Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók javítása

Stereo és házimozi frontok, centerek, surroundok, subok, sokpontegy szettek
Avatar
citromzsinor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.08.22., csüt. 15:28
Értékelés: 0

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: citromzsinor »


Szervusztok!
 
Kérlek segítsetek a tanácsotokkal! 4 darab háromutas hangfalam volt eddig, ma azonban azon kaptam őket, hogy egy kivételével az összesben megszűnt a magas sugárzók működése. Teljesen tanácstalan vagyok, mi okozhatta, illetve mit tegyek, hogy ez soha többé ne forduljon elő. Lehet-e javítani, vagy csak a csere segít?

Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Sziasztok,
Van egy Goodmans sarok doboz projektem amit elkezdtem, van Axiom 10 hangszorom felujitva, Beag res magasnak es kesz a doboz. Ezt kellene osszerakni, kell hangvalto, a hangszorokat belerakni (Axiom-hoz kell egy gyurut esztergalni, a Beag helyet kivagni) stb. Erre van jo szakember?
Koszi.

Sztem sokan vannak, akik összedobják.
Ismerek valakit, aki minőségileg is megcsinálja.
Én tegnap hoztam el tőle egy diy centert, azzal szó szerint csodát tett ( új váltó kellett bele).
Telefonon keresd. http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... gsugárzói/
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
oranext
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.06.03., vas. 14:51
Értékelés: 2

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: oranext »


Sziasztok,
Van egy Goodmans sarok doboz projektem amit elkezdtem, van Axiom 10 hangszorom felujitva, Beag res magasnak es kesz a doboz. Ezt kellene osszerakni, kell hangvalto, a hangszorokat belerakni (Axiom-hoz kell egy gyurut esztergalni, a Beag helyet kivagni) stb. Erre van jo szakember?
Koszi.

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »


Húúú, ezt a peremes dolgot, nem értem. A magassugárzóra kell még vmi peremet rá rakatni? Mert hogy a mágnest középre be kell lőni, meg le/felmágnesezni az addig rendben. Teljesen laikus vagyok ebben. És köszi a segítő szándékot.
A magast nem kell peremezni lehet félreérthető voltam,a magasat el kell küldeni Szatmári Sándornak h2000,nekem is most szed szét egy mélyet mert elcsúszott a mágneskör.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Húúú, ezt a peremes dolgot, nem értem. A magassugárzóra kell még vmi peremet rá rakatni? Mert hogy a mágnest középre be kell lőni, meg le/felmágnesezni az addig rendben. Teljesen laikus vagyok ebben. És köszi a segítő szándékot.
Én sem, nem gondolom, hogy cserélni kellene, lemágnesezés nélkül is megy ez szerintem. Kicsit túl van már bonyolítva a dolog.

Avatar
chavez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.06.01., szer. 07:11
Értékelés: 3

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: chavez »

Húúú, ezt a peremes dolgot, nem értem. A magassugárzóra kell még vmi peremet rá rakatni? Mert hogy a mágnest középre be kell lőni, meg le/felmágnesezni az addig rendben. Teljesen laikus vagyok ebben. És köszi a segítő szándékot.

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »



Mivel nincs középen a mágnes, ezért nem tud beleilleszkedni rendesen, és ezért is van a hogy hozzáér a porvédő.
Próbáltam feszegetni de meg se mozdult. Lehetséges a ábra alapján a javíttatása?
 
köszi,
chavez

h2000 kft ezt le kell és utána fel kell mágnesezni..Szatmári Sándor urat keresd..

Avatar
cyberpalko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010.10.27., szer. 10:12
Értékelés: 1

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: cyberpalko »


Makón vagyok. Most kaptam egy szegedi címet, ha nem tudná bevállani, akkor mindenféleképp messzebb megyek. És simán felhívom Tüű mestert. Ennyit megér, ha jó kezekbe kerül.
Talán még jobb lenne az alisca orange kft-be elküldeni mert normális anyagokkal dolgoznak és saját peremet sütnek saját szerszámokkal és a lehető legjobb szövet peremet kapod de ha egyéb kívánságod van akkor pu hab peremet is tesznek rá..

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Makón vagyok. Most kaptam egy szegedi címet, ha nem tudná bevállani, akkor mindenféleképp messzebb megyek. És simán felhívom Tüű mestert. Ennyit megér, ha jó kezekbe kerül.
Vigyázz, csak tutira menj, mert a mágnest elég könnyű eltörni, aztán főhet a fejed, hogy most mi lesz? Talán jobb lenne Tűű Karcsinak elküldeni, elég drága mulatság lehet egy ilyen magasat a gyártótól megrendelni.

Avatar
chavez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.06.01., szer. 07:11
Értékelés: 3

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: chavez »

Makón vagyok. Most kaptam egy szegedi címet, ha nem tudná bevállani, akkor mindenféleképp messzebb megyek. És simán felhívom Tüű mestert. Ennyit megér, ha jó kezekbe kerül.

