget.
Budapest-Szentendre -dunakanyar tengelyen ténykedik 30 éve.
 
Aubeck Ferenc Úr Budapest:06702232066.Ő is jól dolgozik,ha még praktizál.(1 éve még igen)...
 
Szóval nem csak egy lenyíg van talpon a vidéken:)

 
És csak úgy nagyon szerényen ott van Érden Tüű bácsi is. Én hozzá hordom a dobozaim.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”