Online
Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Mivel nincs középen a mágnes, ezért nem tud beleilleszkedni rendesen, és ezért is van a hogy hozzáér a porvédő.
Próbáltam feszegetni de meg se mozdult. Lehetséges a ábra alapján a javíttatása?
 
köszi,
chavez

Nemtom merre vagy, de Tüű bácsi ilyeneket is szokott javítani. Érden. Egy telefont megér.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Paradigm Ref. Signature S2. És hát a másik magas elég jól részletez. Úgyhogy kiváncsi vagyok a kettő együtt mit ad ki...
Kétszer olyan jó lesz!    

Avatar
chavez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.06.01., szer. 07:11
Értékelés: 3

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: chavez »


Mi a típusa a doboznak, elég jónak néz ki az a magas?
Paradigm Ref. Signature S2. És hát a másik magas elég jól részletez. Úgyhogy kiváncsi vagyok a kettő együtt mit ad ki...

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »


nagyon durván leejtették, a doboza is eléggé ütődött ezáltal, de ez megnyugtatott........
Mi a típusa a doboznak, elég jónak néz ki az a magas?

Avatar
chavez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.06.01., szer. 07:11
Értékelés: 3

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: chavez »

nagyon durván leejtették, a doboza is eléggé ütődött ezáltal, de ez megnyugtatott........

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Sajna a hangfalalt én is úgy vettem használtan, nincsenek meg a papírok. És kb 7 évesek.
Nem kell megijedni, javítható, előfordul néha hogy elenged a ragasztó, hogy el is csússzon, ahhoz kell egy kis segítség is persze, mondjuk eldől a hangsugárzó, vagy kiszerelték a magasat és elejtették stb. , de meg lehet javítani.

Avatar
chavez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.06.01., szer. 07:11
Értékelés: 3

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: chavez »

Sajna a hangfalalt én is úgy vettem használtan, nincsenek meg a papírok. És kb 7 évesek.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Mivel nincs középen a mágnes, ezért nem tud beleilleszkedni rendesen, és ezért is van a hogy hozzáér a porvédő.
Próbáltam feszegetni de meg se mozdult. Lehetséges a ábra alapján a javíttatása?
 
köszi,
chavez

Szét kell szerelni a mágneskört, és központosan visszaragasztani. Keress a közeledben valakit, vagy el kell küldeni egy megbízható embernek, aki vállal hangszóró javítást. Ez egyébként garanciában is érvényesíthető.

Avatar
chavez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.06.01., szer. 07:11
Értékelés: 3

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: chavez »


Mivel nincs középen a mágnes, ezért nem tud beleilleszkedni rendesen, és ezért is van a hogy hozzáér a porvédő.
Próbáltam feszegetni de meg se mozdult. Lehetséges a ábra alapján a javíttatása?
 
köszi,
chavez


Avatar
chavez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.06.01., szer. 07:11
Értékelés: 3

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: chavez »



Üdv!
Szerintem nem egy egészséges dolog.
De mintha a porvédő sapka ferde is lenne rajta.
Szerintem tekerd ki először a 3 rögzítő csavart,ami tartja a védő részt,akkor leveszed és úgy elválik,hogy a védő nélkül szól-e rendesen,avagy a hangszórónak egyéb baja van...és azért tompább a hangja..

persze, persze, ráadásul a porvédő is ferde, 
köszi az infót, akkor ezen az úton indulok el, hátha jobb lesz

Avatar
audio76
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.11.29., pén. 21:39
Értékelés: 6

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: audio76 »



Srácok, valaki meg tudná mondani, hogy lehet-e az az ok mivel hozzáér a védő részhez a magassugárzó, és ezért szól tompán?
 
Így:

Üdv!
Szerintem nem egy egészséges dolog.
De mintha a porvédő sapka ferde is lenne rajta.
Szerintem tekerd ki először a 3 rögzítő csavart,ami tartja a védő részt,akkor leveszed és úgy elválik,hogy a védő nélkül szól-e rendesen,avagy a hangszórónak egyéb baja van...és azért tompább a hangja..

Avatar
chavez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.06.01., szer. 07:11
Értékelés: 3

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: chavez »


Srácok, valaki meg tudná mondani, hogy lehet-e az az ok mivel hozzáér a védő részhez a magassugárzó, és ezért szól tompán?
 
Így:
 


Avatar
balthus78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2014.02.16., vas. 07:59
Értékelés: 9

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: balthus78 »


sziasztok,
 
ismertek valakit győrben aki hangfalak javításával , felújításával vagy szervizelésével foglalkozik és érti a dolgát?
 

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Sziasztok!
Újra peremezett hangszórónál hogyan lehet az új habszivacs szélet kilágyítani hetekig való járatás helyett?

Szembe fordítod a dobozokat, olyan közel egymáshoz amennyire lehetséges, és közepes hangerőn járatod  reggeltől estig, ne felejtsd el az egyik dobozon megfordítani a polaritást. 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Hangsugárzók javítása

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Sziasztok!
 
Egy ismerős kérdezte, hogy tudok-e valakit, aki tudna javítani valami régi Videoton hangsugárzót (a hibát nem ismerem)?
Tudtok adni telefonszámot?

Talán itt próbálkozz: http://hangszoro.net/
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”